Tasde
Dołączył/a: grudzień 2018
14 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
@Ciule123 No tak, bo po zakończeniu sezonu zdrowie się resetuje...
2
@pawello10 Za przeproszeniem chuj zrozumieją. SKoro UEFA widząc co się dzieje z piłkarzami w tym sezonie, przyklepała dodatkowe 4 mecze na ligę mistrzów.
2
Jak dla mnie to powinien być koniec mistrzostw, piłkarze są zniszczeni fizycznie po sezonie, podróże nie pomogą. Powinni to skończyć.
2
Nie przepadam za reprezentacjami, ale mistrzostwa oglądać lubie. Ładnie pokazują że piłka łączy, gdy potężne gwiazdy piłki nożnej chcąc nie chcąc muszą grać z ogórkami.
Np. taka Dania. Gdzie indziej niż w piłce reprezentacyjnej zobaczylibyśmy takie obrazki, gdzie potężna osobowość jak Braitwait na swoich plecach i bez grymasu ciągnie zwykłych entuzjastów sportu typu Kjaer, Christensen czy inne Erikseny.
9
@HighestInTheRoom To świadczy jedynie o twojej zaawansowanej ignorancji.
COVID również wywołuje zapalenie mięśnia sercowego, tak samo jak może wywołać dowolną ilość z 55 innych, na ten moment sklasyfikowanych chorób pocovidowych, które mogą dotknąć praktycznie każdego organu, w tym część jest dożywotnia (najpopularniejsze zwłóknienie płuc), i te choroby mogą wystąpić u KAŻDEGO, nawet młodego, zdrowego który przeszedł chorobę bezobjawowo.
A wiesz jakie są statystyki? Przekładając statystyki z Izraela na Polskę, w tej grupie wiekowej zachorowałyby 1444 osoby. Z 6,5 miliona. Prosta matematyka, częstotliwość tego NOPu to 0,02%. Wiesz jaką ta sama grupa ma szansę na dostanie choroby pocovidowej? 10%.
A czemu w ogóle ta szczepionka wywołuje takie rzeczy? Bo organizm uczy się walczyć z wirusem co powoduje różne skutki jak stany zapalne. Tylko przy szczepionce jest tego niedużo bo mRNA nie namnaża się tak jak to robi wirus i choroba jest lekka i krótka, w przypadku COVIDu organizm długo walczy z czymś co realnie sieje spustoszenie w bebechach, więc jeżeli komuś coś się dzieje po szczepionce, to po COVIDzie jest olbrzymia szansa, że miałby gorzej.
0
@marian_konopka Gonciarzowi mona wiele zarzuci, ale to inteligentny facet, on wie że niektóre rzeczy nie mają sensu, albo są głupie bądź nie do obronienia, dlatego tak to wyglądało u Stanowskiego. Co innego jak się jest idiotą jak Kapela, który sam podkopywał swoje argumenty i brnął w takie ślepe uliczki, że inteligentna forma życia by nigdy tego nie zrobiła.
3
@MatiFCB2000 Zalety likwidacji: prostsze rozliczenia, oszczędności budżetowe (koszt produkcji 1 grosza to 2 grosze). Wady: mniej precyzyjne rozliczenia, wzrost cen.
1
@Lathspell Mógł głową dobijać zamiast silić się na cholernie trudny strzał.
3
@Wossi61FCB Pomyśl w ten sposób, że dzięki tobie tysiące osób zobaczyło dwie bramki, bo jakbyś włączył to by nic się nie wydarzyło.
6
Messi faulowany w obronie we własnym polu karnym. Dawno nie widziałem takich obrazków.
0
@VenoM A w formie? Gra w lidze pastuchów więc sugerowanie się liczbami nie jest miarodajne jak na podstawowego napastnika PSG, ale jego forma w tym sezonie była mocno wahliwa i raz grał dobrze, raz znikał a jeszcze w maju pół miesiąca miał kontuzje. Wystarczy sobie zobaczyć jak im poszły eliminacje, grali gówno i strzelili 3 bramki takim tuzom jak Ukraina, Kazachstan i Bośnia.
@Vintee No świetnie, że ładuje bramki, w Barcy też strzelił 20 a wszyscy narzekają że bez formy i często znika. Przypomnę tylko, że powołania były rozsyłane przed obecnymi meczami a nie po nich.
