17

Okazuje się że Ronaldo przekręcił 4 razy więcej kasy niż Messi. Oj, ojoj, ojojoj...

0

Z tego co czytałem, to jak prokuratura przedstawi akt oskarżenia, to już się nie przedawni, a podobno przedstawiła.

0

No dobrze, ale to nie jest problem tylko tego zarządu. Kto jak kto, ale Laporta nie dawał sobie w kaszę dmuchać a i tak sprzedawał za grosze.

3

Nie chcę wyjść na zwolennika teorii spiskowych, ale mam wrażenie że cała Europa sprzysięgła się żeby obrabiać nam dupska. Perez potrafi sprzedać drewnianego Jese za 30 mln, za chwile sprzeda pewnego inwalidę z Walii i kto wie czy jeszcze na tym nie zarobi, zapewne zarobi na siedzącym przez 3 lata na ławce Jamesie, a my nie potrafimy sprzedać piłkarza za normalne pieniądze. 12 mln za Munira, to w dzisiejszych realiach okazja, jak to jest możliwe że nie ma chętnych? Czy choćby Tello, który stał się pełnoprawnym zawodnikiem Fiorentiny, a założę się że będą problemy z jego sprzedażą. Założę się też, że jakby Tello był zawodnikiem jakiejkolwiek innej drużyny, to 15 mln już leżałoby na stole. Ale dla nas jakoś nigdy nie ma. I to nie jest tylko kwestia Bartka. Od kiedy pamiętam, a kibicuje Barcy już bardzo długo, zawsze mieliśmy problemy ze sprzedawaniem piłkarzy. Choćby przykład Ibry albo Cesca. Zawsze albo nie ma chętnych, albo oferują śmieszne pieniądze, albo korzystają z niedorzecznych klauzuli obniżających cenę piłkarzy, jak choćby w przypadku Bartry czy Thiago.
Nie dziwmy się że Real ciągle ma pieniądze na nowe transfery, skoro nawet na tych nieudanych potrafi zarobić.
Może jestem przewrażliwiony, czy tylko ja mam wrażenie że co chwile robią nas w konia?

0

Żaden z nich nie ma niestety co u nas szukać. Jak chcemy wzmacniać skład to wzmacniajmy i pozbywajmy się zbędnych piłkarzy.

1

Mam nadzieję że Juve zepsuje trochę madryckie humory, a my już w sierpniu przypomnimy im kto jest lepszy.

0

A może to dlatego że BBC jest ujowe? MSN jest najlepszym atakiem w historii piłki, nie dziwne że dominują, chociaż wcale mi się to nie podoba. A nasi rezerwowi przy braku formy Rakitica i Busquetsa i ciągłych kontuzjach Iniesty zostali wrzuceni od razu na głęboką wodę.

4

Mam nadzieję że nowy trener postawi na Paco jako pierwszego zmiennika całej linii ataku, a nie tylko Suareza. Pokazał że może grać na skrzydle, a jak będzie wchodził tylko na środek ataku, to nic z niego nie będzie.

0

Czy Wy naprawdę porównujecie wpływ Oezila, di Marii, czy nawet Casillasa na grę Realu do wpływu Xaviego Iniesty i Puyola u nas? Jeżeli tak, to nie mamy o czym gadać. Do nich przyszli młodzi - to fakt. Udało im się zrobić transfery, które naprawdę im się udały. Ale czy ci nowi już decydują o grze Realu? Na pewno nie. A już pisanie o pewnym 16-latku to w ogóle przegięcie, bo absolutnie nikt nie wie co z niego wyrośnie.
My straciliśmy nasze serce i rozum i cały czas szukamy kogoś kto by je zastąpił. Real robi zmiany w składzie, ale nie są to zmiany tak fundamentalne jak u nas.

0

A jaka tam jest wymiana pokoleń? U nas kończy się epoka fantastycznej drużyny wychowanków. Piłkarzy, którzy absolutnie decydowali o stylu naszej gry. Zwłaszcza chodzi tu o charyzmę Puyola, przywódctwo Xaviego i błyskotliwość Iniesty. Który z piłkarzy Realu, którzy ostatnio odeszli był tak znaczący jak ta trójka dla nas?

4

Chciałbym stanowczo zaprotestować przeciwko roztaczaniu czarnych scenariuszy. To nie żadne rezerwy Realu wygrały mistrzostwo, tylko to my je przegraliśmy meczami z Malagą, Betisem, Alaves i Deportivo. Real ma świetną ławkę, ale w przyszłym sezonie już tak dobrze nie będzie. Odejdzie James i zapewne Morata. Ronaldo wróci do "formy" z tego sezonu. Modric ma już 32 lata, a Casemiro zacznie wreszcie wylatywać z boiska dzięki systemowi VAR. U nas trwa wymiana pokoleniowa, w Realu nie. Odszedł Xavi i Puyol, prawie nie grał Iniesta, Busquets był przez pół sezonu całkowicie bez formy. Nasze nowe nabytki nie mogły wystartować, a w Realu wszystko się układało.
Mimo tego wszystkiego zdobyliśmy 14/18 pkt z czołówką i przegraliśmy mistrzostwo tylko o 3 pkt. Naszą przewagą jest to, że mamy MSN, trzeba im tylko kogoś do pomocy i wierzę że kogoś takiego kupimy.
Trzeba też cofnąć się o 2 kroki, bo MSN ukisiło się we własnym sosie. Zakiwują się na śmierć, a ich szukanie siebie nawzajem jest przesadzone. Jestem przekonany że jak będą mieli z kim grać, to zrobi się więcej przestrzeni z przodu i wszystko będzie łatwiejsze.
Podsumowując: wielki Real z najlepszą ławką w historii vs najsłabsza Barcelona ostatnich lat z brakiem motywacji, wypalonym trenerem i podobno (choć ja tak nie myślę) najgorszym okienkiem transferowym od lat = 3 pkt w lidze więcej. Naprawdę nie jest tak źle, nie przesadzajcie.

