1

@VeVoS I miał odkrywać wszystkie karty w politycznej grze z LaLiga? Najpierw to on musiał się dogadać z Messim i z innymi zawodnikami, jak widać rozmowy z Messim szły w dobrym kierunku, reszta zawodników się postawiła, LaLiga nie poszła na ugodę i masz komunikat, że Messi nie zostanie zarejestrowany.

0

@lukas10 No popatrz, a przyszedł do Barcelony i po pół roku nikt już się nie nabierał i go blokowali przy jakiejkolwiek próbie.

0

@lukas10 Bo trikasy najczęściej po połowie sezonu przestają działać, gdy już każdy ze sobą grał i zna sztuczki. Coutinho ze swoim zejściem szedł jak burza przez pół sezonu.

1

Ładne ma ten Depay zwody z obrotem, będzie to robiło zamieszanie przynajmniej przez pół sezonu.

0

@AlexDark00 To nie jest Fifa, że samo zadziała... Oni muszą się zrozumieć i ograć, a ogranie wymaga grania.

2

@AlexDark00 I będziesz klepał 4-3-3 cały sezon bez zmian, bo nigdy nie ograłeś innego sposobu, byle wygrać w sparingu...

11

@serek10 Nie klauzula tylko pensja jest problemem.

3

@BombowiecKrawczyk Dokładniej mówiąc, to nie ma mechanicznego biegu wstecznego w skrzyni biegów, ale do cofania wykorzystuje silniki elektryczne, więc praktycznie patrząc, wsteczny bieg posiada.

1

Bardzo dziwna polityka stoi w La Liga, i zarządzie i klubach. Blokowana jest elastyczność, gdy realnie wszyscy zarabiają na tym, że w lidze grają gwiazdy. Istnieje nawet szansa, że reszta klubów i liga zarabiają więcej na Messim niż Barcelona, bo ogromna pensja jest sprawą Barcy, ale dochodem z praw telewizyjnych dzielą się wszyscy. Pytanie: czemu po ubiegłorocznym błaganiu o pozostanie Messiego nagle zrobił się taki zwrot i uparcie dąży się do tego, żeby Messi odszedł? Czy to kwestia zespołów, którym bardziej niż na kasie zależy na osłabieniu Barcelony, czy to kwestia zarządu ligi i sposób ukarania za Superligę.

1

@MesQueUnClub96 Nie wiem, ale świat streamów pewnie wywali serwery.

3

@tbas Jak z synem Tuska co zarabia 60 tysięcy, co prawda rocznie i co prawda brutto czyli średnia krajowa do ręki, ale ładnie brzmi

1

@Janas11224 Słowo klucz: ambicja. Jemu jest wygodnie siedzieć w domku, tu gdzie ma kolegów. Z drugiej strony słabe zachowanie Barcelony, która powinna mu po prostu postawić ultimatum: albo idziesz na wypożyczenie i starasz się rozwijać, albo to ostatnia umowa jaką dostałeś. Choć może nie ma nacisku, bo jest tani a mają obawy, że w żadnym poważnym klubie nie pogra ze swoimi brakami.

1

@Jacu327 Warto zaznaczyć, że do tak znacznego wzrostu alfabetyzacji doszło dzięki publicznej i obowiązkowej oświacie. To tak dla ludzi, którzy łykają hasełka, że szkoły powinny być prywatyzowane.

0

@LS Nintendo Switch. Przynajmniej istnieje.

0

@maroon Obecnie CHiny są potęgą i wiesz co? Całe gówno, większość społeczeństwa to biedaki, dla których nawet nasz rodzimy bezdomny menel jest zamożny

0

@LuisSalvano Skąd wiem jakie ma podejście? No nie wiem, może stąd, że mimo propozycji i ostrzeżeń że grać nie będzie, on zamiast odejść na wypożyczenie żeby się rozwijać wolał cały sezon pierdzieć w ławkę? Piłkarz z ambicjami, szczególnie w takim wieku poszedłby do innego klubu grać w piłkę, Puig tego nie chce zrobić i woli marnować karierę na ławce. Więc podejścia są dwa, albo jest ultraoptymistą, który liczy na zmianę trenera na takiego co da mu grać, albo jemu jest po prostu wygodnie tu siedzieć, dostawać nie małe pieniądze i lansować się na bycie piłkarzem Barcelony.
A to, że może daje z siebie wszystko ale trener się uwziął, to można by sobie snuć, gdyby to była kwestia Koemana, tymczasem Puig był ostatnim wyborem dla wszystkich trenerów, nikt go za bardzo nie chciał i to nie tylko w Barcelonie, bo nawet w reprezentacjach narodowych nikt go nie chce.

