Tasde
Dołączył/a: grudzień 2018
14 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@jacobFCB Okazuje się bardzo bardzo daleka. Zaczęcie negocjacji to dopiero początek bardzo długiej drogi w trakcie której musi dojść do poważnych zmian w kraju.
Polska stosunki z Unią nawiązała już w 1988 roku, w '89 utworzono PHARE czyli program wspomagający finansowo kraje kandydująca, utworzony początkowo dla Polski i Węgier. Oficjalnie wniosek o rozpoczęcie negocjacji został złożony w 1990 roku, od '92 zaczęto wprowadzać przepisy dostosowujące, w '93 przedstawiono nam warunki i od '94 pełną parą pracowaliśmy nad akcesją, która nastąpiła dopiero w 2004 roku.
Czyli 14 lat minęło od kiedy zaczęliśmy negocjacje do momentu akcesji, a byliśmy w dużo lepszym stanie niż Ukraina obecnie.
4
@Azi
Masz dwie sytuacje.
Jedna, w której idzie dośrodkowanie na Felixa, ale Ferrar z niewiadomego powodu postanowił podskoczyć do piłki, której fizycznie nie miał nawet szansy dosięgnąć, bo leciała kilka metrów nad jego głową - to sędzia uznał za przeszkadzanie i aktywną grę, choć nie wiadomo komu i jak.
Sytuacja druga: idzie dośrodkowanie a Rudiger wracając ze spalonego angażuje się w grę. Nie był bardzo aktywny, ale bez wątpienia to nie było "odpuszczenie", bo podążał za piłką i jednocześnie zasłaniał swoim wielkim cielskiem obrońcę, który będąc pod presją wybił piłkę prosto pod nogi Modrića - i to nie jest branie udziału w grze oraz przeszkadzanie.
No sorry, gdyby standard był jasny to by nie było problemu, ale jak widać, sędziowie uznają sobie jak chcą. Nam zabrali punkty bo aptekarsko rozliczyli "aktywną grę", Realowi dali punkty bo Rudiger się tam coś plątał ale nie podskoczył, to nie ma problemu.
Masz tu powtórkę, nie widać całego momentu podania, ale pokazuje o co chodzi:
https://www.streambug.io/cv/d9f161
Rudiger może odchodził od obrońcy, który źle wybił piłkę, ale cały obraz sytuacji jest taki, że najpierw wrócił ze spalonego i zetknął się z obrońcą, potem włączył się do ofensywnego ruchu po polu karnym.
Obrońca widząc przed sobą Rudigera nie mógł być w pełni skupionym na piłce, nie miał też wolnego pola do główkowania, bo jedna strona była zamknięta przez człowieka, który był na spalonym w momencie podania.
Więc masz sprawę prostą: Albo w obu sytuacjach nie ma spalonego, albo w obu sytuacjach spalony jest.
A wyszło tak, jak bardzo często wychodzi w tym sezonie.
0
@Kgorecki2500 Graf to jeden z popularniejszych miłośników owiniętych stóp, więc jego zdanie jest warte nawet mniej, niż zdanie rusofila ze Słowacji.
Ale zasadniczo to dobrze rokuje, bo mechanizm jest taki, że fajnokremlaki są tym głośniejsze, im większe problemy mają ruscy.
Dlatego teraz tak uparcie próbują wepchnąć do głowy zachodnich ludzi, że będzie wojna i trzeba przestać pomagać Ukrainie.
2
@Kgorecki2500 Straszenie? Przecież to jest wypowiedź nowego premiera Słowacji, który słynie z propagowania ruskiej propagandy oraz z zamiłowania do "słowiańskich braci" z okolic Uralu.
On straszy wojną, bo ma w tym ruski interes.
5
Jeszcze raz obejrzałem bramkę Realu i jednak niesmak pozostał.
Rudiger może i nie walczył jakoś specjalnie o piłkę, jednak też nie wyglądał na takiego, co po prostu odpuszcza.
