Tasde
Dołączył/a: grudzień 2018
14 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@joloskyy przeczytał byś przepisy które wstawiłem, to byś może rozumiał czym jest kontrola nad piłką
1
Kim w ogóle jest ten Łukasz Rogowski? Zawód sędzia, ale jaki poziom on sędziuje, żeby być autorytetem w ocenie? Nigdzie nie znalazłem informacji, by choćby ekstraklasę sędziował.
Jego wpis jest wprost, dosłownie sprzeczny z przepisami gry w piłkę nożną.
Mówi o tym, że sędzia musi bronić błędów obrońcy bo tak wytyczne nakazują, gdy tymczasem w przepisach prosto od IFAB mamy bezsprzeczny i klarowny zapis, twierdzący dokładnie coś innego.
https://www.theifab.com/laws/latest/offside/#offside-offence
Cytuje: "If the pass, attempt to gain possession or clearance by the player in control of the ball is inaccurate or unsuccessful, this does not negate the fact that the player ‘deliberately played’ the ball."
Co oznacza, że jakakolwiek próba kontroli nad piłką, nawet nieudana, to już jest rozmyślne działanie, nawet jak się gościowi piłka od sęka odbije.
1
@Azi Ale tu nie ma interpretacji tylko przepisy, więc nie masz się z czym zgadzać, tylko przyjąć jako pewność.
W przepisach nawet wyszczególnili:
"If the pass, attempt to gain possession or clearance by the player in control of the ball is inaccurate or unsuccessful, this does not negate the fact that the player ‘deliberately played’ the ball."
Czyli jasno masz wskazane, że nieudana próba zagrania piłki dalej jest grą rozmyślną i po prostu czyści spalonego.
Jedyną opcją, że spalony jest utrzymany to moment, gdy obrońca nie ma władzy nad piłką i nie próbuje jej zagrać.
Czyli masz klasyczny przykład, ktoś próbuje strzelić, obrońca blokuje strzał, piłka się odbija i trafia do spalonego zawodnika - to jest spalony.
W przypadku jak dzisiaj, obrońca walczył o piłkę, kilka razy ją dotknął a potem mu uciekła - to jest czysta akcja, nie ma spalonego.
Tu nie ma żadnego pola do interpretacji.
2
@Azi Ale nie może próbować interwencji. Jeżeli próbował ją wybić ale zrobił to źle - to dalej jest celowe zagranie. Jedyne usprawiedliwienie jest, gdy np. pada strzał a piłka odbija się od obrońcy i trafia do gościa na spalonym, wtedy jest spalony.
W przypadku jakiejkolwiek próby rozmyślnej, spalony jest skasowany.
Tu nawet strzału nie było, żeby obrońca miał co blokować, nie było parady.
3
@Azi Nie. To że piłka zalicza kontakt jest kluczowe. Spalony by się nie skasował jedynie w przypadku, w którym obrońca próbowałby zablokować piłkę, a ta odbijając się trafiłaby do Raphinhi. Ale on nie próbował jej zablokować tylko przejąć, a nawet ją przejął a potem zgubił, więc spalony jest skasowany.
2
Oczywiście, że nie było spalonego.
Spalony by był, gdyby obrońca wykonywał paradę obronną i nieumyslnie piłka trafiła do Raphinhi.
Ale tak nie było, obrońca przyjmował piłkę pod pressingiem, dotknął ją a potem zgubił.
Nawet gdyby próbował ją wybić ale zrobił kiks i trafił do Raphinhi, to nie byłoby spalonego bo celowo próbował wybić, tutaj piłkę przyjął i zgubił.
1
Muszę powiedzieć, że Roberto od powrotu do składu prezentuje się zaskakująco dobrze.
4
Mam podejrzenie, że teraz jednak mecz nie będzie już fajny. Musimy strzelić szybko bramkę, bo oni się zamurują i nawet nie będą chcieli atakować.
