Tasde
Dołączył/a: grudzień 2018
14 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
2
@10SzymonBarca10 Pierwsze słyszę, że ktoś chce go sprzedać, ale jeżeli są tacy ludzie, to po prostu idioci którzy się w Fife nagrali i tyle o piłce wiedzą. Dest jak dobrze się rozwinie, to będzie kozakiem, bo ma mega zmysł i sporo polotu tylko brakuje precyzji i doświadczenia.
2
Co to znaczy "bardziej ofensywnie"? Nie da się grać bardziej ofensywnie niż my gramy, co więcej, my gramy aż za ofensywnie, przez co prawie każdy mecz ściskamy się w 20 osób w na jednej połowie i bijemy głową w autobusy, bo nie wyciągamy przeciwników do kontrolowanego ataku, żeby ich rozbić z kontry.
0
@Rewolucja123 No, na podstawie czego? Bo jakby mnie ktoś pytał, to też bym widział Barce z mistrzem, bo kibicuje tej drużynie to kogo innego miałbym widzieć. Ale obiektywnie jaka byłaby podstawa do takiego osądu? Oddaliśmy doświadczonych piłkarzy, w ich miejsce sprowadziliśmy dzieci a za Suareza nie sprowadziliśmy nikogo, licząc że Fati przez cały rok da radę ciągnąć ten wózek?
0
@Rewolucja123 Ale kto miał takie oczekiwania? Pół naszego składu to nikt na oczy nie widział przed sezonem. Jak Griezmann grał w zeszłym roku to każdy widział, jak grała nasza obrona też każdy widział, że Dembele się nie połamie w ciągu sezonu to nie uwierzę, że ktokolwiek w ogóle się spodziewał tego.
Jestem niemal pewny, że twoje "oczekiwania przed sezonem" są post-factum i wymyśliłeś je najwcześniej, gdy Barcelona zaczęła zaliczać wyniki, bo po prostu za nic nie uwierzę, że po tym co się stało na końcu sezonu i z Bayernem spojrzałeś sobie na skład i uznałeś że wywalenie Arthura, Suareza, Vidala, Rakitica i zastąpienie ich jakimiś szerzej nieznanymi dzieciakami, bez żadnego dużego transferu o który Koeman prosił, może jakkolwiek wskazywać na nasze mistrzostwo.
2
@DaPidejpi Dobra, ale zarządzanie kadrą i treningami to jest podstawa bycia trenerem, więc czyja wina, że masz tyle kontuzji, jak nie potrafisz ogarnąć sztabu fizjo, jednostek treningowych czy zarządzić kadrą? Jak wszyscy byli zdrowi, to lekką ręką wywalił na kolejne wypożyczenie Reguilona a później cały sezon gra bez bocznego obrońcy, nie masz pomocników więc ściągasz z wypożyczenia Odegaarda po czym nie używasz go przez pół sezonu i wywalasz na wypożyczenie. To samo Kubo, lepiej żeby się "rozwijał" w drużynie drwali niż dostał rotacje i odciążył skład.
Gra cały sezon jednym składem, praktycznie zawsze się spieszy z wypuszczeniem rehabilitanta, który z miejsca wskakuje na najwyższe obroty przez co Carvajal łapie którąś kontuzje z rzędu i potem się dziw, że 60 w ciągu sezonu.
Przecież to też jest podstawa trenerska i kontuzje są winą tego jak pracują, nikt im piłkarzy nie pobił, że są kontuzjowani. Nawet wystarczy zobaczyć, jak często oni nie mają treningów regeneracyjnych, tylko bezpośrednio po meczu dostają wolny dzień.
Z resztą co to za tłumaczenie kontuzjami, my zeszły sezon też mieliśmy pełny kontuzji, był okres w którym kadra wynosiła tylko 17 osób i w takim składzie utrzymywaliśmy się na fotelu lidera i dopiero miernota Setien zrobił nam wysiadkę metr od kibla i skończyliśmy z różnicą 5 punktów, co nie jest złym wynikiem jak na tak rozwalony sezon.
