16

Messi - bardzo rozsądna decyzja o niewyjściu na dekorację. Pokazał, że nie ma obchodzenia faktu, skandalicznego sędziowania podpartego aparaturą, która teoretycznie powinna wyjaśniać wszystkie sporne sytuacje i likwidować niesprawiedliwość. Pokazał, że nie odpowiadają mu reguły narzucone przez organizatorów, a to jego reakcja na to. Gdyby wyszedł, wszyscy machnęliby ręką, a tak przynajmniej ktoś dał wyraz tej żenadzie.

3

Chillijczycy ewidentnie mają gen autodestrukcji...

6

Di Maria - ma w sobie coś z Turbogrosika :D

0

to już rozwiało wątpliwości które miejsce ma zając Argentyna :D

2

Trudno uwierzyć, że ten VAR na Copa America to nie atrapa. Sędziowie udają, że "niby maja kontakt z bazą".

1

@Pawlak1992 tak też by mogło być... ważne jest to, że Messi ewidentnie był bardziej defensywny w tej sytuacji, na tle tego pawiana wyglądal dość grzecznie i należało to zróżnicowac w karze.

5

Dwóch komentatorów, chwalących decyzję o czerwonych kartkach... w takich chwilach zastanawiam się, czy Polsat wychodzi na ulice, łapie dwóch przypadkowych facetów sadza przed mikrofonem i każe komentować ? Brak kompetencji...

12

Ta sytuacja, to żółta dla Medela i nic dla Messiego... sędzia powinien się walnąć w ten durny łeb .

0

@Jakdxb a ja tak dla rozluźnienia atmosfery. Czytałem jakiś czas temu, że parada równości w Szwecji została zaatakowana przez jakieś islamską grupę tamtejszych emigrantów z krajów arabskich, jakichś ekstremistów. Gdyby znalazł się tam biały nacjonalista, na którą grupę by ruszył ? :D

0

@sebasek99 a dajcie już se wszyscy spokój :D i tak nikt nikogo do niczego nie przekona :D
rozejść się w pokoju ! :D

2

Semedo do Atletico, Cancello do Barcelony a pieniążki do Juventusu. Wyceniaja go na 60 milionów, a sportowo wydaje się że skorzystalibyśmy, so why not ?

17

a Ty pytasz dzika czy sra w lesie ? :D

0

@DC7 a ja nie mogę zebrać się rano na bieganie, mimo że do pracy mam dopiero na 9:00 :( biegam wieczorami

0

@Persyfl "Widziałeś paradę w W-wie? To zdecydowanie bardziej piknik przypominało niż te słynne rodziny z dziećmi na 11 listopada. Tam nie tyle chodzi o orientację, tylko afirmację różnorodności i wsparcie dla wszelkich mniejszości. No chyba, że dwie dziewczyny/dwóch chłopaków trzymających się za ręce, to już epatowanie orientacją.

Poza tym, jeśli państwo i kościół jadą po środowisku LGBT wszelkimi sposobami, to czemu niby oni nie mieliby wyjść na ulicę i powiedzieć "tak, jestem LGBT i nie mam się czego wstydzić. Taki/taka jestem, możecie na mnie pluć, ale to tylko świadczy o was, a nie o mnie"? Wyobraź sobie, że w taki sam sposób państwo i kościół traktowałby kibiców Barcelony. Jak na co dzień specjalnie się nie afiszuję z kibicowaniem, to tak bym wyszedł na ulicę w katalońskiej fladze."

dwie dziewczyny, czy dwóch chłopaków trzymających się za ręce i zwiedzających miasto jest ok, nie przeszkadza mi i raczej nikomu normalnemu też nie. Ale grupa osób, których celem jest pokazanie z kim i jak uprawia seks, czy chociażby że kocha inaczej, której celem jest pokazanie społeczeństwu tego... może mi nie przeszkadza, ale bardziej mnie irytuje. Dla mnie manifa LGBT i stojący przeciw nim drechole, politycy czy kto tam jeszcze, to trochę błędne koło idiotów... Można wychodzić na ulicę i pokazywać, że jestem taki, że możecie na mnie pluć, tylko po co ? Ani to przyjemne, ani to fajne, ani nie poprawi sytuacji na lepszą. Nie prościej po prostu żyć i chwytać dzień ? A sytuacje poprawiać ucząc dzieci w szkołach szacunku i tolerancji?


