panczo
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Przemyśl
17 obserwujących
5 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
2
@Kajtek77 Dzięki @Kajtek77 za dedykowaną ciekawostką, wiedz, że mega lubię i szanuję Twoją pracę i śledzę regularnie.
Chociaż ta ciekawostka, jest nieprawdopodobnie smutna. Niestety wielu zasłużonych polskich dowódców, spotykał taki los, nasi sojusznicy nie potrafili doceniać tego co dla nich robili nasi żołnierze. Jednego dnia jesteś "tym z niewielu, którzy zrobili tak wiele dla tak wielu", a kolejnego dnia nie zapraszają na defiladę zwycięstwa, wyrzucają Cię z kraju i wymazują z historii. Generał Maczek też pracował po wojnie jako barman, zatrudniony przez jednego ze swoich żołnierzy w Szkocji... mój dziadek, który walczył w jego armii i znał osobiście generała, spotkał się z nim po latach w Edynburgu, właśnie w tym barze. To nieprawdopodobne w jakim ubóstwie żył i gdyby nie pomoc jego byłych żólnierzy, skończyłby na bruku. Taka smutna prawda :(
1
@sebasek99 już nawet nie weekend, tylko teraz to jest 5 dni :D, wydłużyli pobyt od poprzedniej edycji :D do wyboru Karpacz, Wisła i Mikołajki :D
1
@Lola120 xD ja niestety tylko tak młodo wyglądam :D bo już 31 w tym roku skończone :D za ładnego kawalera jednakże, BARDZO DZIĘKUJĘ ! :D bardzo mi miło ! :D
0
@BigShaq podpiszę wszystko z przyjemnością :D acz ja tylko skromny forumowicz tutaj jestem :) a tak naprawdę, to w tym odcinku miałem dużo szczęścia, bo ta kobietka, bardzo sympatyczna zresztą, była cholernie mocna :)
1
@SeBa32 252 dociułałem :)
0
@sonek jutro o 5:05 :) ewentualnie mój tato nagrywał, to można tutaj
https://www.szybkiplik.pl/download/1825fa1d1a90d57125ce9903eabb5b67.html
1
@IronSanHybrid ale Malawi :D
0
@Avada Kedavra hehe :) ja oczywiście znam Sosabowskiego, ale byłem świadom, że to ostatnie pytanie i nie mogłem sobie przypomnieć nazwiska bo uleciało :) a film oglądałem już 2-3 razy i niezapomnianą rolę Hackmana oczywiście miałem wtedy przed oczami :D
2
@BigShaq haha :D Guess who's back ?
1
@Kompletny miałem, ale wycięli to jak nią machałem :D
0
@Kidd tak, ja nigdy czegoś takiego jak teraz nie przeżyłem :) ale w sumie zaczynam się w tym naprawdę dobrze czuć.
Co do dziecka, nie wiem co powiedzieć... ale.... nie znam Twojej sytuacji i właściwie nie są to tematy w których czuję się mocny, ale może jednak nie porzucaj do końca nadziei. Mój kolega z pracy również usłyszał, że nie może mieć dzieci, chodząc po różnych lekarzach i po dwóch nieudanych in vitro. Aż tu po 8 latach starań, nagle bach, ni stąd, ni zowąd , żona w ciąży i mała Waleria urodziła się cała i zdrowa. Warto chyba jednak się nie poddaać do końca, medycyna jeszcze nie wie wszystkiego, a na pewno nie jest nieomylna :)
0
@Kidd aaa dziękuję bardzo :) naprawdę duuużo ostatnio w życiu się dzieje, bo jeszcze kupujemy z żoną nowe mieszkanie i zmieniam pracę :D polecam taki młyn, człowiek czuje że żyje :D
1
@kubix05 dziękuję bardzo :) naprawdę dużo się działo w życiu ostatnio :) jak jeszcze do tego doliczyć kupowanie nowego mieszkania i zmianę pracy, to jest to matrix niesłychany :)
1
@Elosek Wielki Finał już był i nie zdążyłem :( ale karencja trwa 4 lata i następnym razem masz to jak w banku ! :) tutaj powiedziałem w zainteresowaniach, że interesuję się przeszłością i teraźniejszością klubu FC Barcelona, ale odcinek był tak długi, że poszły zapowiedzi bez zainteresowań :D
1
@fcbarcafan19 zdobyłem 252 :) dziękuję wszystkim jeszcze raz za gratulacje :) pozdrawiam :D
0
@Chwytliwy kuferek teraz czeka na zwycięzce w hotelu Gołębiewskim :D zatem będzie dopiero w Karpaczu :D
