0

@socha teraz wszystko wskazuje na to, że go kontuzja posadzi. Czytałem że identyczna kontuzja posadziła karierę Puyola na zawsze, z Suarezem może być podobnie.

0

@socha no ale z takim myśleniem to nigdy nikogo nie kupimy, bo z kolegi Messiego nikt nie wygryzie z drużyny, choćby nie wiem jak Luisito kopał się po czole i nie wiem ile przytył.

0

@Kengo kolejny, zawodnik jednego sezonu za ponad 100 mln ? nie, dziękuję...

4

Trochę obawiam się Setiena - trenera na zabój zakochanego w Messim. Jeden taki- Jorge Sampaoli, już kiedyś prowadził reprezentację Argentyny i marzył, żeby zostać trenerem Messiego. Skończyło się katastrofą dla Argentyny, łącznie z tym, że Messi był grającym pierwszym trenerem, a Sampaoli pytał go w trakcie meczu, kogo ma wpuścić na boisko. Mam nadzieję, że Setiene będzie trenerem jednak całej drużyny, a nie tylko bezgranicznie zakochanym w Leo trenerem, który pozostałej dziesiątki na boisku nie będzie dostrzegał. Zatrudnienie go jednak popieram, nie ma obecnie wielu atrakcyjnych nazwisk na liście wolnych trenerów. Jest Poche, którego osobiście cenie i jestem fanem, ale tutaj również mamy duży bubel w postaci jego miłości do Espanyolu wielokrotnie deklarowanej i farm w Argentynie. O Allegrim nie chcę nawet mówić, bo ten gość to już byłby gwóźdź do trumny dla Barcy. Komfort polega na tym, że zarząd będzie miał pół roku na ocenę Setiena i w przypadku, jeśli poszedłby drogą Sampaolego, który nomen omen, był również przez wielu przymierzany do Barcelony jako trener "idealny"- zawsze można mu podziękować i pójść po kogoś innego. Dobrze w tym wszystkim, że Xavi miał więcej oleju w głowie, niż zarząd i odmówił na tym etapie przejęcia Barcy- jest na to za wcześnie, a ewentualne, katastrofalne pół sezonu to byłoby olbrzymie zniechęcenie dla wszystkich. Wtedy projekt "Xavi -Mister' mógłby nigdy się nie ziścić. Xavi powinien zacząć moim zdaniem swoją przygodę, wraz z następcą Bartomeu. Tak to widzę.

3

Po cichu liczę, że jak przyjdzie Setien, to Firpo będzie w stanie posadzić na ławce rezerwowych Jordiego Albę, będzie mniej machania, upadków, zaczepek, a być może lewa strona w tym roku zacznie wreszcie działać. Bo póki co Alba na lewej wygląda jakby biegał tam prezes Korwin-Mikke a nie chociażby Alba z poprzedniego sezonu.

1

@Cariones sorry, wyrypany po robocie jestem i za łatwo dzisiaj nie kontaktuję :)

0

@Cariones 2,5 roku to szybko ? :)

1

Większe dymy niż wtedy, co Abidal poleciał po Neymara do Paryża :D

0

@norbi77 i kiedy zatrudniali Firpo chociażby

5

@MarioVeB! dobrze, że ktoś to wreszcie wyjaśnił... dziękujemy, teraz życie stanie się łatwiejsze.

0

@panczo czysto sportowo tak, to jasne, ją ich tak uszeregowalem ze względu na słabość do Espanyolu Pochettino, dla mnie jednak bym go że względu na to nie skreślał, na pół roku dobra opcja uważam