0

@Persyfl
Różnica jest zasadnicza, bo przy obrażaniu czarnych czy homoseksualistów jest rzeczywisty poszkodowany. "

Dobrze, dalej pogrywasz, to może spalenie flagi narodowej, spalenie tęczy na Placu Zbawiciela czy może zbluzganie zmarłej osoby w obecności jej rodziny ?

"Takie są konsekwencje bzdurnego zapisu, zwłaszcza jeśli za ta wiarą idą rytuały i osadzenie prawne. "

Nie komentuje

"A niby dlaczego ma obrażać uczucia zdrowo rozsądkowe, przecież nauka nie udowodniła że Bóg istnieje"

"To nie jest zadaniem nauki. Religia też tego nie udowodniła. Może dlatego, że udowodnić się nie da a priori. "

no właśnie, więc co do tego ma rozsądek ? Zresztą rozsądek to pojęcie względne, dla jednych banji jest rozsądne, dla innych nie. A między nauką a religią jest subtelna różnica, bo zadaniem religii nie jest udowadnianie, a nauki już tak

"Bo nauka nie zajmuje się z zasady takimi pierdołami jak udowadnianie nieistnienia. Nieistnienia niewidzialnych jednorożców też nie udowodniła. "

Czyżby ??? Fizycy i matematycy właśnie dokładnie tym się zajmowali. Wygląda na to, że siedzisz w ateistycznych klimatach, a na forach ateistów jest całe mnóstwo artykułów o tym. Można poczytać i wyrobić sobie opinie. Może dlatego najrozsądniejszą opcją z dostępnych jest agnostycyzm.

"Udowadnia się tezy, nie pytania. "

klasyczne przypierdolenie się na siłę, nawet nie chce mi się komentować

Jakie "również"? Hipotezy naukowe mają poważne oparcie w faktach naukowych, nie można ich zrównywać z mitami.

Really !?!?!?!? To poproszę to silne oparcie w faktach naukowych dotyczące hipotezy Millera i Ureya...

"Czego ma przykład z atomem dowodzić? Chyba tylko tego, że od tamtej pory religia w porównaniu do nauki praktycznie się nie rozwija. A koncepcja atomu funkcjonowała już w starożytności. "

Tego, że właśnie nauka się rozwija i poznaje to co kilka lat temu było jeszcze niewyobrażalne A co jak za np 200 lat okaże się, że jest jakaś siła wyższa o której obecnie nie mamy pojęcia. Nie mówię tutaj o Bogu w rozumieniu żadnej obecnej religii, ale no właśnie o czymś jeszcze nad nami ? W nauce dobrze mieć moim zdaniem trochę pokory i ostrożności.

"A na czym to zdanie opierasz? Bo choćby w raporcie o homofobii w kwestii równouprawnienia Polska zajmuje przedostatnie miejsce w Unii, a ponad 60% osób nieheteronormatywnych doświadczyło w ciągu ostatnich dwóch lat przemocy. Statystyki podają, że skala homofobii w Polsce jest zatrważająca, więc wybacz, że nie przyjmę dowodu anegdotycznego.

Owszem, sytuacja się poprawia, ale daleko nam jeszcze do cywilizowanych krajów. "

"Może po prostu w Unii sytuacja jest tak dobra. Wybacz, ale nie zatrważa mnie to, że w ciagu dwóch ostatnich lat 60% osób nieheteronormatywnych doświadczyło przemocy. Jeżeli jest w nich liczona np Rafalala, która oblała dziecko gorącą kawą, bo jej się wydawało, że się śmieje z niej, a później ktoś oklepał jej ryja to dziekuję. Poza tym co to znaczy przemoc ? Że ktoś kogoś przezwał, zwyzywał. Ludzi heteronormatywnych też to dotyka i muszą z tym żyć. A może warto nie zestawiać się tylko z Unią, ale np porównywać się na tle świata. To, że Unia ma jebla na tym punkcie to wiadomo i generalnie chyba osobom homoseksualnym nie żyje się lepiej w żadnej innej części świata. "

"Ale to tak nie działa, że możesz sobie naprodukować raportów dowodzących dwóch sprzecznych tez. "

A dlaczego akurat raporty Unijne maja budzić zaufanie i być powszechnie akceptowane ?

"??? LGBT nie jest jakąś jednolitą organizacją, która istnieje dla samego istnienia. To nawet nie jest organizacja, ruch jak już. Jaki przemysł? Ja wiem, że w tym kraju łatwo przychodzi umniejszać ludziom walczącym o swoje (i nie tylko) prawa, ale bez przesady.

