11

Piłka Griezmanna jeszcze leci ? Ma ktoś info ?

1

przeczuwam pudło Griezmanna ...

0

@Chwytliwy w porządku, nie mam z tym problemu... Opinia , nie fakt.

0

@Persyfl "Czepiasz się Mojego sposobu prowadzenia dyskusji zarzucając mu agresję (której nie umiesz udowodnić)" - no i właśnie ze względu na takie pajacowanie nie lubię z Tobą dyskutować... gdzie napisałem, że Twój sposób prowadzenia dyskusji (SPOSÓB czyli upierdliwe cytowanie i rozbijanie zdań, wyrywanie z kontekstu, nie treść, czyli to co piszesz) niesie w sobie agresję i kiedy jeszcze próbowałem to udowodnić ? Co do oznaczania, kiedyś zapomniałem oznaczyć @pax w dyskusji, na co Ten zwrócił mi dobitnie uwagę, ja krytykę przyjąłem, zgodziłem się z nią i od teraz oznaczam każdego i wszędzie... jeśli piszę o Tobie, to powinieneś o tym wiedzieć, tak jest chyba fair. Dlatego też oznaczyłem moderację, ale nijak się do nich nie zwróciłem w tej kwestii, również prywatnie. Naprawdę przez te domysły, i urojenia, z Tobą rozmawia się bardzo ciężko.
Co do jeszcze zaimków, jeśli w rozmowie okazujesz brak szacunku rozmówcy, to sam wymagasz bardzo poprawnie napisanego tekstu z odpowiednio postawionym przecinkiem? Tym bardziej, że poniżej jak widać sobie sam okazujesz szacunek (pisząc "Mnie z głowy", co wygląda zabawnie i jest błędem językowym w SJP)
No Ty to już chyba piszesz z kolei dla zielonych od @Chwytliwy ego, który generalnie lajkuje wszystko co choć odrobinę zabarwione lewicowo, więc to normalne.
Z mojej strony bez odbioru, naprawdę szkoda mojego i Twojego czasu.

1

@Persyfl no i cyk, masz swój komentarz z dupy... nie czepiam się Twojego avatara, ponieważ doskonale wiem po co tam jest czyli w celach czystko prowokacyjnych. Nie mam w zwyczaju łapać się na takie prowokacje, więc nie reaguję na to, ale w połączeniu z Twoimi manifestowanymi poglądami jest to oczywista lewicowa prowokacja, porównałem to do tego jak mogłaby wyglądać adekwatna prowokacja ze strony prawej. A prośby do moderacji nie ja zgłaszałem, bo jak pisałem, na mnie to nie działa. A teraz rozbijaj zdania współrzędnie złożone na cytaty i odpowiadaj na każdą część z osobna.

0

@Persyfl pozostanę przy swoim stanowisku i w ten sposób nie będę dyskutował, co do wyrywania z kontekstu, mieliśmy do czynienia dyskując w tym w tym wątku i wyraźnie to zaznaczyłem:
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9216296#comment-9219047
jeszcze bazując o twoim sposobie dyskusji, naukowej nomenklaturze o której tutaj wspominasz, w wątku który zacytowałem o aborcji notabene, gdzie można, a nawet powinno się dyskutować na ten temat używając "naukowej nomenklatury" (chociaż ja zdecydowanie bardziej wolałbym naukowych faktów i dowodów niż nomenklatury), w Twoich wypowiedziach raczej jej brak.

Podsumowując... chyba nic nie zrozumiałeś, a osobiście wydaje mi się, że udajesz, że nie zrozumiałeś na czym polega problem. Ale tutaj raczej wymienilibyśmy kilka uwag i ten stan by się nie zmienił, więc może pomińmy wymianę uwag, to zaoszczędzimy trochę czasu.

Na koniec pozwolę sobie na wyjątek odnośnie zwyczaju cytowania, bo widzę, że komuś tu puszczają nerwy i poszedł z wycieczką o interpunkcji... więc może w ramach rewanżu polecę słownik języka polskiego, który mówi: "w korespondencji tzw. zaimki osobowe (Ty, z Tobą, Ci, do Ciebie itp., ale też Wy, z Wami, do Was itp.) oraz tzw. dzierżawcze (np. Twój, Twojej, Wasz, Wasi) zapisujemy wyłącznie wielką literą." to w odniesieniu do " ale ty nie musisz. ".

