0

@kigani Real blado wypada na tle większości, nawet na naszym tle w ostatnim klasyku. Ale ich najmocniejszą bronią jest wykorzystywanie idiotycznych błędów.

0

@macio_944 Gra dobra, ale jako GTA tragiczne. To nie jest smutna marka oparta o smutny realizm a wiele rzeczy irytowało, bo widzi człowiek możliwość zrobienia czegoś a nie może, bo musiało być na siłę realistycznie. Dobrze, że w DLC odeszli od tego pomysłu.
No i po latach jak wróciłem, to w oczy rzuciło mi się coś, czego nie dostrzegłem jak grałem w 2008 roku. Scenariusz jest miejscami jest cholernie idiotyczny.
Tytuł jest jednym wielkim dysonansem ludonarracyjnym, co niestety jest domeną Rockstara zawsze, gdy sili się na realizm i powagę, bo RDR 2 też na to niemożebnie cierpi.

0

@AxelF Ale jaką drogą? Nie istnieje coś takiego jak tok akcji.
Jak się bramkarz przepychał z Ferminem, to piłka była wykonywana z rzutu rożnego, więc Fermin był na czystej pozycji. Dopiero dotknięcie piłki przez Lewego sprawiło, że ten znalazł się na pozycji spalonej.
Nic co wydarzyło się przed strzałem Lewego nie jest żadnym elementem sprawy.
Później i owszem, wykonał ruch w stronę piłki, ale tu znowu bramkarz zareagował prawidłowo, nic lepiej zrobić nie mógł w pozycji w jakiej się znajdował, więc trudno dyskutować o przeszkadzaniu.
Nie obronił, bo był źle ustawiony co jak najbardziej wynikało z tego, że Fermin mu przeszkadzał, ale jak już wspomniałem, robił to całkowicie legalnie.
Dlatego tutaj nie masz zerojedynkowej sytuacji tylko interpretowalną, a to jak sędziowie mają gówniane linie orzecznictwa w tej lidze i każdy gwiżdże co chce, to jest inna i doskonale znana sprawa.

0

@ProMILs Tak, plany i projekty jaki to będzie wspaniała inwestycja.
Tylko je najpierw pokaż, tylko takie aktualne, bo fanatycy CPK jak Wilk posługiwali się analizami z 2010 roku, które są już w 100% nieaktualne.

1

@draxidox Ja to bym chciał, żeby wyciekło w końcu wszystko wobec tego projektu, bo śmierdzi z wielu stron.
PiS zrobił tą inwestycje bez oceny czy konsultacji, po prostu wybudujemy wielkie lotnisko na środku pola. Spieszyli się mocno, bo wyznaczyli nierealne terminy, które stały się niewykonalne przez wojnę i pandemię, ale mimo tego nie zrewidowano pomysłów, nawet łopaty nie wbili a samoloty mają wystartować za 3 lata.
Przy okazji przez 8 lat WSZYSCY pluli na ten projekt, wiedzieli że to wydmuszka Kaczyńskiego, że projekt jest nierealny.
Do tego bandyckie wywłaszczenia po dziwnych cenach, protesty i strajki.
Nawet cytowany tutaj Mentzen jeszcze bodaj rok temu krytykował CPK.
Do listopada 2023 jedyne osoby które ten projekt chwaliły to byli influenserzy, którzy dostawali kasę za materiały sponsorowane, bo spółka wydawała miliony na ten cel (po co?).
Nagle, praktycznie z dnia na dzień się okazało, że cały kraj chce CPK, kogo nie spytasz, ludzie co w życiu samolotem nie lecieli chcą CPK bo jest ważne i kluczowe.
Od listopada okazało się, że bez CPK Polska nie może istnieć i teraz chce go nawet Mentzen, który przecież twierdzi, że wszystko co państwowe jest gówniane i nieopłacalne.
Tymczasem Koalicja koniecznie chce ten projekt udupić, choć widzą jaki raban to robi.
Gadanie, że to przez Niemców jest bezsensowne, CPK nawet nie miało konkurować z Frankfurtem a przecież pojawiły się informacje, że Unia wpisała tą inwestycje jako potrzebną.
Więc o co tak naprawdę chodzi w tym całym projekcie? Gdzie jest haczyk? Skąd nagle o 180 stopni obróciło się postrzeganie.