1

@Jaro1279 Chciałbym, żeby Polska tak upadała jak Zachód. Dumny naród biednieje, zgniły upadający zachód się bogaci, dziwny ten świat.

1

@LuisSalvano Czyli powinien się z Barceloną pożegnać. To nie jest domowy klubik miejski tylko ogólnoświatowa marka, tu się zjeżdżają piłkarze z całego świata żeby grać o najwyższe cele a nie pierdzieć w stołek bo ciepło, bo koledzy i blisko morze. Niech idzie do Espanyolu jak nie chce opuszczać Barcelony, ale dla FCB z takim podejściem grać nie ma prawa.

0

@michal26 No super, tylko to państwo minimalne to dalej jest populizm. To nie jest zwolnienie urzędników tylko restrukturyzacja wszystkich procedur, totalne przebudowanie przepisów, ogromna inwestycja w cyfryzację i niebagatelne zmiany społeczne.
To jest operacja, która musiałaby zostać przeprowadzona perfekcyjnie, żeby przyniosła jakikolwiek skutek. A wiesz w jaki sposób Konfederacja ma zamiar to wykonać? Bo ja planów nie widziałem nigdzie, ani nigdzie o nich nie słyszałem poza hasłami o "redukcji etatów".
A teraz zajrzyj sobie do wydatków budżetowych i zobacz ile Polska by oszczędziła na zwolnieniu WSZYSTKICH biurokratów. Podpowiem, że praktycznie nic, bo większość kwoty z pozycji wydatków na personel publiczny to i tak niedofinansowani nauczyciele oraz niedofinansowane policja, straż pożarna, lekarze. Urzędnicy w tym wszystkim nie są ani największą ani najdroższą strukturą, której całkowita likwidacja nie pokryłaby nawet kosztów 500+, które Konfederacja chce utrzymać.
I tak, Mentzen opisał, że w tym momencie się nie da, co nie znaczy, że nie da się w ogóle. Problemów tylko jest kilka: jest to plan na przynajmniej kilka dekad, w trakcie których NIKT nie mógłby dotknąć dobrze przeprowadzonych reform - niewykonalne w praktycznie żadnym kraju świata.
Reformy musiałby być zrobione dobrze - dla Konfederacji niewykonalne, bo to nie jest partia tylko organizacja głodnych na stołki mord. To ugrupowanie nie ma i nigdy mieć nie będzie zdolności do samostanowienia bo łączy ze sobą kompletnie rozbieżne frakcje, więc jak chcesz stworzyć wolnorynkową gospodarkę o bezpaństwowym kapitale mając u swojego boku Bosaka z jego narodowcami czyli klasycznych socjalnych interwencjonistów?

0

@tbas Ale ja z tobą dyskutować nie miałem zamiaru bo nie ma o czym, Konfederacja się przyznaje, że ich wizja gospodarcza nie istnieje, mówi to ustami ich naczelnego ekonomisty Mentzena, choć już lata temu Korwin też o tym mówił a nawet pisał, taki wniosek był jasny nie tylko dla profesorów ekonomii ale dla każdego, kto choć szczątkowo zdaje sobie sprawę jak działa państwo, że ma zobowiązania i deficyt budżetowy więc nie możliwym jest obniżenie podatków. To jakiego poziomu dyskusji oczekujesz od tematu, na który nie da się dyskutować bo on nie istnieje?

1

@michal26 A co ma PO czy PiS do tego, że wizja Konfederacji to czysty populizm dla debili, którzy są za głupi żeby zrozumieć prostą matematykę bądź zbyt leniwi, żeby chociaż sprawdzić co co Konfederacja dokładnie chce z gospodarką zrobić?
Masz świeżą wypowiedź Mentzena z Hejtparku, gdzie jasno powiedział, że robi was w ch*ja, ich jedyny plan to co najwyżej likwidacja kompletnie nieistotnego podatku od spadku, reszty podatków nie da się ruszyć bo Polska ma długoletnie zobowiązania choćby w stosunku do emerytów czy ubezpieczonych na NFZ i nie ma możliwości obcięcia przychodów budżetowych.
To, że nigdy nie pokazali żadnej analizy na temat swoich haseł wyborczych nie jest żadnych przypadkiem, niskie podatki dzięki redukcji budżetówki i magicznemu wzrostowi gospodarczemu który nagle wygeneruje dodatkowe 400 mld "bo tak", idealne hasła dla debili.