1
@Kgorecki2500 I tak powołanie dostał tylko przez tragiczną sytuację napastników Francji, gdzie Mbappe i Griezmann byli bez formy w sezonie a Żiru w ogóle nie grał.
0
@Criss18Barca Tu nie ma żadnej zagadki - nie rozwijałby się. Ani lewicowa ani prawicowa polityka nie jest dobra i jest ślepą uliczką.
0
320 milionów przez 9 lat czyli każdy uczestnik powinien dostawać po 10 milionów za występ. A jaka jest rzeczywistość? Za pierwszy SPH w Arabii, Real, Barca i Atletico dostało 9 milionów a Valencia 3 miliony, i pewnie każdy mały klub też dostanie takie grosze.
0
@JarekS Których? Przez większość kadencji Valverde w La Masii nie było nikogo na odpowiednim poziomie. Potem dopiero pojawił się Puig na którego Valverde nie chciał stawiać, ale to nie dlatego, że uparł się grać Rakiticem tylko dlatego, że Puig niewiele sobą reprezentuje i nie stawiali na niego też w żadnej kadrze młodzieżowej, Setien trochę go ciągał ale w najważniejszych momentach też rezygnował i teraz Koeman też go nie chce. Przypadek? Czy może wyrwał córki wszystkich trenerów w Hiszpanii?
A poza Puigiem to kto był taki super w sezonie 2018/19? Nikt, dopiero 19/20 wyciągnął kilku młodych, Fatiemu zaufał w ciemno bo chłopak nawet meczu w III lidze nie zagrał, tylko kilka spotkań w UEFA Youth. Wyciągnął też Araujo, Pereza, sporo grał Alenia. Młodych spoza La Masii próbował ogrywać Todibo i Wague ale to nie mieli poziomu na Barcelonę.
To jeszcze raz zapytam: komu niby nie dawał szans i jakie sukcesy odnieśli od czasu jego odejścia, bo to już 1,5 roku.
2
@PJ777 Mało chorują bo się o nich dba i chucha na nich. Ale to nie sprawia, że mają dobrą odporność. Przemęczenie organizmu ma spory wpływ na odporność, piłkarz który musi grać co 3 dni ma zmęczone ciało, organizm zużywa ogrom energii na regenerację a tym samym pogarsza odporność. To był case i sianie paniki na początku pandemii, bo umierali albo ciężko chorowali młodzi, zdrowi co się później okazało sportowcy z dużymi obciążeniami typu maratończyk czy kolarz.
5
@Abominacja U ciebie nie zmniejsza w ogóle szansy, zmniejsza szanse że ty ją przeniesiesz bo szybciej sobie z nią poradzisz. Kwestia tylko taka, że piłkarze podczas zwykłego dnia mają bardzo wiele kontaktów nie tylko między piłkarzami, są to też media, trenerzy, fizjoterapeuci, asystenci, pracownicy administracyjni. Każda z tych osób ma też rodzinę a wszystkich zaszczepić się nie da. Niektórych też zaszczepić nie można, niektórzy szczepić się nie chcą, plus szczepionka nie ma 100% skuteczności tylko w przypadku podstawowej odmiany 93% ale już przy indyjskiej 88%.
Kolejnym elementem jest kwestia medyczna: szczepionka uczy nasz układ odpornościowy jak zwalczać wirusa, ale trzeba mieć sprawną odporność a sport szczególnie na tym poziomie to nie jest zdrowie i jakby grał czy ćwiczył z wirusem, jest szansa na obniżenie odporności co w konsekwencji mogłoby spowodować komplikacje przy przechodzeniu choroby.
No i aspekt społeczny, Hiszpania ma 46 milionów obywateli, ilość szczepionek jest ograniczona więc wszędzie masz różne akcje wyszczepień, żeby jakoś to rozłożyć i szczepić najbardziej potrzebujących. Na obecną chwilę wyszczepionych w Hiszpanii jest trochę ponad połowa gdy w takiej Polsce jest już 2/3. Bardzo źle by wyglądało, gdyby pierwszeństwo przed ludźmi ciężko pracującymi na chleb dostali młodzi, zdrowi milionerzy, żeby mogli sobie pokopać piłeczkę bez przeszkód.
9
@Abominacja Szczepionka chroni twoje zdrowie i skraca czas choroby, nie jest natomiast magiczną barierą, która ochroni cie przed zarażeniem i roznoszeniem choroby dalej.