1
@Kidd 252 punkty :)
123
Wróciłem z oglądania z pracy i przeglądam La Ramblę i jestem w szoku :) BARDZO SERDECZNIE DZIĘKUJĘ za doping i gratulacje :) Bardzo mi miło i cieszę się, że mogłem przed tak zacnym gronem pokazać swoją twarz :) szkoda, że niestety ze względu na długi odcinek wycięli dzisiaj zaitneresowania, powiedziałem, że interesuję się historią i teraźniejszością klubu piłkarskiego FC Barcelona :)
Wielki Finał będzie 5.XI. uprzedzam jednak, że tuż przed tym jak nagrywano odcinek, żona zaczęła rodzić i musiałem bardzo szybko wracać do Krakowa, nie skoncentrowałem się odpowiednio i poszło mi raczej słabo :) Ale zdążyłem na końcówkę porodu więc nagrodę miałem jeszcze lepszą niż za Wielki Finał :)
3
@tristan87 Ejjj, ja dokładnie zawsze powtarzam to samo ! te dwie pozycje mają u mnie wartość :)
@Kidd jak coś jutro koło 5 rano jest powtórka :D ale ta pora wymaga nie lada determinacji :)
0
@ShinobiQWE nie będę spoilował :) ale zachęcam, bo lubię ten teleturniej i muszę powiedzieć obiektywnie, że tak emocjonujące odcinki ja dzisiaj będzie, zdarzają się bardzo rzadko :)
5
@IAmBackCules odcinek był nagrywany 10. września, także ja już wiem jak się skończy, ale nie spoiluję :)
173
Panowie, gdyby ktoś był zainteresowany występem jednego z kibiców Barcelony i jednego z Was zarazem :) (do czego przyznaję się przedstawiając się w teleturnieju, pod warunkiem że nie puszczą wersji skróconej), to serdecznie polecam dzisiejszy odcinek Jednego z Dziesięciu w TVP-1 o 18:55. Obiecuję, że będzie emocjonująco i oczywiście polecam dopingować zawodnika z numerem 8 czyli moją skromną osobę :) Nawet jeśli ktoś nie lubi TVP, warto w tym przypadku zrobić wyjątek, ewentualnie podejść do sąsiada żeby nie nabijać Kurskiemu oglądalności :)
3
Jak to się ma do jedenastki FIFA, gdzie są takie tuzy footballu jak Modric, Ramos czy wisienka na torcie, rezerwowy obrońca Realu, wiecznie z przodu nigdy z tyłu Marcelo...
0
@Persyfl oczywiście że użyłem go w zupełnie zły sposób :) myślałem że słowo to oznacza co innego :)
12
@MarioVeB! Ja szanuję każdego prawo do opinii, po prostu uważam, że niektóre opinie są idiotyczne. Polska ma swoje ciemne strony historii - co do tego zgadzam się w 100%... takim wydarzeniem jest chociażby wspominane już przeze mnie rozebranie do spółki z Niemcami Czechosłowacji i zagrabienie Zaolzia. Znaleźlibyśmy jeszcze kilka takich przykładów spokojnie, nie trzeba by długo szukać, bo byliśmy też armią okupacyjną i w Afganistanie i w Iraku.
Jeżeli jedna podejmujemy się oceny historii to moim zdaniem musimy wziąć pod uwagę pewne statystyki i oceniać to wszystko całościowo. Jeżeli rozmawiamy o narodzie, który liczy 40 000 000 osób, to nie dziwota, że znajdą się wśród nich jednostki, które postąpiły wbrew temu, co uczyniło 39 999 000 innych jednostek. Mało tego, bo jeżeli te przykładowo 1000 osób, dopuszcza się czynów robiąc to na własną rękę, bez sterowania przez jakąkolwiek organizację czy strukturę związaną z państwem polskim.... to jest tak jakby Polak okradł Niemca i powiedzieć, ze naród polski to złodzieje i powinien za to przepraszać. Sprawiedliwa i słuszna ocena takiego narodu, moim zdaniem bierze pod uwagę to co zrobiła znakomita większość. I w tym momencie ktoś kto mówi "my jako naród dopuszczaliśmy się rzeczy strasznych, mordowaliśmy Żydów" po prostu jest śmieszny i stara się chyba robić na złość PiSowi i wszystkim jego wyznawcom, a nie wyznawać prawidłową i słuszną opinię. Takich ludzi stawiam na równi z PiSowczykami, tylko odwróconymi o 180 stopni w drugą stronę. Pochylajmy głowy, ale pochylajmy je za to, za co mamy pochylać.