0
@Rewolucja123 Sratatata w dupie organki... Messi bez formy od kontuzji w 2019, Griezmann stracony sezon na przerzucaniu po pozycjach i wymaganiu by grał coś czego nie potrafi, Alba bez formy od 2018 roku, Lenglet bez formy od odejścia Valverde, Ter Stegen bez formy w tym sezonie, Busuets bez formy od 2016 roku, Pjanić bez formy w ogóle, Cou bez formy od transferu a do tego z kontuzją, De Jong bez formy od przyjścia do Barcelony, Roberto nigdy nie był mocnym i solidnym piłkarzem a uzupełnieniem składu, też bez formy w tym roku.
Dembele 2 lata prawie w piłkę nie grał, pierwszy sezon rozegrany bez dłuższych kontuzji ale braki umiejętności i inteligencji, to nie jest topowy zawodnik.
Araujo, Dest, Pedri czy Trincao to dzieciaki bez doświadczenia, które nie są w stanie brać na siebie odpowiedzialności za wyniki a musiały to robić i Martin, typ po którego nikt by się nawet za darmo nie schylił, gdyby nie kontuzja Dembele i możliwość kupienia kogoś poza oknem transferowym za śmieszne pieniądze.
Rzeczywiście, top topów, powinniśmy wygrać ligę już w marcu gdyby nie Koeman, który zabronił Messiemu, Griezmannowi, De Jongowi, Pedriemu i reszcie nie trafiać do pustej bramki.
A przy okazji był tak złośliwy, że kazał Legnletowi faulować gości w naszym polu karnym...
0
@kamiVeB I co z tego? Junior to junior, a czy wychowany u nas czy nie, to jakie ma znacznie? Kopać się niegotowymi albo w ogóle nie nadającymi się na ten poziom piłkarzami, tylko dlatego że się tu szkolili, nie ma żadnego sensu.
A w Realu to grają jakimiś leszczynami, bo mają szpital. Gdyby nie to, to by taki Park nigdy na boisko nie wyszedł bo jest po prostu słaby, gdyby nie był to już by był wywalony z klubu na wypożyczenie jak Odegaard którego przez pół roku Zidane na boisko nie wypuścił, jak Reguilon który potencjał ma większy od Mendiego ale Zidane go wyrzucił, jak Kubo który miał trafić do pierwszego składu a drugi rok obija się po ogórkowych klubach.
7
@kamiVeB Chryste, Pedri, Araujo, Mingueza, Dest, Trincao, dopiero co dołączył Moriba i nawet o to płacze, bo Real już wyciąga jakichś noname z Castilli bo po prostu nie ma kim grać xD
1
@arasz1819 Po co się ograniczać. MADAM jak ustawi z tyłu Griezmanna i Moribę.
2
@Szogi No tak, bo wymiana trenera sprawi, że Lenglet z Pique nie dostaną wylewów a Ter Stegen obroni strzał na krótki słupek...
0
@kamilop Klopp pierwszy puchar z Liverpoolem wygrał po 4 latach, Flick nie jest żadnym wyznacznikiem bo po pierwsze, to on znał zespół a po drugie to miał zespół a nie garstkę dzieciaków połączoną z garstką emerytów.
3
@Vebrol No to szanse są spore, bo jak na razie nawet w Lidze Europy nie zagrają
6
Uwielbiam pismaków. W poniedziałek Koeman zostaje i planuje kadrę, we wtorek Koeman wylatuje, w środę Koeman wylatuje a w czwartek Koemna może wylatuje ale chyba jednak zostaje i planuje kadrę.
0
@Nano22 A dawaj teraz wyścig odpal i zobacz jak fajnie. Na trzeźwo 4 miejsce w Haasie, po 4 piwach 18 pozycja.
0
@Dawid No super podobieństwo, spaść z fotela lidera a dogonić stawkę po fatalnym początku sezonu spowodowanego ogromnym rozbiciem drużyny po zeszłym sezonie...
0
@Dawid Nie wiem gdzie ty widzisz podobieństwo między Setienem który dostał skład na fotelu lidera La Liga i przegrał wszystko, kończąc na 8-2 z Bayernem a Koemanem, który dostał rozwaloną drużynę po Bayernie, bez kasy, bez prezydenta, bez transferów, bez formy, z koniecznością grania niedoświadczonymi dziećmi w podstawowym składzie, bo nie ma nikogo innego.
