panczo
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Przemyśl
17 obserwujących
5 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
7
Uwielbiam dyskusje pod tytułem " nowy napastnik w Barcelonie", gdzie praktycznie każdy jeden wymieniany potencjalnie zawodnik określany jest mianem " nie pasuje do naszego stylu gry" problem jest tylko taki, że według fachowców napastnicy pasujący do naszego stylu gry tworzą jednoosobowy zbiór w skład którego wchodzi Louis Suarez. Więc może zostaje sklonować Grubego , skoro nikt inny nie pasuje. Aaaa przepraszam jest jeszcze grono które widzi tutaj jako brakujący element Lautaro - gościa po raptem jednym niepełnym udanym sezonie za grubo ponad stówkę. Czy ktoś wie, czy taki idealny dla Barcy napastnik w ogóle gdzieś istnieje ? Archeolodzy natrafili na jakieś jego skamieliny ? Może to jednak tylko postać mitologiczna i warto jednak pomyśleć o jakimś realnym piłkarzu z krwi i kości ...
2
Nie wierzę... to już jest sabotaż...
0
@NGTRX tutaj te 3 pkty to najmniejsze zmartwienie, dużo gorsze jest to , że patrząc na Barcelonę i Setiena oraz Real i Łysego, to tu wkrótce przepaść powstanie ... Dla mnie ten sezon jest strącony. Taka dupa w zespole wymaga przewrotu u rewolucji a nie transferu Rodrigo z Valencii
3
@Kapitan hawk Nie Kristiano tylko "Kapitan Grzmot"
0
@AxelF rozumiem, tyle że w naszej sytuacji nie było wiele do stracenia. Potrzebowaliśmy napadziora od zaraz, oczywiście niesie to ryzyko, że taki Real mógłby za małe pieniądze zrobić nam fiku miku, ale byłaby też szansa, że Haaland jednak chciałby tu pozostać na długie lata.
1
@herbblaugrana właśnie mam wrażenie, że w Barcelonie na chybił trafił chcą kupować piłkarzy za ponad 100 baniek. Zakup Griezmanna z celem ustalenia go na prawym skrzydle to był szczyt. Bo zakup Cou i Dembele można jeszcze racjonalnie wytłumaczyć, to argumentów za Griezmannem po prostu silnych nie było.
2
Nie potrafię zrozumieć, dlaczego Barcelona nie włączyła się w realną walkę o Haalanda, gość wylądował w Dortmundzie za naprawdę drobne pieniądze, rozumiem, że ta cena jest zaniżona, bo swoje dostał też Raiola. Sama opcja pozyskania piłkarza z Raiola jako agentem odstrasza, ale to znaczy, że Barcelona ma dla wygody własnych dyrektorów sportowych rezygnować z poziomu sportowego i sprowadzać znacznie droższego i starszego Rodrigo z Valencii ?
Kolejna sytuacja z Ben Yederem, którego mogli kupic za jakieś 40 mln, a teraz mówi się o 80 mln... to pewnie bzdura dziennikarska, ale sam fakt, że przepuszczono takiego piłkarza za stosunkowo niewielkie pieniądze jest wkurzające.
0
@Mazi @Janiama jest w porządku, stawia czasem kontrowersyjne tezy z którymi oprócz niego i może jeszcze jednego ziomka nikt się nie zgadza, ale gość ma swoje zdanie i dzielnie go stara się bronić, ale ja szanuję takich ludzi. Zdecydowanie MarioVeV
10
No to "wdowy po Valverde" mają teraz swoje pięć minut i skrupulatnie wyłaniają się z czeluści Rambli. Dziwne są tylko te tasiemce dyskusyjne ciągnące się w ślad za nimi.
7
patrząc na wiek obecnych zawodników, przepłacone, wielomilionowe transfery, brak potencjalnych następców w szkółce, zarządzanie Barcelona naprawdę niebezpiecznie zaczyna przypominać AC Milan ...tfu, tfu, tfu...
