panczo
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Przemyśl
17 obserwujących
5 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
4
@wpwelement nie rozumiem, bycie wuefistą to jest coś złego czy jak? Nawet jeśli Valverde nie jest wuefistą, a ktoś uważa, że jako trener reprezentuje niski poziom, to dlaczego ma nie nazwać go wuefistą, wyrażając w ten sposób swoją opinię o nim? Przecież to nie jest kwestia nazwania prostytutki k***ą, tylko jednak użycie słowa wyrażające raczej opinie o niskich kwalifikacjach i poziomie trenera. Słowo beton w użyciu codziennym zastępuje raczej słowo "konserwatywny" w negatywnym tego słowa znaczeniu oczywiście, używają go nawet politycy w takiej instytucji jak sejm... jest sens być bardziej papieskim od papieża ?
I jeszcze jedna kwestia... dlaczego bezpośrednio po meczu na Anfield słowa beton i wuefista były tolerowane, przewijały się tutaj nawet inne takie jak miernota trenerska, które nie były kasowane... Jak to wyjaśnić ? Rozumiem, że moderacja to też kibice i jak im przejdzie wkurzenie jako kibicom, to zabierają się za robotę i dyscyplinę, ale moderacja nie powinna być uzależniona od nastroju i poziomu emocji. Proszę tego nie traktować jako zarzut. Ja uważam, że robicie dobrą robotę... Wydaje mi się, że warto jednak zostawić trochę looozu... tzn mam na myśli PRZYKŁADOWO kasować za dzbana, ale za wuefistę czy beton np już nie podciągać pod obrażanie, tylko zwyczajnie krytykę :)
5
@Bagsik88 Dobrze, rozumiem, że broniąc Valverde i rzucając każdemu, kto go krytykuje, że pisze "głupoty", "nie zna się" itd... To może w takim razie odwrócimy teraz trochę rolę. Spróbuj w takim razie wymienić litanię zawodników, którzy wzrośli za kadencji Valverde ? To znaczy stali się lepszymi niż zanim trafili pod jego skrzydła.
1
@Martwy moje przemyślenia odnośnie tego co piszesz są podobne. Zastanawia mnie, dlaczego właśnie określanie trenera mianem "wuefisty", "betonu", a nawet gorsze określenia jak "miernota" były tolerowane bezpośrednio po słynnym laniu na Anfield Road, a z czasem przestały być tolerowane ? Podobnie było kiedyś z transferem Neymara. Bezpośrednio po odejściu do PSG, hasła w stylu moNeymar czy Judasz, sprzedawczyk itd były na porządku dziennym i nikt się nie przyczepiał, kilka tygodni później już stały się obraźliwe i były złamaniem regulaminu. Rozumiem, że moderacja też kibicuje Barcelonie i przegrana na Anfield czy odejscie Neymara też wywołuje w nich negatywne uczucia i wtedy, kiedy są one jeszcze świeże "betony" i "wuefiści" są tolerowani, ale z czasem stygną i wtedy nagle są uznane za obrażanie. Dla mnie to naturalne, ale przestrzeganie regulaminu nie powinno być zależne od nastrojów moderacji, a generalnie to dobrze zostawić sobie margines zdrowego looozu. Przecież nikt nikogo od k**w i ch**i nie wyzywa...
3
@mcsarna ad 2) Po Anfield i Rzymie kibice mają tak głęboką niechęć do Valverde, że nie ma co oczekiwać od nich jego sprawiedliwej i obiektywnej oceny... sam, pomimo całej sympatii do niego czuję wciąż gniew i uważam, że przegapił w tym roku najlepszy moment na odejście. Zmienić to może tylko i wyłącznie wygrana w tym roku w Lidze Mistrzów, tyle, że Valverde niestety prawdopodobnie z Barceloną nie wygra Ligi Mistrzów :(
3
@Jordi10 Z jednej strony, oczywiście masz rację, Valverde pełni od pewnego czasu rolę kozła ofiarnego i właściwie ten naprawdę przyzwoity trener zbiera baty za wszystko, cokolwiek by nie zrobił . Z drugiej strony, ten Valverde jako typowy maratończyk przegrał dwie Ligi Mistrzów w kluczowych momentach, mając wszystko podane na tacy, a rok temu udowadniając, że nie uczy się na swoich błędach. W zeszłym roku, nie potrafił nawet pozbierać drużyny na finał Copa del Rey i to był świetny moment na to by podać wszystkim rękę i powiedzieć, ok włożyłem w to tyle serca ile mogłem, zrobiłem to najlepiej jak umiałem, wybaczcie co było złe i wszystkiego najlepszego. Osobiście nie dziwię się, że w kibicach, nawet w tych normalnych wciąż rozpalony jest gniew za Liverpool, we mnie też wciąż on jest i mimo całej sympatii do Valverde, patrzę teraz na niego z przymrużeniem oka i jednak trochę z irytacją i nie jest mi w smak, że Barca wciąż walczy pod batutą wielkiego przegranego z Rzymu i Anfield. Po tym co zaszło, naprawdę trudno sprawiedliwie i obiektywnie oceniać pracę trenera.
