0

@Elvisek no ciężko Mistrzu skojarzyć, ponieważ na Euro nie zabrał żadnego piłkarza Realu i w nosie miał wytykanie mu, że mógł zabrać choćby Nacho nktory był w niezłej formie. Nie sądzę by teraz się tym przejmował bardzo.

2

@KmN zdecydowanie nie, nie i jeszcze raz nie. Gdyby miał przyjść na takiej zasadzie i roli jak Dani Alves to ok, ale nie wiem czy chciałbym, by najlepszy piłkarz w historii wracał jako zapchajdziura. Budujemy drużynę i kolektyw, a nie drużynę oparta na indywidualiście. Już ostatnie lata pokazały, że gra na Messiego i podporzadkowanie pod niego całej drużyny to nie był dobry pomysł i nie prowadził do sukcesów.

12

Po co ten Carvajal potrzebny w reprezentacji. Od formy daleko, gra dla Realu... nie miał Lucho nikogo lepszego i nieskażonego ? xD

0

@IronSanHybrid to nie kupuje tego chłamu... albo Jaca, albo klient nie popłaca xD

1

a walczy dzisiaj Jaca Murański i będzie mu towarzyszył duch wujka Władka ? xd

4

@Dejwol tak kibicuje, że jak Barca sprowadzała Dembele, to wybierała między Osumanem a Kylianem, a jego agent oferował go klubowi. Auba te miał w dzieciństwie marzyć o Realu i obiecywać dziadkowi...

0

@Persyfl tak, dziękuję :)

0

@Persyfl a możesz podać jakieś cytowania prac opisujących badania potwierdzających skuteczność noszenia maseczek? Kiedyś szukałem takich wiarygodnych badań (tzn nie Medonet tak twierdzący, tylko badania naukowe dowodzące tego). Osobiście kieruję się tutaj trochę intuicją, która podpowiada mi, że takie maseczki faktycznie być może chronią przed kroplami, ale raczej nie przed zdyspergowaną cieczą do aerozolu no i niestety mogą być środowiskiem rozwoju patogenów jesli nie sa bardzo często zmieniane.

1

@Shadow23FCB @VamosRakieta to twoja żona ? xD ale dobrze, że nie kończy kariery :)

6

jak dla mnie Marc powinien dostać o co najmniej jeden podniesioną ocenę, za skuteczne piąstkowanie piłki z jednoczesnym gongiem w Casemiro zwieńczonym gwizdkiem sędziego orzekającym faul... Brazola na Niemcu... dla mnie mistrzostwo, nie dość że Psychomiro znokautowany to jeszcze faulował, a Marc TOP ;)

9

@Azacca ja myślę, że to o co chodzi kolegom to to, że jak napisałeś współczuję z xD odnośnie chodzenia do kościoła to jest w porządku. Ale hipotetycznie, gdyby ktoś napisał tutaj np. jestem gejem, to jakby ktoś to skomentował tekstem "współczuję" to tęczowi jeźdźcy też byliby już na miejscu. Czyli taką hipokryzję między różnymi światopoglądami.

Żeby nie było, mi twój komentarz nie przeszkadza, uważam, że zawsze można Ci współczuć, że nie chodzisz do kościoła ( z różnych przyczyny, np. domniemanej kary doczesnej, biedoty duchowej czy co sobie ktoś tam wymyśli) ;) Staram się tylko jakby wyczuć nieporozumienie między wami ;)

1

@Jestjakjest bardzo chciałbym, żeby Dembele u nas został... I tak, nie sądziłem że kiedyś to napiszę, nie sądziłem, że on jest w stanie się tak odbudować. Jego przejście gdziekolwiek indziej, to będzie moim zdaniem równiez fatalne dla niego.

19

@DLFCB Boszz... jaki to jest wioskowy głupek... inteligencją ten człowiek na pewno nie grzeszy, powiedziałbym że jeden z głupszych w lidze.

