Tasde
Dołączył/a: grudzień 2018
14 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@Benz Kanał policjanta z Hamburga, rzetelne źródło informacji w twoim dom.
15
@_Specjalista Norwegia zbliżona wielkością do Polski? xDDDDDDDDDDDDDDDDDD
Tylko w województwie mazowieckim mieszka tyle ludzi co w całej Norwegii, więc dobra manipulacja, taka gówniana xD
1
@Benz Tak tak, kraj który jest czołowym światowym producentem aut spalinowych sam sobie tworzy korki, żeby obrzydzić samochody i doprowadzić do upadku jedną z największych gałęzi przemysłu xD
Że wy wierzycie w te brednie które wypisujecie.
1
@KamQiX Rozumiem, że ty był byś skłonny poświęcić własną matkę i oglądać jak umiera na raka płuc, dla możliwości jazdy śmietnikami?
Bo ja nie bardzo.
A do tego to się sprowadza. Zanieczyszczone powietrze jest piątym najwyższym czynnikiem ryzyka zgonu.
Możesz regularnie pić alkohol, siedzieć cały dzień przed telewizorem, nie jeść warzyw a i tak groźniejsze dla twojego życia będzie mieszkanie w zasmrodzonym mieście.
O biedakach mówisz, za kasę jaką wsadzają, żeby te trupy jeździły mógłbyś spokojnie kupić auto z najwyższymi normami emisji, a przypomnę, że obecnie to są auta dziesięcioletnie. Nie stać cię? Kup sobie Dacię, ale z własnych obserwacji nie widuje na ulicach starych aut budżetowych, te największe zgniłe trupy to "auto premium", bo Bawara to Bawara i bez znaczenia, że jest starsza od właściciela.
Nie stać cię na nowego Passata? To zamiast starego Passata z '99 roku kup sobie Polo z 2014.
Posiadanie auta nie jest prawem człowieka.
5
Co się stało z dziurą ozonową? Ciekawostka, protokół montrealski podpisał praktycznie cały świat, zredukowano do absolutnego minimum emisje freonów i dziura ozonowa przestała się powiększać a teraz nawet się kurczy aż do pełnej odbudowy za kilkadziesiąt lat.
Jaki uważa, że ktoś od nas pieniądze kradnie na walkę z dziurą ozonową, a nawet nie ma pojęcia jak się z nią walczy.
2
@KamQiX Jeśli legalnie wybudowałem i zrobiłem odbiór domu, to dlaczego ktoś ma mi teraz nagle ograniczyć możliwość używania dachu z eternitu zgodnie z przeznaczeniem mojej własności?
Znaczy ja wiem dlaczego, bo po drodze odkryto, że pył azbestowy jest śmiertelnie niebezpieczny.
I tak samo masz ze spalinami. Przypomnę ci, że jeszcze 40 lat temu stosowano ołów w paliwie a 50 lat temu reklamowano papierosy jako pozytywnie wpływające na zdrowie. Stan wiedzy się zmienia.
A jak chcesz używać swojej własności to wsadź ją do garażu i tam sobie napal ile wlezie z tej legalnej rury.
Twoje wolność kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność innych, zapytaj się przechodniów czy mają wolę wdychać trujące spaliny z twojej rury.
No chyba, że byś nie miał nic przeciwko jakbym ci palił śmieci pod oknem, bo to przecież moje śmieci, czemu nie mogę ich spalić gdzie mi się podoba?
0
@maroon Widzisz, tylko nikt nie przewidział, że prokurator może mieć w dupie jakiekolwiek prawo i nie robić nic.
A tak właśnie wyglądała prokuratura Ziobry, żadne sprawy się nie toczyły albo były z miejsca uwalane. Zobacz co się działo w ostatnich tygodniach, z każdej szafy wypadały trupy, bez przetargu dano 400 milionów gościowi od szycia ubrań na zakup agregatów dla Ukrainy. Kupił agregaty za 70 milionów, resztę ukradł a agregaty nie trafiły na Ukrainę tylko zostały rozdane podczas kampanii wyborczej.
Mało? A to tylko jedna sprawa z tego tygodnia i prokuratura oczywiście nic nie zrobiła a raptem tydzień temu miałeś udostępnione nagranie gdzie prokurator ustalał z wiceministrem sprawiedliwości co prokuratura ma zrobić z zawiadomieniem jakie złożono na polityków PiSu i ustalili, że odmówią wszczęcia śledztwa, choć nawet jeszcze akt sprawy do ręki nie dostali.
Tak działał prokuratura i nikt z tym nic nie robił a wszyscy o tym wiedzieli i teraz masz ludzi, którzy do tego dopuszczali na stanowiskach i nie da się im nic zrobić.