3

@Tomo1989 Konfederacja gospodarczo jest TOP jak ktoś ma wiedzę o ekonomii na poziomie 12-latka. A do tego jest naiwny.

0

@PatrykBarca Tylko czy Alaba jest dobry? Ma umiejętności, ale wydaje się być słaby psychicznie, nie wygląda na kogoś kto mógłby stworzyć żelazną defensywę. Reszta obrońców Realu dokładnie to samo, coś tam potrafią ale żadnego lidera, tak jakby u nas mieli razem cały sezon grać Umtiti z Lengletem. Czy przy takiej obronie wejście Mbappe cokolwiek zmieni? Najpierw trzeba by ustalić, czy Mbappe to klasowy piłkarz czy mistrz obijania ogórów. Bo jak na razie furory nie robi żadnej, jak ktoś go nie zna to się nabiera na jego sztuczki ale szybko się go rozpracowuje i w La Liga gdzie poziom jest kilka razy wyższy niż we Francji sądzę, że po połowie sezonu stałby się Coutinho, czyli piłkarzem jednej sztuczki która zaskakiwała ale już nie zaskakuje.

0

@kkbarca Napi***ala jakby mnie ktoś kijem zbił, po pierwszej było lepiej.

4

@Colin94 Jak wykupią wszystkich bramkarzy, to nie będzie komu bronić i w ten sposób wygrają LM, potwierdzone info.

4

@kuz Nic nie zamykać, nie ma to sensu a wszelkie badania wskazują, że nawet restrykcyjne ograniczenia niczego nie zmieniają. Żeby lockdown cokolwiek zmienił, to musiałbyś zamknąć absolutnie wszystko na przynajmniej 2 miesiące, ale wtedy to realnie mógłbyś iść i się powiesić, bo dalsze życie po tym nie będzie miało sensu.

7

Co to za idiotyczne pytania... Barcelona powinna grać ustawieniem do którego ma wykonawców i które będzie skuteczne a nie 4-3-3 nawet jakby miało się skończyć kopaniem z autobusem na 1:0 przez 90 minut.

0

@verdant Durne też jest. Powiedzenie, że mądry Polak po szkodzie nie wzięło się znikąd, a edukacji nie potrzeba, żeby będąc właścicielem domu wiedzieć, że należy go ubezpieczyć (co kosztuje grosze) a potem są płacze, bo grad rozwalił dach i się woda leje do mieszkań. Tak samo z budowaniem na terenach zalewowych, co znowu mam idealny przykład z miejsca gdzie mieszka matka mojej dziewczyny. Teren zalewowy Bugu, jej siedlisko tam było zanim jeszcze Bug zmienił koryto i nie zalewał, ale od wielu lat już zalewa a mimo to dalej działki idą jak woda i ludzie stawiają sobie wille bo im tanio za ziemie wyszło, gdzie co chwila są wybicia wody a 10 lat temu to straż pożarna musiała ludzi do sklepu wozić bo nie dało się z miejscowości wyjechać. Jak to nazwać jak nie kretynizm?

2

@KrychaFCB I to jest powód, dla którego Bayern nigdy nie będzie klubem dla topowych piłkarzy z wielkimi ambicjami (nie licząc np. Lewego, choć on nie trafił tam jako topowy piłkarz a po prostu nie może za bardzo odejść). Ciepły domek do siedzenia, niby klub z światowego topu, jednak większość czasu outsider przez niekonkurencyjną politykę transferową. Raz na kilka lat udaje im się złożyć dobry zespół ale potem znowu lecą w dół i tak w kółko.

0

@barcelonaLM Bo większość ludzi jest po prostu durna ale nawet jeżeli myślą że to pic, to alert i tak zadziała, bo ten człowiek będzie miał w głowie, że dostał takie ostrzeżenie. Z alertem czy bez, przyjdzie kiedyś groźna burza (a przez zmiany klimatu będzie ich coraz więcej i będą coraz groźniejsze) i zbierze swoje żniwo, a dzięki ostrzeżeniu przynajmniej kilka osób zastanowi się, czy warto ryzykować i np. osłoni swoje auto przed gradem, albo nie pójdzie na wycieczkę.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?