Tasde
Dołączył/a: grudzień 2018
14 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
16
Dobra postawa Laporty, nie chodzi o to czy cokolwiek się wydarzy, ale chodzi o wywieranie presji i rozgłos.
To co się dzieje w tym sezonie przechodzi wszelkie pojęcie, powinniśmy mieć równą ilość punktów z Realem, ale na skutek błędów sędziowskich oni mają 11 punktów więcj.
I nie można tu nie doszukiwać się łączenia kropek, przecież Real naciskał na zmiany funkcjonowania VARu od zeszłego sezonu i jak się dowiedzieliśmy - udało im się i komitet sędziowski narzucił inne wytyczne na VAR, te zgodny z wizją Realu.
A czemu naciskali? Bo rok temu VAR dał nam mistrzostwo kraju. Gdyby tego systemu nie używali i stosowali tylko decyzje arbitra głównego, Real byłby mistrzem.
Nie bez znaczenia jest też presja jaką Real robi za pomocą mediów.
Po prostu nie może być żadnego przypadku w tym, że drużyna z największymi wpływami, robiąca to co robi od dwóch lat, tylko kwestią przypadku uzyskała taką korzyść.
Z resztą wypłynęły przecież zapisy rozmów z VARu, wszyscy widzieli jak z Almerią VAR celowo wprowadzał głównego w błąd i doprowadzając do zmiany wyniku meczu.
Mam wierzyć, że to był przypadek?
Dlatego popieram Laportę w tym co robi, tak jak i inne kluby, które w końcu zaczęły głośno mówić o tym, co się w tej lidze dzieje.
0
@tbas No co ty, Cubarsi też gówno, przecież karnego sprokurował.
1
@Chaoss Ile tysięcy razy można powtarzać: Nie musisz grać dobrze, żeby wygrywać mecze.
To, że popełniliśmy błędy które kosztowały nas w rezultacie porażkę nie oznacza, że sędziowie mogą nas walić w kakao i że porażka jest w całości winą zepsołu.
Bo się składa, że Real też dobrze nie grał, nie był stroną dominującą, nie był faworytem z przebiegu meczu.
Wynik meczu został wypaczony i to jest fakt.
2
@Aragorn33 Pisałem o tym wczoraj, że te błędy VAR wyliczane przez Archivo to tylko twarde sytuacje gdzie bramka jest/nie ma. A nie mówimy o innych sędziowskich przewałach "miekkich" gdzie już trzeba gdybać jakby Real sobie poradził w dalszej grze.
Wystarczy wspomnieć, że Nacho powinien pauzować dużo dłużej, ale z niewiadomych przyczyn komitet go uniewinniał (bo choć gościa znieśli na noszach i nie grał w następnym meczu, to lekarz nie wypisał mu L4).
To samo z Bellinghamem, ktory na początku sezonu ratował Real raz za razem a przynajmniej 4 mecze powinien pauzować za bezpośrednie czerwone kartki bo brutalnych faulach z meczu Atletico i Sevilli, tam też VAR podjął błędne decyzje.
Xavi miał rację, że od sierpnia znany jest mistrz.
0
Ja mówiłem już pół roku temu, że skandalem jest brak Goal-line przy okazji innego błędu oceny VAR, który wypaczył wynik meczu (bo sędziowie spojrzeli nie na tą linię na którą powinni).
Co sezon dochodzi do skandalicznych decyzji i nie mówimy tu nawet o "małych" punktach, w zeszłym sezonie taki skandal był na wagę spadku do niższej ligi.
Teraz taki błąd był na wagę walki o mistrzostwo kraju i co? Ta gruba świnia potrafiła wstawić jedynie tweeta z błędem goal-line z innej ligi...
Argument, dlaczego nie ma tej technologii? Bo droga.
GÓWNO A NIE DROGA
Mówimy o 3-4 milionach euro za sezon.
Ile to jest 3-4 miliony euro w tej lidze? NIC, kompletnie całkowicie NIC.
Wiecie ile zarabia ten grubas Tebas? Ponad 3 miliony euro rocznie. Tylko z pensji tego szkodnika i nieroba dałoby się pokryć koszt technologii która z 99% skutecznością oceniałaby prawidłowość bramki.
1
@FabianekMrozek Mylisz się. To jest bardzo tanie narzędzie. Goal-line jest standardem w dużo biedniejszych ligach, tu mówimy o 3-4 milionach za sezon.
Drogo? Tebas zarabia ponad 3 miliony rocznie.
3
@AxelF Nie był dobrze prowadzony. Może nie da się go ocenić na 0/10 ale 4/10 to maks co da się wyciągnąć.
Nieuznanie bramki to nie wina sędziego tylko grubasa Tebasa i tu się nic zrobić nie da, ale reszta meczu nie była przecież sędziowana prawidłowo.