5
Dziambor jednak nie rozumie pewnej rzeczy.
Strefa czystego powietrza nie ma nic wspólnego z ochroną środowiska tylko ze zdrowiem. Centra miast są zatłoczone autami i ludzie tam mieszkający czy przebywający wdychają cały syf z wydechu co bardzo wpływa na zdrowie.
Wywalenie z miast aut starych o wysokiej emisji trujących związków jest jak najbardziej uzasadniony i powinien rozumieć to każdy kto mieszka przy ulicy i jest już na tyle duży, że sam odpowiada za mycie okien w mieszkaniu.
Podpowiem tym, za których robią to matki - mycie okien nie ma sensu, bo po dosłownie kilku godzinach są tak brudne jak były, przez spaliny właśnie.
I ten syf co jest na oknach, dostaje się też do płuc.
A, że są wyjątki i wystarczy założyć żółte tablice? Tak, bo przepis nie ma być uciążliwy, ma wywalić złom z miasta a nie auta.
Określenie, że "wystarczy założyć żółte tablice" to trywializowanie, bo żółtych tablic nie założysz na każde stare gówno, takich aut byłoby niewiele i ich wpływ stanowiłby większego problemu.
1
@Kazragore Bo musi. W normalnych warunkach prokurator generalny wybrałby sobie swoich zastępców, ale PiS z użyciem prezydenta i TK próbuje na każdej płaszczyźnie prowadzić obstrukcje czego tylko się da, przez co prokurator generalny nie może wybrać kto jest prokuratorem głównym czy zastępcą prokuratora generalnego bo prezydent blokuje wszystko co może zablokować.
2
@Kazragore Nie jest podległy i już wytłumaczyłem czemu: Bodnar nie może NIC zrobić tak zwanym zbuntowanym prokuratorom, którzy sami sprzeciwili się jakimkolwiek próbom odsunięcia uprawnień i uznali je za nieskuteczne a ponadto nie da się ich odwołać, bo o tym decyduje Duda.
To sobie teraz zarządzaj człowiekiem, któremu nie możesz nic kazać ani go zwolnić.
2
@tristan87 Blisko człowiek Ziobry którego nie da się odwołać jest prokuratorem który objął nadzór nad sprawą przekroczenia uprawnień przez żołnierzy.
Nadzór to pełna kontrola nad śledztwem, łącznie z możliwością przejęcia i własnoręcznego poprowadzenia śledztwa.
No to zgadnij czyja to wina, Bodnara czy tego człowieka na którego Bodnar nie ma żadnego wpływu?
3
I już Wipler kłamie, prokurator który postawił zarzuty żołnierzom nie jest podległy Bodnarowi.
Bodnar chciał go usunąć bo to kolega Ziobry ale Duda nie pozwolił
1
@Comentateiro Sprawa dla mnie śmierdzi, bo z tego co podają, to takich incydentów było dużo.
Teraz, na tydzień przed wyborami do mediów trafiła sprawa jednego incydentu sprzed 3 miesięcy, coś co jest zasadniczo efektem pracy Ziobrowskiego popychla, który sam przyłożył rękę do zarzutów prokuratorskich a teraz tłumaczy, że on nic nie wiedział.
Nie znamy szczegółów, ale na obecną chwilę śmierdzi to bardzo mocno PiSowskimi mackami.
5
Zastępca prokuratora generalnego do spraw wojskowych twierdzi w oświadczeniu, że nic nie wiedział o sprawie żołnierzy którzy użyli broni, ale podpisał się pod nadzorem nad sprawą zarzutów prokuratorskich...
Ów prokurator miał zostać zdymisjonowany przez Bodnara, ponieważ to jest kolega Ziobry które wciągnięto na to stanowisko już po wyborach, właśnie po to, żeby nie dało się go zdymisjonować i tak też się stało, bo Duda to zablokował...
Cyrk na kółkach co się w tym kraju dzieje.
0
@Szreko Foden ma papiery na zdecydowanie lepszego grajka, choć na obecną chwilę Vinicius jest wyżej.
Tylko z tym, że Foden ma mózg a Vinicius tylko szybkie nogi. Jedna poważna kontuzja jak u Fatiego czy po prostu wiek i będzie zjazd do bazy gdy straci swoją mobilność, a żeby zagrać coś innego niż po prostu rajd z piłką i pojedynki dryblerskie to Vini ma za niskie IQ.
