Tasde
Dołączył/a: grudzień 2018
14 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
@AlicjaFCB No ale kogo do gry ma Neymar a kogo Messi. Banda patałachów która ma problemy z podaniem czy strzałem na pustą bramkę.
0
@Encore Oby nie, muszą dzisiaj odpaść żeby tradycji stało się zadość.
17
Wszystko fajnie, ale śmierdzi mocno grą pod Brazylię, tak jak i cały turniej został ułożony. Już dziś sędzia robił co mógł, żeby Argentyna nie miała łatwej przeprawy, bo można tłumaczyć czasami gorszą grą, ale Kolumbia nie powinna dokończyć meczu w komplecie a do tego ewidentny karny, którego nie sprawdzano co jest tak oczywiste, bo ich domeną jest memłanie każdej pierdoły po 5 minut na VAR a tutaj w kilka sekund wznowienie. Oczywistym jest, że sędzia nie chciał widzieć tego faulu.
2
Martinez wszedł w głowę Miny jak do siebie a potem zgwałcił go w płat czołowy.
2
Z jednej strony czuje trochę niesmak, gdy komentatorzy w każdym meczu Ameryki Płd. jakby to zwierzęta były, z drugiej strony trudno się z nimi nie zgodzić, bo poziom organizacji i sędziowanie to serio, jakby dać komputer jakiemuś plemieniu z dżungli, które w życiu prądu nie widziały. Jak nie VAR przez 10 minut każdej pierdoły, tak oczywiste karne czy faule na kartki i zero reakcji.
1
@integral92 Tyle, że City nie miało problemu z FFP tylko z kreatywną księgowością, gdzie hajs za sponsoring płaciła inna firma, niż ta która docelowo była sponsorowana, co i tak nie miało żadnego znaczenia bo właścicielem obu firm jest ten sam szejk.
Takie "przewały" w futbolu to akurat norma i nikt nigdy nie dostał tak wysokiej kary jaką miało dostać City, bo to była czysta pokazówka UEFA, która jest na wojennej ścieżce z szejkiem od samego początku. I ta pokazówka była warta tyle samo co pokazówka przy Superlidze, która skończyłą się na niczym bo im sądy powiedziały, że ich po***bało i nie będzie żadnych kar. Z tego samego powodu City po prostu się odwołało i debilom z UEFA faja zmiękła.
2
@Pawlak1992 Absolutnie nikogo nie interesuje to, że Lewandowski pobił rekord Mullera i jakie wyniki osiąga w Bundeslidze. Złoty but daje mu plusa, ale przewalił Euro, przewalił LM (wiadomo że przez kontuzje, ale też się liczy). Nie zdobędzie ZP i nie ma opcji bo niby czemu? Nastrzelał bramek, ale czy był lepszy od kogoś kto wygrał LM? Łatwiej wygrać Bundeslige czy Premier League?
Jak dla mnie, wszystko rozejdzie się o to, jak będzie szło Anglikom na Euro i to któryś z nich zgarnie nagrodę.
2
@Bykunn Bo są głupi. To, że Orlen to spółka skarbu państwa, nie znaczy, że ta firma nie zarabia na siebie sama. Na F1 kasa idzie z budżetu marketingowego, gdyby nie poszła do F1, poszłaby do kolegów tej bandy złodziei typu Gazeta Polska Codziennie czy inne Frondy i Wolne Media
1
@Stoiczkow Oprócz tego, że często się myli to jest coś gorszego. On jest defetystą, nie buduje emocji pozytywnych tylko zawsze musi być krytyczny i negatywny. Najlepszy przykład w ostatnim meczu Polski, gdzie przy wyniku 2:0 powiedział że jest po meczu. Komentator który ma kilka dekad doświadczenia, który wie że może się wszystko zdarzyć i były większe comebacki MUSI powiedzieć, że po meczu niszcząc jakiekolwiek nastroje a potem odrobiliśmy 2 bramki.