0
@Ynek Ale ja nie bronię wyborów trenera. Po prostu w tym roku u Valverde WSZYSCY zawodnicy zanotowali taki zjazd formy, że naprawdę trudno jest poukładać grajków, których Setien ma do dyspozycji. Przypomina to trochę rzeźbienie w gównie. Setien w trakcie meczu powinien oczywiście reagować, testuje pewne ustawienia, ale tak naprawdę nie miał meczy towarzyskich czy o czapkę gruszek, żeby przetestować nowe ustawienia które chce włączyć do drużyny. Co do Fatiego, to kim ma go zastąpić... Collado, czy Roberto przesunąć na prawe skrzydło, a za niego puścić Semedo bez formy ?
Setien nie jest moim bożkiem, nawet nie był moim faworytem na ten stołęk po wykopaniu Valverde, uważałem, że trenerem który może to udźwignąć jest Poche, którego z oczywistych względów nikt tutaj jednak nie chciał.
@tbas no to w takim razie trzeba kupić mu trzech-czterech rosłych zawodników, walijskiego kuca na skrzydło i zacząć ostro wrzucać w pole karne. Ta taktyka w dzisiejszych czasach jest bardzo skuteczna... czasem można tak nawet trzy ligi mistrzów z rzędu zgarnąć.
1
@tbas tak, bo oczywiście w ciagu niecałych dwóch tygodni można o 180 stopni odwrócić grę zespołu, odbudować mentalność, wprowadzić automatyzmy. To piłka nożna, nie Harry Potter.
49
Trochę żałuję, że jednak Valverde nie ciągnie tego wózka do końca... teraz biedny Setien, będzie zbierał wszystkiego gówna i upokorzenia, które tamten zasiał. Po sezonie przyjdzie czas na czystki i rozliczenia.
8
Arthur ma przed sobą tylko bramkarza i odgrywa do boku do Messiego... to może być okładka tego sezonu.
0
@pax tak, trochę masz rację, ale ja tutaj mnie o formie a więcej o mentalności miałem na myśli. De Jong od początku akurat bardzo uważam pokazuje, że mu się chce walczyć, dynamizować akcje, szukać nowych wariantów. Do drugiego zdania nie będę się odnosił, bo tak jak mówię, nie dyskutuję tutaj o formie i umiejętnościach, tylko o mentalności. Wiem, że w wypowiedzi pierwszej napisałem "słabych", chodziło mi o osobowość, taki Coutinho, Arthur, Dembele, Semedo.
0
@pax mniej więcej przed minutą De Jong pokazał o czym mówię :) Vidal nie pokaże, bo siedzi na ławce
0
@pax w grupie piłkarzy, którzy Lig Mistrzów jeszcze nie wygrywali, mają ambicje i ikrę, ale atmosfera dookoła nie jest sprzyjająca.
5
Rakitic jak rasowy hamulcowy, "lepszego" na tej pozycji nie pozyskamy, trzymać ten diament !
2
Ta drużyna nie ma kompletnie mentalności. Są starzy wyjadacze, z nastawieniem "ja nic nie muszę, wszystko już osiągnąłem", jest grupa słabych, przepłaconych piłkarzy, którym się nie chce, jest kilku młodych, trochę mam wrażenie stłamszonych przez grupę pierwszą, jest jeszcze wreszcie De Jong i Vidal, ale ten ostatni jest na wylocie...
3
Setien popełnił mały błąd nie wystawiając w składzie Arthura, ten na pewno chciałby pokazać się z jak najlepszej strony przed własną publicznością.
0
@ShawnC uważam że takie mecze powinny służyć budowaniu zespołu w kontekście tego że mamy nowego trenera lub też ogrywaniu młodych piłkarzy. Rakitica widziałbym albo w innym klubie albo na ławce jako zadaniowiec na końcówki.
