panczo
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Przemyśl
17 obserwujących
5 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
7
Ten klub jest bardzo źle zarządzany. Ta strategia, przypomina jeden wielki chaos i zbieżności przypadków. Zamiast postawić na rozwój młodych zawodników, którzy już w klubie są, sprowadzać kolejnych (De Ligt, Kubo, Sancho, Guerreiro), to tutaj wolą wiecznie odgrzebywać stare trupy z szafy jak Neymar, Willian czy Griezman. Od dwóch lat trwa czas by tych starych, spełnionych piłkarzy (Rakitic, Busquets, Suarez) stopniowo zastępować młodymi piłkarzami i w sposób zorganizowany należy przeprowadzić klub przez tę zmianę pokoleniową. Ale tutaj, bez ładu, bez składu... Griezowi się jednak nie podoba w Atleti, dawaj go do nas, Neymarowi nie wyszło w Paryżu, niech wróci a my jeszcze dopłacim. Ten klub postawił dwa lata temu na Dembele, a dzisiaj co ?!? Gość łapie kontuzje, z jednej strony chcą na niego postawić, ale z drugiej szykują kolejnych piłkarzy, przy których Dembele będzie grzał ławę. Dla mnie decyzja jest jasna, gość za 110 mln albo gra, albo szukamy mu innego klubu.
Witamy tutaj z otwartymi ramionami kolesia, który dwa lata temu pokazał nam środkowy palec, stracił dwa pod względem wieku najlepsze lata swojej kariery w paryskim kalifacie, ma ego i roszczenia wyższe niż wieża Eifla i 27 lat na koncie ?!? Wszystkie znaki na niebie i ziemi, jego dokonania i ilość kontuzji mówią, że ten kocur stracił na wartości, ale my jeszcze chcemy do tego dokładać?!? Ja już nawet nie chcę zmiany Valverde, ja nie mogę się doczekać zmiany tego cholernego zarządu. Nie chcę Neymarów, Griezmanów, Willianów, chcę ponownie zobaczyć wchodzącym z ławki chłopaków z La Masii, czujne wyłapywanie nastoletnich talentów i sprowadzanie młodych obiecujących gwiazd, tak jak to było z Ter Stegenem, Arthurem, De Jongiem ( to żeby być sprawiedliwym i oddać dobre ruchy temu zarządowi, szkoda, że było ich tak niewiele).
0
@Nano22 jak Ernesto zderzy się z tymi statystykami to z pewnością obieca, że w przyszłym sezonie się poprawi i przekroczy magiczną barierę 90%. W ten sposób wyjaśni wszystkich niedowiarków, którzy twierdzą , że Rakieta grywa za mało :D
11
Z prostej matematyki wynika, że Coutinho+Griezmann = Neymar . Ja wybieram lewą stronę tego równania.
0
@bone10 No sorry, ale Coutinho ma jeden słaby sezon za sobą, w którym przynajmniej grał a nie siedział bez przerwy w klinikach. Jeżeli Barcelona zapłaciła za niego 160 mln Liverpoolowi, to nie sądzę, by słabszy sezon miał mu skasować więcej niż 1/4 jego ówczesnej wartości, zatem 120 mln uważam za rozsądną kwotę. Poza tym on w reprezentacji Brazylii dalej błyszczy, co pokazuje, że on w piłkę cały czas świetni potrafi grać. Nie ma co tańczyć tak jak Arab zagra.
6
Co za absurd. Powtarzam jeszcze raz Neymar przez te dwa lata stracił sporo na wartości. To że Abdullah krzyczy 300 to nie znaczy , że tyle należy płacić. On jest wart może ze 150 milionów, a co za tym idzie PSG powinno otrzymać Cou i ok 30 mln. Jeśli zarząd znowu tak strasznie przepłaci, to w następnych wyborach powinien za to odpowiedzieć.