Jak inaczej by wyglądało starcie, gdyby Modrić od samego startu grał z żółtą kartką za atak od tyłu na achillesa? To nie było niewidoczne skrobnięcie w biegu, sędzia miał obowiązek to zobaczyć. Gdyby nie to, potem Modrić nie mógłby już tak agresywnie wychodzić do obrony a robił to jeszcze wiele razy, kartkę dostał dopiero za faul taktyczny pod koniec meczu.
Jak inaczej by grał Rudiger, gdyby miał na karku żółtą kartkę? A chłop po prostu zaatakował Yamala, skasował go i to w przerwie gry a sędzia tylko palcem kiwa, bo się Rudiger uśmiechnął.
Jak gorzej działała nasza obrona gdy Kounde dostał żółtą kartkę za to, że ten głąb z faweli się na niego rzucił z ryjem? Sędzia w ramach rozjemczości dał kartkę obu a nie niesprowokowanemu agresorowi a kogo bardziej boli kartka, napastnika czy obrońce?
Takich mikrodecyzji było bardzo dużo w tym meczu, ale one wpływają na jego przebieg w sposób znaczący. Przecież tu nawet doszło do sytuacji bramkowej Realu po tym jak Modrić zablokował ręką drybling Yamala a sędzia stojąc kilka metrów od tego nic nie widział.
WIem, że patrzymy na to przez pryzmat poziomu sędziów LaLiga, ale to dalej jest seria błędów.
No i karny a potem brak karnego, tu już jest wielbłąd i wypaczanie wyniku.
Jest umowa o karniątkach a sędzia łapie się na padolino, w drugą stronę już to nie działa i Camavinga kasuje Yamala a karnego nie ma, bo nie wiem czemu, czy za lekko czy bez szansy na bramkę.
Albo kontakt to kontakt, albo nie. Dwie interpretacje zależne od tego w którą stronę biegną piłkarze to już jest tragedia.
2
@Chlebek23391 I to jest obrzydliwe, dwa mecze pod rząd sędziowie stosują dwie różne interpretacje.
Jak po naszej stronie boiska to kontakt to kontakt, faul i karny/czerwona kartka.
Zgodnie z podręcznikiem? Tak, co do słowa.
A w drugą stronę? Z PSG brak karnego po oczywistym faulu na Gundoganie, czemu? Nikt nie wie, kontakt to jednak nie był kontakt.
I to samo z Realem, zależnie w którą stronę sędzia odwróci głowę, kontakt to kontakt albo nieistotne wydarzenie.
0
@madl1l3nho Ale ty wchodzisz w gdybanie i to takie z założeniem, że Real jak strzeli tą jedną błędną bramkę to potem już nie gra dalej xD
Że w rzeczywistości to wyglądało tak, że sędzia im w 74 minucie uznał nieuczciwą bramkę po której zeszli z boiska czy co?
Mecz trwał 90 minut, sędzia uznał nieprawidłową bramkę i tylko dzięki niej wywieźli punkty, bo więcej już nie strzelili - koniec tematu.
Dalej to ty już próbujesz tu narzucić historię alterantywną, że jakby im anulowali to by się wzięli w garść i mocą przyjaźni wygrali mecz uczciwie. Uciekasz w fantazje, w co by było gdyby.
Może by się inaczej mecz potoczył a może nie, tego nie dowiesz się nigdy a fakt pozostaje faktem, w tym sezonie wywieźli masę punktów, która im się nie należała.
0
@madl1l3nho No logika idzie w niebyt z tym co mówisz bo zaczynasz gdybać.
Nie mówimy o gdyby, gdyby nie uznano im bramki może by strzelili inną a może by nie strzelili.
Wiem, że z tobą dyskusja nie ma sensu, ale jak chcesz choć trochę obiektywności zachować, to wejdź w link i porównaj tabelę z innymi zespołami.
0
@axegrinder Ale otwórz link który ci wstawiłem i sobie zobacz ile punktów Real powinien mieć, gdyby sędziowie wraz z VARem nie popełnili błędów.
To jest przewał i to jawny przewał.
Real drugi sezon naciska na sędziów swoim mediami, po zeszłym sezonie wymuszali, żeby VAR mniej interweniował i to dostali a teraz zobacz na tabelę i porównaj z rzeczywistą. Nawet uznając, że w tym meczu wszystko było dobrze (a nie było, choćby nieuznana bramka z dostępnych powtórek jest na naszą korzyść) to Real powinien mieć 76 punktów a my 73, tymczasem my mamy 70 a Real 81.
0
@madl1l3nho To bezpośrednie błędy sędziów, nie biorą pod uwagę "co by było gdyby".
Możesz sobie próbować w to wcisnąć bramkę po gwizdku, żaden podręcznik nie zakazuje sędziemu gwizdać równo z zegarkiem.
0
Dla tych co uważają, że Real zasłużenie wygrywa mistrzostwo i że 11 punktów przewagi jest za ich dobrą grę.