0

@Barcanajlepszyteam No i co z tego? Miewa gorsze okresy, bo jest człowiekiem.
Niestety składa się tak, że w piłkę nożną grają tylko ludzie, więc nigdzie na świecie nie znajdziesz piłkarza, który by nie miał gorszych okresów.
Powinniśmy mieć więcej godności niż prześcieradła z notatnika a jakoś nie widziałem, by sprzedawali Militao w zeszłym sezonie, choć jak on wpadł w gorszy okres, to im indywidualnie zepsuł sezon, będąc odpowiedzialny za utratę większości bramek na wiosnę, czym Real wypisał się z walki o mistrzostwo.

23

Dość kompromitujące, że VAR musiał im na to zwrócić uwagę. Cały stadion widział rękę bo była oczywista a zarówno główny jak i boczny nic nie widział.
A najbardziej kuriozalny moment to ten, w którym Valencia już zmienia bramkarza a sędzia jeszcze się gapi w monitor i ocenia, czy ostentacyjna ręka to była ostentacyjna ręka.

0

@Bilon87 Sędzia nie musiał oglądać, bo widział akcje z bliska a masz jeszcze VAR który mu to na ucho potwierdził.
A jak chcesz się spisków doszukiwać, to najpierw odpowiedz sobie na pytanie, czemu rękę bramkarza widział cały stadion, wszyscy piłkarze, trenerzy obu drużyn ale nie sędziowie z boiska. I czemu potem jeszcze sędzia aż musiał iść się przyglądać powtórce, choć nawet Valencia nie miała obiekcji bo zmienili bramkarza zanim sędzia stwierdził, że jednak czerwona.

0

@Kinginiesta Strzelam na ślepo, że o interwencji Roberto, bo po sieci lata powtórka z ujęcia na której nie widać tego, że Roberto najpierw wyczyścił piłkę.

0

@Gaz Nie wiedziałem, że znasz Araujo osobiście

3

@lntrowertyk Logiczne. Taki Cristiano, jakby nie liczyć 885 bramek to zagrał bardzo przeciętną karierę.

7

@lucca87 Araujo ratuje nam większość wyników, ale wpadł w gorszy moment i już jest wystawiony na bazarze xD Wy się nigdy nie zmienicie. Ter Stegena też sprzedawano a potem mu dupe całowano, tylko po to żeby go znowu sprzedać bo zrobił kiks.

0

@AxelF No przeszkadzał bramkarzowi i został odepchnięty, tylko to o niczym nie świadczy, bo został odepchnięty zanim Lewandowski dostał piłkę, więc legalnie przeszkadzał bramkarzowi.
Dalsza cześć akcji, na minimalnym spalonym robi ruch do piłki, ale niewielki, bramkarz natomiast miał cały czas piłkę pod kontrolą i Fermin go nie rozproszył bo wykonał taką interwencje jaką powinien wykonać, tyle że z marnym skutkiem, bo był źle ustawiony i nie sięgnąłby piłki niezależnie czy Fermin tam był czy nie.
Więc tą bramkę można klasyfikować w kategorii nie rażącego błędu ale kolejnej pokracznej interpretacji tych samych przepisów.

0

@Krisgum Rynsztunek to wiele misji na kilka poziomów sprzętu więc to, że zaczynasz od niższego niż masz obecnie nie ma znaczenia bo to otwiera drogę do wyższych poziomów zdań.
Choć de facto tu poziom misji nie jest istotny, bo i tak polega to na znalezieniu skrzynek, a to byłbyś w stanie zrobić na pierwszym poziomie.
Tylko faktem jest, że Wiedźmin jest mocno skopany pod względem balansu rozwoju, to samo dotyka potem Cyberpunka. Misje poboczne są z dupy, jest nawet misja na bardzo wysoki poziom gdzie we wsi są ghule, ale one nie są celem misji tylko pierwszą przeszkodą przed mini-bossem.
Problem w tym, że zadanie jest na coś koło 25 poziomu bo te ghule są na wysokim poziomie, ale boss jest na dużo niższym i nie stanowi wyzwania nawet na 15 poziomie.

