panczo
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Przemyśl
17 obserwujących
5 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
26
@Janiama Znane są takie organizacje jak na przykład: Jüdischer Ordnungsdienst czy Żydowska Gwardia Wolności Żagiew. Są to żydowskie organizacje które w czasie wojny, infiltrowały polskie podziemie, wydawały w zamian za spokój Żydów, współpracowali i kolaborowali z Niemcami, pilnowali transportów do obozów koncentracyjnych, brali udział w egzekucjach. Czy w związku z tym, dzisiaj, mamy mówić, że Żydzi są odpowiedzialni za holokaust ? Polacy - kolonizatorzy... ciekawe czy Tokarczuk dobrze rozumie co to określenie oznacza? Gdzie te nasze kolonie były ... w Afryce, Ameryce Południowej ?
Polacy jako naród nie są święci i mają swoje owszem za uszami. Można chociażby wspomnieć o zajęciu Zaolzia w 1938 do spółki z Niemcami. Rolą historyków i jednak naszą, jeśli się tego podejmujemy jest jednak arbitralne całościowe ujęcie omawianego problemu, opierającego się na statystykach.
Dla mnie prezentowana postawa Twoja czy Tokarczuk to jest to samo co PiS tylko 180 stopni w drugą stronę. Skoro oni bronią Polski przed odpowiedzialnością za holokaust, to my będziemy mówić odwrotnie, a kto nie z nami ten przeciw nam. Tokarczuk jeszcze jestem w stanie zrozumieć, bo z pochodzenia jest Ukrainką...
PS Też nie lubię PiSu podobnie jak wszystkich innych form radykalizmu.
2
Wypożyczenie to może być najgorsza możliwa opcja. On się powinien zgrywać z najlepszymi i jego fizyczność wcale nie musi mu tutaj przeszkadzać, a w Primera Division może mu nawet pomóc, ponieważ 1. liga jest znacznie mniej fizyczna niż Segunda B. Valverde powinien zrobić miejsce dla Puiga choćby kosztem Rakitica oraz Alenii, szczególnie w sytuacji kiedy włączył do kadry Ansu i Pereza (za co wielkie brawa), bo ta moim zdaniem największa perełka wciąż pozostaje w Barcelonie B, gdzie naprawdę wiele się już nie nauczy i postępu nie zrobi. Jedyne co może zrobić to wgrać się w niższy poziom rozgrywkowy, co byłoby katastrofą.
0
@ChampionLW a jest sprecyzowane w przepisach ile tych podań ma być wstecz, żeby analizować/ nie analizować ? Czy to jest uznaniowe?
0
JA obecnie widzę trzech kandydatów Ten Hag, Luciene Favre i Koeman ... z tej trójki postawiłbym jednak na Favre'a z uwagi na to, jaką robotę odwalił w Dortmundzie i na styl jaki tam narzucił. Potrafi też świetnie wpasowywać nowych piłkarzy do zespołu. Na minus jest to co w przypadku Erniego: słaby motywator.
0
@KLONOWSKY o to to to... jeszcze biorąc pod uwagę fakt, jak Katalonia jako dojna krowa utrzymuje te wszystkie biedniejsze rejony, to zasługuje na nieco lepsze traktowanie. W przeszłości Hiszpanie dorobili się już jednego ugrupowania terrorystycznego - ETA, teraz proszą się o kolejne.
34
Przypominam, że mniej więcej w tym samym czasie, kiedy Real złożył wniosek o cofnięcie kartki dla Pączka, trybunał zebrał się w podskokach i karteczkę dla tego niewinnego cofnął, przepraszając przy tym za zamieszanie... ot cała Hiszpania.
0
@BarcaInfo ciekawe czy Sam dotrwa do meczu z Eibarem i przetrwa z tym zielonym światłem wszystkie treningi które są po drodze.
0
@marcin000019 oooo, to interesujące, sprytne zwrócenie dyskusji o ordynacji wyborczej na temat mojej ulubionej partii. Może jeszcze oświeć mnie która to partia jest moją ulubioną.
3
@marcin000019 czytałeś w ogóle ten artykuł co @Colon zamieścił, czy po prostu masz już taki nawyk pisania "XDDD" i zabierania głosu w dyskusji nawet wtedy, kiedy nie masz wiedzy ? Bo jeżeli klikniesz w ten link to pojawi Ci się artykuł w którym jest np napisane: " Jeśli w danym okręgu kandydat z jednej partii osiągnie bardzo dobry wynik, to może wprowadzić do Sejmu kolejne osoby ze swojej listy, które dostały mniejszą liczbę głosów nie zapewniająca mandatu na innych listach. Z drugiej strony liczba mandatów do zdobycia w danym okręgu jest z góry ustalona, więc jeśli jakaś lista zdobędzie łącznie bardzo dużą liczbę głosów może zabrać mandaty kandydatom, którzy osiągnęli dobry, a nawet bardzo dobry wynik, ale ich lista jako całość nie zdobyła tak dużego poparcia."
