6

UWAGA SPOILER GOT !

Dziwią mnie trochę tak jednoznaczne słowa krytyki skierowane w stronę tego odcinka GOT. Dzisiaj w pracy usłyszałem, że jeden kolega jest tak rozczarowany, że nie obejrzy już żadnego kolejnego odcinka. Wydaje mi się, że to trochę za duża porcja krytyki, na którą ten film nie zasługuje. Nie chcę się skupiać na plusach, ale należy o nich wspomnieć. Moim zdaniem świetna muzyka, rozmach tej sceny bitewnej, długo budowane napięcie, naprawdę rewelacyjna scena ataku dothraków i te gasnące światła, obserwowane z coraz większym niepokojem. Armia truposzy, atakująca trochę bez ładu, bez składu, ale według tego pomysłu została stworzona, jej jakością po prostu jest ilość i zalewanie dosłownie przeciwników falami trupów, tak to zostało zrobione. Co do zabijania postaci - twórcy filmu faktycznie z tym wyluzowali, osobiście obstawiałem, że zginie Jamie, Brien albo chociaż Ogar. Zginął Theon i kilka pomniejszych postaci, trochę za mało jak na aurę tego filmu i to co prezentował Martin. To co mi się nie podoba natomiast, to rozstrzygnięcie kwestii nocnego króla już w trzecim odcinku. Przez sześć sezonów człowiek obserwował walkę rodów o żelazny tron, żeby później dowiedzieć się, że tak naprawdę to nie jest i nigdy nie było najważniejsze, później przyszedł moment, kiedy w ciągu jednego odcinka wszystko co najważniejsze zostało rozstrzygnięte i znów wracamy do walki rodów, której znaczenie w naszych oczach zmalało do wielkości fistaszka. Trochę trudno mi sobie odbudować emocje z tym związane, bałem się Nocnego Króla, a nie Lanisterów. Scena z Arią... dla mnie nie rozczarowująca. Trochę się spodziewałem, że to ona może przesądzić, kiedy padły słowa "nie dziś". To ona miała zdolność poruszania się jak asasyn między przeciwnikami, dlatego ją tam umieszczono. Dlaczego znalazła się w tym ogrodzie... z tego co pamiętam z drugiego odcinka to miała być forma pułapki zastawionej na nocnego króla, może przypomniała sobie o Branie... nie jest to dla mnie jasne. Trochę śmieszne było, jak Jon Snow nakrzyczał na smoka i ten się rozpadł. Ogólnie odcinek ten oglądało mi się bardzo dobrze i szczerze mówiąc mimo mankamentów zrobił na mnie jednoznacznie pozytywne wrażenie. Może spodziewałem się ciut więcej, ale rozczarowany wielce też nie byłem, przeciwnie, obejrzałem z zainteresowaniem dwa razy. Na pewno nie rozumiem fali jednoznacznej krytyki tego odcinka. Nie był on stricte Martinowski, ale to trochę jak z Barcą Pepa... można wiecznie żyć tą drużyną, tyle, że ten etap za nimi i nie wróci więcej, a trzeba iść do przodu. a może Martin kiedyś to dokończy tak po swojemu ... wtedy będzie ciekawa konfrontacja filmu z książką.

31

Yyyyyy..... nie nudzi... trzeba korzystać i cieszyć się chwilą, bo nigdy nie wiadomo jak będzie w następnym sezonie. Kibice dwóch zantagonizowanych zespołów zawsze wbijają sobie szpilki, dzisiaj to jest moment Barcelony, więc korzystamy.

0

właśnie o to chodzi. Problem polega na tym, że żaden trener nigdy nie będzie idealny... Guardiola - nie dogadywał się ze Zlatanem, wyciął z drużyny Eto, zanotował kilka niezłych wtop transferowych z Czygrą i Hlebem na czele
Lucho - uwziął się na Aleixa Vidala i nie stawiał na niego, w pewnym momencie miał konflikt z Messim i był na wylocie, później ustrzelił tryplet :)
Dla sytuacji idealnych stworzono Fifę i Managera. Żeby oddać sprawiedliwość to Valverde ma już tak naprawdę do dyspozycji jedynie zmierzch złotego pokolenia piłkarzy - Busquetsa, Pique i Messiego. Nowych piłkarzy wprowadza również uważam, że za wolno, Alenia już w poprzednim sezonie powinien dostawać szanse. Ale ten trener cały czas uczy się Barcelony.