0
O to bydlak, tu czerwona nie za przerwanie obiecującej akcji tylko brutalny faul i kilka spotkań zawieszenia.
0
@Konfederat Piłka poszła do obrońcy, to nie była parada tylko próba zagrania skończona utratą piłki z powodu pressingu napastnika. Piłka nie przeleciała prosto do Raphinhi.
0
@FcPortoFan1999 To już tylko szczegóły, co za różnica ile strzałów na bramkę oddasz, skoro potem remisujesz
4
@tristan87 Kłamiesz. Turniej można wygrać samym mentalem, jak pewien piłkarz w 2016, co nie wygrał żadnego meczu w grupie, potem jechał na karnych i dogrywkach a finał wygrał nie będąc nawet na boisku.
0
Warszawa wybudowała kładkę nad Wisłą, inwestycja miała ogólne poparcie społeczne. Nie jest zbyt urodziwa, ale spełnia swoją funkcję.
Co robi psychoprawica PiSu i jej akolitów? Drugi dzień drą japy, są tacy co chcą Trzaskowskiego rozliczać, bo to marnowanie pieniędzy i nie można po niej jechać samochodem xD
Każde duże miasto nad rzeką posiada takie przejścia tylko dla pieszych, fani Harrego Pottera doskonale kojarzą scenę z niszczenia Millennium Bridge, w Polsce też takie znajdziesz, choćby w Krakowie, ale w Warszawie to jest REALNY PROBLEM, CZASKOSKI DO WIĘZIENIA
0
Bez sensu cały mecz gramy na górne wrzutki w pole karne, przegrywamy wszystkie główki. Powinni więcej różnorodności ale główniej próbować po ziemi.
0
Mecz można wygrać ofensywą ale turniej wygrywa się defensywą. Nasza linia obrony natomiast to młoda podlotka z burzą hormonów.
Walia nic nie gra, ale każde podanie penetruje naszą defensywę. Nie przecinamy podań, przegrywamy główki, gubimy krycie.
Tu jest nieprzemierzone pole do budowy, bo aspekt defensywny to tragedia a ostatnia działająca linia jaką mieliśmy to były czasy Glika i Pazdana.
1
@Mezocyklon87 Dlatego muszą to zrobić jak najszybciej.
Zwróć uwagę, że dla PiSu Tuskowym bezprawiem było nawet wsadzenie Kamińskiego do paki, gdzie wyrok SN, przywrócenie do sądu okręgowego i wyrok skazujący miały miejsce za rządów PiSu.
TVP zostało rozwalone w 2016 roku, od tamtej pory nie ma zarządu tej spółki i nie da się wybrać zarządu, bo przepisy nie pozwalają, ale Tusk złamał prawo, bo usunęli stamtąd okupantów i wstawili komisaryczny zarząd.
TS dla Galapy też słuszny, defraudował finanse, brał udział w kampanii wyborczej, działał na szkodę skarbu państwa a na końcu ogłosił 6 miliardów przychodu a wykazał 20 miliardów straty.
I teraz ABW miało nie wejść do domu bandytów, którzy zdefraudowali setki milionów tylko dlatego, że są z PiSu i rząd powinien im odpuścić?
2
@Mezocyklon87 Ale co jest strzelaniem w stope? Ludzie chcieli rozliczeń tych bandytów, dziś ABW weszło do domów złodziei, którzy rozkradli setki milionów z funduszu sprawiedliwości.
To PiS nagle drze ryja, że wszystko nielegalne, nawet jak jest legalne i sami z tego korzystali.
3
Ciekawe co teraz powiedzą wszystkie mundre, co twierdziły, że Ziobro rzeczywiście jest ciężko chory.
Gosek mówił rano, że Ziobro rozważa przerwanie leczenia przez akcje ABW w jego domu, ale coś się co do wersji nie dogadali, bo potem Jaki potwierdził, że Ziobry już w kraju nie było, gdy do niego do domu weszło ABW.
