14

Przecież ten artykuł w ogóle nie odpowiada na pytanie. :P

0

@Pawel1985 I dlatego o nim w ogóle nie pisać? Przecież to są kulisy jego odejścia z BARCELONY, a nie transferu między Rotorem Wołgograd a Dinamem Tbilisi.

1

@Lucassito Z drugiej strony mam wrażenie, że gdyby faktycznie Messi miał pretensje do Laporty, to dawno by już je dostatecznie wyraził. I to też może sugerować, że jednak nie do końca było tak, jak się mówi oficjalnie. Bo co w zasadzie zmieniło się 1/2 sierpnia, że Messi wrócił podpisać nowy kontrakt, którego nie było? Może faktycznie nic się nie zmieniło i od dłuższego czasu bardziej prawdopodobne było to, że Messi tej umowy nie dostanie, tylko Laporta opowiadał o swoich słodkich snach, a sam Messi rżnął głupa? Tak też przecież może być. Wiarygodność obu panów nie jest u mnie najwyższa.

1

@FC_BARCA_Fan No na drugi dzień to nie, ale tak czy inaczej szybko poszło. Ale sprzeczności w wypowiedziach Messiego i Laporty nadal nie widzę.

Zresztą trudno się spodziewać, że PSG nie miało wcześniej przygotowanego kontraktu na wszelki wypadek, skoro Messi był wolnym zawodnikiem od ponad miesiąca.

2

@neeed Mogą być „w opozycji”, ale nie mogą być „w kontrze”. ;)

2

@Tomek54321 Czy Coutinho był wtedy wolnym zawodnikiem? Nie widzę analogii.

1

@Kismeth Skąd osiem dni? 5 sierpnia Laporta ogłosił, że nic z tego nie będzie, 8 sierpnia była konferencja Messiego, 10 sierpnia był w Paryżu.

0

@Lucassito Pytanie, czy z dnia na dzień. Taka jest „oficjalna wersja”, w którą coraz trudniej uwierzyć.

7

„[...] skomentował Leo, w opozycji do wczorajszych słów Joana Laporty”.

Dlaczego „w opozycji”? Messi nie zaprzeczył, że miał wcześniej ofertę z PSG, a Laporta też nie powiedział, że Messi negocjował wcześniej z PSG, tylko że... miał ofertę. Nie widzę tu sprzeczności.

Po prostu mógł mieć ofertę, ale nic z nią nie robić, póki się nie okazało, że nie zostanie w Barcelonie. Oferta ofertą, negocjacje negocjacjami. Zresztą mógł po prostu toczyć je tatuś i tyle.

A pewnie było tak, że od tygodnie sytuacja zmierzała w tę stronę, że nic z tym nowym kontraktem nie wyjdzie, tylko trwało mydlenie oczu z różnych stron. Ale tego pewnie się już nie dowiemy.

0

„To skomplikowana sytuacja, ponieważ pod względem sportowym jest to bardzo potrzebny piłkarz”.

Być może. Tylko on jest częściej pacjentem niż piłkarzem. I nie ma pewności, czy coś się nagle pod tym kątem zmieni. Trudna sprawa.

1

„Jeśli nie miałoby to na mnie żadnego wpływu, byłby problem. Znaczyłoby to, że mnie to nie obchodzi, a prawda jest taka, że bardzo mnie obchodzi”.

Rozumiem. Tylko reagować można w bardzo różny sposób – od płaczu i rozsypania się do wzięcia się w garść i zaciśnięcia zębów jak nigdy wczesniej. Chciałbym mieć inne wrażenie, ale wygląda na to, że Sergiemu bliżej do tego płaczu. Tej woli walki i „pracy na pełnych obrotach” też nie do końca widzę...

A już zupełnie nie rozumiem, dlaczego oczekuje, że nie będą gwizdać na niego tylko dlatego, że jest od zawsze w klubie. Mam nadzieję, że to nie jest efekt uboczny wychowania w La Masii, skoro np. taki Piqué ma to w d....

2

@wroclawskifan „Opluł” to jak dla mnie nieporozumienie, ale po co w ogóle Laporta opowiada takie rzeczy? Jak fla mnie to kolejna dość nieudolna i średnio zakamuflowana próba zrzucania odpowiedzialności na innych.

2

@barca87f Ja nawet nie wiem, czy rzecznik prasowy w ogóle teraz w klubie jest. Po zawinięciu się Vivesa z poprzedniej ekipy nikogo nie kojarzę. Zresztą ogólnie w Hiszpanii rola rzecznika prasowego w klubach jest inna niż np. w Polsce.

0

@Johnson A co tu jest propagandą?

1

@Midast Kto może myśleć? Ano Rosell i Bartomeu, przecież oni to wymyślili. ;)

0

@HypeR Można też powiedzieć „bez komentarza”.

0

Mam nadzieję, że to nie był jego główny plan, bo jeśli tak, to przed klubem świetlana przyszłość!

0

To jest tak kosmiczna oferta i taki kozak, że nawet jego nazwiska nie ma w tytule. :P

0

@pbilu Mógłby sobie też dać powoli spokój z opowiadaniem o tym samym, ale widocznie nie chce, nie umie albo nie widzi powodu.

0

Nie no, największe odkrycie od czasów Galileusza, Newtona i Pascala. Czapki z głów przed fantazjami pismaków!

0

@trolownik To chyba nie jest ten typ osobowości. ;)

0

@Tridente2015 Coś w tym jest, zwłaszcza że jednak chyba coś jest w tym przypadku na rzeczy i rola Koemana w tym „mało eleganckim” pozbyciu się Suáreza nie zamknęła się na jednym telefonie...

0

Ale trochę już ci pismacy przesadzają, rozumiem, że Suárez po prostu odpowiada na pytania, skoro go pytają, ale... po co pytać tyle razy o to samo? Później wychodzi – mniej lub bardziej słusznie – na płaczka, który nie może pogodzić się z odejściem z Barçy. A to chyba nie do końca tak.

0

@slayer Może trenować dopiero od listopada, a grać od stycznia. Pytanie tylko, czy w ogóle brać kogokolwiek z taką kartą w życiorysie.

0

Niedługo pewnie jako ten cały dyrektor ds. wydajności czy jak mu tam.

2

@Pawel1985 Ich nie uważa chyba za francuski klub. ;)

1

@Tridente2015 Ewentualnie będzie liczył na wypożyczenie, ale koniecznie tylko do drużyny LM, jak ponoć niejaki Collado.
Ciekawe, swoją drogą, co z nim? Nagle sprawa ucichła, a przecież sezon się toczy w najlepsze.

1

@Bykunn Albie akurat kamery nigdy nie przeszkadzały. Skoro tyle razy pozwalał sobie na symulki i inne różne pajacerskie epizody na oczach milionów, to widocznie ma już na to wyrąbane. ;)

2

Przecież to są czyste wody domysły i domniemania.

„Być może wiąże się to z zasadą XYZ”, „ale Mundo Deportivo tego nie precyzuje”, „Barça nadal miałaby ograniczone pole manewru, ale jednak zachowałaby możliwość działania na rynku, o ile te informacje okazałyby się prawdziwe”.

Gdyby, być może, o ile to prawda, ale „Mundo Deportivo” tego nie precyzuje. ;)

0

@Rewolucja123 Dopiero od czwartku.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?