Więc jak widzisz, wcale nie wygrywa ten, kogo ludzie wybiorą, jak również nie jest to tak proste i tak logiczne jak piszesz. Ale żeby się o tym przekonać trzeba kliknąć w ten zamieszczony link XDDD
2
@Colon Mówisz narodowi, że liczysz według systemu jakiegoś typa, w tym przypadku d’Hondta i 40 mln baranów idzie do urn świętować demokrację, nie mając pojęcia, że nie wybiera się wcale tych co mają najwięcej głosów... I tak układ POPiSSlDPSL będzie trwał aż do skończenia świata, a barany mogą sobie wykręcać nawet 101% frekwencji ... i tak nikogo to nie zdziwi, wszyscy będą wciąż świętować zwycięstwo polskiej demokracji.
0
Ja do dzisiaj żałuję, że to dwóch braci Milito nie trafiło do nas podczas tamtego okienka transferowego. Wówczas to my mielibyśmy dzisiaj trzy Ligi Mistrzów z rzędu na koncie...
0
@Pustelnik przy nim Wuja to doświadczony wytrawny gracz... sezon w Ekstraklasie z Wisłą Płock i wielkie pierwszoligowe doświadczenie w Rakowie... a jednak jakoś wolałbym Moreno jako trenera :D
0
Ja bym się Konfederacją nie podniecał, już wykręcali w sondażach lepsze wyniki, a na rano Korwin leżał ugotowany z 4,92%... tym razem przewiduję podobnie. PO PiS i Sld się nienawidzą, ale wszystkie jeszcze bardziej nienawidzą Konfederacji i głoszonych przez nią postulatów likwidacji koryta, obniżki podatków itd.
0
@masq polecam Rodzina Borgiów i Piraci, jeżeli tylko lubisz seriale z intrygą i historią w tle.
1
@Ratamahatta i tu trzeba sobie zadać pytanie... jesteś demokratą czy nie ? Bo jeżeli jesteś to demokracja nie polega na tym, że wybiera się tego którego wskazuje większość, ale pod warunkiem , że jest to ten, którego ja chcę... natomiast jeżeli nie jesteś demokratą, to możesz sobie narzekać do woli :)
0
@Bagsik88 dobra, szkoda czasu na odpowiedź ... miłej niedzieli !
0
@Bagsik88 problem jest inny... Ciebie rajcują pojedyncze występy zawodników w końcu sezonu w meczach bez stawki, albo w Pucharze Króla. Ja czekam na to, aż wychowankowie podobnie jak kiedyś będą mieli znaczenie dla drużyny. Niekoniecznie jako nowi Xavi I Iniesty, ale może nawet chociaż jako zmiennicy, czy przechodząc podobną ścieżkę kariery jak Sergi Roberto. Tak więc się nie dogadamy, bo dla mnie pojedyncze występy w końcówce sezonu to nie jest stawianie na młodzież.
PS. Nie jesteś tutaj żadnym autorytetem żeby osądzać jakie kto ma pojęcie o tym nie co pisze, więc daruj sobie takie wycieczki i albo dyskutuj normalnie, albo po prostu zablokuj wyświetlanie moich postów...
0
@Bagsik88 przewertuj sobie może osiemnastki meczowe od rozpoczęcia sezonu i sprawdź ile razy pojawia się tam nazwisko Wague, a później sprawdź ile razy Wague pojawił się na boisku. Mała podpowiedź... jak zweryfikujesz pierwsze, to z drugim pójdzie Ci już bardzo szybko.
Powtarzam jeszcze raz... Valverde dopiero teraz wziął się za wprowadzanie mlodych do zespołu... regularnie pojawia się Perez i Fati, którzy stają się ważnymi członkami zespołu, ostatnio pojawił się też Araujo -bardzo fajnie, na to wszyscy liczą i tego w Barcelonie oczekuje się od trenerów. Po **** wyjeżdżać tu z Wague, skoro on nie powąchał murawy w tym sezonie ?!? Może to jest kwestia czasu, ale rozmawiajmy na tę chwilę o tym co jest i o konkretach. Pozostaje się cieszyć, że nie wymieniłeś tu jeszcze Puiga...
Teraz przejdźmy do tego co jest smutniejsze... dwa lata Valverde palcem nie kiwnął w tej kwestii. Do drużyny ze szkółki dołączył tylko Alenia, który, na co wskazują ostatnie mecze, właśnie z niej wyleciał. Trudno też powiedzieć by w ogóle w jakimś momencie stał się jej ważnym punktem. Taka jest prawda.
0
@Bagsik88 to może rozsądnie byłoby wyskoczyć z nazwiskiem Wague właśnie za pół roku, jeśli to Twoje pobożne przewidywanie się już spełni, a nie w czasie kiedy gość nawet nie powąchał murawy mimo tego, że Semedo był już przymusowo przerzucany na lewą flankę przez kontuzję Alby... i to mają być rzeczowe argumenty w dyskusji ... really?
0
@Bagsik88 tak, bardzo przekonujące argumenty, szczególnie te Wague który od początku sezonu albo wychodzi w podstawowym składzie, albo zmienia Semedo na prawej i śmiga jak łania kerynejska...