Ale ważniejszą kwestia jest to, że przeszedł przed oczami obrońcy czym na pewno skupił część uwagi ale przed wszystkim zasłonił widok gościowi, który powinien tą piłkę wybić.
Jasne, ktoś może powiedzieć, że to mocno na siłę, ale pragnę przypomnieć, że nam zabrano bramkę i punkty, bo piłka przeleciała kilka metrów nad Ferranem
0
@michal26 Nawet jak ta wypowiedź byłaby AI (w co wątpię), to nic to nie zmienia, bo takie jest właśnie stanowisko tego kacapa, które wygłosił w sobotę.
0
Komentarz usunięty
0
Dobra, to już wiadomo, że młody sędzia kupę w majtkach ma i uległ naciskowi. Ten faul Ocamposa to to był żart a nie kartka, lekko puknął górną częścią stopy Vasqueza a sędzia poebiegł, jakby tam ktoś dostał kosę w plecy
0
@IMBALEO Klasa nie ma nic wspólnego z tym, czy ktos cie dyma czy nie.
0
@neymar77 Nic ciekawego jak na La Ligę, nawet nie zwracam uwagi na takie "drobne" rozbieżności, o ile dmucha tak samo w obie strony.
2
@MESSIah16 Można mieć o Tusku zdanie dowolne, ale jednak widać klasę. Jarek to potrafi od agentów nawyzywać a Tusk uderzył mocno, celnie a jednocześnie tak zawoalowanie, że z dużą szansą większość PiSowców tego nawet nie zrozumie.
1
@neymar77 Nie widziałem tamtych akcji, oglądam z 15 minut.
0
Realczycy chyba uwierzyli w propagandę ich telewizji. Sędzia aptekarsko, zgodnie z podręcznikiem gwiżdże, a ci się plują jakby ich krzywdzono.
0
@PatrykBarca Nikt nie mówi, że on jest kompletnie nieprzydatny, ale znowu powtórzę, że statystyki nie grają. Nie wyczytasz ze statystyk ile bramek moglibyśmy strzelić, gdyby nie był takim drewnem.
Już wczoraj zwracałem uwagę na ten fenomen. W pierwszej połowie trafił do bramki, więc statystykę zrobił, ale już nie wyczytasz nigdzie, że powinno być 3:0 po 40 minutach, gdyby potrafił strzelać bądź podawać.
Dobrze, że mieliśmy więcej okazji, ale dobrze wiesz, że często ich nie mamy za dużo. Często ta jedna okazja może zaważyć o wygranej a masz w zespole gościa, który potrafi zepsuć pod rząd dwie akcje 2v1.
Ja go traktuje jako zło koniecznie i nie obchodzi mnie jakie statystyki ma na koniec sezonu, bo wiem co robił na boisku. Dobrze, że jest bo być ktoś musi, ale nie wahałbym się wymienić go za kogoś innego.
3
@PatrykBarca Jak to łatwo dużą częścią ludzi manipulować, gdy oceniają rzeczywistość przez pryzmat tylko i wyłącznie emocji.
Niestety ludzie z takim myśleniem jak twoje, doprowadzili do katastrofy w klubie, bo zaślepił ich tryplet i dali kolejną kadencję Bartkowi.
Już tłumaczę: Statystyki NIE GRAJĄ.
Owszem, lepsze to niż Dembele ze szpitala, ale twoja opinia napędzona jest tym, że wygraliśmy mecz.
Gdybyśmy go nie wygrali, to byś jednak nie wyleciał z taką opinią o Ralphinhi mając w głowie, że zmarnował dwie setki pod rząd.
A to jest klucz, co z tego, że on nabija statystyki, skoro zdecydowanie częściej przewraca się o własne nogi?
Bardzo często nam mecze nie idą, a Ralphinha nie jest wtedy wartością dodaną, a często jest hamulcem, bo gubi piłki, źle podaje, niecelnie strzela, nie potrafi przejść jednego zawodnika.