Jeszcze twierdzą, że nie został zawiadomiony o przeszukaniu, to dlaczego uciekł?
I czy ciężko chory, po chemio i radioterapii, świeżo po operacji byłby w stanie wstać z łóżka i uciec z kraju?
Nie, nie jest. Już by nie żył, bo nie ma żadnej odporności. To jedna z najczęstszych przyczyn zgonów po nowotworach, powikłania po leczeniu onkologicznym, gdzie zapalenie pęcherza czy katar oznacza wyrok.
4
@prokofiew Jasny komunikat, który ruscy i tak mieliby w dupie?
Nie strzela się do wszystkiego co wleci w przestrzeń powietrzną, bo nie ma to sensu i negatywne skutki są gorsze od ewentualnych pozytywów.
Po pierwsze, nas to kosztowałby więcej niż ruskich. Po drugie, ujawnilibyśmy nasz możliwości reakcji, pokazalibyśmy sygnaturę radiową, rozmieszczenie itd.
Po trzecie, zestrzelona rakieta nie wyparowuje, jej szczątki spadną na ziemię bez żadnej kontroli.
Po czwarte, broń przeciwrakietowa nie jest idealna, nie masz 100% szansy na trafienie a każda nietrafiona rakieta AA i tak musi gdzieś spaść, tworząc kolejne zagrożenie.
Z resztą miałeś tego przykład jak dwóch rolników zabiła zbłądzona rakieta przeciwlotnicza.
Rzeczywiście, gra warta świeczki, byle pogrozić palcem ruskom.
2
Stan twittera to jest nieśmieszny żart.
Od dwóch dni zalew ruskich botów spamuje jakimiś obrazkami, wołając każdego kto się w wątku udzielił, nie nadążam z zakładaniem blokad.
2
@Aragorn33 Ziemkiewicz intelektualista? Chłop jest pośmiewiskiem od tak dawna, że aż cudem jest, że utrzymał się na powierzchni przez tyle lat.
Do dziś nie wiem, czy gość ma tak niskie IQ czy celowo manipuluje i kłamie, ale mylić się w tak wielu rzeczach to jest sztuka.
0
@tbas To jest jego markowe zagranie. W tym sezonie już powinien 2 bezpośrednie czerwa zobaczyć za takie coś. Nie wiem czemu sędziowie go tak chronią.
A że nie wyleciał w tym meczu to jest skandal... Robić takie rzeczy w meczu towarzyskim, to trzeba mieć naprawdę mizerne IQ.
0
@Kgorecki2500 Poprawka, w ogóle nie możesz zacząć nowej gry za darmo. Jak zaczniesz grać, to potem możesz już tylko kontynuować, nie ma nawet opcji w menu by rozpocząć od nowa.
2
@Kgorecki2500 To nie jest sprawa porównywalna ze Starfieldem.
Wtedy Microsoft dużo zapłacił, żeby "redaktory" dawały pozytywne opinie. Najlepiej to widać w recenzji naszego rodzimego Zagrajnika, który przez większość materiału wymieniał problemy i błędy a potem dał najwyższą ocenę.
A przypadku Dragon's Dogmy sprawa jest o tych gówniana, że twórcy oszukali nawet recenzentów.
Ogólnie sama gra jest bardzo dobra, choć są dziwne mechaniki, które sprawiają, że jest ultra trudna.
Przykładowo możesz mieć tylko jedną postać i nie stworzysz drugiej jak pierwszej nie usuniesz. Nie ma też szybkiej podróży.
I ok, taka konwencja, recenzenci grali przed premierą, wystawili dobre oceny.
Aż tu nagle w dniu premiery Capcom dodał do gry mikrotransakcje, które rozwiązują większość męczących mechanik.
Kupujesz grę za 300 zł po czym musisz dopłacić, żeby móc stworzyć 2 postacie. Nie chcesz marnować 3 godzin na podróż? Zapłać a się przeteleportujesz.
