0

@Elvisek Ale czego oczekujesz od zawodników którzy jadą na oparach? Przecież taki Pedri dobija do 60 spotkań w tym sezonie (50 Barca + 7 kadra), De Jong już ma 60 rozegranych. Inni nie mają lepiej, dobijając bądź przekraczając 50 spotkań w 8 miesięcy i to przy uwadze na to, że nie było ani czasu na poważniejszy odpoczynek w wakacje, ani okresu przygotowawczego bo między zakończeniem rozgrywek zeszłorocznych a startem obecnej kampanii minął raptem miesiąc a na horyzoncie jeszcze jest Euro i Copa... W takich warunkach nie da się wykazywać pełnego zaangażowania przez 90 minut w każdym meczu. Po świętach ruszyliśmy z kopyta i było widać zaangażowanie przez cały mecz, ale tak się nie da od deski do deski przez cały czas z tak wąską ławką a i tak Koeman i jego sztab wykonali kawał dobrej roboty, bo mamy stosunkowo mało kontuzji przy takiej intensywności, gdzie w zeszłym roku, jeszcze przed pandemią mieliśmy okresy gdzie dostępnych było tylko 17 zawodników...
Serio, nie ma co wyciągać wniosków po tym sezonie, bo nie dość że jest porąbany i nikt nie gra tak jak powinien, Juve i Liverpool witają Ligę Europy, PSG przegrywa mistrza, Atletico i Real też ledwo zipią... Nic nie jest tak jak powinno, a my w tych ciężkich czasach pół roku nie mieliśmy prezydenta, rozwaloną kadrę, afery, awantury, brak większych transferów i problem finansowe.
Osiągnąć to co osiągnęliśmy to i tak jest świat i ludzie a Koeman maczał w tym palce.

23

Przecież wywalenie go to największy debilizm jaki można zrobić... Chłop dostał gówno nie skład, masa braków, brak klasowych zmienników na niektóre pozycje, garstkę emerytów i bandę dzieciaków z czego największa gwiazda jest kontuzjowana od pół roku. Nie dostał nikogo z zawodników których chciał, nie dostał wzmocnienia obrony, drużyna była rozbita po Bayernie, Setienie, i czystkach Baromenu.
Mimo to, udało mu się odbudować De Jonga który od przyjścia tutaj bardziej męczył niż cieszył, odbudował też Busquetsa który kaleczył oczy przez kilka lat a nagle zaczął być kluczową postacią w zespole. W sezonie, który w październiku był spisywany na straty udało nam się zdobyć PK, pokazać walczącą Barcelonę do ostatniej minuty i mieć mistrzostwo kraju na wyciągnięcie ręki. Ze słabym składem w pandemicznym sezonie bez publiczności i ogromnym natężeniem spotkań co praktycznie 3 dni przez cały rok, gdzie piłkarze są zajechani fizycznie.
I co, teraz go wywalić, bo Pedri z De Jongiem mieli wczoraj 4 setki w 5 minut i żadnej nie wykorzystali? Co miał Koeman zrobić z Albą który w najważniejszych meczach dostawał wylewów? Co miał zrobic z Lengletem który spowodował masową utratę punktów, skoro obok niego i tak już musiał grać De Jong bo nie było więcej obrońców na zmianę? Co miał zrobić z zespołem który oddawał po 30 strzałów na mecz i zdybywał tylko 1 bramkę? Przecież nie nauczy Messiego, Griezmanna i Dembele strzelać.
Koeman nie jest święty, ma swoje problemy ale to nie on był głównym powodem większości porażek tylko indywidualne wylewy ludzi, których nie da się zastąpić w obecnym składzie, bo na ławce nie czego nic dobrego.
I teraz świetnym pomysłem będzie zmarnowanie całego roku pracy i zaczynania wszystkiego od nowa z kimś, kto nie da nam żadnej gwarancji sukcesu.
Przypomnijcie sobie krzyki, że gorzej niż z Valverde być nie może a się okazało, że może być znacznie gorzej.