0

Pimienta >Pochettino>Settiene>Allegri>Franz Smuda>>>pozostanie Valverde

0

@sebasek99
ok, tylko jakie to ma znaczenie dla klimatu ? trudno, żeby ziemska atmosfera przejmowała się tym, że Trynidad ma większą produkcję na łebka niż Chiny i w ramach tego klimat się nagle ochłodził... trzeba być skutecznym,
https://politykapolska.eu/2019/12/09/strajki-klimatyczne-sa-powiazane-z-duzym-biznesem/
O tych Chinach, to niestety też trochę poleciałeś, zmniejszyli procentowe zużycie węgla z 68 na 59%, ale te 59% to wciąż dużo dużo więcej niże w zeszłych latach stanowiło te 68% i Chińczycy mimo szumnych zapowiedzi dalej otwierają nowe kopalnie i importują węgiel. Więc takie procenty to naprawdę można sobie między bajki włożyć bo tam ładnie wyglądają. Taka jest obiektywna prawda, atmosfera dostaje od Chin coraz więcej gazów cieplarnianych, niezależnie jak ładne "procenty dla nich zaprezentujesz.
Co do Thunberg ...
https://politykapolska.eu/2019/12/09/strajki-klimatyczne-sa-powiazane-z-duzym-biznesem/

A co do ostatniego zdania, to nie jest hiperbola, ja po prostu nie kupuje takich pierdół i szumnych haseł z "hał derju" na czele... jak ma ochotę niech się wypowiada jak chce, ale jeśli robi to publicznie, musi się liczyć z komentarzami do swoich wypowiedzi, a nie każdy, podobnie jak ja, będzie łykał te wykrzykiwania o ukradzionym dzieciństwie, bo to jest właśnie poziom rozważania o reptilianach

0

@sebasek99 tak, myślę, że nie jest aż tak głupi i jest świadom tego, że zmiany klimatyczne i globalne ocieplenie to poważna sprawa... ale może nie jest też tak głupi, by nie zauważyć, że Gretha Thunberg to biedne chore dziecko sterowane przez ludzi, którzy raczej w dupie mają globalne ocieplenie, a zależy im przede wszystkim na wyciągnięciu jak największej ilości gotówki, zresztą nie są jedyni. Warto prześledzić jak to wygląda jeśli chodzi o emisję CO2 na świecie chociażby tutaj:
https://www.green-projects.pl/najwieksi-emitenci-co2-niechlubny-ranking/
Co z tego wynika: Chiny, Indie, USA... może jesczcze Rosja, emitują najwięcej tego gazu przy czym zdecydowanie dwa pierwsze kraje gniotą resztę. A to Unia Europejska najbardziej się nadyma i puszy nad tym wszystkim ? Powiem Ci coś ... żeby zrobić z tym cokolwiek sensownego, należałoby przede wszystkim u ludzi wprowadzić nową mentalność, nie nastawioną na konsumpcjonizm, tylko na minimalizm. Tylko, że nikt tego nie zrobi, a Ci, co krzyczą najwięcej, wydają najwięcej pieniędzy, kupują najwięcej towarów, podróżują prywatnymi samochodami a nie komunikacją itd. I to jest ten cały cynizm i fałsz, z którym trudno wytrzymać i który dotyczy też Thunberg i tych, którzy za nią stoją, z pieprzeniem o ukradzionym dzieciństwie. Dziecieństwo to ukradli milionom dzieciakom w Afryce, a nie jej, pływającej na luksusowym jachcie i nocującej w drogich hotelach... błagam... Mam wrażenie, że niewielu idealistom zależy na tym, by osiągnąć cel, dla większości z nich to sposób na zarobek. Ale masz rację, zmiany klimatyczne postępują i będą postępować, a planeta umiera.

0

@BarcaInfo uważaj bo zaraz @Avada Kedavra będzie wnioskował dla Ciebie i stacji RAC1 o bana za wspomnienie o Pochettino.

0

@sebasek99 biedny Federer nie miał wyjścia jak tylko się pokajać i uderzyć w pierś przed Grethą której "ukradli dzieciństwo".

0

@dominik127pl ok, wiedziałem o jego deklaracji ale nie sądziłem że w tej formie to wyraził. Pamiętajmy jednak, że takie deklaracje skladane w przeszłości często nijak się mają do tego co jest teraz. Firpo wyzywał kiedyś Messiego, a niejaki Mourinho deklarował Barce na zawsze w swoim sercu.

