27

Nikt chyba nie ma wątpliwości że Barca nie gra dobrze. Unzue siedzi na ławce razem z LE i są 2 opcje: albo Unzue ma pomysły na poprawę naszej gry które są blokowane przez Enrique, albo tych pomysłów nie ma. Ja niestety obstawiałbym tą drugą.

4

Rafinha w pomocy grał słabo, a na skrzydle mógłby grać tylko przy 3-4-3. Iniesta był oszczędzany właśnie na najbliższe mecze, a Rakitic wreszcie łapie formę i to oni będą podstawowymi graczami w pomocy. A na skrzydle w razie potrzeby może zagrać coraz lepszy ostatnio Paco.

0

Jeżeli gol i asysta to dywersja to ja bym chciał mieć w drużynie 11 dywersantów.

2

Ludzie! Gramy z przedostatnią drużyną, która już wyleciała z ligi. A tu narzekania że LE igra z losem, że wystawił 3 nominalnie rezerwowych. To kiedy ma to zrobić do ku nędzy? Z Juve, Sevillą czy Realem? Ogarnijcie się wreszcie. Nawet nasz drugi skład powinien zjeść Granadę na śniadanie, a tu biadolenie że Gomes gra.

4

Jak Cardona strzelił w 13 minucie skoro wszedł w przerwie za Romerę?
edit
na 3-0 strzelił Carbonell

0

Mou to mądry gość. Cyniczny i perfidny ale inteligentny. Szkoda że jak trenował Real posunął się kilka razy za daleko, bo to przekreśliło raczej szanse na trenowanie Barcy.

0

Jak wejdzie technologia powtórek, to w lidze w sezonie będziemy mieli z 50 karnych. Jest jeszcze kwestia kto za tym monitorem będzie siedział, bo i tam można czegoś nie zobaczyć albo zobaczyć za dużo.

1

Bardzo bardzo dziwna sytuacja. Nigdy nie słyszałem żeby ktoś dostał taką karę za obrażenie sędziego, a co dopiero gdy żaden sędzia się na to nie poskarżył. Ciekawe czy kiedyś wyjdzie na jaw o co naprawdę tutaj chodzi, bo dla Argentyny to dramat, dla Barcelony dobra wiadomość... ale na jesień. Wszyscy piszą jak to Leo odpocznie w końcówce sezonu a przecież Argentyna gra mecze o punkty na początku września i października.

0

Ja nie sądzę żeby klub zaskoczył. Stawiam że będą się bali ewentualnego konfliktu między Messim i nowym trenerem. Obawiam się że nowy projekt przyjdzie wraz z nowym prezydentem i schyłkiem kariery Messiego, ale wtedy "niech się dzieje wola nieba".

0

Ja bym powiedział że filozofię już dawno straciliśmy. Za czasów Pepa marzyłem żeby przeciwnik wyszedł na nas wysokim pressingiem, bo to by oznaczało natychmiastową egzekucję. Teraz byle Betis potrafi nas zdominować i jesteśmy bezsilni. Gdzie są nasz trójkąty, gdzie nasza zasada 5 sekund? A z przodu zakiwujemy się na śmierć i kisimy we własnym sosie próbując maksymalnie utrudnić sobie życie.
Nowy trener musi nas cofnąć do czasów gdy nasz styl był skuteczny, uprościć grę i uczynić ją skuteczniejszą. Czy Unzue się do tego nadaje? Mam obawy. 2 razy udało się z wuefistami, raz nie.

0

Są dwie opcje:
1. Ciągniemy ten wózek ile się da, licząc na to że MSN coś nam jeszcze wygra. To może potrwać jeszcze 3, maksymalnie 4 lata, czyli do końca karier Messiego i Suareza (w międzyczasie odejdzie Iniesta). Do tego zadania Unzue się nadaje, bo zna klub, piłkarzy i może ma jakieś nowe pomysły żeby jeszcze raz poderwać nas do lotu. Wadą takiego rozwiązania jest to, że jak odejdzie Messi, to spadniemy w przepaść bez spadochronu.
2. Zatrudniamy trenera bez DNA, z wizją, który nauczy nas czegoś nowego, gry bez Xaviego, Iniesty, Messiego. To byłby projekt na lata, ale nie bez szans na trofea. Może trochę bardziej ryzykowny, ale z łagodniejszym przejściem po odejściu Messiego. Taki skok ale ze spadochronem.
Wszystko zależy jakie pomysły ma Unzue. Na grę i na transfery. Równie dobrze (choć dla mnie niespodziewanie) to On może stać się trenerem z drugiej opcji.

0

UEFA lepiej by się wzięła za ograniczenie kwot transferowych a nie za pensje. Choć i z tym przydało by się coś zrobić. Jak wejdzie salary cap na rozsądnym poziomie to samo MSN nam je wypełni, ciekawe co wtedy.

