1

Komentarz usunięty

0

@draxidox trochę im się dziwię. Mają tańszy gaz, to fakt, nie dotknęły ich nawet ostatnie podwyżki. Ale czy za taką cenę można aż tak się wypinać ?

2

@Kusco15 W 1997 jak zostali zaatakowani przez USA w koszulce NATO, Rosja była państwem który najbardziej się za nimi wstawił i wzywał do przestania bombardowania Belgradu i inny miast. Wówczas też umierało mnóstwo cywilnej ludności o czym teraz raczy się zapominać. Osobiście: potrafię Serbów zrozumieć i w jakimś stopniu szanuję postawę, że potrafią się "odwdzięczyć" za stare przysługi, a nie płyną z nurtem. Mimo, że ja oczywiście jestem po ukraińskiej stronie barykady.

1

@koksik2700 @Tomo_95 no Panowie... no przecież to co oni pokazują to wygląda jak stara dobra czeska dobranocka "Sąsiedzi" a ruscy żołnierze to jak skupisko Patów i Matów, którzy notorycznie chcą coś wyremontować a się obijają o siebie i od siebie. Boję się wręcz, żeby po tych wszystkich optymistycznych wiadomościach nagle rano nie padła informacja w stylu "Charków zajęty" albo "Kijów padł".

19

@koksik2700 myślę, że to jest też działanie ukraińskiej propagandy. Wiadomo, że kazdy chce podnosić morale własnej armii i nic jak pokazywanie "debilizmu" przeciwnika tak go nie podnosi, nawet jeśli nie jest to prawda a owoc manipulacji. Osobiście nie do końca wierzę, że Ruscy to tacy amatorzy jak ich tutaj przedstawiają.

0

@Mroziu najwyraźniej bekę masz jeszcze przed sobą ;) ostrzegam tylko, żeby w czasie oglądania nie jeść inie pić :)


3

@Vamos_RM a nie można po prostu zamknąć strefy powietrznej również dla białoruskich samolotów ?

0

@HypeR los ma poważny problem co z Tobą zrobić :D

0

@AdamaTraore niestety na to wychodzi, a ja przez lata miałem z tego bekę

0

@tobiasson92 każdy ma swojego Ter Stegena xD

0

czy ktoś ogarnięty może wskazać, jakie są przewidywania dotyczące wojny, przy założeniu, że nikt z zewnątrz bezpośrednio się nie zaangażuje ? Początkowo byłem przekonany, że to jak walka Dawida z Goliatem i niestety jak to w życiu, Dawid zwykle przegrywa. Ale teraz jak widzę co się dzieje: armia rosyjska jest logistycznie nieprzygotowana, morale - dno, strzelają sami do siebie co wskazuje na totalny bałagan, notują wysokie straty (chyba że to propaganda ukraińska tak głosi), wysyłają dzieciaki do walki. Po drugiej stronie wysokie morale i zjednoczony naród. Lotnictwo i obrona przeciwlotnicza wcale nie zostały zniszczone jak Ruscy zapowiadali, prezydent ramię w ramię z żółnierzami, bohaterowie jak bracia Kliczko, Usyk, z Polski zjeżdżają ludzie by brać udział w walce. Ktoś kto ogarnia jest w stanie powiedzieć, czy Ukraina ma szansę, czy to przedłużanie agonii czy to po prostu Ruscy dostają sromotnie w dupę i za chwilę będą mieć drugi Afganistan na kartach swojej mało zaszczytnej historii ?

0

@pa_ttryk ja pochodzę z Przemyśla i moja rodzina wciąż tam mieszka. Kuzyn pracuje w Straży Granicznej. Wrócił dzisiaj nad ranem i wył jak bóbr odreagowując noc, kiedy naoglądał się facetów żegnających się z dziećmi i żonami i wracających by walczyć za kraj. Rodzice też dotarli na dworzec zawieść trochę kupionej żywności. Jest tam mnóstwo oczekujących ludzi.

