Tasde
Dołączył/a: grudzień 2018
14 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
4
Teraz komentatorzy się zesrali, że ten faul to musiała być kartka.
Szkoda, że się tak nie srali o Camavinge, który - według tego standardu - powinien mieć dwie czerwone w 2 minuty
2
Chłop powinien dostać czerwoną w ciągu 2 minut, ale im wolno więcej
2
@ShawnC Raphinha to ogór ale tych "momentów" to on ma więcej co mecz niż Malcom przez całą karierę u nas.
Chłop był tak marny, że ludzie kojarzą go tylko z 2-3 spotkań a chłop wyszedł w 24 meczach i rozegrał ponad 1000 minut, co jest dobrym wynikiem jak na rezerwowego za Messiego.
2
Nie wiem czemu Roque nie gra. Jedynym wyjaśnieniem byłyby problemy z formą, ale jest tu od 3 miesięcy i nie wygląda na leszcza co nie może biegać przez 90 minut a Xavi mu nawet 60 minut nie chce dać.
A robi świetną robotę choćby agresją i parciem na ofensywe.
0
Oczywisty faul i tu nawet na kartkę można było się pokusić bo gość korkami mu przez kolano przejechał, potencjalnie niebezpieczne.
7
Tragiczny strzał, prawie w środek bramki...
0
Smyrniesz gościa korkiem żeby uniknąć kontaktu - brutalne, czerwona kartka.
Wjedziesz wślizgiem w nogi - no faul, proszę uważać następnym razem.
1
Verstappen 0,3s przewagi nad drugim kierowcą.
Taka różnica między P1 a P2 to przepaść, ale jeszcze nie gwałt.
Jednak gwałt zaczyna się w momencie, jak się sprawdzi, że Verstappen zrobił tylko jeden przejazd.
2
@kuz Łatwo to zauważyć, pomijam wszystko co pisze, ale ten tweet mnie urzekł xD
23
Ogólnie omijam tykania takich odklejeńców, ale tu muszę przyznać, że mnie zmiażdżył xD
Liga wielbłąda, przeciwnik by nawet w ekstraklasie nie dał rady.
Drętwy drybling dzięki któremu udało się zmarnować więcej sekund meczu niż zyskać terenu.
A na końcu ustrzelenie bandy reklamowej.
FENOMEN! xD
Zlatan w wieku 41 lat wygrał mistrzostwo Włoch z Milanem.
Modrić w wieku 39 lat jest bardzo ważnym zawodnikiem Realu i ma ogromny wkład w wyniki drużyny.
Ale to Mental jest FENOMENALNY bo w wieku 39 lat kopnął obok bramki xD
5
@barcelonaLM Problem taki, ze to nie był protest rolników.
Z całego kraju zjechały się różnej maści męty, które podszyły się pod protest rolników.
O co protestowali górnicy? Że za mało miliardów do ich nierentownego biznesu dorzucamy?
I najgorsza część: Solidarność, która przyjechała, bo mogła.
Co do samych rolników, też sobie sami strzelają w kolana.
Nie wyłonili żadnego zespołu negocjacyjnego, ich jedynym warunkiem było to, że rząd ma zrobić wszystko co chcą.
Na proteście nie dbali w ogóle o swoje racje, nawet jeżeli byli tam prowokatorzy, to na ich oczach wyrywano kostkę z ulicy, nikt nic nie zrobił.
To samo było z atakiem na kordon policji, który wszedł zgasić ognisko, nawet nie było apelu o to, żeby nie atakować, tłum obrzucił ich petardami, potem zaczął ściskać i wyklinać oddział a na końcu się popłakali, że policja użyła gazu...
Ogólnie wszystko wygląda tak, jakby ich jedynym celem było to, żeby rząd się do dymisji podał, bo tak.
Nawet nie zareagowali na to, że KE ogłosiła rezygnacje z części zielonego ładu a Ukraina zgodziła się na wstrzymanie transportów rolnych.
0
@Vampir707 Pół roku temu policja zawinęła posłankę do suki, bo śmiałą być w pobliżu wiecu PiSu i to były wysokie standardy.
Teraz afera, bo protestujący zrobili zadymę w stolicy a policja użyła gazu.
Najlepsze jest to nagranie, jak policjant "rzuca kostką" w pokojowy protest.
Nie wiem co to było, ale na pewno nie kostka, kostka jest większa i leżała obok.
Ale oczywiście nikt nie zapyta, jak to się stało, że ta kostka w ogóle znalazła się porozrzucana pomiędzy policjantami xD
2
Chciałbym zobaczyć statystykę "nietykalnych" osób i jak wysoko Vinicius tam zajdzie w trakcie swojej kariery.