0

@Persyfl nie śledzę aż tak uważnie Rambli, ale też chcę zwrócić uwagę, że Twojego avatara też się nie czepiam . Nie pisałem do moderacji, żeby zajęła się tym tematem, po prostu wskazuję @pax owi, że nie zgadzam się z nim do końca jeśli chodzi o porównanie radykalizacji prawicy i lewicy na forum i podałem przykład Twojej Szanownej Osoby. Bez drugiego dna.

0

@Persyfl krótko: dyskusja w oparciu o cytaty, większość wyrwane z kontekstu i dopowiedzenia z dupy, to nie moja bajka, tak się po prostu nie da dyskutować, bo ja musiałbym w tym momencie skopiować i wkleić całą twój bardzo długi tekst i budować tam swoje odpowiedzi... po wymienieniu 3-4 wypowiedzi pisalibyśmy już tu teksty wielkości Pana Tadeusza. Tak po prostu się nie da dyskutować.

0

@pax nie chcę, ponieważ musiałbym się postawić w roli lewicowca albo prawicowca, a ja ewidentnie nie tym się kieruję i reprezentuję mieszane poglądy na różne tematy, po prostu kieruję się własną logiką, poczuciem a czasem intuicją. Chcę tylko zwrócić uwagę na jedną rzecz z której być może wynika tutaj nieporozumienie... Wczoraj moim zdaniem niedostatecznie jednoznacznie zaznaczyłeś, że odnosisz swoje spostrzeżenia do Rambli, np. zacząłeś tak: "Ciężko być prawicowcem." co wskazuje, że tekst będzie nie o tym, co jest reprezentowane na Rambli tylko raczej o całości społeczeństwa, przekazach masowyh, medialnych itd. To są dwie różne historie i dwie zupełnie różne statystyki, dwa zupełnie różne kalibry stosowanych tekstów, różne poziomy radykalizacji (porównując Ramble i świat, media, establishment itd.). Owszem później w wypowiedzi odnosiłeś się do Rambli, ale jako czytelnik odebrałem to tak, że wysuwasz jeden-dwa przykłady stąd, by próbować przełożyć to na ogół. Dlatego też dzisiaj bardzo się zdziwiłem jak rzuciłeś wyzwanie kto znajdzie więcej tekstów kompromitujących dla strony prawej czy lewej.
Co do avatara, był już zgłaszany...

1

@pax nie jestem stroną w konflikcie i nie chcę się w to wciągać, ale jeśli mam spojrzeć od strony powiedzmy tutejszej "prawicy", którą tam wczoraj podsumowałeś i chciałbyś zobaczyć agresję lewicy w jej stronę, to polecam np zerknąć na ostatnich 25 wpisów @Persyfl i wyświetlające się przy nich zdjęcie. Zakładając skojarzenie prawicy z religią, a jest to bardzo powszechne może to przeszkadzać, to tak jakby ktoś wrzucił np tęczową flagę LGBT umazaną ekskrementami albo płonącą itd. I nie mam ochoty na dyskusje czy to obraża czy nie, czy może obrażać czy nie... nie traćmy czasu, szanujmy się i nie róbmy z siebie idiotów...doskonale wszyscy wiemy po co to zdjęcie tam jest i jaka jest jego rola :) a @Moderacja na nie nie reaguje, chociaż już były prośby o to. Kolejna kwestia to chociażby dyskusje o aborcji i płodzie, gdzie lewicy tutejszej kompletnie brakuje wyczucia i zrozumienia wrażliwości prawicowych adwersarzy. Chociażby płód, który prawica uważa za osobną jednostkę ludzką i jest ku temu multum racjonalnych argumentów naukowych, (świadczy o tym chociażby genetyka i zupełnie nowy, odrębny genom) bywa porównywany do kupy, smarków czy kichnięcia. Oczywiście prawica ma swoje za uszami i generalnie dużo wczoraj co napisałeś to była prawda, ale dzisiaj przeginasz trochę rysując tutaj obraz swiętej i oświeconej lewicy, zawsze merytorycznej w dyskusji i nigdy skrajnej... no nie... no po prostu nie...