Chcesz zmienić wygląd postaci? Zapłać.
Taka praktyka mocno obniżyłaby oceny gry, ale recenzenci o tym nie wiedzieli, bo w ich wersji nie było wzmianki, że w grze będą w ogóle jakieś mikrotransakcje.
Dlatego powstał paradoks, że gra oceniona przez recenzentów na 9/10 od graczy dostaje 2/10.
3
Dragon's Dogma 2, recenzenci dawali wysokie oceny, gra miała być super a obecnie zbliża się do dna ocena na Steamie.
Scenariusz standardowy? Otóż nie tym razem, bo wyjaśnił Rock, Capcom tym razem postanowił pojechać na takiego bezczela, że już nie tylko oszukał klientów, ale i recenzentów.
A wszystko rozbija się o mikropłatności. Bardzo zjadliwe mikropłatności, które nie ograniczają się tylko do zmiany skórek, ale realnie są cheatami pozwalającymi robić rzeczy, których nie da się zrobić za darmo... I to w grze singleplayer za 300 złotych...
A największy cyrk i plucie na ryj w wykonaniu Capcomu jest takie, że te mikropłatności dodano dopiero teraz, już po premierze, gdy wszyscy dziennikarze zrobili recenzje i wystawili wysokie oceny, po czym gra okazała się być zupełnie inną niż im pokazano xD
1
@VegetaPolska Jerzyk był pupilkiem Toto a Mercedes dostarczał silniki Williamsowi. I to nie była przyjacielska przysługa, tylko biznes. Kubica tam był tylko i wyłącznie dlatego, że Orlen płacił.
A płacił stosunkowo niewiele jak za pakiet który dostał.
Natomiast Williams balansował na granicy bankructwa i nieudolności, więc całkowicie normalne, że to Georg dostawał lepsze części w zamian za np. zniżki na silniki od Mercedesa.
Natomiast w dzisiejszym przypadku to sponsor został okradziony na rzecz gościa, który sam sobie rozbił auto.
5
@Forsyth Wszyscy wiedzą, ze to fałszywa flaga, ale miło ze strony ruskich, że postanowili to potwierdzić.
0
@Damian_Balde Oni chcieli to skończyć w 3 dni, męczą się ponad 2 lata, sądzisz, że jeszcze gdzieś sobie coś "specjalnego" na zapas?
Z resztą żadna tajemnica, wywiad USA czyta ich jak chce co z resztą udowadnia na każdym kroku, bo ten dzisiejszy zamach to USA zapowiedziało już 2 tygodnie temu.
2
@Damian_Balde Ale pełny wjazd czego, skoro wjechali już pełnym co mieli? Ten zamach to najpewniej szopka Putina do mobilizacji kolejnej partii mobików.
2
@Hellrider Wielokrotnie było powtarzane, że Konfa to będzie przystawką PiSu.
Lokalni konfiarze na matkę się zarzekali, że nie, bo Konfa nie głosowała z PiSem w poprzedniej kadencji, poza tym Sławek się zarzekał, że nie będzie koalicji bo oni idą wywracać stolik.
I co się okazało? Konfa po prostu bez sławka poszła się dogadywać z Morawieckim (wmawiając, że idą na niego pokrzyczeć). Konfa głosuje z PiSem, Konfa na komisjach śledczych prowadzi obstrukcje według PiSowskiego scenariusza (Wipler bronił Kaczyńskiego, Tumanowicz chce wezwać Trzaskowskiego na świadka).
Powielają i powtarzają propagandę PiSu a jak przyszło do rozliczeń i w pełni legalnie posadzono Kamińskiego i Wąsika, to Bosak aktywniej ich bronił w mediach niż sami PiSowcy.
A na końcu Konfiarze potworzyli wspólne komitety wyborcze w wyborach samorządowych z PiSem xD
Ale nie, Konfa z nimi by w koalicje nie weszła.