9

@NeroTFP co do pytania 1) sam kiedyś to drążyłem. Dogmat ten został stworzony dla wzmocnienia pozycji papieża przede wszystkim, czyli głównego przywódcy Kościoła i w założeniu umocnieni jego władzy i zasadniczo był to ruch dobry, który przyniósł zamierzony skutek ponieważ wzmocnił instytucję i autorytet. Jeżeli chodzi o podparcie w Biblii, trudno o tym mówić, skoro w Biblii dzisiejsze stanowisko papieża tak naprawdę ma się nijak do tego, który reprezentował naznaczony przez Jezusa św Piotr.Trudno też się temu dziwić, świat nie jest taki sam, zmienia się z czasem i Kościół też powinien iść z duchem czasu. Baaa... właśnie zacofanie jest mu często zarzucane.

Jeszcze jedno w kwestii wiary. Ludzie często bardzo intuicyjnie wierzą po prostu w jakiś wyższy byt, stwórcę, albo doskonałego architekta. Czasami ludzie ubierają to w religię Rzymskokatolicką, czasem Prawosławną, a jeszcze inni w Islam. Być może pewne elementy tych religii są wspólne, ale idea jest mniej więcej podobna: wyższy byt nad nami ... naprawdę jest sens spierania się o szczegóły jak nieomylność papieża, czy Maryja orędowniczka. @Azi ma rację, że to zagadnienia dla teologów.

1

@sebasek99 zdecydowanie Obecność oraz jeszcze lepsza niż pierwsza część "Obecność 2" - w tych filmach sceny strachu są na okrągło i nie ma czasu na złapanie oddechu, nigdy też nie możesz być pewny, że jest jakikolwiek przestój. Oprócz tego lubię stare filmy Duch i Duch 2, świetny jest też "Kobieta w Czerni", a także inny niż pozostałe, ale równie dobry "Autopsja Jane Doe"

0

@BarcaInfo trochę ryzykowne zostać z tymi obrońcami co są. Biorąc pod uwagę, że Samuel "nieoperacyjny" Umtiti będzie wracał na pojedyncze mecze, a Todibo jest nieograny, to na miejscu Valverde modliłbym się o zdrowie podstawowej dwójki.

0

@Majsteer w przypadku Dembele, sukces polega na tym, że w ogóle zagra...

0

Co do sytuacji z Umtitim, naprawdę trudno uwierzyć, że takie rzeczy dzieją się w profesjonalnej piłce na takim poziomie. Kaprys zawodnika, który zarabia grube miliony jest przed decyzją sztabu lekarzy klubowych i specjalistów, a my kolejny sezon będziemy kręcić z dwoma doświadczonymi obrońcami i jednym zoltodziobem. Powodzenia w walce o LM !

0

@Chwytliwy no ja właśnie uważam, że nie wykorzystał do końca potenacjału tego wspaniałego pokolenia polskich piłkarzy, postawił na Nawałkę i na Euro to wypaliło, ale później napompował wszystko w kierunku rankingów i takie nastawienie doprowadziło do katastrofy na Mistrzostwach Świata (nie mówię, że była to jedyna przyczyna, ale unikaliśmy trudnych rywali jak ognia przed MŚ) .Pomysł z Brzęczkiem, jeśli nic się nie wydarzy to dla mnie sabotaż i zmarnowanie ostatnich lat tego właśnie mocnego pokolenia, następnego na horyzoncie nie widać niestety. Co do stanu Ekstraklasy -> ja uważam, że kluby są współwinne, ale po stronie PZPN też widzę winę. Gdy Lato był prezesem (oczywiście też uważam, że bardzo słabym), to wszyscy mu zarzucali stan Ekstraklasy, teraz nagle obarcza się za to kluby. Plus na pewno za wspomniane turnieje, gdzie była to faktycznie jego inicjatywa. Plus także za kondycję finansową, z tego co czytałem wpływy są faktycznie rekordowe i budżet wychodzi na plus. Chociaż nie mam pojęcia jak to wyglądało wczesniej.

0

@Chwytliwy ale właściwie co Zibi takiego dobrego zrobił?

1

@Tatazolwinia No właśnie o to chodzi ! Widzisz, masz dokładnie takie samo zdanie jak ja, tyle, że Puig moim zdaniem jest za dobry, żeby wypożyczać go po Eibarach, tylko trzeba go włączyć do pierwszego zespołu kosztem choćby Alenii, Rakitica i Vidala nawet, bo to prawdziwa perła szkółki. Biedak ma tylko pecha, bo pomoc jest akurat przesycona w Barcelonie i nikt nie ma jaj, żeby włączyć go kosztem zawodników, którzy w niej zalegli. Dla mnie pomoc: Puig, De Jong, Arthur to jest to, do czego powinniśmy dążyć. Myślę, że ja, podobnie jak @tomasi2004 zupełnie źle zinterpretowaliśmy to co napisałeś... ja przynajmniej zrozumiałem, że zrównujesz talent Puiga do talentu Bartry i w związku z tym proponujesz jak najszybsze pozbycie się go z klubu... A ostatnim postem wiele wyjaśniłeś :)

2

@Tatazolwinia chodzi mu pewnie o to, że o ile są przesłanki by Alenia i Rafinha w tym gronie się znaleźli, to zaliczenie do tego grona Puiga jest.... co najmniej dziwne, choć nie jeden powie, że idiotyczne.

