Tasde
Dołączył/a: grudzień 2018
14 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
2
Wywalona do góry nogami ta Barcelona. W ataku każdą piłkę trzeba przyjąć przed zagraniem, za to w obronie gramy na jedne kontakt.
3
Maszyna Flicka już ruszyła, a chłop nawet jeszcze z domu nie wyszedł.
0
@jacobFCB Biedronia nie znoszę, ale akurat poniżej krytyki jest wytykanie tego "bicia matki". Jako młody chłopak żył w patologicznej rodzinie gdzie ojciec chlał, podczas jednej z kłótni doszło do szarpaniny w którą Biedroń się wmieszał, matka w amoku doniosła na ojca i syna na policje, potem wycofała sprawę.
Wyciąganie tak jednak tragicznej sytuacji, jakich wiele w polskich rodzinach, tylko po to, żeby się z kogoś pośmiać w wojence politycznej, to skur***ństwo.
2
@MichuZ44 A te bolidy to szczepione były?
Tak, dupami
1
@arasz1819 Już nawet nie będę wchodził w dyskusję o tym, że prokuratura latała na pasku Ziobry więc ten miał pełną władzę. To nie ma sensu.
3
@kigani Po co gadasz skoro nawet nie wiesz o czym? xD
Prokuratura to nie jest władza sądownicza, jest podległa pod pod ministerstwo i prokuratora generalnego, czyli pod Kaletę i Ziobrę.
I to prokuratura umorzyła śledztwo, przez rok nie zebrali dowodów i nie założyli sprawy w sądzie.
Pod umorzeniem z resztą podpisała się prokurator Edyta Dudzińska, czyli ta pani, co w 2020 roku z urlopu się zerwała, żeby pojechać do prokuratury i umorzyć śledztwo w sprawie wyborów kopertowych, więc to nie byle kto tylko piesek na pasku Ziobry prowadził sprawę i dał dupy.
2
PiSowcy i jego społecznościowe boty to taki friendly fire robią ostatnio, że to głowa mała, ale Kaleta to już jest nagroda Darwina xD
Umorzona sprawa Tomasza Lisa z powodu przedawnienia.
Czemu przedawnienie? Bo prokuratura zakwalifikowała to jako naruszenie nietykalności co przedawnia się po roku. A kiedy miało miejsce zdarzenie? W 2022 czyli przedawniło się w 2023. Wiceminister sprawiedliwości był wtedy... Kaleta xD
Z dzisiejszych samobójów, Orlen zanotował stratę w I kwartale tego roku i nastąpił spadek kursów akcji.
No, tylko pierwszy kwartał trwał od stycznia do marca a nowy zarząd został wyłoniony dopiero w kwietniu, gdy do lutego rządził Obajtek.
A kurs akcji mimo że spadł dzisiaj o 5% to i tak jest większy o 11% niż był w styczniu a przy okazji w całym 2023 tylko RAZ kurs był droższy niż obecny, ale wielki dramat i porażka xD
1
Czyli jeżeli dobrze rozumiem tą aferę, Messi z Pique próbowali dogadać się z Ceferinem, żeby z funduszu LM przeznaczyć kasę na wyrównanie pensji dla piłkarzy, którzy dostawali mniej przez pandemię?
Jeżeli nie ma jakiś innych "brzydkich" okoliczności, to jak dla nie takie afery mogą być częściej.
0
@FriedrichAugust Ale czy do ciebie dociera ta różnica kategorii zdarzenia? Organizowanie protestów w sejmie przez posłów to jest jedno. Gdy przyprowadzasz osoby które rzeczywiście mają problem to nie jest ustawka, bo oni mają problem i oni chcą rozwiązania.
To, że ich potem polityk potraktował przedmiotowo, wykorzystał i olał to już jest moralne skarlenie, ale dalej nie jest to ustawką, bo problem był faktyczny.