Gość daje w mordę typowi podczas meczu, dostaje czerwoną kartkę i gra w następnym meczu.
Wyzywa sędziego od skur***nów co nagrywa się na kamerze - nikt sprawy nie rusza.
Nawet w Lidze Mistrzów potrafi wjechać kolanem w gościa bez piłki, potem go uderzyć i nie wylecieć z boiska.
Jak kogoś zabije na boisku, to pewnie dostałby max z 2 mecze zawieszenia.
A swoją drogą, to też kolejny element immunitetu, wbieganie w plecy zawodnika bez piłki. To jakiś nowy ruch tego dzbaniska.
Z Walencją zrobił to kilka razy - bezkarnie, teraz to powtórzył a kartkę dostał chyba tylko za uderzenie obrońcy.
0
@daniel32778 W Juventusie na pewno xD Ten tytuł najgorszego strzelca to nie jest żart, brał wszystkie wolne, wykonał ich ponad 50 i zdobył tylko jedną bramkę.
1
@zmiter912576 Ty mówisz o wszystkich bramkach a rozmawiamy tylko o strzałach zza pola karnego.
24
Valverde sadzi te strzały z dystansu hurtem, w tym sezonie 42 strzały. Większość w trybunę, kilka na bramkę i tylko 1 gol.
W całej karierze oddał takich strzałów już 185 i zdobył tylko 8 bramek.
Czyli średnio 1 bramka na 24 strzały.
Jak z takimi statystykami każdy komentator może walić konia do tego jakim to on jest super strzelcem?
Casus jak z Ronaldo, który dobrze rzuty wolne wykonywał ostatni raz w 2013 roku, ale komentarzy nazywali go specjalistą nawet gdy dzierżył zaszczytny tytuł najgorszego wykonawcy rzutów wolnych Serii A xD
13
Vinicius bezpośrednia czerwona - jedynie żółta.
Kroos dwie żółte - żadnej nie ma.
Wszystko ok.
Bellingham strzela bramkę po gwizdku sędziego - niebywały skandal, wręcz należałoby anulować ligę.
27
Lipsk ciśnie Real całą połowę, są lepsi na każdej płaszczyźnie i tylko wykończenie jest słabe, bo sytuacji zrobili sobie na 3:0.
Wchodzi studio Polsatu i przez 10 minut gadają, jaki Real jest wielki i wspaniały a Carlo jest mistrzem wszystkiego xD
0
@Muevertigo Kontakt polegał na tym, że mu przejechał ręką po tali a Vinicius się przewalił jakby stracił władzę w nogach. I protestował, nie było zbliżenia co nie oznacza, że nie widziałem machania łapami do sędziego.
0
5 minuta meczu a Vinicius już padolina. Gość go nawet nie złapał bo mu się nie udało a ten padł jakby na minę przeciwpiechotną wbiegł.
Jak FIFA chce coś zmienić w piłce nożnej, to powinna zacząć od bezwzględnego dyktowania kartek za symulacje, nawet jak był kontakt fizyczny między zawodnikami.
4
@TR3YWAY To trening przed kontuzją przy po niej? Bo jak po, to tłumaczy jego posturę, jakby stracił nogę w Wietnami.
A jeżeli przed kontuzją, to tłumaczy skąd kontuzja
1
@QQL5 Niestety, musisz teraz wyjąć gówno i zanieść do sąsiada ze sprawną spłuczką.
1
@Bykunn Dlatego trzeba działać i wypośrodkować.
Zmienić prawa lokatora, żeby czuł się bezpiecznie a jednocześnie zwiększyć ochronę wynajmującego w przypadku nieuczciwości.
A podatek jest rozwiązaniem.
ad. a) To nie jest ograbianie ludzi którzy sobie radzą. Żyjemy w społeczeństwie a nie na dzikim zachodzie a rentierzy to pasożyty, którzy niszczą wszystkich.
Rozwój cywilizacyjny to zaspokajanie coraz wyższych potrzeb z piramidy a rentierzy robią sobie wyżerkę na plecach najbardziej podstawowej potrzeby jaką jest dach nad głową.
Ludzie, którzy sobie radzą to jest klasa średnia, klasa średnia płaci największe podatki a zgadnij kogo najbardziej boli rentierka? Klasę średnią, bo to klasa średnia kupuje mieszkania i przepłaca albo musi najmować, bo wszystko wkupione.
Zwykłego Kowalskiego nie stać na kupno 3 czy 5 mieszkań, 85% ludzi posiada 1 mieszkanie, jak dobrze pamiętam koło 98% nie posiada więcej niż 3.