Na Getafe wystarczyło, ale zbyt często to nie wystarcza, a na LM jest po prostu nie do zaakceptowania.
1
Nie wiem czy lepszy Dembele, którego forma zmieniała się z dnia na dzień czy Raphinha, którego forma potrafi zmienić się w ciągu minuty.
1
I to jest właśnie dokumentalny przykład tego, że statystyki nie grają.
Wielu tutaj się spuszcza, że Raphinha ma wyniki...
No ma, zdobył bramkę.
Ale gdyby nie był drewnem to miałby 2 bramki i asystę, ale tego w statystykach nie zobaczycie.
6
Znamienne jak Gundoganowi ręce opadły, gdy Felix zamiast szybkiego przerzutu na jeden kontakt za linię na wbiegających zawodników, wolał zatrzymać się w miejscu.
Ale to wina Xaviego, ci ludzie nie mają żadnego zgrania, nikt nie wie co ma robić, żadnych automatyzmów, jakby na treningach tylko kopali na bramkę.
1
@aleksandrowielki Prawie nic się nie mówi o tym, a powinno się dużo mówić.
Rolnicy blokują granice czym nie blokują tylko transportów rolnych, ale blokują też inne produkty, blokują też nasz eksport.
1
@aleksandrowielki Może niech rolnicy pojadą strajkować pod firmami, które te produkty skupują? To nie działa tak, że przyjeżdża transport zboża z Ukrainy i sobie kierowca wybiera gdzie go wysypać. Ktoś to skupuje, ktoś w Polsce zarabia na tym a konsekwencje ponoszą wszyscy inni.
0
@PatrykBarca Ale co to za różnica? Wybrał taką metodę i to nie daje upoważnienia do tego, żeby podłożyć mu nogę i go popchnąć.
0
@Kamiloza91 Nie wyjaśniłby nikt, podstawił mu nogę i zablokował możliwość postawienia kroku a potem go popchnął. W ten sposób przewrócisz każdego.
1
@tbas Słuszne? Przecież to by dało się nawet pod żółtą kartkę podciągnąć.
Zatrzymaj film i sobie paskiem przewijaj, zobaczysz jak w 6 sekundzie wystawia swoją nogę i kładzie ją na kolanie Martineza a potem wykonuje bardzo mocną pracę rękami.
1
Xaviemu chyba się dekady pomyliły. W ciągu ostatnich 10 lat z 1/8 nie wyszliśmy tylko 1 raz w 2021.
A w ostatnich latach, to mieliśmy problem wyjść z grupy.
1
Niezrozumiałe, jak można mieć 5 zmian i użyć tylko 3 pod koniec meczu, w tym wypuścić Oriola... Xavi zrobił sabotaż
0
Sędzia tragiczny. Nie dość, ze aptekarz to jeszcze ślepy. Żółta za brak kontaktu, faul w dogodnej akcji za czysty odbiór...
8
Chował rękę xD Najpierw wystawił, zablokował piłkę a potem schował za plecy.
0
Żeby wyglądać źle na naszym tle trzeba być klubem który 2 dni temu zmienił trenera.
Byle tu zamknęli mecz, bo jak na razie to wygląda dla mnie na znany scenariusz, gdzie ciśniemy przez kilkanaście minut bez rezultatu a potem kończy się para i zaczynają problemy.
0
@Foton Kwestia dbania o powłoki ochronne.
Auto było dobrze utrzymywane, parkowane w garażu, nie miało żadnych dzwonów i większej rdzy nie było.
Gorzej, że u mnie nie ma takich luksusów a jeszcze dziewczyna uszkodziła przód na parkingu i tu można dosłownie naocznie zobaczyć korodowanie metali, bo tylko uszkodzisz lakier i w ciągu kilku dni robi się rudo.
0
@Deviler "Przynajmniej w USA."
Patrzę na oferty za Hondę Civic z 2008 to są średnio 30% droższe niż 4 lata temu, więc u nas nic nie spada.