1

@pax ja myślę, że świat byłby piękniejszy, gdyby ludzie przestali kupować pakiet poglądów, mając do wyboru jedynie "prawicowe" i "lewicowe". Naprawdę to strasznie ogłupia i w ten sposób sam nie wiesz kiedy, rodzi się podejście, w którym zaczynasz na siłę szukać, googlować myśleć, szukać dowodów na udowodnienie kolejnych tez, które sprzedała Ci bądź to prawica, bądź lewica. Naprawdę, mamy wszyscy własne rozumy i powinniśmy kierować się nimi, a nie kupować na siłę to co nam sprzedają w pakiecie. Uważam, że taka jak jest wiele poglądów prawicowych, bardzo rozsądnych i z którymi jest mi po drodze pod względem logicznym i mojej wrażliwości, tak i jest wiele kwestii w których moim zdaniem to lewica ma rację i tego bym się trzymał. Każdy z nas jest inny, ma inną wrażliwość inny sposób myślenia, a ładując w siebie z góry poglądy w stylu prawica i lewica, zatracamy to... Ale jak żyć, w dobie TVP i TVN...?

0

@Ramos9248 tak, na domiar złego jest to fakt, nie opinia :)

1

@Pianist00 platforma też była niby taka świetna a z pisem przegrała... Taki urok wyborów. Ludzie szybko zapominają i ludzie lubią powiew zmian i świeżości. Laporta był świetny. Miał swoje wtopy, ale definitywnie jest w top3 sterników Barcelony w historii.

3

@kejdzi ja też się trochę boję, ale z drugiej strony Real postawił koljeny raz na Pereza i moim zdaniem wyszedł na tym bardzo dobrze. Laporta za pierwszym razem pokazał, że wie, jak wyciągnąć klub z totalnej dupy, znajdujący się gdzieś za kolejnym zakrętem okrężnicy. Font moim zdaniem to za duże ryzyko, ponieważ on jest zapatrzony za bardzo w swój Xavi-plan. Mam wrażenie, że on mógłby nawet tonąć, byle z Xavim, a może jednak klub potrzebuje czegoś innego? Laporta pokazał ciągłość dowodzenia za swojej prezydentury, Font wydaje się za bardzo wpatrzony w plan i dlatego to JL moim zdaniem powinien objąć stery.

1

@ElKamil no skoro w takich okolicznościach tylko łapie szanse od trenera to wchodzi i się pokazuje na ile dobrze może. Koeman nie wierzy w niego raczej za bardzo, skoro od początku nie daje mu pograć.

4

Ten plebiscyt lepiej traktować jako zabawę i może trochę ranking popularności naet nie tyle zawodników co dziedzin sportu. Każdy z tych co zostali i tych co już byli wyczytano mógłby wygrać, bo jest mistrzem w swoim fachu. A że piłka nożna i skoki to sport narodowy, to zawsze jest tutaj pewna przewaga ludzi z tego kręgu. Sportowcy pewnie tak do tego podchodzą, jeśli dziennikarze trochę zluzują to będzie super.

Pamiętam jak kiedyś Renata Mauer z dwoma medalami igrzysk w Atlancie zajęła drugie miejsce, a wygrał Marek Citko klzw bramkę strzeloną Anglii ;) tyle wart jest ten plebiscyt.

6

Na koniec tego sezonu parą stoperów będzie Konrad De La Fuende z Puigiem...

1

W czasie tej minuty ciszy grała muzyka kompozycji Williama z Listy Schindlera... Aż szkoda że tak krótko, piekny kawał muzyki.

0

Czasu takie przymusowe wejście zawodnika staje się dla niego punktem zwrotnym, miejmy nadzieję że tak będzie i tym razem.