1

@Avada Kedavra Farmer to Pochettino ? XD

1

Szkoda, że jednak nie spróbują dogadać się z Pochettino, różne deklaracje były już składane, ale na chwilę dzisiejszą to on i klub potrzebują siebie nawzajem, chyba że woli do United. Na Xaviego trochę za wcześnie moim zdaniem. Mógłby ewentualnie być asystentem Pochettino

3

@Kano to oczywiste, ale ja mam na myśli czasy współczesne i obecne trendy, a nie jeszcze lata 90. i wcześniejsze epoki, będące już raczej zamierzchłą przeszłością.

48

Idioci z ASa napisali, że Barca szuka swojego Zidana, podczas gdy Xavi ma być kontynuacją trenerów Guardioli i Louisa Enrique. To Real zatrudniając Zidana skopiował Barcę, która w pewnym momencie zaczęła stawiać na ludzi silnie związanych z klubem a nie Capellów, Ancelottich, Mouriniów itd.

1

po odejściu Valverde i przegranych wyborach Bartomeu (bo chyba jednak po ostatnich latach, stracie Neymara i nietrafionych kompletnie większości transferów), nowy zarząd i trener zastaną w tym klubie taki chaos i burdel, jakiego dawno tutaj jeszcze nie widziano, bałagan po odejściu Rijkarda to będzie małe piwo w porównaniu z tym co czeka następców.
1) Ogarnięcie nietrafionych transferów, przebranie kto się jeszcze nada i pod wodzą nowego trenera może się reaktywować, komu trzeba podziękować i jak nabrać inne kluby, że warto coś niecoś za nich zapłacić
2) Odmłodzenie drużyny
3) Wzmocnienia, bo obecnie tak naprawdę jednostki nadają się do grania w Barcelonie na dłuższą metę, bo albo są to zawodnicy którzy nie spełnili oczekiwań, albo gracze po trzydziestce, którzy już długo nie pokopią.
4) Ponowne zaangażowanie szkółki i jednak coś więcej niż tylko zabieranie Puiga i reszty na zwiedzanie Arabii Saudyjskiej, podczas gdy z ławki wchodzi stary, dobry Iwan.
5) Przywrócenie tej drużynie mentalności zwycięzcy tym którzy pozostaną, bo obecnie to jest po prostu jak bosker po dwóch knock-downach (w Rzymie i na Anfield).
6) Najważniejsze: wybór trenera, który będzie w stanie to wszystko poskładać i chyba jednak trenera z pewną charyzmą i umiejętnością motywacji.

Ja naprawdę nie wiem jakim cudem ta drużyna jeszcze lideruje w PD, ale to raczej długo nie potrwa, patrząc na jakiej fali jest Real z Łysym u steru. Nie zazdroszczę tym co przyjdą, będzie trzeba naprawdę zakasać rękawy i na taczkach wywozić gnój po tej ekipie.

1

miałem coś napisać o Valverde, ale szkoda strzępić ryja ...

12

Biegnie Llorente a goni go Fati ... no co za żenada ...

0

nie mógłby Valverde zostać w tej Arabii i objąć jakiegoś średniaka tamtejszego ?

0

sędziowanie dzisiaj:
bramka Messiego - nieuznana słusznie
karny po faulu Thomasa na Umtitim - tu jakoś na Varze nie oglądał czy faul był po tym jak piłka została dośrodkowana


0

typowa Barca Valverde... pierwsza minuta po przerwie a oni jeszcze w szatni

2

Messi wrócił się do obrony... Jordiego Alby xD

0

@Hiacynk ktoś tu wspominał, że jesteś farmaceutą :) Także witam kolegę po fachu :), tak z ciekawości w jakim mieście pracujesz i gdzie kończyłeś farmację ? :)

0

@th@les nie prawda, stężenie jednego i drugiego jest takie samo : 100 mg/ml, dając połowę tego drugiego daje dokładnie taką samą ilość, tylko resztę trzeba koniecznie wywalić.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?