1

@kkbarca myślę, że wszystko byłoby w porządku, gdyby na tę pomoc finansową złożyli się wszyscy w Europie czyli np. instytucja Unii Europejskiej, a nie nasz budżet. Robimy dużo dobrego, otwieramy serca, domy, ale czy musimy jeszcze tak głęboko sięgać do kieszeni, kiedy inni mogliby się nam dokładać do tego ? Tymczasem obserwujemy, jak somsiad co jeszcze niedawno handlował z tym tyranem i chciał do spółki z nim gazowo "dymać" całą Europę, nakłada na nas kary finansowe (za praworządności, Turowy itd.) Problem tutaj jest taki również, że nikt nie pomyślał, a może nie było na to czasu, by z tej pomocy zrobić jakiś sensowny system. Dobre serca ruszyły w spontaniczną, ale mało rozsądną szarżę, co jest z jednej strony piękne, a z drugiej prowadzi do szybkiego efektu z odbicia.

Podpisuję się natomiast pod życzeniami, oby nigdy więcej wojen.

2

@Kacper1432 a Ter Stegen walący w głupi ryj Casemiro, na którym to Ter Stegenie jeszcze sędzia faul odgwizdał?
A Eric Garcia który trolluje chyba najmniej inteligentnego (wymuszony eufemizm) piłkarza jaki obecnie gra w Europie czyli słabeusza nabijając się z jego "złotej piłki" ?

Panowie byli piękni wczoraj ;)

2

@SinMistico @Woland10 to Ty ? xD

0

@pasquda myślę, że w takim meczu takie żółte kartki to są jednak szczegóły i detale. Szczególnie, że arbiter na początku postawił wysoki próg "gwizdalności" i był co do tego konsekwentny. Z tego wszystkiego z pewnością powinien oszczędzić Kroosa. Czy ta symulka tego klauna wymagała kartki ? W dobie VARu chyba niekoniecznie, bo VAR pokazał, że zrobił z siebie debila, którym zresztą jest... nie po raz pierwszy to udowodnił, szczególnie że wiadomo, że symulowanie w dobie uczciwego VARu raczej mija się z celem. Pedri-kartka - tu bezdyskusyjna zgoda. Mam jednak wrażenie, że to są ciągle szczegóły.

23

bardzo dobrze sędziowany mecz. Sytuacja z Aubą to moim zdaniem żółta. Noga nie była wyprostowana. Parę jeszcze żółtek by się przydało, ale sedzia przyjął taktykę, zeby dać zawodnikom pograć, nie dał np żółtej Militao chyba w pierwszej minucie.

1

@AmigoBlancos jego niesprawiedliwe zaniżanie oceny bierze się stąd, że jest to piłkarz irytujący i żałosny w swym zachowaniu. To trochę gość, któremu wmówiono że jest nowym Neymarem i on w to co gorsza uwierzył. Jego teatralne pady i darcie japy po prostu drażni ludzi, podobnie jak to teatralne całowanie herbu i deklaracje odwiecznej miłości, podczas gdy wiadomo, że do Realu trafił bo Madryt przebił ofertę, a był dogadany z Barceloną. Ludzie go nie lubią i słusznie i dlatego też nie będąc ekspertami pozwalają sobie na zaniżanie jego oceny.

1

@Kleps0n myślę że najlepszy komentarz do tego to będzie: "w punkt" xD

1

@Edoss hahaha, zajebiste :)

0

Śmieszna strona zwana notatnikiem zareagowała adekwatnie do wyniku: wyłączyła się. Jakby to powiedzieć, reakcja w punkt xD

60

Najgorszy brak manity która była na wyciągnięcie ręki :D nawet dwie xD

0

Życzę sobie i Wam, by zawsze po GD najwiekszym problemem i niedosytem był brak manity ;)

