0

@XBlairrX weź przestań pisać pierdoły, ludzie chcą go wywalić po dwóch latach, a raczej zarobić na nim, póki jeszcze ktoś za niego coś płaci. Bayern zaplacilby jakieś 80 mln, czyli nie ok 35 mln mniej niż my dwa lata temu... myślisz że to dlatego, że Dembele był taki zajebisty ?

0

@DonFerdinando mogę wstawić, mogę też wstawić zapowiedź Godzilli, albo Jozina z Bazin... tyle że to jest wątek gdzie rozmawiamy o Dembele. Jak będzie wątek o Messim to wtedy wstawię tam link jak Messi próbuje coś tam położyć i coś tam zaprzepascic.

0

@Szklaner
Nie muszę z tym dyskutować... sorry Misio, ale dla Paulinho można było stworzyć równie okazałe zestawienie, a mimo to klub oddał go bez żalu, mimo że ta zabawka kosztowała znacznie, znacznie mniej. Poza tym, warto też zrobić zestawienie meczy, w których Dembele potykal się o własne nogi, albo upadał pod wpływem przeciągu, czyli po prostu dochodził do siebie po kontuzji.
Zresztą, jeśli ktoś najważniejsze zdanie o zawodniku umieszcza na samym końcu, to nie ma o czym gadać... bo Dembele zdrowy i przygotowany raczej bywa, niż jest. Większość czasu spędza na trybunach, albo dochodząc do formy.

0

@Szklaner zgadzam sie, zamiast mówić lepiej oglądać Barcelonę i przynajmniej nikt nam niczego nie wmówi :) dzięki temu , nie ma też potrzeba oceniania piłkarzy na podstawie ceny, jaką za nich zapłacono, albo postawy jaką prezentowali w poprzednich klubach.

3

@Szklaner


Ja myślę że ten jest jeszcze lepszym komentarzem do Ciebie i wszystkim czytającym aż Dembele odpali.

1

@Bagsik88 to straszne, że zmarnował sam na sam, jak profesjonalnemu piłkarzowi mogło się to zdarzyć ?, z pewnością przez nią Barca nie awansowała do kolejnej rundy Pucharu Króla, skoro tak dobrze ją pamiętasz...
Dembele przynajmniej zmarnował setkę przy stanie 3:0 dla Barcelony z Liverpoolem, jedna bramka w te czy w te, żadna różnica... awans pewny do następnej rundy, a mecz na Anfield to czysta formalność...
wywieźć Malcoma- sprawcę wszystkich niepowodzeń i odpadnięcia z Ligi Mistrzów - na taczkach, w Dembele jest przyszłość
a na Camp Nou w czasie meczu puszczać filmiki z youtuba ze skillami Coutinho, żeby ludzie sobie przypomnieli co potrafi
a Malcoma odhlować do Getafe... albo nie... do Elche albo do Rakowa Częstochowa !

1

@barcowy1899 jak w większości meczy w poprzednich dwóch sezonach.

2

@Bagsik88 tragiczny, to jest gość za 140 mln który nie umie przyjąć piłki i kopie się po czole, albo drugi za 115 mln który w meczu z Liverpoolem w sytuacji sam na sam podaje piłkę bramkarzowi, chyba na znak przyjaźni... nie wiem jak trzeba być nieobiektywnym, żeby tego nie dostrzec...

2

@XBlairrX no to jeżeli Ligę czy Ligę Mistrzów będzie wygrywała najdroższa jedenastka, to można z czystym sumieniem wystawić ten nasz super duet Dembele-Cou. Ale póki co, jeżeli na boisku trzeba strzelić więcej bramek, to Ci Panowie przypominają, jak doskonale prze*****lono pieniądze za Neymara. I żeby nie było, ja też byłem zachwycony tymi transferami i w ciemno myślałem, że się wpasują, ale problem polega na tym, że mi nikt nie płaci za ocenianie i przeprowadzanie nowych wzmocnień, a ludziom którzy stoją za przyjściem tej dwójki już tak.