1
@Sztywno Trudno na to odpowiedzieć, teoretycznie Battlefield V albo BF1 powinny być najbardziej optymalne bo są w miarę nowe, ale tutaj też już dużo graczy nie zobaczysz bo to już stare gry a BFV ogólnie nie był udaną premierą, choć bez problemu znajdziesz ludzi do grania. Najlepiej poczekać do jesieni na nowego BF-a
0
@IbrahimAfellay Nastaw budzik, żeby w miarę wypoczętym być na mecz. Jak na zmęczeniu zaczniesz oglądać, to zaśniesz bo mecze na Copa bywają nudne
0
Co jest? Vinicius nie jedzie na olimpiadę bo go Real nie puścił a kilka dni temu była informacja, że Pedri jedzie i Barcelona nie może go nie puścić. Jak to działa?
0
@LukaszFan No super, to było dekadę temu a już u schyłku Guardioli tiki taka bardziej była klepaniem niż szybką grą, więc to nie jest odpowiedź na pytanie, czemu kibicuje Barcelonie 2021
0
@Criss18Barca To kluczowe pytanie, czemu kibicujesz Barcelonie, skoro robi właśnie to, czego nie lubisz?
9
Plusem tej żenady w wykonaniu Hiszpanii jest to, że gracze Barcelony są najlepsi na boisku.
0
Czemu te miernoty hiszpańskie nie potrafią strzelać z dystansu, wszystko próbują wepchnąć pod samą bramkę zamiast testować bramkarza z dystansu.
0
@ProMILs Bez przesady, Modrić mógłby być ojcem Pedriego, 18 lat a 32 lata to kategoryczna różnica utrzymaniu kondycji i prędkości regeneracji organizmu.
6
Widzę, że biali dalej mają ból dup o brak piłkarzy Realu w składzie a ja dalej się zastanawiam, kogo miał powołać Enrique, skoro jedynym piłkarzem z Hipszanii który prezentował jakikolwiek poziom był Nacho, który dalej jest 30-letnim rezerwowym od rzucania po pozycjach, nie jest perspektywiczny dla kadry a i jego forma to dość spory kamuflaż, choć biali twierdzą, że to jeden z najlepszych obrońców La Liga w tym roku (ale raczej tylko oni). A poza Nacho kto? Pompowali Ramosa, który w 2021 roku rozegrał 1 mecz, teraz pompują Carvajala, co nawet nie wiedziałem, że chłop jest już zdrowy, bo zakończył sezon z kontuzją a rozegrał tylko 1100 minut z 4600 możliwych.
Czy serio można było złożyć lepszy zespół jakby dołożyli zawodników z Realu?
0
@socha Fajny skład, tyle że zawsze stawiani są w roli faworyta a jeszcze nie znalazł się trener, który potrafiłby cokolwiek wykrzesać z gwiazdeczek wybieranych na podstawie wysokości pensji.
0
@patry295 Pieniądz jest tylko środkiem płatniczym, jego realna wartość jest odzwierciedleniem stanu gospodarki. Dodruk ma niewielkie znaczenie w długiej skali bo i tak wszystko dąży do osiągnięcia realnej wartości, czyli możesz sobie nadrukować pieniądze, wartość chleba pozostanie taka sama ale jego cena w sklepie wzrośnie z 5 do 50 złotych. W krótkiej perspektywie pensje nie nadążą za rosnącą ceną i będzie drożej, w długiej wszystko się unormuje, tyle że będzie więcej papieru do noszenia. Ale swoją drogą śmieszny jest argument z tym dodrukiem i spadkiem wartości pieniądza, skoro mówimy tutaj o zmianach rzędu 4% w skali roku, gdy takie BTC potrafi zmienić swoją wartość o 15% w skali tygodnia.
A bitcoin jaką ma wartość? Kto jest autorytetem stabilizującym jego kurs? Jakie ma odzwierciedlenie w gospodarce? Nie ma żadnej, czysta spekulacja.
Zyskuje na popularności? No zyskuje, tyle że głównie jako narzędzie spekulacji, niewielki odsetek ludzi zechce nim płacić, bo jest gównianym środkiem płatniczym właśnie przez jego absolutny brak stabilności. Zapłacisz firmie produkującej auta odpowiednik 100 tysięcy, żeby zrobili ci furę a zanim ją skończą robić, to się okaże, że kurs poleciał na mordę i dostali zapłatę, której wartość nagle spadła do 50 tysięcy i nie ma żadnej gwarancji, że kiedykolwiek wróci do nominalnej wartości. Równie dobrze mógłbyś płacić akcjami CDPR, firma która idzie na takie biznesy robi to najczęściej w formie marketingu, bo co i gdzie możesz od tej Coca Coli kupić za BTC? I w którym salonie zapłacisz BTC za BMW?