Gówniane zachowanie dla politycznego interesu to inna para kaloszy, ale niepełnosprawni mają duże problemy w Polsce i ich protest był w swojej koncepcji słuszny.
Ale to dalej nie jest ten kaliber, co wynajęcie statystów, zapłacenie im za protest podszywający się pod rolników tylko po to, żeby ponapieprzać w rząd.
A potem do tych ludzi musi przyjeżdżać karetka i marnować czas.
To nie jest w ogóle porównywalne bo ci ludzie nie protestują, oni robią happening za pieniądze, jednocześnie ośmieszają rolnikówi rozmywają ich problemy, bo przecież nawet postulatów żadnych nie mają i nie mówią w imieniu rolników, po prostu tam są i robią burdel, bo ktoś im za to zapłacił.
0
@FriedrichAugust Dla ciebie jest tym samym marnowanie czasu służb ratunkowych, żeby zrobić lepszy dramat podczas ordynarnej ustawki? Tam nie ma nawet rolników, to są statyści a marnują czas ratowników.
0
@FriedrichAugust Jak zorganizujesz protest niepełnosprawnych i przyprowadzisz niepełnosprawnych to chyba jest trochę inna sytuacja, niż gdy zorganizujesz protest rolników a przyprowadzisz statystów i jeszcze będziesz do nich wzywać pogotowie, żeby zrobić lepszy dramat w swojej telewizji.
4
Wczoraj do sejmu musiało przyjechać pogotowie do wycieńczonego protestem głodowym rolnika ze stowarzyszenia "Orka".
Tylko dwie rzeczy: Stowarzyszenie "Orka" nie istnieje, grupa na FB powstała dosłownie dzień przed protestem i miała 1 członka.
Po drugie: Wycieńczony rolnik nie jest rolnikiem tylko nadwornym statystą z TV Republika, który odgrywał już wiele ról.
Czyli to po prostu PiSowska ustawka i nie byłoby w tym nic złego (choć jest to niepomiernie obrzydliwe i na miejscu rolników bym oblał szambem każdego pisowca).
ALE oni wezwali pogotowie do tych opłaconych ćwoków!
Tak, pogotowie, gdzie brakuje ludzi, ratownicy muszą robić po 3 zmiany dziennie bo mają marne pensje i dużo roboty i zamiast odpoczywać albo jechać do kogoś kto właśnie umiera na zawał, musieli pojechać do baranów, żeby PiS sobie mógł zrobić ustawiony dramat...
0
@Chaoss No nie bardzo, bo RBR był w tym absolutnie mistrzowski na początku sezonu a teraz nagle coś się wydarzyło, że sytuacja się pogorszyła.
Gdyby to reszta nadgoniła, to RBR dalej by nie miało problemów, skoro nie miało ich wcześniej, po prostu zmniejszyły by się odstępy, ale RBR zaczął mieć problemy z przyczepnością, a za to inne zespoły już odpowiedzialne być nie mogą.
0
@Klejnot_Nilu A no właśnie taki, że nagle o lepszości Gulera nad Yamalem decydują statystyki, co się logicznie kłóci z umniejszaniem Messiemu, który statystyki ma lepsze.
0
@VegetaPolska Był wyśmiewany za to, że wybrał projekt w którym nie było dla niego miejsca bo był ósmym pomocnikiem i nawet już chodziły głosy, że chce odejść z Realu.
Tak samo był wyśmiewany i opluwany Kubo, który wybrał "projekt" Realu i skończył w ogórkowych klubach bez rozegrania choćby jednego oficjalnego meczu.
0
@DonCarletto Nie nie kolego, my nie mamy problemu z Gulerem tylko wy macie z Yamalem. Mój wpis nie jest luźną myślą, która mi przyszła do głowy podczas porannej kupy i nie byłby żadnym tematem. Natomiast jest to efekt tego, że twoi biali koledzy zarówno tutaj na stronie a bardziej intensywnie na twitterze zaczęli umniejszać Yamalowi przyrównując go do ilości bramek Gulera.