18

Valverde odrobił lekcję z zeszłego sezonu i za to należą mu się brawa i pozycja na kolejny sezon w Barcelonie. Gdyby rok temu miał chociaż ułamek tego szczęścia które towarzyszy twórczości Zidana, prawdopodobnie zdobyłby tryplet i wygrał ligę bez porażki. Ale to nieważne, jesteśmy tu i teraz, spoglądamy do przodu, mamy trenera popieranego przez piłkarzy, działaczy, który umie wyciągać wnioski i nie popełniać tych samych błędów. Można mu wytykać mało szans dla Malcoma, miłość do Williana czy Rakiticodependencie, ale po co to robić ? Jeśli ta maszyna cały czas trybi.

6

prasa: "zepsuliście nam święto Konstytucji 3-ego Maja"

na konferencji
Casemiro: "męczyliśmy się, cierpieliśmy, ale byliśmy znacznie lepsi i udało się nam udokumentować przewagę bramką"
dziennikarz: "ale Casemiro, przecież było 0:0, nie strzeliliście żadnej bramki
Casemiro: "hmmm... zasługiwaliśmy w tym meczu na 3 punkty, mieliśmy sytuacje, jednak piłka nie chciała wpaść, w footballu tak czasami bywa"

Vinicius: " z Sociedad w pierwszym meczu, należał nam się rzut karny"

0

moją pasją jest poszukiwanie nowego leku na chorobę Alzheimera :) Dodam tylko, że jest to także moja praca i szczęśliwie łączę jedno z drugim. Oprócz tego w wolnych chwilach zajmuję się modelarstwem kartonowym (Mały Modelarz i inne wycinanki) :) ze sportu bieganie i futsal- pozycja bramkarz, ale to raczej tutaj norma :)

0

Mam nadzieję, że to Pogba będzie tym "galaktycznym" transferem Realu w następnym sezonie... a najlepiej niech jeszcze w związku z tym pozbędą się Isco i pozostaną przy odrestaurowanym Karimie.

0

Oglądając dzisiejsze derby Manchesteru, można odnieść wrażenie, że Pogba w przyszłym sezonie przejdzie raczej do City niż do Realu. Co niektórzy obrońcy Francuza, oczywiście wyjadą z argumentem, że to dlatego, że Mourinho go źle ustawia na boisku...

3

21 miesięcy ?!? Co to jest w porównaniu z tym, jak w Polsce łamana jest Konstytucja. To z pewnością próba odwrócenia uwagi od sytuacji w kraju.

1

Zawsze jest opcja nieoglądania meczu :)

0

Obecnie- słowo klucz :) i z nim pełna zgoda, ale potencjał moim zdaniem ma wyższy niż Rashford.

11

Nie jest wart tych pieniędzy, ani zarobków. Rashford jest całkiem spoko piłkarzem, młodym, perspektywicznym, ale to nie światowy top piłkarzy. Martial jest moim zdaniem dużo lepszy, a jeżeli oni domagają się za niego 150 mln, to za Coutinho Barcelona powinna United krzyknąć 200 mln i ani centa mniej.

0

Wycelowałbym w Pepe. Strzela, asystuje i rozgrywa, gra na środku ataku, ale też na skrzydle, dobry i wszechstronny

27

Liga Mistrzów bez tych śmieszków z Madrytu czy walców z Monachium ma zupełnie inne oblicze ... to jest poziom, to są asysty, to jest fantazja i to są bramki inne niż wrzuta-główka !