4
@Szklaner Tylko dalej, nawet jeśli Polska to wierzący, ale niepraktykujący połowicznie kraj, to co z tego ? Może reszta obchodzi sobie święta kościelne na swój sposób, w gronie rodziny, albo modlą się w domu itd. Nie ważne, deklarują swoją należność tu, a nie gdzie indziej i koniec kropka. Można szukać dalszych statystyk, ilość przystępujących do Komunii, do spowiedzi, ilość chodzących na pielgrzymki, noszących łańcuszek z Matką Boską albo chodzących na pielgrzymki. I statystyki będą jeszcze niższe, co pokazuje np, że wiara ludzi jest słaba, albo dyscyplina religijna jest niska, albo po prostu kościół specjalnie nie przyciąga. Można spojrzeć na ilość pogrzebów świeckich i porównać je z kościelnymi, tu ciągle jest ich poniżej 10%... tylko co z tego ? Zawsze znajdzie się jakaś statystyka która umiejętnie ubrana podpiera naszą tezę, tyle że to kolos na glinianych nogach. Wszyscy ludzie niepraktykujący deklarują się jako członkowie kościoła. I spróbuj zapytać wszystkich niepraktykujących w referendum, czy chcą wolne Boże Ciało czy nie? Wynik jest raczej łatwy do przewidzenia, szkoda pieniędzy na prowadzenie statystyki. W ocenie polski jako kraju katolickiego, można spojrzeć też na ateistów, są tak cholernie niewierzący, że aż obchodzą katolickie święta... choineczka, mikołaje i wigilia muszą być, dzieci ochrzczone w kościółku też. Tu nie mam statystyk, to moje własne obserwacje.
P.S. Ja nikomu nie każę się wyprowadzać. Mówię tylko, że gdybym ja czuł się w kraju uciskany, nieszczęśliwy, poszukałbym innego, lepszego do życia, a nie próbował większości narzucać zdanie mniejszości.
4
@Szklaner Jeżeli instytucją ankietującą jest szklaner-statistic.com to może i tak, tymczasem Główny Urząd Statystyczny podaje zupełnie inne dane, które mówią, zupełnie co innego, a przede wszystkim podają, że WIĘKSZOŚĆ osób jest katolikami. Więc możesz oczywiście zostać przy swoich wyssanych z palca statystykach, mnie to nie przeszkadza, pytanie tylko po co się ośmieszać ?
Nawiązanie do PRLu jest tak z dupy, że nawet nie chce mi się tego komentować... zresztą, biorąc pod uwagę fakt, że na potrzeby dyskusji zmyślasz fakty i dane statystyczne, to dochodzę do wniosku, że nawet nie warto z Tobą dyskutować
Jesteś po prostu niepoważny
dziękuję dobranoc i szczęść Ci Boże !
7
@Szklaner no ale jeżeli masz tutaj tyle problemów z katopropagandą itp. do co Ty tu jeszcze robisz ? Przecież nikt nie zmusza do życia w katolickim kraju. A póki co większość jednak wyznaje tutaj religię katolicką, wynika to ze statystyki i głosem demokracji (której pewnie zaciekle bronisz), w Polsce wciąż katoświęta są wolne, a mniejszość musi się podporządkować.
0
@lukas10 widać nie pamiętasz pierwszego i drugiego sezonu po przyjściu CRa do United ze Sportingu. Wtedy tak jeździł bez głowy, że wkurzony Ferguson sadzał go czasami na ławce za karę na to. Miał wtedy taki śmieszny warkoczyki i widać było, że z gościa będzie piłkarz wielkiego formatu, ale musi dojrzeć. To samo jest z Moise Keanem. Nie mam na myśli, że będzie tak dobry jak Ronaldo, ale że jak się rozwinie i nabierze doświadczenia i opanuje głowę może być piłkarzem wielkiego formatu.
0
@lukas10 niezwykły ... z jeździectwa bez głowy można wyrosnąć, czego przykładem jest chociażby Cristiano Ronaldo. A taką technike i dynamike to nie każdy może posiadać, uwierz mi.
0
Juventusowi udał się ten Moise Kean... mija naszych jak tyczki...