Więc nie myl przyczyny ze skutkiem ;)
0
Jeżeli spotkacie gdzieś jakiegoś fana prześcieradeł, który będzie się chełpić, że Guler ma lepsze statystyki mimo, że rozegrał mniej spotkań, to możecie użyć dwóch prostych ciosów, żeby zamknąć takiemu jegomościowi łeb, więc się częstujcie:
1. Messi ma lepsze statystyki od Ronaldo mimo, że zagrał mniej spotkań
2. Yamal dostał owacje na Bernabeu a Guler nie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
0
@mekston Hardy im nie działały, ale też ich nie testowali w ogóle.
Zasadniczo coś się z bolidem RBR dzieje, może nie trafili z poprawkami, ale ich problemy to nie jest kwestia tego, że McLaren przyspieszył co drugi wyścig z rzędu bolid się po prostu nie słuchał.
W Miami kompletnie nie mieli przyczepności na tył, teraz na medach wszystko działało świetnie i Max miał znaczną przewagę tempa, ale po założeniu hardów w połowie stintu opony puściły.
0
@mekston Jedno okrążenie więcej i Lando by wygrał. Dużo lepszy stan baterii, tylko by się złapał w DRS i by było po sprawie, ale to też duża umiejętność Maxa, żeby zarządzić ładowaniem i zużyciem tak, żeby jednak utrzymać się przy życiu na dystansie wyścigu.
1
@tbas Tym samym autem jego zespołowy kolega ledwo co dojechał w punktach ;)
2
Dopiero nadrobiłem wyścig i musze stwierdzić, że Verstappen to maszyna.
Zarwał nockę dla gierki, spał tylko 7 godzin bo miał wyścig w iRacing, który jego ekipa wygrała. Potem wstał, walnął Redbulla i wygrał wyścig F1.
0
Szkoda, że nie włączyłem na drugim ekranie Realu, ale z tego co słyszę, wszystkie bramki na konto Najlepszego Obrońcy Świata Militao?
0
Ogólnie, że mamy cyrk w klubie to bies to jeb... Z doświadczenia pracy w i z dużymi organizacjami wiem, że tak jest dosłownie wszędzie.
Ale coś co mnie martwi i niepokoi od lat w przypadku Barcy to to, że tu jak Laporta na schodach pierdnie to po 17 sekundach jest o tym wpis na Twitterze.
To jak się wylewają strumieniami informacje z klubu to niepojęte. Oczywiście, potem robi się chaos, część osób zaczyna własne historie zmyślać albo spekulować, ale zawsze przy takich strumieniach świadomości wychodzi, że jest coś na rzeczy. Czy to biurofax czy teraz zwolnienie Xaviego, czasami mam wrażenie, że my na La Rambli wiemy szybciej niż główni zainteresowani, bo zanim dotrze do nich informacja gdy np. są na treningu albo w samolocie, to już pół internetu huczy.
Taka transparentność nie jest dobra dla atmosfery w drużynie.
0
@Lucerfi Ale o czym teraz mówisz? Jak na razie nie ma żadnej obsuwy, urealniony termin wyznaczony na 2035 jest jak był.
1
@ViscaelBarca2007 Czekaj, jeżeli wygrał PK to nie ma automatycznie awansu do LM?
0
@Lucerfi Elektrownie jądrowe średnio buduje się 8 lat, z czego u nas bliżej 10 lat. Potem jeszcze wdrożenie i testy przed uzyskaniem pozwolenia na sprzedaż prądu czyli przy dobrych wiatrach dodatkowy rok.
Tylko nie wiem o co pytasz, bo jakbyś zauważył, na elektrownie jądrową nawet projektu nie i nie jest to przypadek, bo wbrew kłamstwom jakie produkują, to PiS uwalił energię jądrową i przez 6 lat dosłownie nie dotknął projektu.