2
@Dawid Najlepszych 11 na świecie xD Banda dzieciaków w ich pierwszym sezonie na tym poziomie, pomieszana z bandą emerytów łącznie z Messim który mimo bycia kosmitą i tak stracił sporo jakości w ostatnich dwóch sezonach, do tego brak jakościowych zmienników na większość pozycji + jedyna klasyczna 9 to potężny Marin Braithwait kupiony z Leganes. Super 11, lepszej nikt nie ma xD
Już nie mówiąc o łączeniu nazwiska Klopp z brakiem sezonu przejściowego, gdzie gość swój pierwszy puchar w Liverpoolu zdobył po 4 latach a Koeman w Barcelonie po 6 miesiącach.
2
@Mizander Ale to żaden argument, utrzymanie kadry czy to odpowiednią pracą treningową czy rotacjami to jeden z ważniejszych elementów pracy trenera. Jeżeli Real ma szpital, to na własne życzenie, nikt tam Carvajala, Ramosa czy Hazarda nie pobił tylko byli źle zarządzani. Nam jakoś nikt nie mówił, że sukcesem jest zajęcie 2 miejsca w poprzednim sezonie, gdzie praktycznie pół rozgrywek mieliśmy tylko 17 piłkarzy dostępnych i musieliśmy wyciągać dzieciaki z kadry B bo byśmy bez zmienników grali.
Oficjalnie jeżeli Real przegra ligę w tym sezonie, to mają zły sezon a jak zajmą miejsce za nami to mają sezon tragiczny i żadne klasyki tego nie zmienią, bo mieli małą stratę do Atletico a Barca miała 11 punktów a jednak to my mieliśmy ligę na wyciągnięcie ręki a nie Real, bo Real nie potrafił wykorzystać potknięć.
3
@ptrx Najlepszy to jest ten, kto wygrywa ligę, jeżeli wygrywasz z głównymi rywalami a potem dupisz z ogórkami to gdzie jesteś najlepszy? Wygrywa się wojny a nie bitwy.
0
@Elvisek Ale czego oczekujesz od zawodników którzy jadą na oparach? Przecież taki Pedri dobija do 60 spotkań w tym sezonie (50 Barca + 7 kadra), De Jong już ma 60 rozegranych. Inni nie mają lepiej, dobijając bądź przekraczając 50 spotkań w 8 miesięcy i to przy uwadze na to, że nie było ani czasu na poważniejszy odpoczynek w wakacje, ani okresu przygotowawczego bo między zakończeniem rozgrywek zeszłorocznych a startem obecnej kampanii minął raptem miesiąc a na horyzoncie jeszcze jest Euro i Copa... W takich warunkach nie da się wykazywać pełnego zaangażowania przez 90 minut w każdym meczu. Po świętach ruszyliśmy z kopyta i było widać zaangażowanie przez cały mecz, ale tak się nie da od deski do deski przez cały czas z tak wąską ławką a i tak Koeman i jego sztab wykonali kawał dobrej roboty, bo mamy stosunkowo mało kontuzji przy takiej intensywności, gdzie w zeszłym roku, jeszcze przed pandemią mieliśmy okresy gdzie dostępnych było tylko 17 zawodników...
Serio, nie ma co wyciągać wniosków po tym sezonie, bo nie dość że jest porąbany i nikt nie gra tak jak powinien, Juve i Liverpool witają Ligę Europy, PSG przegrywa mistrza, Atletico i Real też ledwo zipią... Nic nie jest tak jak powinno, a my w tych ciężkich czasach pół roku nie mieliśmy prezydenta, rozwaloną kadrę, afery, awantury, brak większych transferów i problem finansowe.
Osiągnąć to co osiągnęliśmy to i tak jest świat i ludzie a Koeman maczał w tym palce.
23
Przecież wywalenie go to największy debilizm jaki można zrobić... Chłop dostał gówno nie skład, masa braków, brak klasowych zmienników na niektóre pozycje, garstkę emerytów i bandę dzieciaków z czego największa gwiazda jest kontuzjowana od pół roku. Nie dostał nikogo z zawodników których chciał, nie dostał wzmocnienia obrony, drużyna była rozbita po Bayernie, Setienie, i czystkach Baromenu.