Jak najbardziej środowisko LGBTQWERTY jest różnorodne, również w poglądach. To nie jest jednolity front narodowy i w w tym tkwi jego wartość. "

Ale komu ja umniejszam ?!? Jak dla mnie to obok ruchów LGBT mogą sobie istnieć nawet ruchy onanistów, walczących o prawo do związku partnerskiego z własną ręką... byleby nie było to nachalne i nie przeginało pyty. Ja bardziej komentuję niż się wczuwam.



2

@Persyfl
Szkody nie wskażę Ci, jest pewnie taka sama, jak przy spaleniu polskiej flagi, nazwaniu murzyna asfaltem czy geja pedałem...
Możemy się bawić w kotka i myszkę co do obrazy uczuć religijnych. To, że ktoś wierzy w jakieś byty ma obrażać kogoś, kto nie wierzy ? Really ? A niby dlaczego ma obrażać uczucia zdrowo rozsądkowe, przecież nauka nie udowodniła że Bóg istnieje, poza tym nie udowodniła, że Boga nie ma, a nawet nie udowodniła skąd wzięło się życie (są tylko hipotezy, w które również można sobie wierzyć lub nie). W XV wieku istnienie atomu również nie było zdrowo rozsądkowe ani racjonalne, a to wcale nie oznacza, że atomów wtedy nie było.

Wiesz, to co piszesz odnośnie prześladowania, to jest prawda, tyle, że moim zdaniem są to jednak zjawiska marginalne, nasilone być może w małych miejscowościach i wsiach, gdzie pod tym względem zostało jeszcze dużo do zrobienia. Wydaje mi się, przynajmniej tak wynika z moich obserwacji, że ktoś kto zrównuje geja z pedofilem, czy po prostu odmawia komuś szacunku przez wzgląd na orientacje nie jest poważnie traktowany, raczej ludzie patrzą na niego z politowaniem. Nie dotyczy to oczywiście zgrupowań dresowskich, ale to zjawisko jest chyba wszędzie. Wydaje mi się, że trzeba posługiwać się statystykami, a tutaj z moich przynajmniej obserwacji wynika, ludzie są coraz rozsądniejsi. Takie raporty pewnie są, pewnie są raporty co mówią co innego. Moim zdaniem środowiska LGBT nie przyjmują wiadomości, że sytuacja pod tym względem uległa poprawie w myśl właśnie logiki Poppera. Dopóki istnieje nietolerancja, dotąd działalność LGBT ma sens i dzięki temu ten przemysł się kręci. Pamiętajmy o tym, żę nie wszystkie osoby homoseksualne utożsamiają się z organizacjami LGBT, znam opinie, że według nich LGBT robią wręcz krecią robotę i niepotrzebny szum i napinke. Ja mieszkam w dużym mieście i moje obserwacje są takie, że sytuacja tutaj jest dużo lepsza niż była kilka lat temu. Nie wiem jak jest na wsiach, ale wydaje mi się, że tam jest znacznie gorzej. Najprostszym wydaje mi się pozostawienie swojej orientacji w domu czy to homo czy heteroseksualnej. Wiem, że nie zawsze jest to łatwe do zrobienia, mój znajomy z pracy, który jest gejem tak właśnie robi, chociaż uważa, że to nie z obawy przed szykanowaniem, tylko z chęci pozostawienia swojej prywatności dla siebie.

0

@Persyfl Miałem coś jeszcze napisać, ale chyba sobie podaruję. Po prostu dwa różne światopoglądy i koniec, a w internecie chyba nikt nigdy do niczego nie przekonał. JA uważam, że jest coś takiego jak obraza uczuć religijnych wpisana do konstytucji, Ty twierdzisz, że to nie istnieje, albo nie powinno obrażać, to jedna z rozbieżności, która sprawia że nie dojdziemy do porozumienia. Podobnie moim zdaniem osoby nieheteronormatywne nie są w Polsce prześladowane, Ty uważasz inaczej święte prawo. Nie ma sensu...