4
@BarcaInfo a nie można w zamian wypożyczyć im Valverde ?
0
@SuperPatsonFCB no właśnie dlatego do tego drugiego pomysłu wypożyczenia nie jestem do końca przekonany. Ale moim zdaniem, na ławce rezerwowych Barcelony zawsze powinno być miejsce dla najzdolniejszego zawodnika z Barcelony B, który w razie pewnego wyniku czy potrzeby powinien wejść na boisko. Tak robił Real i doczekał się chociażby Vasqueza, tak robiliśmy kiedyś i to zdawało egzamin. Co z tego, że z Bojanem, Jeffrenem, Dos Santosem, Munirem itd. nie wyszło... w końcu któryś się wpasuje i odpali, jak np. Sergi Roberto.
0
@Bagsik88 to prawda ! :) po pierwszej rundzie jak przyszedł, to dałem sobie uciąć mały palec lewej ręki, że gość będzie mega wartością dodaną i nie będziemy tęsknić za Neymarem... Wtedy też, wszyscy krytykowali Valverde, że gra 4-4-2, a w tym systemie Cou się jeszcze odnajdywał, po przejściu na 4-3-3 - totalna masakra. I tu nie ma się z czego śmiać, bo Coutinho robi się coraz starszy i kolejny jego sezon w takiej formie, to zjazd z ceną... oczywiście jest jeszcze kwestia tego, że te 120 mln które my zapłaciliśmy to już była cena mocno przepłacona. Obawiam się, że na dzień dzisiejszy, gdybyśmy chcieli go sprzedać, może jakiś kupiec zapłaciłby 70 mln i ani eurocenta więcej. Z tym wypożyczeniem do Bayernu to nie jest taki zły pomysł, ale widać, że zarząd próbuje minimalizować straty.
1
@SuperPatsonFCB Mnie najbardziej bawi to, że ktoś wierzy, że kolejny sezon Puiga spędzony w Barcelonie B pomoże mu w poprawieniu jego piłkarskich umiejętności, nabraniu pewności siebie i regularności. Mantrą na tym forum stało się hasło "niech zostanie, będzie robił kolejne minuty w drugiej drużynie, ogrywał się, rozwijał"... g***o …. w trzeciej lidze on już niczego się nie nauczy, co najwyżej wtopi się w tamten poziom... dla mnie powinien wylądować w pierwszej drużynie, ewentualnie na wypożyczeniu i to w jakimś lepszym klubie typu Betis czy Celta, gdzie też musiałby rywalizować z niezłymi piłkarzami i miałby się od kogo uczyć.
0
@Bagsik88 Różnice w tych transferach są kolosalne: Czygryński przychodził mając 23 lata za kwotę 25 mln i zarabiał 1,5 mln euro za rok, Hleb przychodził mając 27 lata za kwotę bodaj 17 mln z nie pamiętam jakimi zarobkami, ale to nie istotne... 27 letni Cou przyszedł za 120 mln + 40 mln zmiennych. Nawet biorac pod uwagę, że ceny się zmieniły, to porównując skalę tych transferów to jest przepaść. Taki transfer musiał być pewniakiem, a ewentualny klops to tragedia transferowa. Niestety stało się, oby nie powtórzyła się historia jak z Ardą, za którego nie odzyskano prawie nic (wypożyczenie za bodaj 1 mln euro - śmiech na sali).
0
@kewin dzięki za odpowiedzi Panowie :) Za wcześnie to oceniać, ale jak gość utrzyma poziom to RM dostanie na przyszły rok solidnego pomocnika.
0
Czy Arsenal ma w wypożyczeniu zawartą opcję wykupienia Ceballosa ?
