kejdzi
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Wrocław
6 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
We wtorek będzie prawdziwy test. Mecz z Juve pokaże gdzie tak naprawdę jesteśmy.
0
To tak jak u nas, Semedo przychodzi do nas żeby być podstawowym DR, a w pierwszym składzie grają Robero i Vidal :)
0
Bo był Morata.
0
Fakt, miało być Sportu.
0
Skład Asa bez sensu. Messi nie może grać na środku ataku bo się cofa i zostaje dziura. Paco na środku nie jest zły.
0
Wpływy z tv z Hiszpanii i Francji są zupełnie nieporównywalne i to jest problem. Może z czasem by się to wyrównało ale na pewno nie na początku.
Swoją drogą odejście Barcy mocno uderzyłoby w Real.
0
Ciekawe jak to się potoczy. La Liga nie może sobie pozwolić na odejście Barcelony, bo to będzie ich powolny koniec. Barca też nie może odejść, bo to będzie nasz koniec. Jedynym ratunkiem dla nas w przypadku odłączenia się Katalonii jest superliga europejska.
0
Ja to rozumiem, ale jak Alena (albo ktokolwiek inny) będzie chciał odejść i będzie miał miliard klauzuli to co? Będziemy Go trzymać na siłę? Posadzimy za karę na trybuny? Ile Go tak będziemy trzymać, do końca kontraktu? Gdzie tu jakiś sens?
3
Gratuluję wszystkim zaufania do naszych zawodników. Wszyscy płaczą że mamy niskie klauzule i chwalą Real że mają po 700 mln. A dla mnie to totalny brak zaufania do piłkarza. Niech sobie PSG wypłaca klauzulę, tylko jest ważniejszy warunek: Alena musiał by chcieć tam przejść. A jak chce to niech idzie fpizdu, żadna klauzula Go nie zatrzyma.
1
Ale jak się skończy ban to dlaczego nie. Dlatego już trzeba zaczynać załatwiać ten transfer.
0
VAR po prostu musi się "dotrzeć". W siatkówce na początku też się strasznie przeciągało a teraz działa dobrze.
2
Verma to dobry obrońca, oby tylko w końcu ominęly Go kontuzje.
0
Jak ja bym chciał żeby On zmusił wszystkich krytyków do odszczekania ich słów. Od początku mam przeczucie że nas pozytywnie zaskoczy.
0
Chyba będzie grzeczny przez cały rok :)
0
W sumie masz rację, służba nie powinna być obowiązkowa dla wszystkich. Trzeba zrobić selekcję. Masz w szafie rurki? Idziesz do woja na rok. Masz fryzurę na "worek na śmieci"? Pół roku. Stosujesz "męski makijaż"? 5 lat. Masz "męską torebkę"? 2 lata. I tak dalej, możliwe kumulacje.
Tak wiem, jestem politycznie niepoprawny.
7
Jak to ma wyeliminować choć % pi**eczek chodzących w tych czasach po ulicach to jestem za.
0
Wybacz, ale porównanie AdM do Deulo i Denisa a tym bardziej do Turana i Rafinhi jest absurdalne. Argentyńczyk jest w tym momencie 2 klasy wyżej. A PSG FFP nie grozi, nie po to Neymar osobiście wpłacał klauzulę.
0
To czekanie to miecz obusieczny. Jeżeli Liverpool nakupi zawodników za 200 mln to będzie musiał sprzedać Cou, bo mogą mieć problem z FFP, a to nam da dobrą pozycję do choć minimalnego obniżenia ceny.
0
Co za brutalny atak na Ronaldo, czy w Madrycie już o tym wiedzą?
1
Problem w tym że "obiektywnej" się dla wszystkich nie da zrobić. Naród jest tak podzielony że zawsze ktoś będzie niezadowolony.
21
Kto o zdrowych zmysłach myśli teraz o sprowadzeniu Bala? Drogi, dużo zarabia, od kilku lat bez formy i wieczne kontuzje.
0
Jeżeli mamy mieć jakikolwiek pożytek z Marlona i Aleny to muszą iść na wypożyczenie.
5
Dobra, żeby nie bić niepotrzebnej piany. Nie ma możliwości żeby jakiś klub odstawił takiego zawodnika "za karę". Wtedy nie mają ani kasy ani zawodnika. I po takiej przerwie nic już z niego nie zostanie, tak jak nie zostało z Turana.
1
Nie udowadniaj mi że Sport pisze bzdury, bo ja to wiem. Postawisz stówę na to że Balague ich nie pisze?
3
Tu nie chodzi o to co zrobi Liverpool. Chodzi o to dlaczego mamy nie wierzyć bzdurom które wypisuje Sport, a dlaczego wierzyć bzdurom które wypisuje Balague?