0

Niestety niektórzy już tak mają. Alba ma skłonności do symulowania i raczej się tego nie oduczy. A co do sytuacj Neymara to ciężko powiedzieć. Wydaje się że symulował, ale powtórki już nie są tak jednoznaczne.

0

Mi się wydaję że w przypadku Alby to nie była symulka, tzn on po prostu źle stanął i się wywalił. Liczmy na to że obiecany VAR wejdzie, jestem pewny że dobrze na tym wyjdziemy.

2

Marlon. spokój i pewne interwencje.

2

Czy to nie byl pierwszy gol z rogu w tym sezonie?

0

Oni sobie chyba kpią z kibiców...

0

Co za dramat.... miałem nadzieję że Real spieprzy mi kupon, ale nie sądziłem że to będzie Barca...

0

Ta... jakby skakał przy linii to na pewno graliby lepiej.

7

Jaka jest różnica między nami a Realem? Oni w pierwszych minutach sobie mecze ustawiają, my komplikujemy. Już kolejny, kolejny i kolejny raz.

7

Nawet jak będzie miał 20 Złotych Piłek to i tak lepszy nie będzie.

0

Nie cieniasy, czy dla Ciebie każdy kto nie jest Messim jest cieniasem? Gerrard przypomnę wygrał LM z Liverpoolem. Totti jest legendą Romy. Obaj grali w najmocniejszych ligach. Jestem przekonany, że jakby Totti przeszedł w szczytowym okresie swojej kariery do Barcelony, Realu czy innego Manchesteru, to mówilibyśmy o nim teraz jako o jednym z najlepszych piłkarzy w historii. A tak, jest "tylko" legendą Romy.

0

Przestań tworzyć jakieś dziwne teorie, co mi chcesz udowodnić? Moim zdaniem jeżeli piłkarz chce być postrzegany jako jeden z najlepszych w historii, to powinien grać w którymś z topowych klubów. Bo jak będzie grał w słabszych, to legendą nie zostanie, chyba że lokalną. Jeżeli Veratti, Marquinhos, czy ktokolwiek inny ma ambicję żeby tworzyć historię PSG, Monaco, czy Eibaru to proszę bardzo. Jakbym był piłkarzem, to moim celem byłoby granie u najlepszych i z najlepszymi. A PSG najlepsze jeszcze długo nie będzie.

0

To czy chcę czy nie chcę żeby u nas grali nie ma tu żadnego znaczenia. projekt sportowy p.t. PSG nie uda się w najbliższych latach. Dlaczego? Prześledź sobie wyniki Ligi Mistrzów od początku jej powstania. Ile razy drużyna spoza najmocniejszych 4 lig w Europie ją wygrywała? 2 razy - genialny młody Ajax i Porto w szalonym sezonie 2004/2005. Nie da się wygrywać w Europie nie będąc zmuszonym do trzymania najwyższego poziomu przez cały sezon. Jeżeli piłkarze chcą tam grać to ja nie mam nic do tego, mogą nawet przejść do Anżi Machaczkała, ale niech nie ściemniają. Granie we Francji jest pewnie przyjemne - lejesz sobie ogórków a zarabiasz tyle co wszędzie. Jak nie chcą wejść na wyższy poziom, to niech grają w PSG.

0

Czasem musi przyjść taki moment, żebyś zrozumiał kilka spraw. Pomyśl za to jak dobrze będzie miała z tobą trzecia dziewczyna - tylko dobrze ją wybierz...

36

PSG przegrywa mistrzostwo o 8 punktów. Jeżeli Marquinhos i Veratti chcą tam zostać "z powodów sportowych", to ja im serdecznie życzę powodzenia.

5

Zespół który wygrywa swoją ligę z wielką przewagą musi grać baraże -totalny absurd. Niech sobie drużyny z drugich i trzecich miejsc grają baraże z przedostatnimi itd. Zwycięsca grupy powinien automatycznie awansować, a ostatni w tabeli powinien automatycznie spadać.

7

"Autostrat" w tytule :)

0

Akurat to że w wikipedii tak ktoś napisał to żaden dowód.

0

Po kontakcie z rywalem, weź mnie nie rozsmieszaj :) ja widziałem na powtórce że bramkarz Celty chwile wcześniej pierdnął i to mogło wywrócić Cristiano.
Módlmy się żeby wszedł obiecany system VAR. Wtedy już w kwietniu będziemy świętować mistrzostwo.

1

Chodzi o to, żeby standardy były stosowanerówno w obie strony. Casemiro powinien wylecieć z boiska w meczu z Bayernem, Vidal też, wylatuje jeden. W meczu z Celtą Aspas wylatuje z boiska za rzekomą symulkę (choć był to ewidentny karny), parę minut później Ronaldo za oczywistą symulkę kartki nie dostaje, a wykluczyła by go oba z meczu z Malagą. Kartka Nacho anulowana? Słusznie. Tylko że kupa kartek, czasami dużo bardziej niesłusznych anulowana nie jest. Neymar 3 mecze zawieszenia za klaskanie, Ramos za faul na połamanie nóg i klaskanie (do Pique, ale dla mnie to bez różnicy) 1 mecz. To tylko przykłady z ostatnich meczów.
Sędziowie się mylą, ale statystycznie powinni się mylić po równo, a w tym sezonie z tą równością było kiepsko.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?