Osobiście najchętniej zrobiłbym tak jak napisałeś na końcu: "żyć dalej", ale nie można niestety zostawić przeszłości, bo jeżeli będziemy milczeniem przyjmować takie opinie jak Tokarczuk, to za 20 lat nasze dzieci będą czytać, że za holokaust odpowiedzialni są Niemcy, Polacy iiiii Ci wszyscy którzy się temu nie przeciwstawią.
Odnośnie mordowania Żydów... można jak widać o tym dyskutować. Ale nie rozumiem też, jak możecie nazywać kogoś, kto mówi, że Polacy byli kolonizatorami czy właścicielami niewolników mądrą osobą.... to jest tak idiotyczne, że nawet trudno cokolwiek dyskutować.
1
@MarioVeB! tu nie chodzi o pogodzenie się z dobrymi i złymi faktami, fakty są niepodważalne i następuje tylko kwestia interpretacji. Więc pytam jeszcze raz...
"Znane są takie organizacje jak na przykład: Jüdischer Ordnungsdienst czy Żydowska Gwardia Wolności Żagiew. Są to żydowskie organizacje które w czasie wojny, infiltrowały polskie podziemie, wydawały w zamian za spokój Żydów, współpracowali i kolaborowali z Niemcami, pilnowali transportów do obozów koncentracyjnych, brali udział w egzekucjach. Czy w związku z tym, dzisiaj, mamy mamy prawo mówić, że Żydzi są odpowiedzialni za holokaust? Czy ma to podważyć w takim razie samą idę holokaustu czyli wyniszczenia jednego narodu przez inne, skoro brali w nim udział sami przedstawiciele tego narodu? "
Naprawdę nie każdy anty-PiSowiec to mądry człowiek, może trudno w to uwierzyć, ale to prawda.
26
@Janiama Znane są takie organizacje jak na przykład: Jüdischer Ordnungsdienst czy Żydowska Gwardia Wolności Żagiew. Są to żydowskie organizacje które w czasie wojny, infiltrowały polskie podziemie, wydawały w zamian za spokój Żydów, współpracowali i kolaborowali z Niemcami, pilnowali transportów do obozów koncentracyjnych, brali udział w egzekucjach. Czy w związku z tym, dzisiaj, mamy mówić, że Żydzi są odpowiedzialni za holokaust ? Polacy - kolonizatorzy... ciekawe czy Tokarczuk dobrze rozumie co to określenie oznacza? Gdzie te nasze kolonie były ... w Afryce, Ameryce Południowej ?
Polacy jako naród nie są święci i mają swoje owszem za uszami. Można chociażby wspomnieć o zajęciu Zaolzia w 1938 do spółki z Niemcami. Rolą historyków i jednak naszą, jeśli się tego podejmujemy jest jednak arbitralne całościowe ujęcie omawianego problemu, opierającego się na statystykach.
Dla mnie prezentowana postawa Twoja czy Tokarczuk to jest to samo co PiS tylko 180 stopni w drugą stronę. Skoro oni bronią Polski przed odpowiedzialnością za holokaust, to my będziemy mówić odwrotnie, a kto nie z nami ten przeciw nam. Tokarczuk jeszcze jestem w stanie zrozumieć, bo z pochodzenia jest Ukrainką...
PS Też nie lubię PiSu podobnie jak wszystkich innych form radykalizmu.
2
Wypożyczenie to może być najgorsza możliwa opcja. On się powinien zgrywać z najlepszymi i jego fizyczność wcale nie musi mu tutaj przeszkadzać, a w Primera Division może mu nawet pomóc, ponieważ 1. liga jest znacznie mniej fizyczna niż Segunda B. Valverde powinien zrobić miejsce dla Puiga choćby kosztem Rakitica oraz Alenii, szczególnie w sytuacji kiedy włączył do kadry Ansu i Pereza (za co wielkie brawa), bo ta moim zdaniem największa perełka wciąż pozostaje w Barcelonie B, gdzie naprawdę wiele się już nie nauczy i postępu nie zrobi. Jedyne co może zrobić to wgrać się w niższy poziom rozgrywkowy, co byłoby katastrofą.
0
@ChampionLW a jest sprecyzowane w przepisach ile tych podań ma być wstecz, żeby analizować/ nie analizować ? Czy to jest uznaniowe?
0
JA obecnie widzę trzech kandydatów Ten Hag, Luciene Favre i Koeman ... z tej trójki postawiłbym jednak na Favre'a z uwagi na to, jaką robotę odwalił w Dortmundzie i na styl jaki tam narzucił. Potrafi też świetnie wpasowywać nowych piłkarzy do zespołu. Na minus jest to co w przypadku Erniego: słaby motywator.