1
@LatajacyHolender Ta ta ta, opowiedz mi jeszcze co się działo w 1974 roku. Wiesz, że doszli do finału w 2019 roku a mamy 2021? Bardzo chętnie podbijasz jego wartość czymś co się wydarzyło 2 lata temu, ale chyba zapadłeś w śpiączkę i umknął ci sezon bieżący, gdzie był tak użyteczny, że jego drużyna ledwo co uniknęła gry w Lidze Europy a on sam stanął w połowie stawki ocen w Premier League czyli dość kiepsko. Może niech zostanie u nas Pique, w końcu kiedyś zdobył wszystkie możliwe puchary.
1
@Przemas8411 Co kogo obchodzi co tam sobie ludzie krzyczą. Tutaj połowa ludzi klaskała uszami jak przychodził Dembele, Coutinho czy Griezmann by potem drzeć się, jak złe transfery zarząd przeprowadził. Fakt jest taki, że Wijnaldum to przeciętny piłkarz który miał dobrą jakość w stosunku do ceny, ale lepszy nie będzie, podstawą drużyny w wieku 30 lat nie zostanie, nie ma żadnego argumentu, żeby się licytować i nadwyrężać budżet.
30
@LatajacyHolender Aha, nie jest wspaniały bo nie chce płacić podstarzałemu średniakowi ogromnych pieniędzy, gdy klub jest w złej kondycji finansowej? To nie jest żaden młody perspektywiczny talent czy wielka gwiazda, zwykły piłkarz z topowych drużyn, który nie wyróżnia się niczym nadzwyczajnym, licytowanie się o niego z petrodolarami nie ma najmniejszego sensu.
A i co do PSG to trochę odleciałeś, bo pod jakim kątem PSG ma być obecnie lepsze od Barcelony? Mają ogromny hajs, wiele gwiazd i zero projektu, dalej nie mając na koncie żadnego osiągnięcia (bo wygranie tej ich śmiesznej ligi to żadne osiągnięcie za taką kasę, choć nawet tego nie dali rady zrobić).
3
Co tam znowu się w Realu rozlało, że Marca znowu wymyśla brednie o Barcelonie?
0
@Borneo A ty nie gadaj z Jankiem, to nie ma sensu, on żyje w swoich urojeniach i nawet nie zrozumie co napisałeś, albo w ogóle tego nie przeczyta. Gość już wczoraj sam się zaorał, pisząc wielki elaborat o gejach, podpierając się badaniami które zaprzeczały wszystkiemu co napisał ale nie przeszkodziło mu to w dalszym szerzeniu swoich chorych wizji. Rozmowa z nim szkodzi bardziej niż miesiąc pod respiratorem, należy go ignorować i może się kiedyś znudzi i usunie kotno.
2
@michal26 No i super, tylko twoja wizja nie wzięła pod uwagę tak wielu czynników, że równie dobrze mógłbyś napisać cokolwiek i nic by z tego nie wynikało.
To jest pandemia a nie "biznes", niewiele osób na niej zyskuje a do tego ci co zyskują doskonale wiedzą, że to jest tymczasowy zysk, bo wraz z postępem globalnego kryzysu spada ilość klientów. Rządy nie bawią się w negocjacje i robienie dobrze, ma być szybko i tanio, żeby każdy mógł sobie pozwolić na finansowanie tego, żeby szybko rozwiązać problem i wrócić do normalnej pracy.
Pfizerowi też pandemia w żadnej mierze nie jest na rękę, bo też stracili olbrzymie pieniądze, średnio 2 mld straty kwartalnie w stosunku do okres przed pandemią.
Kolejna kwestia to olbrzymie naciski na zawieszenie prawa patentowego, naciska WHO, naciskają rządy różnych krajów, naciska nawet prezydent USA, więc zaraz kurek ze szczepionką może się otworzyć i każdy będzie mógł je produkować.
Do tego na rynku jest spora konkurencja, 5 środków w powszechnym użytku, 300 innych było w produkcji ale nie przeszły testów bezpieczeństwa, co nie znaczy, że nikt już nad nimi nie pracuje i gdyby pandemia się ciągnęła to by nie wyszły kolejne leki. A parcelacja rynku w takiej sprawie to szybka droga do braku rentowności.