9

Martwię się poważnie o jutrzejszą madrycką prasę sportową. Co oni jutro pokażą ? Barca awansowała , kapitan Grzmot odpadł... czarne okładki albo jakichś wioslarzy, skoczków do wody albo hiszpańskich żużlowców może pokażą xD

1

w sumie pewnie tak, ale już większość Hiszpanów raczej tego by nie chciała, biorąc pod uwagę ile region wnosi do PKB :)

22

Jedyny hiszpański klub gra dzisiaj w Champions League, a ogólnokrajowa hiszpańska prasa na czołówkę wrzuca remis trzeciej drużyny La Liga z Ogórkami :D można odnieść wrażenie że Barcelona nie leży w Hiszpanii :D

11

Napieprzanie się o Dembele i Neymara, a tymczasem zastanawia zdanie: "Powinien wrócić jako trener w dniu, kiedy odejdzie Messi." o Guardioli... co miał na myśli Bartek ? Czy Guardiola znowu obejmie stery w Barcelonie i będzie budował to od zera ?

0

Dusan Tadic i dwoma dziadkami dwa sezony spokojnie oblecimy. W międzyczasie, gdy pojawi się ktoś wartościowy pasujący do drużyny i młody to trzeba go sprowadzić, zanim zrobi to konkurencja

0

ooo kurde, rzeczywiście mój komentarz już tam odnalazłem. OD razu prostuję i zaznaczam, że to nie ja :)

0

hej ! Jestem zarejestrowany na rm.pl, ale pod zupełnie innym nikiem "farmaceuta". Kiedyś, jak byłem młodszy i głupszy, wdałem się tam parę razy w klasyczną szczeniacką pyskówkę, później jak wydoroślałem, to za paroma kibicami Realu nawet rzeczowo podyskutowałem (w międzyczasie oczywiście zebrałem trochę wiązanek od lokalnej gimbazy) i właściwie przestałem się tam w ogóle udzielać i ten stan trwa do dziś :)

26

Mam nadzieję że United wycisną z Realu za Pogbę jak cytrynę, biorąc pod uwagę, że człowiek-szpital Bale został wyceniony przez Madryt na 140 mln to za Pogbe powinni zapłacić pewnie że dwa razy tyle.

0

A są jakieś argumenty przemawiajace za tym ? :)

1

Napoczął Sancho... :) gdyby odszedł Coutinho to Sancho jest absolutnym must have dla Barcy.

1

z młodych zawodników, najlepszy zdecydowanie jest Vidal !

0

jeśli cały szum tylko o jedną żółtą kartkę, to może chociaż daj mu dostateczny +, widziałem większe skandale w LaLiga

0

O to to to ! Teraz możemy się zgodzić w 100% :)

0

Z tym zgadzam się w 100%. Suareza nie wygryzie, dlatego myślę, że lepsza byłaby na tę chwilę opcja solidnego zmiennika i obserwacja rynku w poszukiwaniu zdolnego napastnika. Polecam poświęcić trochę czasu i obejrzeć najbliższe mecze Eintrachtu, mi po tych seansach zapał do Jovica szczerze mówiąc spadł, a Boateng wiadomo, przyszedł po to, żeby być na podorędziu i wrócić do Sasuolo.

0

dobrze, jak będziemy gadać o kuzynkach i sąsiadkach, to się w życiu nie dogadamy, więc może inaczej:
https://wynagrodzenia.pl/moja-placa/ile-zarabia-pielegniarka
dla ułatwienia: mediany na rękę od 2289 - 2600 w zależności od tego jaki specjalista.
jeśli się już pisze uwzględniać WSZYSTKO, to warto napisać co oznacza to WSZYSTKO, bo nie wiadomo czy chodzi o łapówki od wdzięcznych pacjentów, czy co ?

0

dziękuję za wyjaśnienie, to niezwykle miłe i wartościowe z Twojej strony. Dobrze, że są tutaj tacy obrońcy poprawnej pisowni, jak Ty, bo bez tej wartości dodanej ta strona zwyczajnie by umarła. Wa następnych wyborach do Złotej Piłki fcbarca.com masz mój głos.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?