2
@krissu8 restauracja meksykańska Pueblo, ulica Kołodziejska 4, jest na Starym Mieście :) Bardzo dobre meksykańskie jedzenie w przystępnych cenach
Poleciłbym coś z rybami, ale w Gdańsku nie udało mi się nigdy zjeść naprawdę powalającej ryby :/
0
@forest https://www.fcbarca.com/user/Patryk1992" class="author__name"> Patryk1992 no tak... zapudłowałem z tym Manchesterem jak dzik w sosnę :) Wydaje mi się, że nas na Neymara jednak też nie stać, bo Coutinho do PSG nie oddamy, a 60 mln żeby im dać jak jego równowartość też nie mamy.
1
Ejjjj !!! Nie oceniajcie Dembele po jednym meczu !!! xD
1
Zastanawiam się nad tym zablokowaniem transferu Neymara do Realu i trąci mi to trochę bzdurą. Przecież to tylko tak naprawdę zamknięcie jednego kierunku wypożyczenia/transferu definitywnego golfisty, ale tak naprawdę cały czas znajdą się kluby takie jak MU czy nawet PSG które go przygarną. Całkiem realna wydaje mi się nawet wymiana Bale + gotówka = Neymar z PSG. Barcelona za to pozbyła się najważniejszej karty przetargowej w postaci Cou, który w każdej z możliwych kombinacji zawodników oddanych za Neymara się pojawiał. Nie żeby mi było bardzo smutno z tego powodu, bo transferu Neymara za bardzo nie chcę (przez jego problemy ze zdrowiem, mniej ze względu na charakter).
1
@sniper16x ja podobnie jak kolega wyżej, mega polecam, bardzo przydatna i można sobie testować różne metody nauki. Niektóre są co prawda oczywiste ale warto mieć to wszystko podsumowane i zebrane
0
@Gaucho to oprócz mówienia "nie" niech się wreszcie zacznie starać !
0
@Azi dobrze, to dyskutuj sobie z kimś, kto ma tęgą mózgownicę na Twoim poziomie
miłego dnia
0
@Tomek54321 a może nie pograją ? to może napisz koło której kolejki można zacząć "wyć", że nie grają, żebyś wyhamował za takimi głupimi tekstami...
0
@Azi mecz z Villareal: Malcom notuje gola i asystę... konfrontujemy ze zdaniem: "Malcom nie zagrał nawet jednego dobrego meczu w Barcelonie". Ty to dopiero rzucasz "widzimisiami" xD
Umtiti wciąż nie pozbierał się po kontuzji, to klasowy obrońca, ale w formie, z tego co pokazał, to do tej formy jeszcze daleko... widać to jak jasna cholera okiem nieuzbrojonym, no chyba, że Ty potrzebujesz lunety...
0
@Azi Ciężko się dyskutuje z kimś, kto przekręca wypowiedzi i pisze swoje bajki, naprawdę... Czy ja napisałem gdzieś, że Malcom to świetny piłkarz na którego uwziął się trener !?! Ja napisałem tylko, że powinien grać w miejsce kosztem Coutinho, który kopał się po czole, ale nie grał więcej PONIEWAŻ Cou kosztował coś koło 140 mln i na siłę Valverde próbował wpasować go do drużyny i udowodnić jego wartość, a Malcom 40 i chociaż nie we wszystkich meczach wyglądał wybitnie, to prezentował się lepiej niż Cou... a przynajmniej w niektórych meczach.
Co do całej reszty ... ja w swojej pierwszej wypowiedzi napisałem ten argument potwierdzający ją: "Tobido, który w ostatnich meczach i końcówce poprzedniego sezonu grał pierdyliard razy lepiej niż Samuel "nie przejdę operacji" Umtiti, nawet nie powącha murawy. "
1
@MarioVeB! to uwiebliaj dalej i złóż wreszcie te papiery na asystenta Valverde ... Dobrze, że tacy jak Ty nie sterowali nigdy klubem, do dzisiaj Messi nie zadebiutowałby w pierwszej jedenastce bo za chudy, za mały i nie nadaje się na pojedynki z Bilbao czy Ramosem xD
1
@Azi ""W Barcelonie od pewnego czasu nie grają najlepsi i najzdolniejsi, tylko najdrożsi." - widzi-mi-się "
Ok. niech będzie. Cały poprzedni sezon, który oglądaliśmy w wykonaniu Coutinho, jego kopanie się po czole w każdym meczu, bez wpływu na jego grę, grał regularnie w kolejnych meczach mimo, to że nie dało się patrzeć na jego dyspozycję i nie chodzi tu tylko o brak zgranie, ale o problemy z podstawowym choćby przyjęciem piłki, która notorycznie odskakiwała na wszystkie strony. Kto za niego ? Chociażby Malcom, który na boisku mimo, że może nie wybitny i tak wyglądał znacznie lepiej w tych meczach, w których się objawiał.