Mimo to, udało mu się odbudować De Jonga który od przyjścia tutaj bardziej męczył niż cieszył, odbudował też Busquetsa który kaleczył oczy przez kilka lat a nagle zaczął być kluczową postacią w zespole. W sezonie, który w październiku był spisywany na straty udało nam się zdobyć PK, pokazać walczącą Barcelonę do ostatniej minuty i mieć mistrzostwo kraju na wyciągnięcie ręki. Ze słabym składem w pandemicznym sezonie bez publiczności i ogromnym natężeniem spotkań co praktycznie 3 dni przez cały rok, gdzie piłkarze są zajechani fizycznie.
I co, teraz go wywalić, bo Pedri z De Jongiem mieli wczoraj 4 setki w 5 minut i żadnej nie wykorzystali? Co miał Koeman zrobić z Albą który w najważniejszych meczach dostawał wylewów? Co miał zrobic z Lengletem który spowodował masową utratę punktów, skoro obok niego i tak już musiał grać De Jong bo nie było więcej obrońców na zmianę? Co miał zrobić z zespołem który oddawał po 30 strzałów na mecz i zdybywał tylko 1 bramkę? Przecież nie nauczy Messiego, Griezmanna i Dembele strzelać.
Koeman nie jest święty, ma swoje problemy ale to nie on był głównym powodem większości porażek tylko indywidualne wylewy ludzi, których nie da się zastąpić w obecnym składzie, bo na ławce nie czego nic dobrego.
I teraz świetnym pomysłem będzie zmarnowanie całego roku pracy i zaczynania wszystkiego od nowa z kimś, kto nie da nam żadnej gwarancji sukcesu.
Przypomnijcie sobie krzyki, że gorzej niż z Valverde być nie może a się okazało, że może być znacznie gorzej.
2
@daniel32778 Juventus zaliczył potworny regres formy w sezonie 18/19, jedyni topowi zawodnicy jacy odeszli to Higuain i Costa a w ich miejsce przyszedł Ronaldo. W tamtym sezonie Juventus zdobył ledwo 70 bramek ligowych, przegrał puchar kraju i odpadł z Ajaxem z LM, gdy sezon wcześniej zdobyli 86 bramek w lidze, wygrali puchar i odpadli z LM w 1/4 z Realem po kontrowersyjnym karnym na 4:3 w 93 minucie. W tamtym sezonie nie mogli się zasłaniać brakiem pomocy, słabą obroną czy kiepskim trenerem, bo mieli to samo co sezon wcześniej a rządził Allegri, który zdobył z Juve 5 pucharów i finały LM.
W kolejnych sezonach zaczęły się kombinacje ale z takim samym rezultatem: Ronaldo strzelał dużo bramek ale dziwnym trafem cała reszta przestała to robić co widać po statystykach i wynikach, bo równia pochyła. Ligi już nie dominowali, pucharu nie wygrali a w LM dostają w pałę od kompletnych underdogów.
Trudno nie połączyć faktów, skoro wszystko zaczęło się w momencie przyjścia Ronaldo.
0
@Encore Nie widzę nic lepszego w konieczności kolejnej przebudowy składu za 5 lat, bo cały obecny zaciąg nie będzie się już nadawał.
0
@Ratamahatta Jak chcesz, żeby za kilka lat twoja drużyna z wypalenia wylądowała poza Ligą Mistrzów to proszę bardzo. Klopp wypala zespół i nie sądzę, żeby dał radę oprzeć go na młodych zawodnikach.
1
@EdinsonCavani Wszystko przez ten je**ny zakaz zatrudniania niepełnoletnich w Hiszpanii. Gdyby nie to, to już byśmy mieli 4 Ligi Mistrzów w 3 lata.
0
@Krystian1588 Teorii już nie ma, matematycznie szansa jest ale przez wczorajszy remis praktycznie nic się nie wydarzy, bo my musimy wygrać wszystko a Real z Atletico muszą przegrać wszystko, co nie nastąpi.
0
Dobra, wyłączam i koniec ligowego futbolu na ten sezon.
1
Brawo, w nagrodę Roberto podstawa w przyszłym meczu.
0
@against_modern_football Dobra, ale nie wiem czy wiesz, że bez tych ogórów z Levante, byśmy nie mogli nawet myśleć o nawiązaniu walki z Realem i Atletico, bo Levante i ich pocisnęło?
0
@!34RC3!_0N4 A może trudno cały czas robić cuda na bramce? Przez lata był jedyny solidny, dziś ma spadek formy i nie jest w stanie ratować dupy po kolejnych wylewach obronnych a już się z niego ręcznik robi.