0

@Tomek54321 nie chcę teraz roztrząsać każdego meczu i wracać do filmików na youtubie, tym bardziej, że bez wspierania się materiałami moge napisać wiele głupot ponieważ były dwa dwumecze z Bayernem w tym okresie i każdy z nich miał mnóstwo kotrowersji i wypaczonych sytuacji. Jakby przesłanie które chciałem przekazać jest tylko takie, że zwrócenie uwagi na styl niekoniecznie jest bólem dupy i nie ujmuje też niczego Realowi. Realu nie kocha się za styl, bo oni stylu nigdy nie mieli, tylko raczej słynęli z wielkiej dteterminacji i wyników, dla mnie niestety również wożenia przez sędziów bo osobiście nie pamiętam ich odpadnięcia z CL które byłoby skutkiem wypaczenia przez sędziów. No i to jest zdanie kolegi @cyron1 , moje, paru również jeszcze innych osób tutaj i naprawde nie pieką nas dupy z tego powodu.

0

@pichichi7 oczywiście, że tak. Świat może traktować to wszystko jako statystykę. Ja osobiście pokochałem Barcelonę właśnie nie za efektywność, tylko za ten piękny styl i za to co stworzył ŚP Johan Cruyff i do czego później wielokrotnie w historii różni trenerzy chcieli wracać i udoskonalać, powielać, traktując to jako perfekcje footballu. Drużyna Guardioli na papierze będzie zapamiętana jako drużyna słabsza niż Zidana, ponieważ CL wygrali tylko dwa razy, a ZZ aż trzy i to pod rząd. Dlaczego jednak ktoś ma mi odbierać prawo do zwracania uwagi na to co dla mnie jest najpiękniejsze w footballu i nazywać to bólem dupy jak @Tomek54321 ? Nikt nie odbiera Realowi 3 CL pod rząd i że jest to historyczna statystyka, ale kiedy oglądałem te mecze, to ja jako miłośnik pięknego footballu zapamiętałem skandaliczne dwumecze z Bayernem, psychol Casemiro który miał immunitet na faulowanie, spalone których nie odgwizdano, śmieszne pady i karne których nie było również w finale. Jeśli sędziowie mylą się w dwie strony, to ja tej drugiej strony znacznych omyłek nie zanotowałem. Niczego to nie zmienia w statystykach Realu i mogę na piśmie dać, że TAK, to Real a nie Barcelona historycznie trzy raz pod rząd wygrał CL... Z kolei moją opinią prywatną jest to, że styl w jakim tego dokonali był paskudny.
@REALny_kibic to zdanie nijak nie pasuje do tej dyskusji. Jak Putin wygra wojnę na Ukrainie to też bedziesz uważał, że zwycięzców się nie sądzi? Tu chodzi raczej o to w tym powiedzeniu, że nie szuka się dziury w całym.

5

@Tomek54321 on nie zmienia historii tylko zwraca uwagę na styl. Drużyna Guardioli grała miażdżący football, dominowała, a zdobyła CL tylko dwa razy, raz z Chelsea dzięki arbitrowi przechodząc w półfinale, co rok później zabrali arbitrzy w dwumeczu z Interem. Real wygrał trzy razy CL pod rząd, ale z wyjątkiem jednego roku wiózł się n sędziach którzy skandalicznymi decyzjami go popychali do przodu. Oczywiście dzisiaj nie ma to żadnego znaczenia dla statystyk, ale taka była prawda, która ludzie widzieli. Jeśli mówienie o tym nazywasz bólem dupy to pozdro.

1

@GeneralXavi No ale jednak przed przyjściem do Barcelony coś tam gość grał. W Barcelonie faktycznie się pogubił, ale też umówmy się, wówczas nikt, absolutnie nikt nie błyszczał. Jeśli chodzi o Wilki... to jest też specyficzna Liga Angielska i może nie do końca mu leżeć i służyć rozwojowi.

8

@Woland10 jak zawsze: w punkt !

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?