@Kluivert_P No i co z tego,że była potęgą? Wtedy nikt spoza szlachty nie postrzegał Polski,że to Polska i że akurat była potęgą. Co to niby za różnica dla chłopa,który tam król wówczas panował i że to jest jakaś Polska akurat. Nawet języki w tej Polsce ich nie identyfikowały jako Polaków bo były różne. Początki postrzegania narodowości przez ogół społeczeństwa tak jak to postrzegamy dzisiaj zaczęły się dopiero w wieku XIX. Wcześniej ludzi różnicował status społeczny a nie narodowość. Polski szlachcic lepiej się dogadał ze szlachcicem zagranicznym niż z polskim chłopem.
@Criss18Barca Bardziej od pytania "kiedy" jest tu istotne pytanie w jakiej roli,na jakim szczeblu społecznym mielibyśmy się tam znaleźć i w jakim zakątku świata.
@Comentateiro Tak wiele pytań,tak mało odpowiedzi. Bez flaszki nie ogarniesz. A tak a propo to kilka dni temu czytałem opowiadanie Zajdla - "Relacja z pierwszej ręki" - świetna rozkmina i próba wytłumaczenia kilku kwestii z religii chrzescijańskiej - genezy powstania człowieka,potopu, przyjścia Chrystusa itd. Krótkie opowiadanie,ale naprawdę warte przeczytania.
@Elosek To nie jest tak, że coś jest czarne albo białe. Polecam książkę "Cyfrowa demencja", która obszernie opisuje te zagadnienie o którym wspominasz. My oceniamy świat wedle naszych kryteriów, ponieważ jesteśmy cyfrowymi imigrantami. Cyfrowi tubylcy którzy urodzili się już w nowym świecie siłą rzeczy dostosowują się do niego już od małego.
@MESSIah16 Ech takie porównywanie to trochę bez sensu na zasadzie wyboru co lepsze - dżuma czy cholera. Przynajmniej jeśli chodzi o metody działania i cierpienia ofiar czy łagodność jednych czy drugich. Natomiast skala tego jak kartele opanowują swój region jest chyba nieporównywalna z innymi organizacjami przestępczymi na świecie.
@ClassicRock Jakkolwiek nie ustalą tej poprzeczki to ten podatek lub jego część i tak zostanie przerzucona na końcowych konsumentów. Tak to działa w praktyce.
Kilka dni temu pomstowałem na Lens,że stracili punkty ze Strasbourgiem. Dziś Strasbourg wygrał na wyjeździe z Lyonem. Aż sprawdziłem skąd ta zmiana i się okazało,że zmienili trenera. A przedtem same porażki i remisy notowali. Jednak "nowa miotła" robi swoje.
@Janiama A to już indywidualna sprawa każdego z nich. Mam w rodzinie graczy futsalu wychowanych od małego w Rzymie, ale wakacje spędzali w Polsce, jeden z nich otarł się swego czasu o reprezentację Polski i pamiętam jak zawsze przeżywali wszelkie starty Polaków w obojętnie jakich dyscyplinach. Wszystko zależy jak kto do tego podchodzi.
@Janiama A ja myślę,że w niedługim czasie w piłce nożnej do głosu dojdzie pokolenie naszej emigracji zarobkowej. Słychać o wielu młodych zawodnikach w szkółkach prawdziwych potęg. Kilku z nich powinno się przebić.
@MesQueUnClub_87 Taa jasne - poczytaj sobie jakie narzędzia posiada dziś na przykłąd skarbówka i jak system wyłapuje pośród milionów transakcji te które nie pasują do schematu i blokują konta firmom które potem miesiącami się od tego odwołują.
@Ojciec5tkidzieci Nie odnoszę się do tego konkretnego serialu bo go nie znam i raczej go nie będę oglądał, bo to nie jest tematyka która mnie interesuje. Chciałem tylko przypomnieć, że ten problem istnieje nie od dzisiaj i ze wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za jego istnienie. Jeśli ofiarom czy ich bliskim coś w tym nie pasuje to ja szanuję ich zdanie.
@enz1ce Co ciekawe Luis Enrique też go skreślił i na jego pozycji wystawiał nawet zawodników dla których nie była to nominalna pozycja. Może po prostu jest słaby na treningach.
1
@Kluivert_P No i co z tego,że była potęgą? Wtedy nikt spoza szlachty nie postrzegał Polski,że to Polska i że akurat była potęgą. Co to niby za różnica dla chłopa,który tam król wówczas panował i że to jest jakaś Polska akurat. Nawet języki w tej Polsce ich nie identyfikowały jako Polaków bo były różne. Początki postrzegania narodowości przez ogół społeczeństwa tak jak to postrzegamy dzisiaj zaczęły się dopiero w wieku XIX. Wcześniej ludzi różnicował status społeczny a nie narodowość. Polski szlachcic lepiej się dogadał ze szlachcicem zagranicznym niż z polskim chłopem.
1
@Criss18Barca Bardziej od pytania "kiedy" jest tu istotne pytanie w jakiej roli,na jakim szczeblu społecznym mielibyśmy się tam znaleźć i w jakim zakątku świata.
1
@Colon Paradyzja? Jasne. Szkoda,że usunęli.