Tymczasem w Polsce jest prawie 16 milionów mieszkań z czego zasiedlonych 13,5 miliona. I mimo nadwyżki 2,5 miliona mieszkań, wśród obywateli brakuje 3 milionów mieszkań.
A masz na rynku postacie, które mają ich po 40 jak Midel. A Midel jest i tak małą płotką, bo wszędzie grasują po prostu olbrzymie korporacje, które skupują po kilkadziesiąt czy nawet kilkaset mieszkań za jednym zamachem.
ad b). nie uniknie jeżeli ustawa byłaby napisana prawidłowo. I nie przerzuci na wynajmujących, bo nie mówimy o kilkuzłotowym podatku tylko o bardzo bolesnych podatkach, których żaden najemca nie zaakceptuje.
Problemem jest to, że dalej uważamy mieszkanie za luksus.
Jak inaczej by wyglądała rozmowa, gdybyśmy nie mówili o rentierach, którzy skupują z rynku po kilkadziesiąt do nawet tysięcy mieszkań, tylko np. o jakiejś korporacji, która skupuje całą wyprodukowaną żywność albo leki, żeby je odsprzedawać drożej? Też byś powiedział, że oni sobie po prostu radzą i nie można interweniować bo to byłaby grabież?
Właśnie taki jest paradoks obecnej Konfy. Z jednej strony bronią rolników bo konkurencja czy to z Ukrainy czy to z Ameryki ich zabije. Z drugiej strony przychodzi Mentzen do programu i nie widzi problemu w tym, że 2% populacji posiada 15% rynku.
1
@budel17 Jest wiele metod interwencji państwa. Lewica oczywiście chciałaby rozdawania mieszkań, prawica chciałaby dać pełną władzę właścicielom.
A coś czego potrzebuje społeczeństwo to ukrócenie pewnych patologii.
Wywalenie kolekcjonerów podatkiem od np. 3 mieszkania wzwyż. Uwalenie flipperów poprzez wysoki podatek od sprzedaży nieruchomości przez określoną ilość lat.
Pozbyć się szkodników i pasożytów z rynku, nie dopuścić, by ktoś żerował na najniższym stopniu piramidy potrzeb.
To jest próg cywilizacyjny, dach nad głową nie może być dobrem luksusowym, bo na tym cierpi całe społeczeństwo.
Co oczywiście nie oznacza, że należy rozdawać mieszkania za darmo, ale dopuszczenie, by na zadupiu jak Konin 1 metr mieszkania kosztował więcej niż średnia krajowa?
0
@Bykunn Prawa lokatorskie są problemem, ale nie jest to problem w jakiejś niewyobrażalnej skali, że sprawy sądowe idą w miliony sztuk, z tego co mówili obecnie jest to 12 tysięcy, w skali całego kraju, milionów obywateli. To jest promil problemu.
Z resztą wszystko fajnie, posiadacze lokali boją się wynajmować. Tylko czemu w takim razie każda inwestycja jest skupowana przez kolekcjonerów nieruchomości, skoro boją się wynajmować?
Rozumiem, lokowanie kapitału, inwestycja. Tylko inwestycja w nieruchomości to najbardziej szkodliwa społecznie rzecz, którą należałoby ukrócić.
1
@Kozinho. A w gorących najwięcej komentarzy ma wpis o problemie mieszkaniowym, więc to chyba ty masz La bambę w wersji lite ;)
7
Obserwując zachowania ludzi w sprawie wczorajszego programu w KZ, dochodzę do wniosku, że siedzę tutaj z samymi krezusami co mają po 10 mieszkań.
Jak inaczej wytłumaczyć, że tak wielu ludzi w tak zażarty sposób broni praw milionerów?
Nie chciałbym nikogo oskarżyć o bycie chłopem pańszczyźnianym, czyli obecnie największym rakiem społeczeństwa, gdzie gołodupcy bronią praw milionerów.
1
@Faro Akurat bym się nie czepiał w tej sytuacji, bo mieliśmy dwie wymuszone zmiany w pomocy. Cubarsi to nie jest jeszcze zawodnik na pełne 90 minut, Christensen, Araujo i Kounde z kartkami.
Jak dla mnie to jednak prawidłowe zachowanie, bo to że chcieliśmy wygrać nie może w takiej sytuacji zaćmić, że remis lepszy niż przegrana.
1
@Fantastyczny Chłopiec Odrobinę mocniejsza od tej 4070 Super, nie wiem czy odczułbyś to w grach.
Ale ma trochę wyższy pobór mocy (25W) i mimo nazwy "slim" jest szersza o 46mm
1
@Fantastyczny Chłopiec Różnica na korzyść Asusa będzie, jest sporo mocniejszy, ale nie wiem czy ten wzrost mocy jest warty 1100 zł.