0

Chociaż bardzo lubię Turana, to nie ma co ukrywać że Mu w Barcy nie wyszło. Dlatego jak jest okazja, to trzeba Go sprzedać, bo to już jest ostatni moment. A jeżeli pojawi się okazja włączenia do tej operacji Bellerina, to tym lepiej.

0

Ma DNA, nie czepiaj się...

2

Moim skromnym zdaniem dodawanie takich newsów jest bez sensu. Treści tu żadnej, wypowiada się jakiś drewniany kretyn i podnosi tylko niezdrowe emocje.
Co do Neymara to chyba ostatnio zapatrzył się na Messiego, bo symulki zdarzają mu się dużo rzadziej niż choćby Suarezowi.

0

Do ewentualnej rywalizacji z MSN potrzebna jest gwiazda. Dla przeciętnego kibica który nie bardzo interesuje się innymi klubami wymieniłeś no namów.

2

Jest to możliwe, ale musielibyśmy grać czymś w stylu 4-2-1-3 albo 3-3-1-3. Moim zdaniem Barca musi grać 4 w obronie, z bocznymi ofensywnymi obrońcami wbiegającymi za napastników. To że teraz gramy 3-4-3 wynika tylko i wyłącznie z buntu Roberto. Mogę się założyć że po kupnie prawego obrońcy wrócimy do gry czwórką w obronie, a wtedy miejsca dla czwartego napastnika nie będzie.

2

Real ma ćwierćfinały z Bayernrm przeplecione meczami z nami i Atletico - gorzej już mieć nie mogą :)

3

Naprawdę chcesz składu złożonego z samych Katalończyków? Wtedy o 1/8 Ligi Europy będziemy walczyć a nie o zwycięstwo w Lidze Mistrzów.

5

Słyszałem że babcia Umtitiego pochodzi z Katalonii, to już coś :)

0

Dziwię się trochę w takich sytuacjach. Jakbym był piłkarzem, to celem mojego życia byłoby zagranie w najlepszym klubie. Nawet jeżeli PSG jakimś cudem uda się wygrać LM, to nigdy (a przynajmniej nie w najbliższych latach) nie stanie się klubem pokroju Barce, Realu, Bayernu czy Manutd. Dlatego na miejscu Verattiego mając szansę na sportowy awans jakim na pewno byłby transfer do Barcelony, zrobiłbym wszystko żeby ten doszedł do skutku.
No chyba że nas nie lubi i nie chce o tym słyszeć. Ale to już by ogłosił.

3

Dogadał się na 2021 rok? Nie wyczułem sarkazmu czy co?

2

Tak dla porównania Ramos ma 183 cm. u nas paru wysokich się znajdzie a nie strzelamy nic. Osobiście uważam że to jest niemożliwe. Nawet przypadkiem powinniśmy coś strzelić.

0

Dobrze że nie graliśmy wczoraj z Juventusem bo by z nas została mokra plama. Nie wiem co się stało z naszą umiejętnością i łatwością zdobywania bramek. Musimy je odzyskać bo ukisimy się we własnym sosie.
Z racji naszego stylu gry zawsze narażeni byliśmy na kontry, ale nasza skuteczność szybko wybijała przeciwnikom z głowy pomysły o dobrym wyniku. Wczoraj mimo potężnej przewagi i wielu szans o wynik trzeba było się obawiać do samego końca.

0

Messi w pomocy? Znowu będzie kiepsko...

0

Na razie ważniejszy jest pomocnik i prawy obrońca, o napastnikach w tym sezonie zapomnijmy.

0

Cały Real... ktoś mi przypomni jakiś mecz w którym wygraliśmy pomimo mniejszej ilości strzałów i mniejszego posiadania piłki?

2

Sprawa jest prosta. Jeżeli oba mecze zagramy skoncentrowani, z pełnym zaangażowaniem, dobrym pressingiem - jednym słowem na miarę swoich możliwości - to przejdziemy dalej. Jak zaczniemy grać "swoje" jak w pierwszym meczu z PSG, czy choćby z Deportivo, to drugiego cudu nie będzie.
I Messi musi grać w ataku, bo w pomocy nie ma z niego pożytku.

25

Mamy dużo łatwiejszy terminarz niż Real, który w drugiej połowie kwietnia może się rozsypać. Ten domek z kart musi wreszcie runąć.

1

Uniknęliśmy 2 najtrudniejszych rywali, czyli Bayern i Atletico. Juve to też świetna drużyna, ale mam wrażenie że nie będzie źle. Świetnie zapowiada się para Monaco - BVB, będzie tam na pewno co oglądać.
Mam nadzieję że już w pierwszym meczu Bayern obnaży wszystkie słabości Realu, zwłaszcza że druga połowa kwietnia zrobiła im się naprawdę ciężka.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?