6
@Comentateiro Tak wiele pytań,tak mało odpowiedzi. Bez flaszki nie ogarniesz. A tak a propo to kilka dni temu czytałem opowiadanie Zajdla - "Relacja z pierwszej ręki" - świetna rozkmina i próba wytłumaczenia kilku kwestii z religii chrzescijańskiej - genezy powstania człowieka,potopu, przyjścia Chrystusa itd. Krótkie opowiadanie,ale naprawdę warte przeczytania.
5
Shopee spadło z rowerka i sobie ten głupi ryj rozwaliło. Czas na mediaexpert i w końcu zniknęłyby te najbardziej koszmarne reklamy z mediów
1
@Awtameok_Klana Ja bym powiedział,że nie tyle szybciej,co raczej dzisiaj nasz czas poświęcamy na "podwójne życie" - i w świecie realnym i cyfrowym.
1
We wczorajszej euforii jakoś mi umknął fakt,że poroniony katarski projekt dostał wczoraj w czapę. To był idealny niedzielny wieczór.
8
@tristan87 Jaka szkoda, że nie trenował zamiast Smudy. Wówczas był jego czas.
1
@Elosek To nie jest tak, że coś jest czarne albo białe. Polecam książkę "Cyfrowa demencja", która obszernie opisuje te zagadnienie o którym wspominasz. My oceniamy świat wedle naszych kryteriów, ponieważ jesteśmy cyfrowymi imigrantami. Cyfrowi tubylcy którzy urodzili się już w nowym świecie siłą rzeczy dostosowują się do niego już od małego.
0
@MESSIah16 Ech takie porównywanie to trochę bez sensu na zasadzie wyboru co lepsze - dżuma czy cholera. Przynajmniej jeśli chodzi o metody działania i cierpienia ofiar czy łagodność jednych czy drugich. Natomiast skala tego jak kartele opanowują swój region jest chyba nieporównywalna z innymi organizacjami przestępczymi na świecie.
1
@Encore Nie wiem,ale mogłoby tak być.
0
@Orlik00 Ja tu nie widzę zgrzytu. Lepsze to niż czytanie o premiach za mundial.
0
@Bernard777 No bez jaj. Uwielbiam Henkę,ale jednak liga szkocka nie umywa się do żadnej z lig w której grał Ibra. Grał i rządził.
1
@PIWOSZ89 A co ci Koeman zawinił?
0
@Emhyr Albo to tylko zmyłka aby media i opinia publiczna dały im spokój. Ja bym im tam nie ufał za bardzo.
17
@ClassicRock Jakkolwiek nie ustalą tej poprzeczki to ten podatek lub jego część i tak zostanie przerzucona na końcowych konsumentów. Tak to działa w praktyce.
25
Coś nam te oba Demiry bokiem wyszły.
0
Komentarz usunięty przez użytkownika
1
Kilka dni temu pomstowałem na Lens,że stracili punkty ze Strasbourgiem. Dziś Strasbourg wygrał na wyjeździe z Lyonem. Aż sprawdziłem skąd ta zmiana i się okazało,że zmienili trenera. A przedtem same porażki i remisy notowali. Jednak "nowa miotła" robi swoje.
0
@Janiama A to już indywidualna sprawa każdego z nich. Mam w rodzinie graczy futsalu wychowanych od małego w Rzymie, ale wakacje spędzali w Polsce, jeden z nich otarł się swego czasu o reprezentację Polski i pamiętam jak zawsze przeżywali wszelkie starty Polaków w obojętnie jakich dyscyplinach. Wszystko zależy jak kto do tego podchodzi.
2
@DonCarletto No i króciutko z pismakiem.
1
@Janiama A ja myślę,że w niedługim czasie w piłce nożnej do głosu dojdzie pokolenie naszej emigracji zarobkowej. Słychać o wielu młodych zawodnikach w szkółkach prawdziwych potęg. Kilku z nich powinno się przebić.
0
@Kitek1640 Oczywiście. Myślałem,że liczysz też na poważne odpowiedzi.
4
Przypominam,że dziś o 20-30 polska reprezentacja w piłce ręcznej gra ważny mecz z zespołem z którym praktycznie walczymy o awans z grupy - Słowenią.
3
@Kitek1640 Widzę,że wielu dowcipnisiów się odezwało. Daj tyle ile uważasz za stosowne i na ile cię stać. Nie powinno być żadnych określonych stawek.
0
@MesQueUnClub_87 Jasne. Ale wszyscy pamiętamy co działo się w Kanadzie i jak odcinali od kont ludzi którzy wspierali protesty choćby tylko finansowo.
0
@MesQueUnClub_87 Taa jasne - poczytaj sobie jakie narzędzia posiada dziś na przykłąd skarbówka i jak system wyłapuje pośród milionów transakcji te które nie pasują do schematu i blokują konta firmom które potem miesiącami się od tego odwołują.
0
@Ojciec5tkidzieci Nie odnoszę się do tego konkretnego serialu bo go nie znam i raczej go nie będę oglądał, bo to nie jest tematyka która mnie interesuje. Chciałem tylko przypomnieć, że ten problem istnieje nie od dzisiaj i ze wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za jego istnienie. Jeśli ofiarom czy ich bliskim coś w tym nie pasuje to ja szanuję ich zdanie.
0
@enz1ce Co ciekawe Luis Enrique też go skreślił i na jego pozycji wystawiał nawet zawodników dla których nie była to nominalna pozycja. Może po prostu jest słaby na treningach.
0
@Ojciec5tkidzieci Problem ten istnieje od czasów Bonnie i Clyde. Wtedy to media zaczęły gloryfikować zwyrodnialców.