0

@masq spokojnie, z dystansem ;) ja nie uważam, że obowiązkiem wszystkich jest tutaj kochanie Messiego tudzież uważanie go za błogosławionego czy świętego... podobnie uważam z przypadkiem Roberta Lewadnowskiego ;)

0

@masq kto wie, może za kolejne 2 miesiące będziesz fanem Leo Messiego ? xD

0

@paweldunajecfcb rodzice mieszkają w Przemyślu. Mnóstwo amerykanskiego wojska na ulicach, sporo lata samolotów, dworzec w Przemyślu zawalony ludźmi. Rodzice zawieźli trochę wczoraj jedzenia i wody oczekującym na dworcu, ciężko było się tam dostać, samochodem praktycznie niemożliwe to.

0

coś czuję, że Putin w swoim naśladownictwie wyda wkrótce rozkaz nr 227 (nawet jeśli będzie to niezgodne z jakąś tam ich numeracją rozkazów): "ani kroku wstecz"

1

@Troc oczywiście, wydawało się, że z czasem zastąpi Pique i z Samem stworzą naprawdę solidny duet na środku.

7

Jeśli Xavi odzyskuje kolejnych zawodników, to dlaczego nie lengleta ? On w Sevilli był naprawdę dobry, początki Barcelony też byly ok

1

@szkutnik91 moim zdaniem fałsz, trudno mi sobie wyobrazić, że Ukraińcy jednego dnia zniszczyli 516 ruskich pojazdów opancerzonych.

0

@Mroziu no kilku by się znalazło, z Pedrim na czele, Ansu Fatim kiedy nie nękały go kontuzje, wchodzącymi Gavim i Nico, Araujo itd. Spadającą formę Ter Stegena oglądamy od pamiętnego meczu z Bayernem zakończonego 8:2. No i proszę, zwróć uwagę ile klasowemu zespołowi daje taki bramkarz jak Courtois, który oprócz tego że wyciąga to co jest jego obowiązkiem, to potrafi wyciągnąć ekstra piłek ze skutecznością 5/10 interwencji. MATS od dwóch lat tego nie daje, początkowo jego zjazd objawiał się własnie brakiem tych wartości dodanych, które wyróżniają najlepszych bramkarzy, teraz to już jest mnóstwo złych decyzji i puszczanie łatwych piłek, często źle ustawianie się. Nawet uważam, że grę nogami znacznie obniżył.

To co tutaj piszę i słowa krytyki pod adresem Marca piszę naprawdę z ciężkim sercem, bo był i jest to mój ulubiony piłkarz Barcelony, na którego liczyłem, że zostanie kapitanem. Na dowód tego looknij na mój avatar, to jest mojej zdjęcie, gdzie trzymam swojego synka w bodziaku właśnie z Ter Stegenem z numerem jeden. Tylko, że niestety, ale przy całej mojej ogromnej sympatii do Marca, nie możę być tak, że bramkarz z nawet najlepszym charakterem, ma nielimitowaną cierpliwość do własnych błędów i pomyłek i przez to tak ogromnie cierpi klub i wysiłki pozostałych zawodników. Bramkarz ma niewdzięczną rolę, jego błąd kosztuje zdecydowanie więcej niż błąd napastnika, pomocnika czy nawet obrońcy. Ale właśnie dlatego ta pozycja w klubie powinna być obsadzona NAJLEPSZYM i od niego powinno się budować zespół. I tutaj zdecydowanie nie ma miejsca na to, by bramkarz kolejne miesiące "dochodził do formy", a zespół na tym dochodzeniu cierpiał i tracił, oczywiście przy braku pewności, że on do tej formy jeszcze powróci. I tak, MATS dostał już naprawdę ogromną porcję cierpliwości co do poziomu i czasu w którym tak słabo się prezentuje.

1

@Mateee93 twoją wypowiedź okraszę tylko dwiema literami, bo na więcej nie zasługuje: xD
mimo całej "serdeczności" okazanej z twojej strony, szczerze życzę zdrowia.

2

@Mroziu no skoro trwa to już dwa lata, to można robić to przez kolejne dwa lata. W końcu pozycja bramkarza w zespole jest tak mało istotna, że przecież można czekać. Może na przykład chłopaki z przodu będą się tak spinać, że zawsze będą strzelać po 4-5 bramek, żeby zostawić pole bramkarzowi do wtop... Wtedy spoko, można trzymać bramkarz, nawet jeśli jest ostatnim ręcznikiem.