2

@Bagsik88 ale nie ma do nich podjazdu, bo co ? Bo Cou ma lepszego skilla w FIFIe, czy że kiedyś grał fenomenalnie w Liverpoolu ? Co z tego, że podajesz, że Cou jest lepszym piłkarzem niż Malcom, skoro nie widać tego na boisku i w KAŻDYM podany, przez Ciebie aspekcie w poprzednim sezonie był lepszy. Podanie : Cou piłka odskakuje na dwa metry nawet przy prostych podaniach, drybling - u Coutinho nie istnieje, no i najważniejsze: stracił swój największy atut czyli strzał z dystansu po zejściu do środka. Coutinho ma warsztat zwodów, którego obrońcy LaLiga nauczyli się w pół roku, co oznacza, że jest przereklamowany. To, że jeden kosztował pierdyliard milionów, a drugi 40, nie czyni go jeszcze lepszym piłkarzem tu i teraz. Malcom miał mecze, w których był wartością dodaną i wnosił coś do drużyny, u Cou takiego w poprzednim sezonie nie pamiętam. W ogóle zarzucanie Malcomowi strat, to już śmiech na sali, bo wiele osób zarzuca mu wręcz zbyt ostrożną i asekurancką grę. O Dembele się nawet nie wypowiadam, bo nie ma o czym, gość albo w szpitalu, albo dochodzi do siebie po kontuzji. Przepraszam bardzo, ale taką setkę jak w pierwszym meczu z Liverpoolem, to taki Malcom wykorzystuje pytając bramkarz w który róg uderzyć. JEszcze raz powtarzam, to, że Dembele w Dortmundzie, a Cou w Liverpoolu grali swoje sezony życia, nie oznacza, że mamy uwierzyć, że w Barcelonie grają co najmniej przyzwoicie. Przeciwnie, ani jeden ani drugi nie wnieśli do tej pory niczego do drużyny. Grają, bo klub zapłacił za nich wielkie pieniądze, ale gdyby kosztowali po 20 mln, to obaj byliby na wylocie z hukiem, jeden do Getafe, a drugi do Celty Vigo.

14

@Bagsik88 a jak Cou z Dembele "grali słabo" to nie dziwne że grali tak dużo ? Malcom przy nich to nie dostał prawdziwej szansy, bo Ernest nigdy nie pozwolił mu złapać rytmu meczowego. Dobre wejście z Interem i ława, dobry mecz z Realem i ława. Moim zdaniem gdyby zagrał tyle meczy co Coutinho to schowałby gościa do kieszeni.
Co do Picia i argumentu o warunkach fizycznych... dobrze że jak Messi wchodził do drużyny to ludzie tak nie myśleliśmy jak Ty. Messi warunków fizycznych nabrał w trakcie rozwoju kariery, na początku też był 2-3 razy przepychany, czasem lecial jak po faulu Del Horno... ale po prostu trzeba to wkalkulowac i wykorzystywać takie warunki fizyczne jakie się ma. Mała masa i brak masy mięśniowej daje większa szybkość i zwrotnosc. A rozwój fizyczny przyjdzie w trakcie rozwoju .

3

@KamQiX zależy co rozumiemy pod słowem "lepsi"... bo jeżeli weźmiemy poprawkę na podatność zawodnika na kontuzję i fakt, że generalnie jest on nieprzydatny, bo albo jest w szpitalu, albo dochodzi do formy po kontuzji. Jeśli weźmiemy pod uwagę też okresy kiedy nie potrafi się skupić na grze, to wychodzi nam, że Dembele w pełnej dyspozycji jest dostępny przez 5-10 spotkań rocznie, a poza tym jego skille, niekwestionowaną technikę i zdolności można oglądać w najnowszej FIFIe. W tej sytuacji, lista lepszych od niego młodych skrzydłowych, robi się litanią, otwieraną przez Sancho, Mbappe i Sane...

1

@Encore ja nie wiem skąd Ty wziąłeś tych wiele szans dla Malcoma. Przecież on nie dostał prawdziwej szansy na grę, to co go wpuszczał Ernesto to były jakieś pojedyncze spotkania, gdzie Malcom pełnił rolę zapchaj-dziury. Dembele i Cou, dostawali ciągiem kolejne mecze, bo Ernesto chciał, żeby wreszcie złapali rytm meczowy i wkomponowali się w drużynę, Malcom po dobrym spotkaniu lądował na ławce. Tak było po Realu, po Interze. Naprawdę, naprawdę nie wiem skąd Wy bierzecie te "szanse Malcoma", których ponoć nie wykorzystał, jeśli cały sezon Rambla wyła: "Ernest, wpuść w końcu Malcoma"...

0

@takisobiektos ooops, to w takim razie pardonsik :D myślałem, że to stąd tacy bogaci xD to już nie piszę pierdół :D

0

@Mario96w a może wtedy zrezygnować z transferu i odesłać Grieza. Ciekawe skąd wtedy wezmą kasę na Felixa, rezultat będzie taki, że dostaną wkurzonego Francuza i brak pieniędzy na Felixa.

0

@Janiama
I teraz moja upierdilwość została nakarmiona :D

0

@Janiama to teraz szach-mat religia jest starsza od pieniędzy :D

0

@Kapitan hawk Mundo Deportivo :D

7

[Aktualizacja] Durczok już zadzwonił do Najsztuba z prośbą o poradę. Nieoficjalnie już wie co ma zrobić, by sąd uznał, że kolizja wywołała się sama jako efekt motyla spowodowany pierdnięciem pewnego buddyjskiego mnicha w Tybecie północnym, a 2,5 promila to efekt przejedzenia Pawełków. No chłop bogu ducha winny.

0

@LeoMessi1994 no stary pewnie że w to nie wierzę, tylko 70% ludzi chce jego powrotu, a więc widzi tu kogoś atakującego. Ja podobnie jak kolega wyżej wolałbym Sancho niż Neymara, tyle że za rok. W tym sezonie jedyne co bym zrobił to sprzedał Cou , bo się u nas nie odnalazł, bo jeszcze można coś na nim zarobić i bo mamy za dużo ludzi z przodu.

