Tasde
Dołączył/a: grudzień 2018
14 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
2
@Borneo tylko są granice fizyczne a 10 lat to nie tak dużo. Pierwsza bateria powstała ponad 220 lat temu, czy w ciągu najbliższych 10 lat opracują lekką, małą, wydajną, tanią i bezpieczną baterie, żeby auta elektryczne były dostępne dla każdego?
I sprawa druga a zdecydowanie gorsza, i tu już 10 lat to tyle co nic: większość o ile nie wszystkie kraje nie są przygotowane na taki wzrost zapotrzebowania na prąd jaki nastąpi po wymianie aut spalinowych na ekektryki. A budowa elektrowni i wymiana infrastruktury to są dziesiątki lat.
Do tego jeszcze będzie trzeba więcej stacji ładowania. 1 dystrybutor paliwa obsłuży średnio 6 aut na godzinę, jedna stacja ładowania może ze 3 auta albo jedno ładujące się do pełna
7
Lubię czytać wątki w których elektrykoluby próbują udowadniać, że ich auto świetnie się sprawdza.
Właśnie przeczytałem wątek, gdzie na siłę udowadniali, że bez problemu z Warszawy do Berlina na jedno ładowanie się dojedzie.
Do Berlina na jedno się dojedzie, ale już z Berlina trzeba dwa razy ładować, bo średni zasięg takiej Tesli Long Range przy prędkości 110 km/h to 300 km.
A właśnie, prędkości. Bo i owszem, odpowiednią jazdą można wydłużyć zasięg do racjonalnych stanów, tylko racjonalnych w porównaniu do czego?
Czy 6-7 godzin jazdy do Berlina to racjonalna prędkość? Nie, bo pociągiem jest taniej i szybciej.
Ja swoją Skodą Fabią przy jeździe z prędkością 110 km/h dojechałbym szybciej do Berlina (bo bez tankowania) a potem mógłbym jeszcze wrócić do Poznania, na jednym baku.
Można powiedzieć, że drożej mi to wychodzi, ale czy na pewno? Licząc kalkulatorem, cena za 100 km wychodzi mi koło 18 zł drożej niż elektrykiem. Czyli płacę 180 zł więcej za każde przejechane 1000 kilometrów.
No, tylko nową Fabię z salonu dostanę za 80 tysięcy, najniższy wariant Tesli Model 3 to 200 tysięcy, a to oznacza, że musiałbym przejechać ponad 600 tysięcy kilometrów, aby mi się Tesla zwróciła.
Oczywiście, są jeszcze koszty eksploatacji, które w przypadku elektryków są mniejsze, ale to dalej nie wyrówna się ekonomicznie.
A przecież jadąc elektrykiem trzeba mieć cały czas w głowie, że nawet niewielka stłuczka, która dla spalinówki wymagać będzie klepania, dla elektryka może oznaczać kasację.
Jak dla mnie elektryki sensu nie mają, poza małymi modelami miejskimi, bo tam się sprawdzą.
Ale przeciętne auto elektryczne na trasę ma za mały zasięg a do miasta jest za duże i za drogie.
Nie wiem jak będzie wyglądał dalszy rozwój tej technologii, czy powstaną baterie i technologie ładowania, które ucywilizują tą koncepcje czy jesteśmy w ślepej alejce i nie wymyślimy w najbliższym stuleciu niczego, co byłoby efektywne ale i niedrogie.
4
To nie był spalony ponieważ obrońca Atheticu nie zagrał celowo ;)
0
@tomek8756 Mam równo od roku
0
@joloskyy to powiedz jakie są kryteria kobtrolowania piłki
0
@Szklaner Skazaniec nie nosił krzyża tylko jego element, to dalej jest 45kg ale nie 100, więc możliwe do przeniesienia.
Według przekazów, Jezus był wcześniej katowany biczem, bo taką karę mu Piłat wymierzył, ale przez szantaż potem zmienił karę na ukrzyżowanie.
1
@Arden To chyba bez znaczenia. Ruscy zawsze mają pobór na wiosnę i jesień.
0
@stone80 Nie, nie przeczę sobie bo było dokładnie jak napisałem.
Obrońca dopadł do piłki, przyjął ją a potem próbował wybić kiksując prosto pod nogi Raphinhi, a to oznacza rozmyślne zagranie czyli kasacje spalonego.
1. Piłka przemierzyła duży dystans (koło 30 metrów)
2. Nie poruszała się szybko, bo obrońca zdążył do niej dobiec
3. Tor lotu piłki był całkowicie spodziewany
4. Zawodnik miał czas skoordynować ruch ciała (nie był w podskoku, nie działał instynktownie)
5. Piłka poruszała się po ziemi
Po co wymieniam te punkty? Bo to są kryteria oceny kontroli piłki według przepisów, wszystkie zostały spełnione, to jak można mówić, że nie panował nad piłką?
0
@joloskyy jak można 30 razy przeczytać przepisy i ich nie rozumieć?