"Pomyśl czasami to nie boli ." - przepraszam bardzo, ale takie pieprzenie, niepodparte żadnym logicznym kontrargumentem to może napisać każde dziecko, które już nauczyło się pisać. Na dzień dzisiejszy fakty są takie: Ter Stegen od około dwóch lat jest bez formy, popełnia dużo błędów i wnosi niewiele spektakularnych interwencji ratujących zespół. Na dzień dzisiejszy pobożne życzenia @Mroziu są z kolei takie, że potrzymajmy na tej bramce to MOŻE wróci do formy (a może nie, oczywiście biorąc przy tym wszystkim również bramki i stracone punktu obciążające jego konto ale zespół przede wszystkim)

zauważyłem że ostatnio na forum, jak ktoś chce obronić jakąś tezę, to próbuje wmówić wszystkim dookoła, że ta teza jest właściwie tak oczywista, że nie trzeba jej bronić racjonalnymi argumentami... wtedy właśnie lecą teksty w stylu: "nawet nie doczytałem do końca" ... "pomyśl czasami to nie boli" ... naprawdę tak Ci zależy na tych zielonych ?

1

@mekston własnie ocaliłeś Finlandię przed Putinem xD

5

W tej chwili priorytetem dla tej drużyny powinno być sprowadzenie środkowego obrońcy i przede wszystkim bramkarza. Jeśli w przyszłym sezonie mamy realnie walczyć o cos wielkiego to z MATSem trzeba się pożegnać i sprowadzic kogoś na poziomie, kto nie będzie notował wysrywu e każdym meczu ( licząc z tymi, w których ocalił go gwizdek sędziego po spalonym). Ter Stegen nawet nie jest przeciętny, on jest po prostu bardzo słaby. Bardzo rzadko ratuje zespół spektakularnymi interwencjami, a głupie babole ma praktycznie co mecz. Prawda jest taka, że obok Valdesa to on nawet nie stał.

1

@goldmetaxa dodaj jeszcze zanim objedziesz Koemana, że przyszedł wraz z tym gościem Adama Traore, Auba, Torres i Dani Alves. Pierwsi trzej wymienieni to dzisiaj podstawa. Dodaj, że to Koeman wykreował obecny h pomocników: Pedriego , Gaviego i Nico - na każdego z nich mocno postawił i wepchnął do drużyny. Xavi jest i z pewnością będzie lepszym trenerem dla Barcelony niż Koeman, ale Koeman znacznie, znacznie bardziej rozwinął tę drużynę w porównaniu do Valverde i Setiena. No i miał za swojew w relacjach z Laporta. Nie był taki zły jak wielu tutaj pisze.

4

Najbardziej dziwi to, że tutaj na Rambli są jeszcze ludzie którzy nazywają krytykę pod względem Ter Stegena hejtem. To jest zasłużona krytyka, bo przepraszam bardzo, ale bramkarz który notuje tyle wysrywów nawet w Granadzie wylądowałby na ławce i po sezonie zostałby sprzedany. On to robi od dwóch lat. To jest Longlet w rękawicach. Taka jest prawda. Lubię go, ale to nie poziom Barcelony.

0

@Ghotti u nas na strumyku chodzi perfekt ;)

0

@AbelKabel np. wypi***ł rosyjskich ambasadorów i służby dyplomatyczne z kraju, tak na dobry początek. Zerwał budowę Nord Stream 2. Jest troszkę pewnie jednak możliwości, które nie-laik (jak ja) może zaproponować, żeby jednak realnie go w dupie zapiekło.

20

Dziś wieczorem, najpozniej jutro rano Unia Europejska wytoczy najcięższe działa uderzając w Rosję: wyrazi zaniepokojenie sytuacją na wschodzie. Tylko to może powstrzymać Putina.

23

Andrzej Duda w oficjalnym oświadczeniu skierowanym do Putina w TVP: hejj kolego, nie zmuszaj mnie żebym ci pokazał gdzie raki rosn... pieprz... gdzie raki ziiiimują... okkeejjj?

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?