24

Andre Gomes man of the match. Jak to przejdzie przez gardło oceniającym?

0

Skończcie już z tym Messim w pomocy. Ma to sens tylko wtedy, gdy przed nim jest 3 napastników, a żeby tak było musielibyśmy grać 3 w obronie, a to jest bezsens. Barca zawsze słynęła z gry bocznych obrońców i ich współpracy z bocznymi napastnikami. A Messi w pomocy jest stłamszony, bo ma do pokonania 2 linie obrony zamiast jednej. Tam też łatwiej jest go sfaulować i te faule są dalej, przez co są mniej niebezpieczne i nie narażają tak przeciwnika na kartki. Miejsce Messiego jest - przynajmniej na razie - w ataku, bo tam jest najbardziej efektywny.

3

To nie pierwszy sezon kiedy tak jest. Od ładnych paru lat Real ma mocno ujemny bilans z najlepszymi drużynami (w tym roku nadrobili zwycięstwem na Calderon), a mimo to są blisko nas. To pokazuje że od dawna tracimy punkty ze słabszymi, a to pokazuje że problem jest w motywacji. Oczywiście z każdym można przegrać - to jest liga i nie zawsze ten mocniejszy z tym słabszym będzie wygrywał, ale nam zdarza się to zdecydowanie za często, a w tym sezonie to już w ogóle.

2

Podsumowując oceny i dyskusję, można stwierdzić że Gomes i Paco jeszcze dluuuugo będą musieli pracować na docenienie ze strony kibiców Barcy. Przynajmniej większości z tego portalu.

0

Wszystko zależy jak redakcja liczy średnią. Może do 0,5 oceny. Wtedy jak Messi dostał średnią 9,74, to zaokrąglają do 9,5 a nie do 10.

1

Zgadzam się z oceną Rakitica, sam dałem mu 6. Zagrał naprawdę słaby mecz z dwoma przebłyskami. Z obrońcami jest ciężko. Co z tego że Pique walczył, biegał, strzelał (jak napisał Deraxium), skoro Real doszedł do tak wielu sytuacji strzeleckich? Oczywiście broni cała drużyna, ale nasi obrońcy dali się kilka razy po prostu objechać. Oceny dla Pique i Umtitiego lekko za niskie, ale tylko lekko. Gomes zagrał dobrze, dał dobrą zmianę i był naprawdę ważny w końcówce. Nie ma sensu go hejtować, co weszło już większości w krew na tej stronie. Ciężko żeby oceny redakcji zawsze pokrywały się z ocenami użytkowników, każdy ocenia po swojemu przydatność zawodników na boisku.

7

Cholera, Paco i Gomes zaczynają coś grać. Mathieu ma kontuzję i odejdzie. Na kim będą się wyżywać nasi biedni hejterzy? Mam nadzieję że Fernadez kupi jakiegoś Douglasa, bo Barcelona straci część kibiców.

3

Ocena to przecież średnia, nigdy nie wyjdzie 10.

8

Co Wy tak przeżywacie tą "kompletną drużynę"? Co miał powiedzieć w końcówce sezonu? Ogarnijcie się trochę.

2

Znaczy co by zrobił? Najechał władze ligi ze swoją chorągwią?

0

W Hiszpanii nic się nie zmieni, dopóki nie będzie można korzystać z powtórek po meczach. Jeżeli mamy ewidentną sytuację np uderzenia łokciem czy coś takiego, a sędzia tego nie widzi, to koniec. Mimo że wszyscy widzieli, sędzia wypełniając protokół dalej tkwi w błędzie. Nawet jak później zobaczy całą sytuację, to jest już za późno, bo przecież protokołu nie zmieni. Kompletny absurd. Mówimy o wprowadzeniu systemu VAR a nawet nie potrafimy dać komuś kary za coś co sędzia nie widział.

0

Akurat kary finansowe zawsze są śmieszne i to dla wszystkich.

0

Cholera rzeczywiście, licząc gole powyżej 85 minuty, Real ma -1 punkt. A wydaje się jakby cały czas się ratowali w końcówkach. Takie wrażenie potęgują inne rozgrywki - jak choćby mecz o superpuchar z Sevillą, czy choćby 2 mecze ze Sportingiem w LM.

