- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1591 Culés
Gorące dyskusje
kodi77
117
Córeczka odeszła mi rok temu więc dzisiejszy dzień ojca boli podwójnie ale mam nadzieję że z... » Czytaj dalej
22 odpowiedzi
macio_944
9
Jedna odpowiedź do tego komentarza i kupuję dzisiaj alkohol
12 odpowiedzi
PioteK
0
Chyba Athletico Madryt kilka miesięcy temu myślało że Szwagry znowu nie będą mieli kasy i... » Czytaj dalej
23 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1591 Culés
1
Globalny wskaźnik alfabetyzacji dorosłych wynosi około 86%. Z każdym pokoleniem, które mija, coraz więcej osób uczy się czytać, zgodnie z Organizacją Narodów Zjednoczonych ds. Edukacji, Nauki i Kultury (UNESCO). Dane pokazują „znaczną poprawę wśród młodzieży pod względem umiejętności czytania i pisania oraz stałe zmniejszanie różnic między płciami. Pięćdziesiąt lat temu prawie jedna czwarta młodzieży nie posiadała podstawowych umiejętności czytania i pisania w porównaniu do mniej niż 10% w 2016 r. ”
Podczas gdy czworo dzieci rodzi się na Ziemi co sekundę, szacuje się, że około dwóch osób umiera w tym samym czasie. Oznacza to, że co minutę umiera 105 osób, 6316 osób co godzinę, 151 600 osób każdego dnia i 55,3 miliona osób rocznie.
Przeciętny, dorosły Polak wypija 94 litry piwa rocznie. Wychodzi na to, że statystyczny Polak wypija pół litra piwa co drugi dzień.
1
@Jacu327 Warto zaznaczyć, że do tak znacznego wzrostu alfabetyzacji doszło dzięki publicznej i obowiązkowej oświacie. To tak dla ludzi, którzy łykają hasełka, że szkoły powinny być prywatyzowane.
5
@Jacu327 To teraz dobrze by było, jakby część tych, co opanowała podstawy czytania nauczyła się jeszcze czytać ze zrozumieniem. :D
3
@Tasde To dość śmiała teoria. Chyba jednak na poziom alfabetyzacji bardziej wpłynął rozwój technologii, która była po prostu coraz bardziej wymagająca do użytkowania. Obecnie wydaje się, że ten trend się zmienia. :)
Inna sprawa, że można nauczyć się czytać w państwowej szkole, a nadal być półgłówkiem i nie potrafić czytać ze zrozumieniem.