Z CPK tak samo, chaos w mediach, jakby Tusk zburzył już gotowy projekt, a nawet nie ma projektu terminala i się przedłuża projektowanie zapewne z powodu tego, że pierwotne plany były przewymiarowane i obecnie CPK musiało być skurczone do rozmiaru Okęcia+Modlina.
2
Gość robi ciekawe zestawienie stanu polskich inwestycji podpierając się źródłami.
Fajnie to kontrastuje z chaosem informacyjnym jaki robi PiS i Konfa, gdzie według nich już każda inwestycja jest uwalona.
Tymczasem jak się poczyta co się dzieje, to się okazuje, że praktycznie nic nie zostało przez PiS zrobione.
CPK już się miało budować, nawet planów nie ma.
Elektrownia też już się miała budować (a nawet powinna się budować od zeszłego roku, jeżeli mieli się wyrobić do 2032 roku) i co? Nie ma badań, nie ma nawet planu budowy i ten powstanie do przyszłego roku.
Terminal w Świnoujściu który ponoć został uwalony przez Tuska - nawet studium wykonalności nie zostało zrobione co oznacza, że nawet nie było decyzji czy będzie budowany w ogóle, bo to studium jest właśnie oceną czy projekt ma w ogóle sens i da się go wykonać.
Intel? Miał nie istnieć, a tymczasem działka jest przygotowywana i trwają negocjacje do przyspieszenia inwestycji na szczeblu unijnym.
Izera? Po 8 latach projektu dopiero pozwolenie na budowę uzyskano.
Ale ile w necie (i nawet na tym portalu) chłopków roztropków co łykają propagandę, nawet nie sprawdzą czy nie zweryfikują o czym gadają.
2
@bart_azz Zapomniałeś tylko dodać, że te 12 meczów to było łącznie niecałe 300 minut, czyli jakby zagrał tylko 3 spotkania i grał ogony, a w takim wypadku 2 bramki to nie jest zły wynik.
Co do żółtych, to gość nie zdążył się zaadaptować do warunków LaLiga i tutejszych sędziów i po prostu wykonywał intensywne ataki a i tak 2 żółte kartki dostał w jednym meczu, obie były przypadkowe z czego jedna była kuriozalnym błędem sędziego a drugia (czyli pierwsza w kolejności) mocno naciągana - co jest fajnym kontrastem dla tego jak wczoraj Yamal dostał w ryj w gorszej sytuacji i sędzia to olał, a Roque w swoim meczu wyłapał kartkę.
0
@Losiex Jak donosza media chodzi o to, że Xavi co innego opowiadał Laporcie w kwietniu, gdy ustalali, że jednak zostanie a teraz wyszedł na konferencję i zaczął opowiadać, jak to Barcelona nie ma na nic pieniędzy i nic nie może poza próbą rywalizacji.
To wkurzyło grubasa i zarząd, bo im ponoć naopowiadał, że z tą ekipą da się wygrywać i druga kwestia taka, że dostał klasowych zawodników i nie potrafił ich wykorzystać a potem się spłakał, że nie może transferów robić.
19
Wypowiedź Xaviego i Koemana to dwa zupełnie inne zagadnienia.
Koeman na dzień dobry musiał wywalać ludzi z klubu, nie mógł dostać kadry jakiej chciał bo jego możliwości transferowe były minimalne a klub na skraju bankructwa.
Xavi miał dużo lepsze warunki, dostał wielu zawodników i to nie byle kogo jak Luuk co kosztował paczkę fajek. Dostał Lewandowskiego, Kounde, Christensena, Felixa, Cancelo, Gundogana. Xavi miał nawet ten przywilej, że dostał zawodnika za 50 milionów i mógł go nie wpuszczać na boisko.
Więc gdzie tu porównywać, skoro z jednej strony Koeman w ogóle nie mógł sobie układać kadry i grał tym co się w klubie ostało a z drugiej Xavi dostał światowe nazwiska.