2

@daniel32778 Juventus zaliczył potworny regres formy w sezonie 18/19, jedyni topowi zawodnicy jacy odeszli to Higuain i Costa a w ich miejsce przyszedł Ronaldo. W tamtym sezonie Juventus zdobył ledwo 70 bramek ligowych, przegrał puchar kraju i odpadł z Ajaxem z LM, gdy sezon wcześniej zdobyli 86 bramek w lidze, wygrali puchar i odpadli z LM w 1/4 z Realem po kontrowersyjnym karnym na 4:3 w 93 minucie. W tamtym sezonie nie mogli się zasłaniać brakiem pomocy, słabą obroną czy kiepskim trenerem, bo mieli to samo co sezon wcześniej a rządził Allegri, który zdobył z Juve 5 pucharów i finały LM.
W kolejnych sezonach zaczęły się kombinacje ale z takim samym rezultatem: Ronaldo strzelał dużo bramek ale dziwnym trafem cała reszta przestała to robić co widać po statystykach i wynikach, bo równia pochyła. Ligi już nie dominowali, pucharu nie wygrali a w LM dostają w pałę od kompletnych underdogów.
Trudno nie połączyć faktów, skoro wszystko zaczęło się w momencie przyjścia Ronaldo.

0

@Encore Nie widzę nic lepszego w konieczności kolejnej przebudowy składu za 5 lat, bo cały obecny zaciąg nie będzie się już nadawał.

0

@Ratamahatta Jak chcesz, żeby za kilka lat twoja drużyna z wypalenia wylądowała poza Ligą Mistrzów to proszę bardzo. Klopp wypala zespół i nie sądzę, żeby dał radę oprzeć go na młodych zawodnikach.

1

@EdinsonCavani Wszystko przez ten je**ny zakaz zatrudniania niepełnoletnich w Hiszpanii. Gdyby nie to, to już byśmy mieli 4 Ligi Mistrzów w 3 lata.

0

@Krystian1588 Teorii już nie ma, matematycznie szansa jest ale przez wczorajszy remis praktycznie nic się nie wydarzy, bo my musimy wygrać wszystko a Real z Atletico muszą przegrać wszystko, co nie nastąpi.

0

Dobra, wyłączam i koniec ligowego futbolu na ten sezon.

1

Brawo, w nagrodę Roberto podstawa w przyszłym meczu.

0

@against_modern_football Dobra, ale nie wiem czy wiesz, że bez tych ogórów z Levante, byśmy nie mogli nawet myśleć o nawiązaniu walki z Realem i Atletico, bo Levante i ich pocisnęło?

0

@!34RC3!_0N4 A może trudno cały czas robić cuda na bramce? Przez lata był jedyny solidny, dziś ma spadek formy i nie jest w stanie ratować dupy po kolejnych wylewach obronnych a już się z niego ręcznik robi.

1

@PatrychoO Gdyby używał więcej techniki do tych uderzeń, bo próby pokonywania bramkarza kopami z czuba za często mu kończą w trybunie.

0

@Pazuzu Pooglądaj sobie mecze z początku sezonu gdy nie mógł zasłaniać się brakiem rytmu i formy.

0

Busquets wygląda tak, jakby mu maska przeszkadzała i nie orientował się w terenie. Dużo błędów, których nie popełniał nawet gdy był w złej formie.

0

Bramka w stylu Leo Benzema, taka w sumie z niczego. Może Barcelona zauważy, że kopiąc z pierwszej lepszej okazji strzela się więcej bramek niż próbować szukać idealnej okazji.

0

A dobra, już widzę.

0

A Messi to gra?

1

Nasza pomoc to jest xD. Jak można umieć tak fajnie dochodzić do sytuacji i nie nie potrafić ich wykorzystać. 5 minuta i Pedri z De Jongiem mieli już 4 setki zakończone bez celnego strzału na bramkę xD

0

@masq Dziwna logika. Jaka jest szansa, że z tymi profesjonalistami coś wygramy? Bo jak na razie, to zdominowaliśmy na lata LaLiga bijąc wynalazkami jak Guardiola czy Enrique wielkich speców Mourinho, Ancelottiego, Beniteza czy Simeone.
Z resztą, wystarczy popatrzeć na świat: Zidane będąc totalnym wynalazkiem jest drugim najlepszym tenereme Realu a specjalista Lopetegui wyleciał po kilku tygodniach. W Bayernie wielki specjalista Kovać prawie przegrał sezon przed świętami a wynalazek Flick zdobył tryplet. A najbardziej rozchwytywanym trenerem ostatnich miesięcy jest 34-letni Nagelsmann czyli wynalazek bez doświadczenia zarówno piłkarskiego jak i trenerskiego. A potężny Klopp co osiągnął? Wygrał 2 - ważne bo ważne - puchary i zaraz wyleci z Liverpoolu bo Liverpool max co zobaczy to Ligę Europy w przyszłym sezonie.
Nie ma reguły, i nie ma żadnej gwarancji, że zatrudnienie "specjalisty z doświadczeniem" da nam jakąkolwiek większą szansę na wygranie czegokolwiek, przejechało się na tym już wiele zespołów.