Kolejna kwestia Riqui Puig kolejny sezon rozegra w Barcelonie B
Todibo - zdecydowany wygrany okresu przygotowawczego wyglądał dużo lepiej niż Umtiti, który zawalał bramki w trakcie jego trwania i wyglądał bardzo niepewnie, w składzie pierwszego meczu to właśnie Umtiti jest na liście.
Co do zdania "Oświeć mędrcze, błagam ! xD" ... i Twojej spekulacji na temat dyskusji ze mną, nie wiem czy chce do końca dyskutować z kimś, kto rzuca tak "rzeczowe i merytoryczne" teksty jak "Tyle że Twoje widzi-mi-się niewiele ma wspólnego z rzeczywistością..." Bo jeżeli już coś piszesz i się z kimś nie zgadzasz, to wypada to podeprzeć jakimś argumentem czy kontrargumentem, a nie rzucać krótkie zdanie, którym zrzucasz czyjąś opinię do "widzimisię". Nie wiem jak mocno stąpasz po ziemi i czy masz tego świadomość, ale nie jesteś tutaj jakimś autorytetem, by Twoją opinię traktować jako dogmat czy aksjomat.
7
@Binio77 Puig, właśnie gra bardzo odpowiedzialnie i trudno odebrać mu piłkę. Nie wiem czy śledziłeś mecze presezonu, Puig gra bardzo dojrzale nie tylko jak na swój młody wiek. Moim zdaniem, sytuacja powinna być prosta: albo na gościa mocno stawiasz, wprowadzasz do drużyny i pozwalasz grać, albo po prostu sprzedaj go i pozwól rozwijać się w innej drużynie. Riqui ma 20 lat, naprawdę nie ma na co czekać, bo w tym wieku eksplodują talenty, to co robi Barca w jego przypadku to jest tłamszenie tego talentu i kiszenie gracza, który ma papiery na wielkiego grajka w trzeciej lidze. Nie ma dla niego miejsca ? Było i wciąż jest całe okienko transferowe na pozbycie się niepotrzebnych pomocników, no chyba, że to Puig jest niepotrzebny to trzeba pchnąć go dalej. Kiedyś Iniesta, Busi, Pedro wchodzili do drużyny znacznie wcześniej niż obecnie i to skutkowało. Dzisiaj ludzie płaczą, że taki a sraki, jest za chudy, za gruby, za mały, za duży, za młody, nie ma miejsca. W efekcie tego do pierwszej drużyny wchodzą zawodnicy w wieku 21-22 lat ukształtowaniu już przez ... poziom trzeciej ligi w której klepali. W każdym meczu, powinno być przynajmniej jedno, stałe miejsce dla młodego zdolnego wychowanka na ławce rezerwowych, który dostawałby regularne szanse w pierwszej drużynie.
0
@Azi to może jeszcze napisz, co tutaj jest widzimisię w mojej wypowiedzi, a co jest rzeczywistością ? Oświeć mędrcze, błagam ! xD
26
@Vxb93 po to, że oprócz De Jonga w sezonie przygotowawczym był najlepszym pomocnikiem i po to, że jest najzdolniejszym wychowankiem Barcy więc pasowałoby wprowadzać go do pierwszego zespołu, bo na to zasługuje jak jasna cholera i skończył już 20 lat.
7
@Azi nie spodziewałem się, wiem jak klub funkcjonuje od paru lat i niestety wiem, że Tobido, który w ostatnich meczach i końcówce poprzedniego sezonu grał pierdyliard razy lepiej niż Samuel "nie przejdę operacji" Umtiti, nawet nie powącha murawy. W Barcelonie od pewnego czasu nie grają najlepsi i najzdolniejsi, tylko najdrożsi.
52
tak kończą "najwięksi wygrani" sezonu przygotowawczego: Todibo i Puig :(
0
Nasi dzisiaj negocjują tego Neymara czy jutro jest powrót do rozmów ?