8

Znacie etymologię słowa "pierdoła" i jego pochodnych - często używanych czasowników i przymiotników? Otóż pochodzi to słowa od niejakiego Piotra Palucha z Gądek,który został wcielony do armii pruskiej,ale szybko trafił do francuskiej niewoli w czasach wojen napoleońskich. Co było mu zresztą na rękę,bo miał spokój od wojaczki. Podczas niewoli odwdzięczał się więc naprawiając Francuzom różne sprzęty i ucząc się przy okazji języka. Został też przechrzczony na Pierre Doigt (fr. paluch). Po oswobodzeniu powrócił w rodzinne strony i często chcąc zabłysnąć mieszał w rozmowach język polski z francuskim i ogólnie nie był przez to zbyt lubiany więc pewnego razu w szynku dostał nomen omen w---ol. Opisały to ówczesne gazety i wówczas spolszczona wymowa jego francuskiego miana przebiła się szerzej jako Pierdoła z Gądek. I dziś pochodne tego miana są nader często używane w potocznej polszczyźnie.

0

@JordiAlbion U mnie w okolicy nadal ostały się jeszcze drzwi do lasu po tych czasach.

0

@Kengo To na bank ci giganci. A tak na serio to warto by zapytać Jakuba Wędrowycza i klarownie to wyjaśni.

2

@Borry Ja bym dorzucił jeszcze 4 półfinalistów z Euro i z PNA.

0

@tomek8756 Pytanie tylko,czy on teraz specjalnie ustawia się w opozycji i mówi i robi wszystko byle by to było przeciwne do obecnej władzy,czy naprawdę by tak rządził jak teraz mówi.

0

@NeKenI Czyli to pewnie te zdarzenie natchnęło pomysłodawców filmów o zombie.

0

@Ptasior Nie wnikam w to kto ma rację, tylko dostrzegam przyczyny ich "braterstwa" i to jak tam postrzegają ruską swołocz.

0

@Encore I bardzo dobrze. Sampaoli na trenera. Przecież to parodia.

0

@Criss18Barca Jedyny racjonalny postulat ograniczenia czynnego prawa wyborczego to jakiś egzamin z wiedzy ogólnej, ekonomicznej i jakiejś podstawowej znajomości polityki.

0

@Ptasior Dokładnie. NATO ich bombardowało,a ruscy ich wspierali. Dlatego tak ich kochają.

0

@Kessie To już kolejne nagranie tego typu. Nic mu sie nie stalo.

1

@VbamboeB No z pewnością. Tylko dlaczego to oni nie stworzyli cywilizacji która by podbiła Europę? Zamiast tego składali ofiary z ludzi i ganiali się po lasach.

0

@Allbi Mnie to nie rusza. Jedynie wariant Putin wzbudzi moje obawy.

0

To jest jeden mecz czy dwumecz?

0

@draxidox I co jeszcze mają zrobić? Złożyć pokłon papieżowi? Nie brnijmy w absurdy. A jak jakiś obcokrajowiec oficjalnie popiera działania ruskich na Ukrainie to też dostanie bana? Może jacyś Serbowie albo Chińczycy? Węgrzy? A może wszyscy sportowcy jakąś antyputinowską deklarację przed startem mają złożyć? Może przy okazji od razu tęczową, antyrasistowską itd. itp.

0

@fanbofan W tamtych latach tylko oglądałem więc niewiele pamiętam.

0

@fanbofan Czemu nie miałby prawa powstać? Dla mnie akurat trochę zbyt absurdalny rodzaj humoru,a może ta przerysowana postać Czarka mi jakoś nie pasowała.

1

@Batys Są już takie prototypy - zakładają krowom takie balony na gaz,ale nie wiem jak to się sprawdza w praktyce.
https://meteoclimat.wordpress.com/2009/04/02/krowa-wyposazona-w-zbiornik-na-metan-to-mozliwe/

0

@draxidox Heh. Damska wersja Maxa Kolonko.

0

@Criss18Barca Z reguły to firmy płacą klubom za umieszczanie swej nazwy i reklamę. A tu o co chodzi? Są tacy słabi,że im antyreklamę robią?

0

@Rl9k1nG Nie chciałbym. Chciałbym tylko aby trochę więcej śniegu było i żeby co rok przez całą zimę leżał.

0

@Bezhistorii A co poprawiłoby w jej losie to że kogoś byś pobił? Tylko swoje samopoczucie byś tym poprawił i potem byś się tym przechwalał. A jakby cię rzeczywiście obchodził jej los to byś wymyślił coś jak jej realnie pomóc.

1

@JimMorrisonFCB Już podnieśli liczbę obywateli Polski i to bez wzrostu liczby urodzeń.

2

@osa91 Rosja finansuje wszelkie skrajności w demokratycznych krajach. W USA doprowadzili do manifestacji antyszczepionkowców z proszczepionkowcami. Obie grupy wysłali w to samo miejsce. Akcja jeszcze sprzed pandemii.

2

@Romario87 Akurat sama kartka należała mu się jak najbardziej. To kara za gesty Roberta była przesadzona.

2

@Destroyer_of_Worlds A skąd tak dokładnie wiesz co tam między nimi było? Z mediów? Ja tam bym się wstrzymał z ocenami moralnymi skoro osobiście nie znam jakichś ludzi.

1

@Darkin Simeone też sporo już siedzi w tym Atletico.

4

@Sensible To chyba @Kessie raczej.

0

@Darkin Sir Alex Ferguson to wyjątek?

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?