3

@Persyfl
Problem polega na tym, że takie jednostki jak ty, przywłaszczyły sobie termin "tolerancja", który nawiasem mówiąc nie ma jednej, jedynie słusznej definicji. To Wy decydujecie o tym kto jest tolerancyjny, a kto nie. jeżeli geja nazwiesz pedałem - to wtedy jest łubudubu, jeśli Ty powiesz na katolika wyznawca pustynnego demona, wtedy ... łoooa matko wielkie halo o nic.
właśnie na tym polega wasz problem, to co powiedział Popper. Wy musicie być otoczeni ludźmi nietolerancyjnymi, bo inaczej tęcze i cały przemysł z tym związany upadnie. A nie o to przecież chodzi...
A i jeszcze jedno, ja nic nikomu nie narzucam. Nie biegam z nikim z Biblią, to co robisz w domu u siebie mam w dupie, bo dla mnie orientacja seksualna, to sprawa prywatna. To Ty rzucasz gównem i dobrze wiesz, że osoby wierzące to gówno dotyka i rusza, bo jeżeli ktoś chodzi do kościoła, to chodzi tam dla Boga, którego Ty wyzywasz. ale w Twoim mniemaniu to Ty masz decydować o tym co kogo obraża.
Parafrazując: Nie obrażasz się na matkę jeśli nie kibicuje Barcelonie, bo w ogóle nie kręci jej piłka nożna, ale już Ci trochę przeszkadza, jak matka mówi do Ciebie, że Barcelona to stara k***a.

2

@Persyfl powiedz mi, obraziłem gdzieś twoje tęczowe mniejszości, że walisz po mnie ?
To jest właśnie ta dyskusja z osobami, które przywłaszczyły sobie epitet tolerancyjny na wyłączność, a z tolerancją mają tyle wspólnego co fiołki z gównem. To, że będziesz szedł z banerem o tolerancji to jeszcze nie świadczy o tym, że jesteś tolerancyjny, a to, że mówiąc o religii nie potrafisz powiedzieć tak, żeby nie urazić jej wyznawców, to świadczy o tym, że z tolerancją nie masz nic wspólnego.
Co za frustrat.
Dziękuję dobranoc

0

@Jakdxb Ja bym najchętniej i jednych (Po) i drugich (PiS) wrzucił do dołu i zalał betonem. Ja uważam, podobnie jak większość katolików, że jest to jednak obraźliwe, ale co do jednego masz racje to są chore jednostki, które jednak zawsze są obiektem skupienia największego szumu. Co do manifestacji, to nie żartujmy... odbywają się w miejscach publicznych pełno ich w mediach. Moim zdaniem, skuteczniejszym środkiem do walki np o legalizację związków partnerskich jest zaangażowanie społeczno-kulturowo-polityczne. Taki przykładowo Biedroń. Został wybrany na prezydenta Słupska, okazał się być tam świetnym regionalnym politykiem, mieszkańcy do dziś są nim zachwyceni jako gospodarzem. Przekonał ludzi do siebie. Podobnie ludzie kina, teatru, sztuki .... nie brakuje wśród nich osób o orientacji homoseksulanej. Swoją pozytywną działalnością mogą zrobić więcej niż tęczowe manify, które ludzi odpychają. Wydaje mi się, że takie aktywności są niewspółmiernie bardziej skuteczne w walce o prawa.

2

@Ibra9PSP no właśnie to co mnie szczerze mówiąc odrzuca, to takie nachalne włażenie z własną orientacją seksualną. Zachowanie tego typu to trochę nietolerancja dla tolerancji, tzn skoro was nie interesuje co my sobie robimy w domku, to my wyjdziemy z tym na ulicę i zobaczymy wtedy co powiecie, a jeżeli nie będzie wam to przeszkadzać na ulicy to wejdziemy do domu. I tym zniechęcają do siebie ludzi. Ja nie mam problemu z gejami, znam takie osoby i są ok, może nie przyjaźnie się, bo uważam, że są specyficzni i nie odpowiada mi ich styl bycia, ale ich akceptuję i szanuję. Mam wrażenie, że moja postawa jest podobna jak ludzi w wiekszych polskich miastach. Z tolerancją podstawową jest pewnie jeszcze problem w małych mieścinach i na wsiach, ale tam manify się nie odbywają.