3
@tristan87 Tak. Sykulski obok Panasiuka to największy ruski propagandzista, który nawołuje do zaprzestania wsparcia militarnego Ukrainy, nawołuje do opuszczenia NATO, jest członkiem (albo nawet liderem) Polskiego Ruchu Antywojennego, którego cała aktywność ogranicza się do plucia na Ukraińców i postulowania tego, żeby Ukraina się poddała.
Na początku wojny przeprowadził nawet wywiad z ruskim ambasadorem gdzie wspólnie negowali ruskie zbrodnie.
Do tego to klasowy szur od NWO i innych teorii spiskowych, czyli wszystko to co na Kremlu gadają, usłyszysz po polsku z jego ust.
Jest to o tyle śmieszne, że jeszcze w Kanale Sportowym Stanowski odrzucał możliwość zaproszenia Brauna do Hejtparku bo uważał go za zbyt dużego oszołoma a teraz do własnej firmy zaprosił człowieka, który jest Braunem na sterydach.
24
@paweldunajecfcb Ivan Rakitić ma więcej trypletów niż Real Madryt
0
@FcPortoFan1999 Ja już przywykłem że u mnie w sezonie burzowym burza to jest może raz, reszta przechodzi bokiem (a co ciekawe, co roku bezpośrednio burze mam koło lutego-marca). Ale już mniejsza w tą burzę, bo to tylko fajne zjawisko.
Natomiast wydaje setki złotych na wodę do podlania ogrodu, w parkach to nawet nie chce wiedzieć ile milionów litrów idzie a rzeka jak co roku zamienia się w błoto. A tu się nawet jeszcze lato nie zaczęło... Tragedia.
2
No nie spadnie ten deszcz u mnie. Codziennie alert RCB o burzach i ulewach a nawet kropla od niedzieli nie spadła. Teraz też deszczowo, miasto obok zalane a u mnie gówno. Jakaś abominacja, mikroklimat albo tajne urządzenia CIA, żeby dosłownie każda chmura deszczowa magicznie się rozstępowała nad moim domem.
1
Uważam, że zgodnie z logiką nazwa naszego stadionu po przebudowie powinna się zmienić na "Nou Camp Nou"
0
@Mezocyklon87 Ale czego nie wolno komentować? Że spółka upada i nowy właściciel zamyka nierentowne i zadłużone obiekty?
Czy po prostu chciałeś popluć na Ukraińców nie znając nawet materii komentowanej sprawy?
Bo jak to drugie, to zdecydowanie lepiej tego jednak nie komentować, choć zakazu żadnego nie ma.
1
@Mezocyklon87 A ja akurat skomentuje, bo orientuje się w branży.
Tak, branża po pandemii i przez wzrost cen energii po prostu upadła, wiele firm popadło w ogromne problemy, nawet tych największych jak Iglotex czy Ren a Nordis to była stosunkowo niewielka firma operująca głównie na zachodzie Polski.
Ren od bankructwa uratowała Grupa Kapitałowa Specjał, która także sięgnęła po Nordis i wykupiła praktycznie całą część operacyjną, czyli dystrybucję i logistykę.
Pozostała ochłap Nordisu odpowiedzialny za produkcje trafił później do Ukraińców, tylko jak się okazuje, kupili zgniłe jajo i tak, zamknięcie tych zakładów jest jak najbardziej uzasadnione, bo na polskim rynku nikt już nie chciał tego co pozostało.
I paradoksalnie to, że Ukraińcy przejęli tą spółkę jest zbawieniem dla pracowników, bo przynajmniej pożegnają się z robotą w sposób kontrolowany.
Gdyby Nordis się nie sprzedał, to pewnie popracowaliby aż do dnia, w którym nie dostaliby wypłaty.
1
@marcin62 Znaczy to, że ceny gier urosły jest dość naturalne, standardem było 60 euro przez ostatnią dekadę a inflacja zrobiła swoje.
Gorzej, że tu znowu Polska przepłaca i przy cenie 69 EUR my płacimy 75 EUR na Steamie.
2
@Kondziubarca Zagrał 6 spotkań w 6 miesięcy i miałby jechać na mistrzostwa? xD
1
@Rhaan Ale czego kłamiesz? Inwestycje za PiSu w ogóle nie szły.
Atom opóźniony? Tak, opóźniony o 6 lat przez PiS, który olał tą inwestycje i zaczął budować elektrownie węglowe z których powstała tylko jedna - Jaworzno bo zaczeli je budować przed przyjściem PiSu, ale potem był super nadzór i blok przez 2 lata nie działał. Ostrołęka natomiast zburzona zanim zaczęła pracować.