11
Niektórym się wydaje, że do Barcelony wróci stary dobry Neymar, który jakby wczoraj uciekł do PSG. A tymczasem gość w Paryżu grał mniej więcej połowę minut z wszystkich możliwych do rozegrania, stając się piłkarzem bardzo szklanym. Ktoś tutaj przytoczył statystyki, że pauzował więcej niż Dembele. Opuszczał ważne mecze, np te w których PSG wylatywało z Ligi Mistrzów. Kolejną kwestią jest jego wielkie ego, roszczenia i gwiazdorstwo, które Paryż raczej w nim napompował niż utemperował. No i jeżeli komuś się wydaje, że Neymar w lidze francuskiej rozwinął się sportowo, to powinien tę hipotezę poważnie przemyśleć. Moim zdaniem on wręcz się cofnął a nie rozwinął. Ja nie mówię, że to jest zły piłkarz, nawet uważam, że powinno przymknąć się oko na jego karygodne zachowanie, tyle, że gość nie jest wart z pewnością tak wielkich pieniędzy jakie tutaj padają. Po prostu to nie jest już ten sam Neymar co odchodził, to raczej jego home edition. Ja bym za niego więcej niż 150 mln nie dał. Po prostu w czasie tego pobytu w Paryżu, jego wartość spadł i to znacznie, na co złożył się także upływający czas. Oddałbym za niego choćby Coutinho, ale z niewielką dopłatą, może 30 mln, ale ani eurocenta więcej.
1
@ranger3120 Nie ma problemu, powinieneś iść do apteki i tam farmaceutka da Ci najtańszy preparat z zapisaną substancją czynną. Mówię Ci to jako farmaceuta :)
4
@Colon mnie najbardziej rozwala opis bitwy pod Gdowem, a dokładnie rubryka: straty po stronie Autrii (po prawej stronie), sam zobacz :D
https://pl.wikipedia.org/wiki/Bitwa_pod_Gdowem
2
Parafrazując słynne zdanie wypowiedziane przez Stefana Batorego"Siarę" Siarzewskiego w filmie Kilerów Dwóch: "Taki plan, to ja mam zawsze"
0
@Robert1603 a Tobie mama nie pasowała białego podkoszulka na wf ? Może to po prostu pewne uproszczenie :D
2
@Forza_Juve ja ze swojej strony również polecam kryminały Jo Nesbo z cyklu HArrego Hole'a. Skandynawskie kryminały mają ten świetny klimat, a Nesbo z tych twórców jest moim zdaniem najlepszy. Oprócz tego polecam także pierwsze powieści Stefana Dardy: Dom na Wyrębach czy saga Słoneczna Dolina (rewelacja, szczególnie dwie pierwsze części), ale to już literatura grozy w czystym wydaniu.
11
Generalnie, nie ma też co psów wieszać na zarządzie i dyrektorach sportowych za to, że w Polsce łamana jest konstytucja. W Ajaxie były dwie perełki, De Jong i De Ligt. Zadanie sprowadzenia obu było bardzo duże, przy obecnym rynku - wygląda na to, że uda się je zrealizować połowicznie, a mało brakowało by obaj skończyli w PSG. Guerreiro to bardzo dobre posunięcie, o ile dojdzie do skutku. Bardziej martwi mnie to naostrzenie się na Griezmanna, rok temu biłem brawo temu pomysłowi, dzisiaj wolałbym kogoś młodszego. I nie chodzi tu o ten zeszłoroczny numer, nie mam mu nawet tego za złe, bo współpracował z Pique- taką gość ma naturę, lubi robić szum. Chodzi o wiek i o to, że jest jeszcze 20 mln droższy niż rok temu. Największym grzechem zarządu jest jednak brak przewietrzenia ławki trenerskiej, na której wciąż jest Valverde. Kibice już mają dość tej defensywnej piłki, Rom, Liverpoolów i wymuszonych, szczęśliwych zwycięstw, dzięki którym zdobywa się mistrzostwo, ale nie Ligę Mistrzów.
1
I tak twórcy rankingu wygrali ! Gdyby wybrali Messiego i Ronaldo, nikt by się nie zdziwił i nawet nie zwrócił uwagi na ten ranking. A tak Messi pominięty, CR pominięty i wszyscy mówią o tym rankingu, mimo, że jest pożałowania godny :)
1
@Coutinho007 wystarczyłby jeden z nich, chociaż moim faworytem jest i tak Sancho z Dortmundu, którego talentu jestem wielki fanem. Tak naprawdę szkoda mi Cou, bo widzę, że gość grać w piłkę naprawdę umie, tylko mentalnie jest za słaby na Barcelonę. Dembele przez swoje głupie zachowania sprawia, że nie masz ochoty patrzeć na niego przychylnie, zwłaszcza, że oprócz tego głównie jest kontuzjowany, albo kilka tygodni dochodzi do siebie po kontuzji. Smutna prawda, pieniadze wyrzucone w błoto. Oczywiście nic nie zapowiadało, że te transfery to będzie klapa, wręcz przeciwnie, ale wyszło tak jak dzisiaj to obserwujemy i trzeba minimalizować straty.