Nie, tylko licząc w twardy sposób, czyli wyłącznie na podstawie błędów sędziego bezpośrednio rzutujacych na wynik meczu, Real po 31 kolejce powinien mieć tyle samo punktów co my.
Zobaczymy co teraz analizy wykażą, ale trzeba otwarcie powiedzieć, że Xavi miał rację mówiąc na początku sezonu, że mistrz już jest znany.
https://archivovar.es/laliga-easports/clasificacion-laliga-easports-sin-errores-var-31/
0
@axegrinder I tu się mylisz, bo ta dwucyfrowa przewaga wynika głównie z błędów VAR.
Tu masz podsumowanie po 31 kolejce ile drużyny powinny mieć punktów tylko na podstawie klarownych błędów sędziowskich (czyli nie licząc tego, że Bellingham kilka razy ratował im dupe choć nie powinien grać bo miałby czerwone kartki za sanki z Atletico i Sevillą)
https://archivovar.es/laliga-easports/clasificacion-laliga-easports-sin-errores-var-31/
4
Jeżeli to nie jest piłka w siatce, to nie wiem.
Karny z dupy bo kontakt to kontakt, ale widocznie tylko w naszym polu karnym, bo w Realu już nie bardzo.
Modrić to po pierwszej połowie miał już 2 obligatoryjne żółte a w całym meczu 5 by uzbierał a dostał jedną, za faul taktyczny w końcówce.
Rudiger wlatuje na pełnej w Yamala podczas zatrzymania gry, sędzia tylko kiwa paluszkiem.
Fajansiarz z faweli fauluje a potem ubliża leżącemu Kounde - sędzia rozjemczo daje żółtą kartkę i napastnikowi i obrońcy, ciekawe kto na tym więcej stracił.
Czekam na końcowe podsumowanie VAR Archivo bo dwa miesiące temu podliczyli, że Real ma +10 punktów z samych błędów VAR a Barcelona -2 punkty.
Tak, Xavi miał racje mówiąc na początku sezonu, że mistrz jest znany.
0
@basuza W PSG to przewinęli się wszyscy. Nikt na ziemi nie poda ci lepiej niż Messi i co zrobił z tego Mbappe? Gówno, 90% marnował.
1
@abram3k 50 punktów przewagi... Wy tego Nbeppego to traktujciecie jakby był królem złotym a on nie potrafił zagrozić naszej bramce w dwumeczu dopóki nie rozsypał nam się skład przez Araujo.
10
Czyli klasykiem, wyruchanie przez sędziego, frajerska strata bramki po indywidualnym błędzie i przegrana z fajansiarzami którzy nic nie pokazali na boisku.
3
Taki faul jaki zrobił Yamal na Rudigerze, to Bellingham wykonuje przy każdym swoim odbiorze piłki. Ciekawe czemu jemu tego nie gwiżdżą.
1
Modrić to jakąś kartę wyjścia z więzienia dostał? Atak na Achillesa, teraz stempel na śródstopie, to są dwie żółte.
27
Fermin do madryciarzy skacze xD Nie chciałbym spotkać Fermina i Gaviego w barze
0
@Technik Bez przesady, Yamal był dużo z tylu, mógł go nie widzieć.
14
@Kibic_83 Tego czy przekroczyła to nie wiemy bo nie mamy potwierdzenia wizualnego. Ale na pewno nie była połową obwodu nad linią bo nie miałaby prawa się odbić tak jak się odbiła. Bez goal-line nie da się nic zrobić w ocenie.
44
Sytuacja narysowana przez Canal+ jest fizycznie niemożliwa. Po wybiciu Łunina piłka zrobiła kozioł uderzając w linię bramkową i oddaliła się od bramki.
Ale na symulacji C+ piłka jest bezpośrednio nad linią bramkową, więc jakim cudem można odbić piłkę do dołu, żeby ta poleciała w lewo a nie do góry?
2
Według symulacji C+ tak wyglądała sytuacja
https://i.ibb.co/nL3jWVM/image.png
Łunin wybił piłkę do swojej prawej strony, ta kozłowała na linii bramkowej.
Na ma fizycznej możliwości, żeby piłka wybita do boku spadła na linię która była bezpośrednio pod nią.
0
Co to za technologia C+ xD Piłka była bezpośrednio nad linią według ich symulacji.
Ciekawe jak to możliwe, że piłka wybita do boku spadła bezpośrednio na linię nad którą była? Zakrzywienie czasoprzestrzeni?
0
@PolskiBarcelonista10 Jednej minuty albo 5 minut, skąd wiedziałeś, że sędzia zakończy od razu a nie doliczy leżenie De Jonga?
4
Przecież kartka Modrića, kopnięcie w achillesa.
3
No trudno żeby Araujo doskoczył, mając uwieszonego u pasa bydle jak Rudiger.
0
To jest gol, odbiła mu się od rąk które były całkowicie za linią.