0
@joloskyy przeczytał byś przepisy które wstawiłem, to byś może rozumiał czym jest kontrola nad piłką
1
Kim w ogóle jest ten Łukasz Rogowski? Zawód sędzia, ale jaki poziom on sędziuje, żeby być autorytetem w ocenie? Nigdzie nie znalazłem informacji, by choćby ekstraklasę sędziował.
Jego wpis jest wprost, dosłownie sprzeczny z przepisami gry w piłkę nożną.
Mówi o tym, że sędzia musi bronić błędów obrońcy bo tak wytyczne nakazują, gdy tymczasem w przepisach prosto od IFAB mamy bezsprzeczny i klarowny zapis, twierdzący dokładnie coś innego.
https://www.theifab.com/laws/latest/offside/#offside-offence
Cytuje: "If the pass, attempt to gain possession or clearance by the player in control of the ball is inaccurate or unsuccessful, this does not negate the fact that the player ‘deliberately played’ the ball."
Co oznacza, że jakakolwiek próba kontroli nad piłką, nawet nieudana, to już jest rozmyślne działanie, nawet jak się gościowi piłka od sęka odbije.
1
@Azi Ale tu nie ma interpretacji tylko przepisy, więc nie masz się z czym zgadzać, tylko przyjąć jako pewność.
W przepisach nawet wyszczególnili:
"If the pass, attempt to gain possession or clearance by the player in control of the ball is inaccurate or unsuccessful, this does not negate the fact that the player ‘deliberately played’ the ball."
Czyli jasno masz wskazane, że nieudana próba zagrania piłki dalej jest grą rozmyślną i po prostu czyści spalonego.
Jedyną opcją, że spalony jest utrzymany to moment, gdy obrońca nie ma władzy nad piłką i nie próbuje jej zagrać.
Czyli masz klasyczny przykład, ktoś próbuje strzelić, obrońca blokuje strzał, piłka się odbija i trafia do spalonego zawodnika - to jest spalony.
W przypadku jak dzisiaj, obrońca walczył o piłkę, kilka razy ją dotknął a potem mu uciekła - to jest czysta akcja, nie ma spalonego.
Tu nie ma żadnego pola do interpretacji.
2
@Azi Ale nie może próbować interwencji. Jeżeli próbował ją wybić ale zrobił to źle - to dalej jest celowe zagranie. Jedyne usprawiedliwienie jest, gdy np. pada strzał a piłka odbija się od obrońcy i trafia do gościa na spalonym, wtedy jest spalony.
W przypadku jakiejkolwiek próby rozmyślnej, spalony jest skasowany.
Tu nawet strzału nie było, żeby obrońca miał co blokować, nie było parady.
3
@Azi Nie. To że piłka zalicza kontakt jest kluczowe. Spalony by się nie skasował jedynie w przypadku, w którym obrońca próbowałby zablokować piłkę, a ta odbijając się trafiłaby do Raphinhi. Ale on nie próbował jej zablokować tylko przejąć, a nawet ją przejął a potem zgubił, więc spalony jest skasowany.
2
Oczywiście, że nie było spalonego.
Spalony by był, gdyby obrońca wykonywał paradę obronną i nieumyslnie piłka trafiła do Raphinhi.
Ale tak nie było, obrońca przyjmował piłkę pod pressingiem, dotknął ją a potem zgubił.
Nawet gdyby próbował ją wybić ale zrobił kiks i trafił do Raphinhi, to nie byłoby spalonego bo celowo próbował wybić, tutaj piłkę przyjął i zgubił.
1
Muszę powiedzieć, że Roberto od powrotu do składu prezentuje się zaskakująco dobrze.
4
Mam podejrzenie, że teraz jednak mecz nie będzie już fajny. Musimy strzelić szybko bramkę, bo oni się zamurują i nawet nie będą chcieli atakować.
0
O to bydlak, tu czerwona nie za przerwanie obiecującej akcji tylko brutalny faul i kilka spotkań zawieszenia.
0
@Konfederat Piłka poszła do obrońcy, to nie była parada tylko próba zagrania skończona utratą piłki z powodu pressingu napastnika. Piłka nie przeleciała prosto do Raphinhi.
0
@FcPortoFan1999 To już tylko szczegóły, co za różnica ile strzałów na bramkę oddasz, skoro potem remisujesz
4
@tristan87 Kłamiesz. Turniej można wygrać samym mentalem, jak pewien piłkarz w 2016, co nie wygrał żadnego meczu w grupie, potem jechał na karnych i dogrywkach a finał wygrał nie będąc nawet na boisku.
0
Warszawa wybudowała kładkę nad Wisłą, inwestycja miała ogólne poparcie społeczne. Nie jest zbyt urodziwa, ale spełnia swoją funkcję.