0

@DonMatteo901 no jasne, że muszą :) ale powinni moim zdaniem go też trochę przeszkolić, bo taką Jachire to raczej powinien w dyskusji niszczyć... na jej tle nie było źle, ale jak już pojawią się inni zawodnicy, to może to różnie wyglądać. Tutaj Kulesza miał jeszcze przeciw sobie Mrozowskiego, który na pierwszy rzut oka widać było, że trzyma kontakt wzrokowy z Jachirą oznaczający raczej wspólną dezaprobatę dla drugiego rozmówcy.

0

@DonMatteo901 szkoda, że wystawili akurat Kuleszę do tego starcia, Bosak albo Jacek Wilk zjedliby ją nie wypluwając nawet kości... Klulesza faktycznie wypadł trochę jak kreator teorii spiskowych, niepotrzebnie broniąc Brauna. Na takie pytania o wypowiedzi innych polityków, zawsze odpowiada się: "proszę spytać Grzegorza Brauna", a nie lawirować, że alegoria, że coś tam ...

0

@barcelonaLM ja miałem over +3,5, więc można powiedzieć, że prawwiie się wstrzeliliśmy biorąc pod uwagę słupki, poprzeczki, sytuacje sam na sam i nie podyktowany rzut karny , wszysstko dla Schalke :) Ale temu meczowi chyba brakowało pierwszej bramki

0

@Bykunn Ja bym z tego grona, którym podziękujemy wstawił Valverde w miejsce Pique i dla mnie jest git :)

1

Dawno szlagier Borussia-Schalke nie był tak słaby. O ile Schalke jeszcze, jeszcze, to Borussia wygląda fatalnie.

0

@Bykunn ja też uważam, że ryba psuje się od głowy i nie inaczej jest w tym przypadku. Niestety, ale zostali wygrani tylko dlatego, że Lucho zdobył tryplet i dzięki temu dostali zaufanie na kolejne lata, a ta ostatnia wygrana Liga Mistrzów do dziś odbija się czkawką. Co do Valverde, mam inne zdanie, gołym okiem widać, że drużyna notuje zjazd z kolejnym sezonem. Dla mnie gołym okiem widać, że ta drużyna aż błaga o powiew świeżości na ławce i zniknięcie gościa, który na twarzy wciaż ma wypisane katastrofy z Rzymu i Anfield. Ernesto to świetny ligowiec, ale jeżeli chodzi o rywalizację typu play-off, to jest jak jest. Bez tego LM nie wygrasz...

0

@Colon on renomy może nie ma, ale on rozumie, o co w tym klubie chodzi ...
nie wiem jak zwolennicy Ernesto przeżyją to rozstanie, żeby nie było, ja też byłem zwolennikiem Valverde, ale uważam, że zarówno klub jak i trener przespali najlepszy moment na rozstanie w zeszłym sezonie. Widać ten zarząd potrzebuje sezonu, w którym klub nie sięgnie po żadne trofeum, żeby to zrozumieć.

2

@barcelonaLM dokładnie o to chodzi co napisałeś i tak też uważa większość osób w tym kraju. Problem odwiecznie mają ludzie, którzy gdy zapomnisz po LGBT dodać plusa na koniec, stawiają Cię na równi z Mussolinim i Hitlerem. Oczywiście są też kibole, ale to jest MARGINES, którego nigdy się nie pozbędziemy, taka prawda.

1

@PrinceDamon czyli, że to są panie pośliny ? :D

0

@Janiama Ja też to zauważam, tylko mam trochę inną interpretację tego. Dla mnie, Valverde nie jest autorytetem dla tych piłkarzy. Większym autorytetem jest dla nich Messi czy Pique, niż trener i przez to właśnie moim zdaniem to tak wygląda. Ernesto jest dobrym taktykiem, ale fatalnym motywatorem, taki był zawsze i zatrudniając go wszyscy o tym wiedzieli. Z początku to się sprawdzało, bo wygrywał, bo parł do przodu, czasami z furą szczęścia, ale jednak wygrywał, punktował i wszystko szło w dobrą stronę. Dzisiaj jednak mamy na ławce gościa, z wypisanymi na czole klęskami na Anfield i w Rzymie i te klęski widzą też piłkarze. Dla mnie, w Messim i całej reszcie dalej te klęski siedzą, kiedy patrzę na nich, widzę mimo wszystko zrezygnowanie. Ostatnio okienko zamiast uganiać się za Neymarem, trzeba było myśleć o nowym trenerze No i to co mówisz, najwyższa pora dalej posunąć odkurzanie drużyny, dla mnie role Busquetsa i Suareza powinny topnieć, a na dzień dzisiejszy obaj kopać pilkę w Vissel Kobe.