0
@Bagsik88 można mieć problem gdy opowiadasz, że Valverde stawia na młodzież... po dwóch latach nikt ze szkółki na stałe nie zakotwiczyl w pierwszym zespole... nawet Alenia w ostatnich meczach nie łapał się do meczowej osiemnastki. Tak wiem, że to trochę konsekwencje szerokiej kadry, ale niestety takie są fakty. Można mieć problem z tym, że bajdurzysz że Valverde jest dobrym motywatorem. Ja nie uważam, że Valverde jest głównym winowajca wszystkiego co złe w klubie, ale jako jego naczelny obrońca w pewnym momencie następuje obawiam się że stwierdzisz jeszcze, że Valverde ma charyzmę...
1
@Bagsik88 Polemizowaliśmy już na temat Valverde, więc już nie będę pisał kolejny raz tego samego. Napiszę tylko odnośnie ostatniego zdania: z meczu na mecz nie wygląda to wcale lepiej, lepsze są tylko wyniki... taki mecz z Sevillą mógł równie dobrze po 20 minutach gry mieć trójkę po stronie Sevilli, podobnie z Interem to co się działo w pierwszej połowie. Wraca syndrom Valverde, który prowadził nas w poprzednim sezonie, to jest 3 pkty po słabej, zachowawczej grze, ewentualnie wyrachowanym taktycznie meczu. Szanuję odrębne opinie, ale trudno mi zrozumieć, jak można nie dostrzegać, że ta drużyna potrzebuje powiewu świeżość na ławce trenerskiej...
0
@Bagsik88 żeby było jasne, ja Valverde nie uważam za fatalnego. Uważam go za bardzo dobrego trenera, z pewnymi minusami (bardzo słaby motywator, za mało stawia na młodzież- chociaż tutaj się zmienia, ma problemy z wprowadzaniem niektórych nowych zawodników), ale jest świetnym taktykiem. On był o włos od tego, żeby wygrać te cholerne Ligi Mistrzów, nawet dwie pod rząd, niestety zesrał się na metr przed kiblem. W lidze natomiast punktował jak terminator i ja to doceniam, w pięknym stylu wygrał dwie ligi. Uważam jednak, ze po porażce na Anfield jego czas dobiegł, a drużyna wciąż wygląda, jakby dopiero co zeszła po 0:4 na Anfield... Mało tego, ja za tamte dwie porażki bardziej winię piłkarzy niż jego, ale niestety to on stał się twarzą tych katastrof.
Reszta może i nie zachwyca, ale poczekaj jak się zacznie faza play-off: City, Real, Liverpool, Juve... będą grać swoje... co do nas mam wiele wątpliwości.
0
@PieN w innym portalu właśnie tak napisali: "Piłkarz powiedział, że nie opuści placówki, dopóki nie spotka się ze wszystkimi dziećmi, którego tego chcą. Jednocześnie zapewnił zespół, że ten może wracać do hotelu, a on sam weźmie potem taksówkę." :D
Może po prostu żaden uber w okolicy nie był wolny
Żarty na bok... Acerbi jest Wielkim Człowiekiem.
0
@Bagsik88 no to dlaczego piszesz, że tak la rambla uważa, skoro sam jesteś przecież częścią la rambli i uważasz inaczej ? :) Zazdroszczę optymizmu, ja widząc Valverdę, widzę wciąż na twarzy odbijającą się katastrofę Rzymu i Anfield, nie widzę tam śladu zwycięzcy. W zeszłym roku jednak, widziałem człowieka, który przegrał, ale którego ta porażka wiele nauczyła i byłem przekonany, że dwa razy nie popełni tego samego błędu. Obym ja się mylił a Ty miał rację :)
0
@kolagadawid interesujące... no chyba że pracujesz w Wiadomościach i nakręcasz pasek TVP
5
@Flores odpowiedź na pytanie jest dosyć prosta:
Coutinho się u nas nie sprawdził - fakt
powodem tego jest mizerny trener który marnuje talenty - niezweryfikowana hipoteza
0
@kenneth99 właśnie zobaczyłem, że to stary dobry Mino ... szykuje się trudne zadanie
1
@Bykunn Ok, to przynajmniej tyle, bo widziałem, że nawet taki dzban jak Gliński pogratulował i stwierdził, że w takim razie doczyta wszystkie książki Tokarczuk do końca. Nobel pokojowy to jest zupełnie inna historia, to nagroda polityczna i nominowanie do niej takich "tuz" jak Adolf Hitler czy Józef Stalin, zawsze będzie jej brudem.
0
@Bykunn Tak z ciekawości, gdzie są te głosy mówiące, że Nobel z literatury to gówno ? Oczywiście nie pytam o to, co Józek powiedział do Michasia na przystanku, tylko chodzi mi o głos publiczny i osoby z jego życia. Nie spotkałem się, a jestem ciekaw kto okazał się tak wielkim dzbanem, wypuszczając się z takimi tekstami. Co do ostatniego zdania, pełna zgoda :)