1

@Tasde dobrze , że w czasach kiedy Messi debiutował, ludzie tak nie myśleli jak Ty. Widziałeś jak on wtedy wyglądał ? Też był jak szkapa, a to ci zrobił Del Horno jednym wejściem ciałem prawie zmiotlo go do gwiazdozbioru Malej Niedźwiedzicy. Ale dzięki temu miał inne atuty: szybkość, wspaniały balans ciałem i dzięki temu się przebił. Później nabierał również ciała i stawał się bardziej fizyczny, ale to trwało. A on cały czas grał i się rozwijał. Podobną drogę przeszedł Ronaldo. Można Puiga zrobić zawodnika fizycznego i to szybko, tylko z pewnością straci na swoich atutach. Można też trzymać go przez 4 lata w drużynie B i czekać aż ten proces sam się zakończy. Tylko wtedy przez cztery lata jego rozwój będzie dreptal w miejscu. Można też po prostu olać temat, że w czasie meczu 2-4 razy ktoś go przepchnie, nie robić z tego tragedii i dać mu normalnie grać i się rozwijać.

0

@LeoMessi1994 nie, no bo Neymar to przecież uznany środkowy obrońca, w razie konieczności grający na bramce...

6

@MarioVeB! Nie komentuj lepiej, jeśli nie rozumiesz problemu. Dembele miał okazję zostać tym najlepszym graczem Bundesligi i wyrobić sobie pozycję w klubie, bo ktoś mu dał na to szansę wcześniej. Problem własnie jest w tym, że w Barcelonie młodzi piłkarze nie mają na to szans. Jeśli taki talent jak Puig, dalej pozostaje w słoiku z małosolnymi, a Ty nie widzisz w tym nic niewłaściwego, to nie ma o czym gadać.

8

@MarioVeB! trzymanie zdolnego piłkarza wśród trzecioligowców, który już na ten moment wyróżnia się wśród innych pomocników pierwszej drużyny ma mu pomóc stać się lepszym piłkarzem. A wyjściem na odchudzenie kadry, jest raczej pozbycie się kilku niepotrzebnych zawodników, a nie zablokowanie możliwości awansu zdolnym zawodnikom do pierwszej drużyny. Barcelona już nie jest atrakcyjnym miejscem dla młodych właśnie przez takie podejście, gdzie droga do pierwszej drużyny niby stoi do nich otworem, tyle, z że tym otworem jest najczęściej okazuje się być dupa. Proponuję zacząć wprowadzać Puiga w wieku 27 lat, albo może chrystusowym czyli 33 lat. Aaaa i jeszcze jedno... przypominam, że dwa lata temu, kiedy zapłacono za krnąbrnego, również słabego fizycznie Dembele trochę ponad 100 mln, od razu wylądował on w pierwszej drużynie, Puig ze szkółki, jest dwa lata młodszy, czyli dokładnie w tym samym momencie kariery co Dembele był dwa lata temu...

14

Trzymanie Puiga w Barcelonie B, kiedy on ma wszystko by już wchodzić do pierwszego składu, to moim zdaniem obłęd. Gość grając mecze towarzyskie, czy ogony w poprzednim sezonie pokazał, że jest już gotowy przejmować rolę w pierwszym zespole. Ale po co ? Kiedy można go jeszcze przecież kisić z przeciętniakami w trzeciej lidze, zamiast podnieść poprzeczkę. Taki błąd popełniono przy Alenii, przenosząc go za późno do pierwszego zespołu, teraz robią to samo... Nie rozumiem, dlaczego nie powielają schematów, które sprawdzały się dawniej, przy wprowadzaniu Iniesty, Busquetsa czy choćby Messiego... przecież podręcznik już napisano za Rijkarda i Pepa, wystarczy tylko otworzyć odpowiednią stronę i przeczytać.

0

@EmilZatopek szanuje każdą opinię... szanuje każdą opinię... szanuje każ.... No, nie przepraszam, próbowałem, ale tej twojej nie mogę ... przerosło mnie

6

@marlon_brando nie żałuj Kubo, bo zaraz zjawi się tu ktoś kto wytłumaczy Ci "efekt domina" :D tutaj Kubo można żałować jedynie w zaciszu własnego domostwa :D

1

Jeszcze rok temu madryckie gazety sadzały Bale'a na pustym tronie po Ronaldo... dzisiaj przesmiewczo przekręcają jego nazwisko... źenujacy są

2

@chudym to państwo niestety nie broni obywateli, a co gorsza wiąże ręce i nie pozwala się samemu bronić. Czasami myślę, że lepiej byłoby samemu bronić się i wymierzać sprawiedliwość, niż czekać na reakcję ustroju...

25

Za 5 lat, tridente: Sancho, Kean, Dembele, za nimi De Jong, Arthur i Puig :)

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?