Potem przez kryzys sobie wymyślili, że jednak ją wybudują, tylko wyznaczyli termin na 2032 rok co jest niewykonalne, zwłaszcza że nawet formalności nie załatwili a projekt budowy powstanie dopiero w przyszłym roku (bo tworzenie projektu nie jest szybkie). Realny termin to 2035 i nikt go nie ruszył.
Z CPK jest to samo, coś tam podłubali, wywołali kilka skandali a ostatecznie po 8 latch projektu nie ma nawet planu budowy lotniska, na częśc kolejową przez 8 lat udało się im uzyskać decyzje do jednej malutkiej części koło Łodzi.
I mimo tak powolnego tempa robienia czegokolwiek, oni chcieli, żeby samoloty zaczęły latać już w 2028 roku, gdzie w tyle to nawet nie wybudowaliby terminala gdyby zaczęli dzisiaj, ale nawet jakby dalej rządzili to by nie zaczęli, bo nie ma nawet planów budowy.
Realny termin CPK to też jest przyszła dekada a nie za 4 lata i nawet samo CPK szacowało realność terminu na 20%, gdzie niezależni analitycy dawali max 5%, że to lotnisko powstanie do 2028 roku.
Więc nie pieprz proszę tych banialuk i kłamstw pisowskiej propagandy.
0
@Mow_mi_Douglas Obajtek po prostu ma za małe IQ by rozumieć, w jakie bagno się pcha. Niestawienie się na komisji jest przestępstwem ściganym z KK a on immunitetu nie posiada.
4
@Mow_mi_Douglas Komisje śledcze mają też swoje zalety więc to nie jest tak, jak PiSowska propaganda wmawia, że to bez sensu bo wszystko wie prokuratura.
Komisja śledcza może przesłuchać każdego kiedy chce, w przypadku prokuratury nie mogliby nic zrobić z takim Kaczyńskim, nie przesłuchaliby go bez uchylenia immunitetu a uchylenie, nawet mimo większości w sejmie, nie byłby taki prosty bo musiałby być ewentualny zarzut a przy tym bardzo długo by to trwało, bo każdą osobę z osobna trzeba byłoby przeprocesować w sejmie.
Komisja ma prawo wezwać świadka tu i teraz a świadek ma obowiązek stawienia się.
4
Obecność Isco a brak Gundogana klarownie pokazuje jaki jest zamysł tego rankingu.
0
@Destroyer_of_Worlds Ale nie siedział, wygraliśmy ligę mając mniej punktów, niż obecnie mamy przegrywając ją.
9
Koniec sezonu, koniec Xaviego, więc zostaje ciekawostka: Ten fatalny sezon kończymy mając 85 punktów, natomiast mistrzowski rok temu zakończyliśmy mając 88 punktów.
Następuje to śmieszne zjawisko oceny subiektywnej, gdzie podobne wynikami sezony oceniamy inaczej tylko przez pryzmat efektu końcowego.
Tak, mogliśmy a nawet powinniśmy grać dużo lepiej, ale umówmy się, każdy to widział i każdy wie, że w tym roku wygrać nie mogliśmy, więc nawet nie ma co nad tym roztrząsać.
Niemniej, taktycznie Xavi nie uniósł, graliśmy na przebłyski indywidualne. Niektórzy grali ze sobą od początku ery Xaviego, inni grali 2 lata, jeszcze inni tylko rok.
Ale na żadnym etapie, nawet dziś, w ostatni dzień pracy Xaviego, nie widać było po zespole, że jest zespołem.
Nawet na poziomie reprezentacyjnym, gdzie widzą się przez tydzień, raz na kilka miesięcy, widać większe zgranie, niż to co prezentują nasi piłkarze po roku codziennych treningów.
Tak grać się nie da i jeżeli Flick taktycznie dojedzie i wpoi automatyzmy, to potencjał drużyny mamy ogromny.
ALE, nic to nie da, jeżeli na start wszyscy nie zostaną wysłani do psychologa.
Ta drużyna mentalnie leży i to jakiś fenomen, bo kadra już jest praktycznie wymieniona, trenerzy się zmieniali a my psychicznie nie dojeżdżamy tak samo za Xaviego jak nie dojeżdżaliśmy za Koemana, Setiena, Valverde czy nawet Lucho.
Jeżeli nasi zawodnicy nie zaczną grać na 100% skoncentrowaniu przez cały mecz w ciągu całego sezonu, jeżeli nie zaczną czuć za co i po co grają. Jeżeli dalej będą tak łatwo się załamywać i demotywować, to zwolnienie Xaviego nie będzie miało znaczenia, bo by tu Guardiola z Kloppem przyszli a my przegramy wszystko.
Bo większość naszych porażek ostatnich lat, to głównie kwestia tego, że głowami nie dojechaliśmy na boisko.