6

@Jakdxb ok, spoko, tylko dlaczego jak na paradzie w Gdańsku niosąc zamiast Monstrancji kobiece drogi rodne, albo odprawiają z przebranymi tęczowymi księżmi msze na wzór katolickiej... dalej uważasz, że to nie jest prowokacja i uraza uczuć religijnych, grupy osób, która przypominam najbardziej utożsamia się z terminem tolerancji. Sorry... ale to mi trochę przypomina manify narodowców, oni też generalnie idą z hasłami patriotycznymi, które w 99% są ok, aż tu nagle pojawi się kilka faszystowskich, nacjonalistycznych haseł i banerów. I później w mediach szczególnie TVNu jest płacz i zgrzytanie zębów.
Kolejną kwestią jest to, że parady równości jeszcze bardziej podsycają mam takie wrażenie antagonizmy społeczeństwa, bo większość ludzi naprawdę nie chce oglądać manifestacji swojej orientacji seksualnej. To po prostu wkurza, więc moim zdaniem dopominanie się o prawo do związków czy małżeństw przez zniechęcanie do siebie jest po prostu nieskuteczne. Mam wrażenie, że przez takie parady osoby homoseksualne trochę same się naznaczają wśród tłumów. Mówi o tym także wiele osób o orientacji homoseksualnej... Kolejna sprawa jest taka, że jeżeli przez 8 lat względnie liberalny rząd PO nie zezwolił, to szanse, że konserwatywny PiS pozwoli są raczej coś koło zera.

5

@Ibra9PSP a może by tak nie organizować parad homoseksualistów i heteroseksualistów i kwestie w którą dziurkę się celuje pozostawić we własnym domu. Każdy ma prawo do sobie rozumianej miłości bądź do kobiety, bądź do faceta, a nawet psa, krowy czy glinianej figurki, tylko dlaczego na siłę wszyscy muszą o tym wiedzieć dookoła ?
Tak się zastanawiam, czy mając takie zdanie, tęczowi już uznają mnie za nietolerancyjnego ciemnogrodzkiego ?

0

@Ronaldinho10_ A zastanów się jeszcze nad ofertą laptopów powystawowych w X-comie, prezentowanych na allegro. Ja kupiłem tam komputer gamingowy, przeceniony z ok 5000 zł na 3700 (lapki są średnio 1000 zł tańsze). Kupujesz na allegro i przed odbiorem w salonie możesz go sobie pooglądać i zobaczyć w jakim był stanie. Mój przykładowo, nigdy na wystawie nie był, nie zdążyli go wystawić, skutkiem tego miał wszystkie folie i zero śladów zarysowań czy czegokolwiek, absolutnie nie było się czego przyczepić i nie odróżniłbyś go od nówki, tyle że był 1300 zł tańszy.

https://allegro.pl/uzytkownik/X-KOM_PL/laptopy-491?bmatch=engag-electro-n-cl-eyesa-bp-ele-1-2-0627&stan=powystawowe

0

@Chwytliwy szczerze mówiąc, to po tym okienku nie będą silniejsi niż przed okienkiem, a przynajmniej na papierze, wiadomo, murawa wszystko zweryfikuje.

5

@Veb1233 za młody był na Barcelonę i do tego z Hiszpanii. Ktoś musi przygarnąć podstarzałych ale wciąż perspektywicznych Brazylijczykow. A tak na poważnie to parę lat temu nie byłoby opcji, żeby się nam wymknął.

0

@NaFazieHitman ehh... jak widać każdy z nas ma takie dni :) tamta porażka jeszcze długo będzie uwierać nas w dupach :D ale co zrobić, trzeba ten wózek ciągnąć dalej :) pozdrawiam i miłego dnia ! :)

3

@NaFazieHitman ja myślę, że nie bredzi, tylko ma inne zdanie niż Ty. A Ty nie jesteś tutaj żadną wyrocznią, żeby rozsądzać kto ma racje, więc czasem dobrze jest uszanować czyjąś opinię, podpartą dobrymi przykładami, a nie rzucić krótkie zbolałe "bredzisz". Winą trenera jest to, że nie zachowali odpowiedniej koncentracji, bo oni wyszli na ten mecz kompletnie bez motywacji. Pomysł trenera grania wszerz boiska przez 90 minut również nie wypalił. Fakt - Liverpool miał w tym meczu furę szczęścia, ale my nie zrobiliśmy prawie nic, żeby miał tego szczęścia mniej. Mógł trafić Dembele w pierwszym meczu, mieliśmy piłkę na zabicie meczu w rewanżu. Problem polega jednak na tym, że dobry trener nie liczy na szczęście, a przynajmniej mu pomaga. MOIM ZDANIEM prawda leży pośrodku waszych dwóch opinii.

0

@sylweste.r pisałem na szybko i faktycznie błędy wyglądają zabawnie. :D A fakt to dobrze, że pomijasz, bo w ostatnim zdaniu napisałem, że to powiedzenie nie ma tu żadnego zastosowania

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?