1
@Encore obu odholowałbym najchętniej do innych klubów. I jeden i drugi nie wniósł do klubu nic.
7
W przeglądzie prasy brakuje tylko cotygodniowej informacji, że w tym tygodniu może wyjaśnić się przyszłość De Ligta :D
4
Tak sobie myślę, że reprezentacja Polski ma taki sam problem z trenerem jak Barca. Niby wszystko jest ok, bo wyniki są (slaba grupa, 9 pkt), ale jednak każdy widzi, że coś tu nie gra, stylu brak, a wygrane są na farcie. Wszyscy to widzą, a osoby decyzyjne, czyli Bartomeu i Boniek, przemykają oko i udają, że problemu nie ma. W pewnym momencie następuje zawalenie się tego, z tym że Brzeczkowi zawali się to na ME jak nie wyjdziemy z grupy, a Ernesto zawaliło sie już dwa razy, a wciąż posadę trzyma.
0
@Rivaldo83 właśnie też skończyłem drążyć temat. Oczywiście został zinterpretowany i nadany przez gazetę wybiórczą i pełen tekst brzmi tak jak napisałeś.
0
Osobiści myślę, że Rakitic nie jest największym "problemem" Barcelony. Oczywiście można i należy rozważyć sprzedanie go, kiedy można jeszcze coś na nim zarobić, ale ja najchętniej widziałbym pomoc złożoną z Rakitica (jako defensywny pomocnik) i przed nim duet Arthur z De Jongiem. Moim zdaniem Rakieta jako DP wyglądał znacznie lepiej niż Busquets, który powinien już pełnić rolę rezerwowego, a tymczasem wciąż ma mocną pozycję w składzie. Rakitica kariera tak już wygląda, on z wiekiem stawał się coraz mniej ofensywny i dlatego pora umiejscowić go tam, gdzie wygląda najlepiej. Jeden mecz z Liverpoolem, bardzo słaby ale nie tylko dla niego, nie powinien przesądzać z góry jego losu. Tu potrzbena jest dyskusja. To wszystko to gdybanie, bo wiadomo, że Valverde nikogo nie ruszy i prawdopodobnie będzie grał Busi, Rakieta i ktoś jeszcze, daj Boże żeby nie Vidal.
4
@snoopdegie najbardziej żałosne jest to, że jako naród, stać nas tylko na wieczne wybieranie PiSu i PO ... jedni uczą się o Katyniu z przedwojennych książek, drudzy rzucają kamieniami w dinozaury... a my ten spektakl oglądamy i płacimy za niego grube pieniądze każdego dnia
0
To teraz Rambla kupuje Promesa do Barcy :D
2
Może zamiast śmiać się z De Ligta i tej siatki, lepiej zwrócić uwagę na tego co mu ją założył czyli Sancho :D A najlepiej finalnie kupić i jednego i drugiego. Wtedy De Ligtowi będzie zakładana siatka ewentualnie tylko podczas gierek treningowych :D
0
@johny11 oczywiście, są to jakieś hipotezy, które warto rozważyć, w życiu jednak istnieje coś takiego jak kalkulacja ryzyka. Wasze teorie o tym, że mu liga nie pasuje, albo że udaje kontuzje żeby wrócić do Barcelony są jednak dość odjechane i stosunkowo mało prawdopodobne. Podobnie zresztą jak przyjście Neya do Barcelony.
21
Neymar, Neymar... a tymczasem od dwóch lat Ney więcej czasu spędza w szpitalach niż na murawie. Ot dziś w nocy, pęknięcie kostki i wypad z Copa America, w meczach w których PSG odpadło z Ligi Mistrzów też go nie było. Jak jeszcze doliczyć urodziny siostry, to wychodzi, że Neymara niewiele co jest na boisku.
Podsumowując: Jadon Sancho !!!!