5

Co do wczorajszej gry Barcy, której orędownicy wypłynęli w tej chwili na powierzchnię i zachwalają, że właściwie to dobrze, że tak tragicznie zagraliśmy a wywieźliśmy wynik. Prawda jest taka, że skoro Ter Stegen mówi " Chciałbym porozmawiać z kolegami z pola. Musimy to zrobić we własnym gronie. Mamy kilka rzeczy do poprawy.", a później jeszcze dodaje: "Slavia strzeliła nam gola przy pierwszej okazji w drugiej połowie. Jedno podanie i byli przed bramką. Takie rzeczy nie mogą się zdarzać. ", to znaczy, że coś w tym zespole jednak jest nie tak. Wczorajsze zwycięstwo to zasługa głównie szczęścia, nie ma się co oszukiwać, ale jeżeli każdy mecz, na który przeciwnicy wyjdą odpowiednio zmotywowani, nieprzestraszeni i walczący do samego końca ma tak wyglądać, to znaczy że ten sezon już możemy sobie podarować i czekać na kolejny z być może nowym trenerem. Gdy drużyna wychodzi tak jak Slavia, trzeba od pierwszej minuty zniechęcać ich do takiej gry, pokazywać, że pressing jest nieskuteczny i pozostajemy niewzruszeni.
Ja rozumiem, że można przejść obok meczu, zagrać poprawnie, ale bez fajerwerek, zagrać mecz wyrachowany, czysto taktyczny, ale jeżeli obrońcy popełniają takie błędy jak wczoraj, odpuszczają krycie, źle się ustawiamy. W dwóch ostatnich sezonach to przerabialiśmy i myślę, że jednak niewiele osób chce powtórki z rozrywki z poprzednich sezonów. Taka postawa na ligę, w której Madryt jest bardzo słaby zwykle wystarczy, na Ligę Mistrzów to za mało. Dlatego właśnie Barcelona pod wodzą Valverde Ligi Mistrzów nie wygra...bo w fazie pucharowej i tak zaliczy mecz, w którym przeciwnik wyjdzie nastawiony jak na wojnę, będzie gryzł trawę i walczył do 90 minut, a Barcelona wyjdzie klepać swoje. Problem pojawi się, gdy ten przeciwniki będzie piłkarsko i klasowo lepszy niż Slavia Praga.

0

Dembele jak zywkle klasa dla siebie ... pobiegł i nie doznał kontuzji :D

2

Tu się aż prosi wprowadzić Vidala za Busquetsa albo Arthura.

0

@SZYCHA0005 no nie wiem, zgadza się :D w FIFE zakończyłem grę na 2015 :D

14

ten Suarez na zdjęciu to jak z jakiejś niższej FIFy wyjęty wygląda :D

0

Ciekawe czy Ernesto gdzieś tam w szatni w kąciku podgląda sobie teraz na telefonie mecz Ajax z Chelsea oglądając sobie swój obiekt westchnień - Williana :D

1

@msmsms potwierdzam, wygrałem :) byłem świadom, że spoczywa na mnie reputacja La Rambli :) a goście na siódemce i dwójce przyznali się , że są za Realem :D

0

@lucca87 dzięki serdeczne ! :)
Co do Suareza, ja o "grubego" się nie martwię zbytnio, on jeszcze w tym sezonie wypłynie, ale nie ma sięco oszukiwać, że Kylian albo inny godny następca przydałby się jak tlen :)
pozdrawiam ! :)

7

@Janiama dla mnie Robert jest jednak w hierarchii napastników niżej niż Suarez, ponieważ Suarez niewątpliwie poradził sobie w dwóch najsilniejszych ligach świata, a Robert całą poważną karierę spędza jednak w Bundeslidze i nie zapowiada się tutaj na zmianę. Oczywiście, piszę w ujęciu całościowym kariery dwóch dojrzałych napastników, bo obecnie to raczej jasne, że Robert jest w x razy lepszej formie niż Suarez. Co do Benzemy, wiem, że ostatnio ma lepszy okres i odsapnął po odejściu Ronaldo, ale ja to bym go nawet w pierwszej piątce najlepszych napadziorów ostatniej dekady nie umieścił. To gość, który kilka sezonów przypomnę siedział na gorącym krześle i kibice Realu co sezon zwalniali go i błagali o nową dziewiątkę. Nie bez przyczyny, Benzema był nieskuteczny, nie strzelał ważnych bramek. Wygrał trzy razy Ligę Mistrżów, ale to Real raczej wygrał mimo jego obecności w kadrze.

0

@Mankind tak, ale tylko dla finalistów :) każdy dostaje zegarek i sprzęt Agd i Kaspersky

2

@fcbarcafan19 odcinek już wygrałem :) wczoraj była emisja :) teraz Wielki Finał będzie 5.XI. Tam niestety już tak dobrze nie będzie, ale nie chcę spoilować. Na usprawiedliwienie dodam, że na godzinę przed grą zadzwoniła do mnie żona, żebym wracał jak najszybciej bo zaczęła rodzić, nie dałem rady się pozbierać już na rywalizację :) Nie żałuję jednak, bo mały Wojtek na którego poród zdążyłem wrócić do Krakowa, to najlepsza wygrana :)

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?