1

Chodzi o to, że za tak niebezpieczny faul kara jest mniejsza niż za klaskanie, które nikomu krzywdy zrobić nie może. Nie ważne komu się klaska, a nie ma najmniejszych wątpliwości że Ramos klaskał do Pique. Jakby klaskał do sędziego to by dostał karę - kolejny absurd. 2 absurdy w jednej sytuacji się tu spotkały.

0

Aż się nie chce wierzyć. Muszę to później sam policzyć...

0

E tam. Myślę że zepniemy się na końcówkę sezonu tak jak rok temu i będziemy wygrywać. A jak drużyna będzie grała dobrze to i Gomes będzie grał dobrze. Stawiam na to stówę.

0

Z Osasuną nie powinniśmy mieć problemów wię pewnie zagra Masche, Digne i pewnie Jeremy. Może Palencia?

0

Normalnie kocham Lucho. Ma taką gębę że aż się chce z nim usiąść i wypić flaszkę :) Szkoda że się tak wypalił.

1

Sędzia mógł nie widzieć i nie mam tu do niego pretensji. Dlatego poza powtórkami video powinni w Hiszpanii wprowadzić możlieość karania zawodników po meczu.
A z tym zranieniem łokcia to już pojechałeś, weź to przeczytaj jeszcze raz i się zastanów... to tak jakby ktoś cię napadł na ulicy a Ty mówisz: dałbym ci w gębę ale się boję że sobię rękę uszkodzę.

0

Nie ma co się denerwować. Dla sporej części polskich kibiców Barcelony to co jest po prostu dobrym strzałem jawi się być wpadką Ter Stegena. Ale cierpliwości, mam nadzieję że Niemiec stopniowo będzie ucinał takie komentarze swoją dobrą grą.

0

Nawet promadrytcy dziennikarze i większość kibiców Realu stwierdziła że karnego nie powinno być a Ty na siłe udowadniasz że był. To ja już nie wiem o co chodzi.

24

Za to muśnięcie Ronaldo przez Umtitiego czy coś innego mi umknęło?

0

WOW
Pojechali po bandzie :)

0

Alba walczy, widać że LE mu wszedł na ambicję. I fajnie, bardzo Go lubie mimo że rzeczywiście czasem ściemnia.

4

No nie wiem czy tak do końca. Nawet jak nie zdobędziemy mistrzostwa to ten mecz może zostać w pamięci piłkarzy. Nawet tutaj część użytkowników piała z zachwytu jaki to ten Real nie jest świetny, jaką ma cudowną ławkę, a my tej ławki nie mamy. A na koniec okazało się że ten wielki Real może rozdupcyć jeden niewielki Argentyńczyk. To zostaje w pamięci, zwłaszcza że Barca w przyszłym sezonie będzie mocniejsza, musi być.

0

1. Messi
2. Messi
3. Messi
4. Messi
5. Messi
6. Messi
7. Messi
8. Messi
9. Ter Stegen
10. Piękne wyjście Roberto w ostatniej akcji.
Tak mniej więcej powinna wyglądać ta lista :)

2

Mam nadzieję że tak jak w końcówce poprzedniego sezonu przebudzi się Suarez. Potrzebujemy jego bramek, bo Messi sam nie pociągnie. Przed nami mecz z Osasuną u siebie, świetna okazja do przełamania dla Luisa.

0

Przyznam że zawsze byłem sceptyczny co do Roberto. Ale po tym co pokazuje przekonał mnie że zasługuje na pokazanie się w przyszłym sezonie w pomocy. Myślę że nasza ofensywna druga linia w składzie: nowy crack, Iniesta, Roberto, Gomes (jego sprzedać na razie nie możemy bo to by była duża strata finansowa), Alena i ktoś z dwójki Rafinha Denis dałaby sobie radę. A gdyby oprócz tego craka przyszedł jeszcze np Eriksen, to już w ogóle super. Moim zdaniem Rakiticowi należy zorganizować piękne pożegnanie i sprzedać za dobrą kasę.

0

Nie zapominaj o Sevilli. Co prawda grać na SB nie umieją, ale to cały czas mocna drużyna.

0

Akurat drugi skład Realu jest w tym monencie lepszy niż pierwszy. Ja cały czas wierzę w to, że ten domek z kart wreszcie się sypnie. Wiem że się powtarzam, ale równowaga w przyrodzie być musi.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?