A co do długoterminowości, to sam się motasz. Skoro rok temu kurs był niższy niż obecnie a całe zamieszanie to kwestia ostatnich 8 miesięcy, z czego 6 miesięcy kurs rósł a obecnie od 2 miesięcy spada, to o jakiej długoterminowości mówisz? Szybko urósł, teraz tak samo szybko spada, na jakim kursie się zatrzyma - nie wie nikt jak to ma miejsce w przypadku spekulacji, ale regularnie spadający kurs zachęca do sprzedaży i nakręca spiralę, tak czy inaczej, obecny wybuch BTC to sprawa krótsza niż rok a już słabnie, więc po co zaczynasz rozmowę o długoterminowości?
2
@konikroni A no to, zapomniałem że we Francji jest jeszcze potężny Lyon któremu raz na kilka lat coś wyjdzie poza Francją, no to przepraszam, strzela 18 ogórkom i Lyonowi.
Druga sprawa, to nie czytasz ze zrozumieniem. Tak, zdarza mu się pobić czołówkę Europy, np. nas i Bayern w pierwszym meczu, w drugim gdy pojawiła się presja to już nic nie potrafił zrobić, z City to już kompletnie strzału nie oddał. W zeszłym sezonie gdy doszli aż do finału, Mbappe nie zdobył bramki poza fazą grupową.
W 2019 strzelił w pierwszym meczu z United, a w drugim gdy była presja to rezerwy przetrzebionego United wyłączyły go praktycznie całkowicie i PSG odpadło w 1/8, w 2018 też nie zdobył żadnej bramki poza fazą grupową. A jak tam mu poszło na Euro? Żadnej bramki i zmarnowany karny gdzie po minie było widać, że go zmarnuje? A może eliminacje do MŚ? Też bez bramki, choć to nie pierwszyzna, bo we wszystkich eliminacjach na MŚ w jakich brał udział (9 spotkań) zdobył tylko 1 bramkę i 0 asyst. Ale za to dobrze mu idzie strzelanie w meczach towarzystkich.
Już nawet mi się nie chce dalej przytaczać, bo jeżeli umiesz czytać, to już zrozumiesz, że w meczach z dużą presją Mbappe robi kupę w majtki i staje się bezużyteczny, to jeszcze raz się zastanów, na jakiej podstawie oceniasz, że jest jednym z lepszych na świecie? Bo ci gazety tak napisały, że super gwiazda i ty w to uwierzyłeś? Pocieszę cię, on też w to uwierzył i to doprowadziło go do miejsca, w którym jesteśmy teraz, czyli ogromnej kompromitacji.
A na MŚ 2018 zdarzyło mu się trafić kilka bramek, połowa z nich była z Argentyną która robiła wszystko żeby te bramki strzelił, ale to już szczegół, sądzisz że piłkarz cokolwiek udowodnił, bo zdobył 4 bramki na jednym turnieju a na następnym już żadnej?
0
@patry295 Ehe, oceniaj długoterminowo coś, co jest tylko i wyłącznie bańką spekulacyjną bez realnej wartości xD Chłopie, głupi tweet Muska spowodował spadek wartości o 15%, chwilę później Chiny stwierdziły że zakażą obrotu kryptowalutami a potem uwaliły kopalnie i kurs poleciał o prawie 50%. W każdej chwili USA i EU może zrobić to samo i z całej tej wartości wrócisz do tego co było przed tym "długim terminem". Trzymanie bitcoina w zestawieniu finansowym mija się z jakimkolwiek celem, szczególnie jak w momencie rozliczenia kurs będzie w dołku i wyjdzie, że masz kilkaset tysięcy straty, super biznes.
A wracając jeszcze do tej długoterminowości, to rok temu kurs BTC był niższy niż obecna wartość, potem wystrzelił gwałtownie w górę a jeszcze szybciej spadł o połowę, więc nie wiem gdzie ty tu widzisz jakąś długoterminowość.
1
@patry295 Ta, super interes na "walucie" która w ciągu 2 miesięcy straciła prawie 100 tysięcy wartości.
9
@DonMatteo901 Oczywiście UEFA się nie zajmie sprawą, że PSG które praktycznie nie ma pieniędzy (bo tak mocno poleciały dochody w L1) szasta hajsem we wszystkie strony jak gdyby nigdy nic.