0

@OliverQueen jak widać , mimo błędu zrozumiałeś o którego zawodnika chodzi xD

0

@jeyx77x Nic nie zdarza się dwa razy i ciężko bedzie odtworzyć to co było ale ...chciałbym, żeby w Barcelonie było tak bardzo ch*owo jak za poprzednich kadencji Laporty.

0

@Bogan początki miał trudne i na ławce, ale teraz, jest zdecydowanie jasną postacią wśród pomocników. Pracuję z Włochem, który ma obsesje na punkcie Juve i mówił mi, że nie rozumie, jak Barcelona mogła oddać Arthura za wypalonego Pjanica. Pjanic cały poprzedni sezon miał katastrofalny, Arthur też wiadomo, fizycznie słabo, trochę kontuzji, problemy z dyscypliną, ale jednak wiek, przez pryzmat którego patrzysz na piłkarza rozwojowego. Pjanic już jest tylko na równi pochyłej w dół. Widziałem Arthura w trzech meczach w Juve i jak dla mnie wyglądał jak za najlepszych spotkań w Barcelonie. Ładne przytrzymanie piłki, wyjście spod pressingu, ciekawe podania. Moim zdaniem oddanie go to błąd.

5

Czy z Busquetsem czy z Pjanicem , tak czy siak na tej pozycji jesteśmy w d...e czarnej i tutaj trzeba szybko kogoś znaleźć. Paradoksalnie, ten Wijnaldum mógłby być naprawdę dużym wzmocnieniem, gość może nie jest top of the top, nie jest eltez najmłodszy, ale np na perspektywicznego Carnavinge pieniędzy nie ma. Jako darmowy transfer to może być najlepszą opcja. Ciągle żal odejścia Arthura.

0

@Ojciec5tkidzieci i to wszystko wykonujesz, będąc ojcem piątki dzieci ? :D Ja z jednym ledwo dwie wizyty w tygodniu ogarniam na siłowni i trudno jako taką formę robić :)

27

@matirix20 tak.

1

@SelloutCrowd @NaFazieHitman @Gall Ok, skoro trzy osoby mówią to samo, to w takim razie pewnie macie rację. Czytałem o tym, że Trump lobbował za włączeniem Polski do programu i finalnie podpisał decyzyjne dokumenty, ale może faktycznie nie o to w tym chodzi. Temat nadrobię i wiedzę uzupełnię w wolnej chwili.
A kolegę @SelloutCrowd dodatkowo przepraszam za nieprzyjemne słowa i uniesienie. :)

0

@SelloutCrowd no jeśli uciekasz od dyskusji, ponieważ źle sformułowałem zdanie i zamiast prawidłowo napisać "zniesiono wizy dla Polaków" napisałem "zniesiono wizy w Polsce", to rzeczywiście nie mamy o czym rozmawiać. Sam nie mam ochoty dyskutować z typem, który jest w stanie dopieprzyć się do formy byle tylko uciec od meritum i treści.
Także nie wdawaj się... i tak pewnie nie miałbyś z czym...

0

@SelloutCrowd za rządów Trumpa w Polsce zostały zniesione wizy, a armia nie udała się na żadną zagraniczną misję wojskową, która obciążałaby podatników. Trump może i jest nieokrzesanym chamem, ale dla Polski jego prezydentura byłaby niewątpliwie korzystniejsza niż prezydentura Bidena, który po prostu nas nie lubi i dawał już temu wyraz. Prawda jest taka, że prezydentura Trumpa była lepsza dla naszej sytuacji, ponieważ z pisiorami potrafił się jako tako dogadywać. No ale można oczywiście przyjąć inna postawę i piać z zachwytu nad elekcją Bidena, bo przecież najważniejsze jest to by pisiorom zrobić na złość, a nie by Polska miała z tego jakieś korzyści.
PS. tylko nie zarzucaj mi, że jestem pisowskim poplecznikiem czy coś w tym stylu. Nie lubię ich, pewnie tak samo jak Ty, ale polski interes już tak.

0

Uwaga, Trincao-time już tuż tuż.

1

@Rastafarnianin to jest fakt, nie opinia.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?