0

@Lucyfffer Bo grali w innej roli, Bellingham gra pod bramką, wcielając się często w napastnika. Myślisz, że dlaczego nazywano go prześmiewczo Tapingham? Żeby dokładać nogę do bramek musisz znajdować się pod bramką, nie grał wycofany jak Iniesta z Xavim.
Możesz jeszcze się posiłkować statystyką kluczowych podań, jeżeli twierdzisz że ilość bramek i asyst o niczym nie świadczy, ale tutaj ma przewagę tylko 15 kluczowych podań w stosunku do Lewego, który przecież najczęściej jest tym najbardziej wysuniętym zawodnikiem.
Po prostu statystyki nie są na korzyść Bellinghama, a nie teraz będziemy mu szukać wymówek, że on to inny rodzaj zawodnika jest, dlatego ma mniej bramek i mniej asyst i niewiele więcej kluczowych podań, będąc najbardziej ofensywnym pomocnikiem ze wszystkich w Realu.

0

@Lucyfffer Jaka, skoro nawet asyst ma mniej o połowę od Lewego? Real nie gra sztywnym podziałem na rolę a Bellingham częściej gra pod bramką niż w środku pola.

0

Bramkarz jeszcze spalony pokazywał z rożnego xD

0

@MesQueUnClub_87 To jest sytuacja na granicy, trudno bez jakiejś analizy to ocenić, ja takiej nie wykonam.
Ale chyba powinno być ocenione przez sędziów a nie widzieliśmy żadnej analizy ani ujęcia, które by rozwiało wątpliwość, jakby w ogóle było pominięte.

1

Znalazłem zapis ujęcia na sytuacje po której był karny.
I dobrze widziałem, że na ujęciu pokazanym przez realizatora, wygląda tak jakby tam był spalony.
Niżej wrzucam zdjęcie.
Zawodnik podkreślony na czerwono, wygląda jakby był na spalonym w momencie podania a ma kluczowe znaczenie.
Jest aktywny w grze, wyciąga Araujo z pozycji, skacze do piłki ale nie doskakuje.
Piłka leci dalej nad Araujo i trafia pod nogi tego młodego w afro, co kończy się sami wiecie jak.
Patrząc na casus Ferrana, tu powinien być spalony o ile nikt nie łamał linii, ale nie pokazali więcej powtórek ani tego, by VAR to w ogóle analizował.
https://i.ibb.co/yWMLVyh/image.png

1

Druga połowa zapowiada się tragicznie.
Valencia w osłabieniu ale z wynikiem, czyli będą robić taki autobus, że oczy będą łzawić.

21

Valencia już wie, zmieniają bramkarza, ale sędzia 3 minuty analizuje coś tak oczywistego, ze nie da się bardziej oczywistej rzeczy zrobić.

0

@aldewir Zawodnik który był przy Araujo, był na naszej połowie za nim w momencie podania, potem pobiegł do piłki wyciągając Araujo, podskoczył ale nie doskoczył do piłki, która przeszła dalej i trafiła do tego co zdobył karnego.
Na ujęciu jakie było widać wyglądała jak spalony, ale potrzeba pełnego obrazu.
Jeżeli był ostatni, to powinien być spalony, zgodnie z wytycznymi jakie były przy anulowaniu bramki Ferrana z początku sezonu.

0

Niech pokażą powtórki, bo mnie zastanawia, czy nie było spalonego.

0

@kamilos1214 Idź do psychoterapeuty, bo będzie tylko gorzej.

2

Ale to wkurw... Faul Cancelo bo dotknął obrońcy, ale jak obrońca kasuje Yamala to czyściutko.
Nic mnie tak nie irytuje w piłce nożnej, jak ciągła promocja gry defensywnej.

1

@BulaKG Ale coś to zmienia? Valdes nie popełniał głupich błędów?

1

@Tuc Na iPhone są jakieś inne strony niż na Androida?

0

@neymar77 Miękki faul? Chłopie, w najlepszym przypadku to faul taktyczny, ale niezależnie od kwalifikacji, żółta obligatoryjna.
Przecież ona ją po prostu przekopała bez walki o piłkę, piłka w momencie ataku była ze 2-3 metry od niej.

12

@chris159 Nie wymyślił, rasizm był, jest i najpewniej będzie zawsze. Nawet z jednym rasistą gra w drużynie. Różnica taka, że on z rasizmu zrobił kartę i używa jej wszędzie, gra wieczną ofiarę choć sam zachowuje się jak bydlak i nie zna pojęcia szacunku a każda reperkusja wobec jego prowokacyjnych postaw zwalana jest na rasizm.

1

@SnieguPlock Okazało się, ku zaskoczeniu niemal wszystkich obywateli świata, że szamańskie voodoo nie leczy kolan.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?