3
Nie ważne czy to prawda czy nie, bo gdyby potwierdził się ten doniesienia, to byłby tylko kolejny kamyczek do tego o czym głośno się mówi już w samej Francji. Mbappe to mały człowiek z dużą pensją. PSG go po prostu zniszczyło bo potencjał ma, ale tam nikt się nie zajmował wychowaniem, chcieli mieć gwiazdę i kreowali słabego psychicznie chłopaka na gwiazdę, przekonywali go o jego wielkości gdy zasadniczo niczego nie udowodnił poza biciem ogórów we Francji i kilkoma bramkami na MŚ 2018. Tyle, że od tamtych mistrzostw nie sprawdził się w żadnym kluczowym meczu a już się czuje tak ważny, że chciałby przestawić hierarchię w piłce nożnej.
Ja tam wróżę mu najwyżej bycia solidnym piłkarzem z podejrzeniem, że skończy jak większość "przebojowych młodzików" z wybujałym ego, czyli jako anegdota dla komentatorów za kilka lat. Wystarczy zwrócić uwagę, że przez ostatnie 3 lata nie zaliczył żadnego progresu, nie widać by mu jakość urosła, gra ciągle to samo, popełnia te same błędy, wykorzystuje te same triki.
Rocznikowo 23 lata w świecie piłkarzy to już sporo, zostało mu już stosunkowo nie dużo czasu żeby się ogarnąć a psychika i mental to nie są ćwiczenia na siłowni, że dobrze dobrane treningi i dieta zawsze zadziała, tutaj nawet najdroższy psycholog nie daje żadnej gwarancji sukcesu.
0
@Emhyr Depay mieściłby się w FFP z pensją, ale w zeszłym roku musielibyśmy zapłacić za transfer i tu byłby problem.
3
Chłop mógłby być jednym z najlepszych obrońców gdyby zdrowie mu pozwoliło. Za co gościa można szczególnie podziwiać patrząc na inne "panienki", to to, że chłop wracał z kontuzji i grał jakby nigdy nic mu nie było. Żadnego okresu przejściowego, żadnego łapania rytmu meczowego, wchodził na boisko i leciał jak po swoje.
6
Wiele razy byłem wyśmiewany, bo nie wierzę w wielkość Mbappe już od mundialu 2018, gdzie zagrał dobrze, ale widać było że ma gównianą psychikę i przerośnięte ego.
To się zaraz obrońcy wyłaniali, że zobacz jakie cyferki w żenująco słabej L1 wykręca, i co z tego że to liga pastuchów? A chłop od zawsze ginie w kluczowych meczach, gdy wszystko jest na jego barkach, poza meczem z Argentyną, która po prostu robiła mu prezenty i dawała idealne warunki, to gdzie błysnął? Nawet z rezerwami United nie był w stanie nic zrobić i odpadł w 1/8, nie mówiąc o tym sezonie, gdzie ładny pierwszy mecz gdy gramy na luzie a potem faza decydująca i co? Z Barceloną był szmacony w rewanżu, nic nie był w stanie zrobić a gasił go nawet Firpo, z Bayernem trochę lepiej, ale też to spora zasługa Neymara który dawał mu sporo miejsca, ale z City które nie słynie z żelaznej obrony i nie oddał nawet strzału na bramkę.
On nie ma mentalu na bycie wielkim piłkarzem, który może zbliżyć się do Messiego czy Ronaldo, przerost ego, złe wychowanie i $$$ z PSG, które zrobiło z niego małpkę wystawową i tak go w tej ogórkowej lidze pompuje, że chłopak chyba rzeczywiście myśli, że on już jest najlepszy na świecie.
2
Było do przewidzenia, widać było, że u Hiszpanów już mózg wysłał wiadomość do kupy, że spotkanie w majtkach. Nie zdziwię się, jak jeszcze coś wcisną w te 3 minuty.
0
@michaleu Ale oglądasz ten mecz czy debilne memy z neta? Prosta piłka z połowy boiska, nawet nie wiadomo do końca czy szła w światło bramki a to Simon sią bawił jak ogór totalny i zamiast patrzeć na piłkę to się patrzył w pole i zamiast przyjąć piłkę to ją kopnął do bramki...