A poza tym strasznie mnie śmieszy tekst "nie potrzebują pieniędzy"...
2
Lubię takie teksty ludzi "blisko związanych". Każdy sieje ploty i nikomu nie można wierzyć.
0
E tam, może i robi błędy ale w najważniejszych momentach robi co trzeba. Suma plusów i minusów wychodzi na plus.
6
To znajdź i szybko daj cynk Fernandezowi.
0
Iniesty już nie liczę jako gracza podstawowej jedenastki, w jego miejsce widzę Coutinho. Iniesta ma wyraźnie problem z wytrzymałością swojego organizmu (i nie ma to nic wspólnego z kondycją), bardziej Go widzę jako jockera, albo wchodzącego na ostatnie 20 minut żeby wprowadzić spokój i trochę elegancji.
Nie umniejszam Realowi w żadnym punkcie - mają świetną kadrę i złapali świetną formę,wygląda to tak, że mecze wygrywają im się same. Dokładnie tak jak u nas w erze Guardioli. W takiej drużynie każdy kto wejdzie wygląda świetnie. I o to mi chodzi. Czy Vazquez błyszczałby w obecnej Barcelonie albo tej z poprzedniego sezonu? A Kovacic? Czy Nacho to materiał na pierwszą jedenastkę? Ramos ma już swoje lata, a Varane co chwilę wypada. Modric jest o rok starszy od naszych, Ronaldo o 2 lata. Fakt, Real bardzo ładnie kupuje i przygotowuje się na zmianę pokoleń. Ale nigdzie nie jest powiedziane że taki np Ceballos, choć zapowiada się świetnie, nie zginie za 2 sezony grając w co 5. meczu. Albo Theo, który przy Marcelo pogra niewiele. Nigdzie nie jest powiedziane że wszyscy młodzi kupieni przez Real będą ich siłą na długie lata.
A u nas? Na takich piłkarzy jak Rakitic, Turan czy Rafinha w ogóle nie liczę. Gomes, tak znienawidzony przez kibiców, pokazał przebłyski w końcówce poprzedniego sezonu, dajmy Mu szansę. Może nie będzie naszym liderem, ale ma szansę zaistnieć. Jest Roberto, oby był Coutinho, Busquets wcale nie jest taki słaby.
Nikt nie jest w stanie przewidzieć co będzie jak odejdzie Messi, Suarez i Pique, podobnie nikt nie przewidzi co będzie jak odejdzie Ronaldo, Modric i Ramos.
8
W oczekiwaniu na potwierdzenie transferu podzielę się moją refleksją na temat naszej kadry. Wszyscy płaczą jak to Real ma dobrze a jak my źle. Ale czy na pewno? Warto zwrócić uwagę na to, że żaden z naszych podstawowych zawodników nie ma więcej niż 30 lat. Niezależnie od tego czy ktoś lubi Matsa czy nie, bramkę mamy obstawioną na ładnych parę lat. Podobnie boki obrony. Alba ma 28, a Semedo wydaje się być strzałem w 10. Na środku obrony Pique jeszcze trochę pogra, jest Sam, Marlon i Mina. Jeżeli za rok kupimy tu jakiegoś cracka, to mamy spokój na ładnych parę lat. W pomocy też nie jest najgorzej o ile Cou rzeczywiście przejdzie. Oczywiście jest to formacja która potrzebuje najbardziej wzmocnień, ale na najbliższe 3-4 lata powinniśmy mieć względny spokój, podobnie jak w ataku.
Problem będzie za 4 lata jak praktycznie równocześnie odejdą Busquets, Pique, Messi i Suarez, ale przecież równocześnie z Realu odejdą Ramos, Ronaldo i Modric.
Real pozbył się Moraty i Jamesa, czyli piłkarzy którzy ciągnęli im końcówkę sezonu w lidze. Kovacic gra na początku sezonu dobrze, ale jak siądzie na ławce to zapewne wróci do "formy" z poprzedniego sezonu. Isco, Asensio i Casemiro to kozaki (mimo że ten ostatni to burak), ale już np Vazquez wcale nie jest dużo lepszy od naszego Deulofeu. Wiadomo że lepiej gra się w drużynie której idzie.
Podsumowując, Real jest w nieco lepszej od nas sytuacji kadrowej, ale mówienie że jest przepaść jest według mnie przesadą. Oczywiście jeżeli Coutinho naprawdę do nas dołączy. 2-3 mądre transfery i naprawdę będzie dobrze.
A co będzie jak Messi skończy karierę nie przewidzi nikt.