2

Podsumujmy – gazety nie są zgodne. ;)

1

Tytuł zdaje się sugerować rozpowszechnione niestety błędne rozumienie zwrotu „mierzyć siły na zamiary”, ale... obym to ja się mylił. Tym bardziej zabieram się do słuchania!

0

W Lidze Młodzieżowej UEFA. ;)

5

Jeśli tłumaczenie jest prawidłowe, to trochę Koeman odleciał. Niedługo będzie uważał za skandal, że jego pozycja może być kwestionowana. Otóż pozycja KAŻDEGO trenera może być kwestionowana. Jak każdego innego pracownika. Nie róbmy sobie jaj.

2

@JarekS Co do Pimienty to nie wiem, ale faktycznie mało kto chyba pamięta początek poprzedniego sezonu. A było tak marnie, że zanosiło się na walkę o utrzymanie w trzeciej (jeśli nawet nie czwartej) lidze.

5

Oby, choć niestety w ostatnich latach doniesienia pismaków w stylu „Barcelona wierzy”, „jest spokojna”, „zachowuje optymizm”, „jest pozytywnie nastawiona”, „utrzymuje”, „uważa”, „sądzi”, „wie” itp. itd. są czasem funta kłaków warte.

12

Taki dość typowy tekst o „niczym”, akurat na czas kiedy Barça nie gra meczu, więc nie ma o czym pisać. Co jak co, ale „17” to nie jest zwykle numer dla jakichś kozaków, więc czego tu się spodziewać. ;)

8

To powoli zmierza w tę stronę, że gdy za rok czy dwa klub zaprezentuje najzwyklejsze w świecie koszulki w granatowo-bordowe pasy, to cały świat uzna to za ekstrawagancję. ;)

2

@Klaudix Ogólnie Bundesliga ma nieraz ceny śmiesznie niskie, i to nie tylko w porównaniu z tamtejszymi zarobkami. Nawet na Bayernie można czasem wyhaczyć bilet na miejsce stojące na mecz ligowy za 15–20 euro (!). Na Camp Nou to chyba bilet wstępu do bufetu kosztowałby więcej...

1

@MARCINPEL Już dawno tak nie jest. Dzisiaj średnia pensja netto w Hiszpanii jest tylko niecałe dwa razy wyższa niż w Polsce. Do tego dochodzi tam potężne jak na Europę Zachodnią bezrobocie, koło 15%.

0

@forest Zawsze część puli jest wydzielona tylko dla socios, a część dla reszty. Później rusza też sprzedaż miejsc zwalnianych przez socios.
I tak, są rozdzieleni i rzeczywiście chyba tego dość mocno pilnują.

0

@robimen12345 No nie, UEFA jednak – choćby nawet tylko teoretycznie – jest zrzeszeniem wszystkich, od potęg europejskiego futbolu po kelnerów i barmanów. Superliga to samozwańcza ekskluzywna grupa, która nawet ochłapów nie zamierza rzucać maluczkim.

0

@forest Niestety wcale by mnie to nie zdziwiło...

2

Hitem byłoby to w fazie pucharowej. Niestety wielu ludziom faza grupowa po prostu już się przejadła.

0

@gaq Może ma rację, tylko jego plucie jadem i szczucie przekracza normy cywilizowanego świata.

42

Pogrąża się w buractwie i chamstwie z każdą kolejną wypowiedzią. Żal patrzeć, zwłaszcza że przed nim jeszcze co najmniej dwa lata na tym stołku.

2

„Rojas wygrał konkurs trójskoków z Zuriciem na mitingu Diamentowej Ligi”.

Nie, nie, tu to jest kompletne pomieszanie z poplątaniem. To był konkurs trójskoku pań w Zurychu, czyli „Rojas wygrała konkurs trójskoku na mityngu Diamentowej Ligi w Zurychu”.

0

@forest Natomiast na 100% jest pewne, że nie udało się załatwić jego wypożyczenia przed ostatnim dniem okienka. I samo w sobie to już niepokoi, zwłaszcza, że już dawno deklarował, że nie wróci do rezerw, a miejsca w pierwszej drużynie też nie miał pewnego. Ktoś tam przekombinował, to na pewno.

4

Z cyklu „Barcelona uważa, że...”. ;)

2

@tbas Oni akurat napisali dobrze, tylko źle jest przetłumaczone. :P

Tak naprawdę napisali z grubsza „nastrzelać i czekać na potknięcie Szwecji”.

0

@MatiFCB2000 To miejmy nadzieję, bo ja tu to motywowanie średnio widzę. ;)

1

@RonnieVEB Sevilla zresztą też.

1

Cyrk to mało powiedziane.

0

@MatiFCB2000 To teraz Koeman ma silną pozycję, skoro w ogóle taki temat się pojawił?

Masz rację, powinienem napisać „sugestię oferty”. Ale i na nią jak dla mnie stanowczo zbyt wcześnie. Chyba że Laporta źle się wysłowił.

1

„Powiedziałem trenerowi, że musi być silny i nie może mieć słabej pozycji pod koniec kontraktu. Dlatego zasugerowałem możliwość przedłużenia umowy”.

Naprawdę po trzech meczach sezonu ten czy inny trener koniecznie musi dostać ofertę przedłużenia kontraktu, żeby się dobrze czuł? Czy ten kołowrotek piłkarski nie kręci się już zbyt szybko?

2

A kiedy w ogóle mecz z Sevillą? Jak na razie sprawdzałem u wszystkich zainteresowanych stron i każdy podaje... co innego. Według LaLigi mecz jest przełożony bez nowego terminu, według Sevilli jest w sobotę, a Barcelona podaje, że najbliższy mecz jest... z Bayernem. Cyrk.

2

Jestem zdecydowanie przeciw Superlidze, ale język, maniery i wręcz wścieklizna Čeferina jest jakąś żenadą nie do opisania. Nie pojmuję, co się z tym człowiekiem stało, wcześniej był całkiem w porządku jak na standardy tzw. działaczy.

0

@Magicc89PL Widocznie pismacy obliczyli sobie, że temat nadal jest chodliwy. Kiedyś dlatego, że jedni bardzo chcieli powrotu Neymara, a inni wytarzaliby go w smole, a teraz wyłącznie jako „kontent” kabaretowy.

0

@Gallaret „Chciał odejść już w zeszłym roku, nie było absolutnie żadnego powodu, dla którego miałby zmienić decyzję, wręcz przeciwnie”

Jeden by się znalazł – niema już Bartomeu. Chociaż sam jestem sceptyczny, że to on był głównym powodem, skoro i tak odszedłby niewiele później.

8

„W tej historii może znajdować się choć ziarno prawdy”.

No, ziarno jest. Laporta jest szefem Barcelony, a Neymar gra w PSG, to się zgadza. :P

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?