Co robi psychoprawica PiSu i jej akolitów? Drugi dzień drą japy, są tacy co chcą Trzaskowskiego rozliczać, bo to marnowanie pieniędzy i nie można po niej jechać samochodem xD
Każde duże miasto nad rzeką posiada takie przejścia tylko dla pieszych, fani Harrego Pottera doskonale kojarzą scenę z niszczenia Millennium Bridge, w Polsce też takie znajdziesz, choćby w Krakowie, ale w Warszawie to jest REALNY PROBLEM, CZASKOSKI DO WIĘZIENIA
0
Bez sensu cały mecz gramy na górne wrzutki w pole karne, przegrywamy wszystkie główki. Powinni więcej różnorodności ale główniej próbować po ziemi.
0
Mecz można wygrać ofensywą ale turniej wygrywa się defensywą. Nasza linia obrony natomiast to młoda podlotka z burzą hormonów.
Walia nic nie gra, ale każde podanie penetruje naszą defensywę. Nie przecinamy podań, przegrywamy główki, gubimy krycie.
Tu jest nieprzemierzone pole do budowy, bo aspekt defensywny to tragedia a ostatnia działająca linia jaką mieliśmy to były czasy Glika i Pazdana.
1
@Mezocyklon87 Dlatego muszą to zrobić jak najszybciej.
Zwróć uwagę, że dla PiSu Tuskowym bezprawiem było nawet wsadzenie Kamińskiego do paki, gdzie wyrok SN, przywrócenie do sądu okręgowego i wyrok skazujący miały miejsce za rządów PiSu.
TVP zostało rozwalone w 2016 roku, od tamtej pory nie ma zarządu tej spółki i nie da się wybrać zarządu, bo przepisy nie pozwalają, ale Tusk złamał prawo, bo usunęli stamtąd okupantów i wstawili komisaryczny zarząd.
TS dla Galapy też słuszny, defraudował finanse, brał udział w kampanii wyborczej, działał na szkodę skarbu państwa a na końcu ogłosił 6 miliardów przychodu a wykazał 20 miliardów straty.
I teraz ABW miało nie wejść do domu bandytów, którzy zdefraudowali setki milionów tylko dlatego, że są z PiSu i rząd powinien im odpuścić?
2
@Mezocyklon87 Ale co jest strzelaniem w stope? Ludzie chcieli rozliczeń tych bandytów, dziś ABW weszło do domów złodziei, którzy rozkradli setki milionów z funduszu sprawiedliwości.
To PiS nagle drze ryja, że wszystko nielegalne, nawet jak jest legalne i sami z tego korzystali.
3
Ciekawe co teraz powiedzą wszystkie mundre, co twierdziły, że Ziobro rzeczywiście jest ciężko chory.
Gosek mówił rano, że Ziobro rozważa przerwanie leczenia przez akcje ABW w jego domu, ale coś się co do wersji nie dogadali, bo potem Jaki potwierdził, że Ziobry już w kraju nie było, gdy do niego do domu weszło ABW.
Jeszcze twierdzą, że nie został zawiadomiony o przeszukaniu, to dlaczego uciekł?
I czy ciężko chory, po chemio i radioterapii, świeżo po operacji byłby w stanie wstać z łóżka i uciec z kraju?
Nie, nie jest. Już by nie żył, bo nie ma żadnej odporności. To jedna z najczęstszych przyczyn zgonów po nowotworach, powikłania po leczeniu onkologicznym, gdzie zapalenie pęcherza czy katar oznacza wyrok.
4
@prokofiew Jasny komunikat, który ruscy i tak mieliby w dupie?
Nie strzela się do wszystkiego co wleci w przestrzeń powietrzną, bo nie ma to sensu i negatywne skutki są gorsze od ewentualnych pozytywów.
Po pierwsze, nas to kosztowałby więcej niż ruskich. Po drugie, ujawnilibyśmy nasz możliwości reakcji, pokazalibyśmy sygnaturę radiową, rozmieszczenie itd.
Po trzecie, zestrzelona rakieta nie wyparowuje, jej szczątki spadną na ziemię bez żadnej kontroli.
Po czwarte, broń przeciwrakietowa nie jest idealna, nie masz 100% szansy na trafienie a każda nietrafiona rakieta AA i tak musi gdzieś spaść, tworząc kolejne zagrożenie.
Z resztą miałeś tego przykład jak dwóch rolników zabiła zbłądzona rakieta przeciwlotnicza.
Rzeczywiście, gra warta świeczki, byle pogrozić palcem ruskom.
2
Stan twittera to jest nieśmieszny żart.
Od dwóch dni zalew ruskich botów spamuje jakimiś obrazkami, wołając każdego kto się w wątku udzielił, nie nadążam z zakładaniem blokad.
2
@Aragorn33 Ziemkiewicz intelektualista? Chłop jest pośmiewiskiem od tak dawna, że aż cudem jest, że utrzymał się na powierzchni przez tyle lat.
Do dziś nie wiem, czy gość ma tak niskie IQ czy celowo manipuluje i kłamie, ale mylić się w tak wielu rzeczach to jest sztuka.