3
Ten Rakitic w skladzie Marci to doskonały pomysł ! Młody jest, obiecujący, niech łapie niezbędne minuty i doświadczenie, w końcu to pomocnik który przez następną dekadę będzie stanowił o sile tej pomocy ! to pewnie tylko bzdura ala Marca, ale działa na mnie jak płachta na byka...
0
Nie darzę sympatią tego zarządu, ale tak naprawdę trudno jednoznacznie skrytkować ten pomysł i pogrzebać go żywcem. Dobrze wiemy, że sprowadzenie dobrego zawodnika w zimowym okienku transferowym często graniczy dosłownie z cudem, bo kluby nie lubią rotacji w tym okresie. Po kontuzji Suareza znaleźliśmy się w dupie, dodajmy że dzięki zarządowi ponieważ przez ostatnie dwa lata nie był w stanie wymyślić jakiegoś zmiennika dla niego. Wypożyczenie Rodrigo tak naprawdę, jeśli Setien potrzebuje napastnika to jest całkiem dobra opcja, przecież wiadomo, że po sezonie wróci on do Valencii i Barca zapewne nie skorzysta z opcji wykupienia. Osobiście byłbym za tym, żeby zimą raczej nikogo nie sprowadzać i zaufać jednak rozwojowi Ansu, Pereza, ale to jednak Setien ma jakąś wizję drużyny i to on ma odbudować zespół. Jeśli potrzebuje jakiegoś napastnika, to z realnych opcji wybór naprawde jest bardzo bardzo okrojony.
6
@foczkyyyhg Werner i Lautaro - jedna zasadnicza różnica jest taka, że Werner na poziomie gra już od paru sezonów i nie zapowiada się jakoby miał przestać, co się zaś tyczy Lautaro, to jak na tę chwilę zawodnik jednego sezonu, który szybko wskoczył na bardzo wysoki poziom i za chwilę może z niego zlecieć. Lautaro może okazać się drugim Dembele, albo inaczej: drugi Belottim. Pamiętam jak mega błyszczał w swoim najlepszy sezonie i wydawało się że transfer za dużą bańkę to kwestia czasu. Ale Belotti skończył się wraz z tamtym sezonem. Lautaro gra faktycznie świetny sezon i jeśli będzie się rozwijał i kolejny będzie równie udany - wtedy warto dać za niego nawet stówkę. Na chwilę obecną 60 mln za Wernera to rozsądniej zainwestowane pieniądze - moim zdaniem oczywiście.
2
Rakitic - człowiek Valverde w drużynie Setiena - jak sabotażysta na tym boisku. Setien powinien jednak zrezygnować z obsadzania go na pozycji hamulcowego, jednak Rakitic najlepiej wygląda odesłany na trybuny xD
0
@AmigoBlancos ohoo, zaczęło się p*****e
0
@marcin000019 prawda jest taka, że od trzech wygranych w Lidze Mistrzów z rzędu tę drużynę powstrzymali tylko sędziowie w dwumeczu z Interem. Gdyby nie to , Barca dokonałaby tego czym teraz szczycą się prześcieradła, którym z kolei sędziowie mocno sprzyjali. Gdyby wtedy był system Var, sądzę , że mielibyśmy dwie wygrane LM z rzędu (w dwumeczu z Chelsea to z kolei Ovrebo nam pomógł).
1
@darek60 jest coś takiego w footballu jak pojęcie "nowej miotły", oczekiwania lepszej gry od ręki są uzasadnione
0
@socha teraz wszystko wskazuje na to, że go kontuzja posadzi. Czytałem że identyczna kontuzja posadziła karierę Puyola na zawsze, z Suarezem może być podobnie.
0
@socha no ale z takim myśleniem to nigdy nikogo nie kupimy, bo z kolegi Messiego nikt nie wygryzie z drużyny, choćby nie wiem jak Luisito kopał się po czole i nie wiem ile przytył.