Kolejna sprawa to kwestia mutacji. Tutaj niedużo trzeba, żeby cały twój biznes poszedł do kosza i nie ma żadnej gwarancji, że na nową mutację takie Pfizer będzie w stanie stworzyć skuteczne remedium o takim samym zainteresowaniu jak obecne. Sądzisz, że ktoś wikłałby się w lewe układy w tak dynamicznej sytuacji? Już teraz różne odmiany mimo niewielkiego rodzaju mutacji wykazują sporą odporność i na oryginalną odmianę masz 93% skuteczności ale na indyjską już tylko 88% i w każdej chwili może się pojawić odmiana, z jeszcze niższym współczynnikiem skuteczności.
W takim wypadku, gdyby oficjalnie sprzedawali po kosztach a brali pod stołem jakieś deale, to w przypadku znacznego spadku skuteczności, państwa musiałby się wycofać i co by taki Pfizer zrobił? Do sądu poszedł z lewą umową? Byliby skończeni.
No i ostatnia kwestia bo więcej mi się pisać nie chce, konieczność powtarzania szczepień nie jest biznesem, bo i tak niechęć do szczepień jest ogromna, więc na tym by dużo nie zarobili.
0
@michal26 No to naucz, bo matematyka jest przeciwko tobie, więc chętnie posłucham lekcji, jaki biznes tu zrobili, oprócz głównie marketingu i rozwoju technologicznego.
2
@barcelonaLM Problem w tym, że nikt miliardów nie zbija na szczepionkach. Sprzedają ją po 19 dolarów, przy kosztach produkcji 15 dolarów a w grę wchodzą jeszcze potencjalne uszkodzenia, zwroty, koszty dalszych badań i logistyka przy -70*C.
0
Jeżeli ta silna paka Portugalii nie dała rady tak ponoć słabej Hiszpanii, to albo grali na 30% albo coś tu nie gra z potencjałem tej drużyny.
0
@verdant Bo to ludzie tego samego pokroju, post miał 10 plusów zanim ktokolwiek byłby w stanie przeczytać choć jeden wrzucony link. Śmieszne jak ludzie uważający się za inteligentniejszych od innych nie rozumie nawet jak głęboko nurkuje w szereg błędów poznawczych, tutaj mamy idealny przykład takich błędów, szczególnie błędu konfirmacji, efektu zaprzeczenia czy efektu skupienia.
3
@Nihas Gość ma po prostu chorą głowę, posiłkowanie się "badaniami" skrajnych konserw, mieszanie w to profesjonalnych badań licząc, że nikt nie będzie ich czytał, bo nie wiem jak inaczej zrozumieć fakt, że dwa linki jakie wkleił przeczą wszystkiemu co próbuje udowodnić a mimo to, dalej brnie w temat.
Do tego wstawia jeszcze jakiś magiczny instytut z dupy, że z homo czy transseksualizmu da się wyleczyć. Oczywiście, znowu przypadkiem ma to silne powiązania religijne a jedna z założycielek szczyci się tym, że w bogu znalazła prawdę, otworzyła serce na Jezusa i to ją zmieniło... Widziałem już takie filmiki, katowali mnie tym 15 lat temu na lekcjach religii w szkole, i tylko tam bo materiały miały zerową wartość merytoryczną i katechetka dostała zakaz ich prezentowania.
Z resztą o czym tu gadać, leczenie homoseksualizmu... 100 lat nauki i to nie "lewackiej" bo eksperymentowano z bardzo brutalnymi środkami bez najmniejszych rezultatów.
3
@Nihas Nie zaprzecza, tylko ten typ czytać nie potrafi. Konkluzja drugiego linku:
"Nevertheless, many uncertainties remain to be explored, including how sociocultural influences on sexual preference might interact with genetic influences. To help communicate our study to the broader public, we organized workshops in which representatives of the public, activists, and researchers discussed the rationale, results, and implications of our study."
Nie ustalono, jaki jest wpływ społeczno-kulturowy na genetyczne uwarunkowania. Nie ustalono, ale typol podpiął pod to badanie jakiś wycinek z cholernie źle ocenianej pod kątem merytoryki naukowej, książki Beaty Wieczorek, całkowicie przypadkowo wydanej przez Frondę, skrajną katolicko-konserwatywną gadzinówkę PiSu.