0

@Gaz Ale jakich młodych? Mingueza, Araujo, Dest cały czas są w podstawie. Trincao był tak często ogrywany, że cała La Rambla skwierczała, że to jego syn a kto mu więcej pozostał? Pjanić który dużo grał na poczatku sezonu i były te same płacze, że chłop nigdy na boisko nie powinien wychodzić?
Puig dostał jasny komunikat, że powinien iść na wypożyczenie, nie chciał to za to płaci, ale nie ma żadnego przypadku że nie gra a zamiast tego jest zajechany Pedri, bo Pedri nawet zajechany jest większym wkładem niż chodzący chaos Puig, którego nie widział ani Valverde, ani Setien, ani żaden z selekcjonerów na młodzieżowym poziomie rozgrywek od U18 po U23 i teraz Koeman też go nie widzi, a La Rambla jak uparcie jak osioł się będzie mądrzyć, że to trener się uwziął bo go nie lubi/nie gra młodymi.

0

Żenada, nie chciał czekać na Barcelone, gdzie to Barcelona czekała na niego od dawna ale słowem się nie zająknął, że chce odejść, żeby zbijać cenę. Nie wiem kto tu próbuje z kogo głupka robić, jeżeli chłop doskonale wie, że szejk nie chciał go oddać i żądał bajońskich sum. Więc albo Neymar to debil albo po prostu kolejny raz wyszło z niego cwaniactwo i obłuda a całe zamieszanie z Barcą to tylko gra na lepszy kontrakt z PSG i nigdy nie miał zamiaru wracać.

0

Real "my o sędziach nie rozmawiamy" Madryt. Powtórka z rozrywki, oni nie rozmawiają o sędziach zawsze wtedy, kiedy to przeciwnik jest krzywdzony.

2

@Wilczeq Oczywiście, że wyolbrzymiają. Według nich nie było ręki, bo Militao najpierw barkiem odbił a w którymś tam meczu im nie odgwizdali karnego. Szkoda, że zapomnieli, że i im sędzia nie gwizdał w tym sezonie jak Ramos sobie ręką piłkę odbijał.

0

@Vebrol Tyle, że my te ważne mecze przegrywaliśmy głównie przez obsrane zbroje piłkarzy a nie samą taktykę.
PSG to seria wylewów obronnych, Mbappe jak wbijał hattricka to nawet nikt mu nie przeszkadzał, bo a to Pique wybił mu piłkę prosto pod nogę a Dest się patrzył, albo w 3 poszli do jednego zawodnika, nie pilnując Mbappe w polu karnym.
Z Realem to samo, pierwszy mecz przegrany przez karnego z dupy, drugi mecz to najpierw wylew Alby, Araujo i MATSa, drugi gol to rykoszet to źle ustawiony Dest rykoszetuje piłkę na Albę, który nie potrafi wybić piłki tylko wbija ją główką do własnej bramki.
Do tego cała masa spotkań przegrana przez brak skuteczności i co ma trener zrobić z Dembele, Messim, Griezmannem, Albą, De Jongiem i resztą menażerii, że odwala manianę pod bramką mając multum setek?
Koeman mógłby lepiej reagować, ale po całym sezonie chyba już udwodoniono, że jego problemy decyzyjne wiążą się głównie z problemami kadrowymi które on widzi, bo jak wyszliśmy kilka razy składem jaki La Rambla chciała, to dostawaliśmy w cymbał, więc przerzucanie się że mógł Dembele wpuścić wcześniej niż w 80 minucie, jak Dembele w 80 minucie wchodzi i przegrywa pojedynki biegowe ze zmęczonymi obrońcami?

1

@Miszcz Textu FCB Wiesz, w klasyku był VAR, czerwona kartka, awaria sędziego i 10 zmian a doliczyli tylko 4 minuty.

0

Po co się bawić w jakieś doliczanie, po prostu niech zrobią zasadę złotej bramki i mecz wygrywa ten kto strzeli.

1

Można wypożyczać piłkarza tylko na okazję wykonywania karnych?

0

Byłem pewny, że będzie bramka. Jakim prawem te ogóry dopuszczają do tego, żeby Real miał przewagę w ataku? Jak można tyle czasu wracać do obrony? Za takie zachowanie, powinien być automatyczy spadek z LL.

1

@ptrx Barcelonka zawsze jak może wyjść na prowadzenie to przegrywa z ogórami więc nie ma szansy, nawet jakby Atletico i Real wycofały się z rozgrywek, to Barcelona oddałaby mistrza Sevilii.

1

Dobra, już wiem jak będzie. Sevilla będzie grać w piłkę i nic nie strzeli, Real przez przypadek coś wepchnie i wygrają. Stawiajcie domy.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?