Tasde
Dołączył/a: grudzień 2018
14 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
Ter Stegen kryminał.
Patrząc jak wygląda w tym meczu, nie zdziwi mnie w ogóle jak zaraz padnie informacja, że gra z kontuzją.
10
Ta akcja ma więcej głębi niż podanie Lewego. Architektem w całości jest Yamal, bo to on wyciągnął obrońcę, tworząc lukę linii spalonego.
Właśnie tak to powinno wyglądać, ktoś rozbija obrone a reszta to wykorzystuje.
Tylko to nie była typowa akcja Barcy Xaviego, bo normalnie to by wymagało przyjęcia, zatrzymania i poczekania aż obrona się ustawi.
0
To co, Raphinha do PSG.
0
@La Pulgaa Ale co ma rok czy dwa? Tego się nie da nauczyć bo to wynika z predyspozycji fizycznych. Messi miał idealny rozkład masy co dawało mu świetny balans ciała i możliwość właśnie takiego błyskawicznego strzału przy minimalnym ruchu nogą. Yamal jest dużo wyższy i jeszcze trochę może urosnąć i nie jest małym czołgiem, że nie da się go przewrócić, a to jest dużą przeszkodą do takich szybkich strzałów spod kolana.
Dlatego nie powinien tak się mieszać duży tłok.
3
Niestety, Yamal to nie Messi, nie ma tej magii strzału spod kolana, żeby uderzyć nawet w tak ciasnej sytuacji.
Sama akcja koronkowa, tylko jak się nie da strzelić z krótkiej nogi to jednak bez sensu tak się wpychać na metr od bramki, lepiej strzelić z większego dystansu.
0
Gość jedną nogą stoi na naszej połowie a komentator przez 2 minuty pieprzy, że ojoj no nie wiem, nie wiem czy on nie był na swojej połowie.
1
@MesQueUnClub96 Czym by to nie było, sprawa dla prokuratury. Za podpalenie też państwo nikomu interesu nie finansuje, więc i Marywilskiej finansować nie powinno.
7
Przykra sprawa z tą Marywilską.
Niemniej, każdy kto teraz będzie jojczał i wystawiał łapy po państwowe zapomogi, powinien dostać szmatą po mordzie, a już takie głosy się pojawiają, wśród poszkodowanych, że premier powinien się z nimi spotkać.
I co, po plecach poklepać?
Każdego dnia ktoś traci dobytek w skutek pożarów czy innych katastrof, jak się nie ubezpieczył, to może się udać pod most co najwyżej, i z panami biznesmenami z bazaru dokładnie to samo powinno się stać, jeżeli których wolał kupić sobie SUVa i zorganizować dodatkowe wakacje, zamiast "marnować" pieniądze na ubezpieczenie.
0
@DonCarletto Chłopie xD I sądzisz, że jak przyjdzie gość, który ma więcej środków na prywatnym koncie, to będzie lepszym prezesem niż kto kto ma trochę mniej?
Zdajesz sobie w ogóle sprawę, że gdy mówimy już o takich środkach to nawet nie jest kwestia bogactwa, bo mogą być dużo bogatsi, którzy mając inaczej ustaloną strukturę majątku, nie mogliby zostać prezesem Realu, bo zamiast trzymać 150 milionów na koncie osobistym, trzymaliby to np. w akcjach własnej firmy, i wtedy nie mogliby startować, bo nie mogliby poręczyć majątkiem firmy?
To były przypisy stworzone tylko i wyłącznie po to, żeby uwalić konkurencję Pereza, bo przez prawie dekadę był jedynym, który w ogóle mógł kandydować.
0
@DonCarletto Ale jakiego byle patałacha? Teraz to już trochę odlatujesz, bo przed byle patałachami to chronią wybory, w których ludzie wybierają kto ma rządzić, a nie przepisy zgłaszania kandydatur, które sprawiły, że praktycznie nikt nie może nawet swojej kandydatury zgłosić.
0
@DonCarletto Administracja RM.pl nie należy do rzetelnego źródła informacji a próbując znaleźć cokolwiek na potwierdzeni tego co piszesz, nie znalazłem nic.
Znalazłem za to kilka informacji przeciwnych, że w Barcelonie można wnieść całym zarządem gwrancje, w Realu musi to być prywatna kasa kandydata.
No i Perez urządził dyktaturę, przypomnę, że nie cała jego bytność w Realu to "pasmo sukcesów", z resztą nie bez powodu zmienił przepisy na takie, w których trudno szukać ludzi mogących kandydować.
Wiesz, Real ma tylko 90 tysięcy socios. Niby dużo, ale musisz odjąć z niej każdego, kto nie jest Hiszpanem, każdego kto jest socio krócej niż 20 lat i nie ma wolnych 150 milionów euro na prywatnym koncie.
1
@DonCarletto Pytanie czy Sanchez będzie w ogóle mógł kandydować, bo nie wiem czy wiesz, ale Perez sobie urządził dyktaturę, wycinając w pień większość możliwych kandydatów.
Zmienił w statusie warunki na jakich może się zgłaszać kandydat, gdzie trzeba mieć kartę socio nieprzerwanie przez 20 lat, do tego trzeba przedstawić gwarancję w wysokości 15% budżetu Realu, a ten jest niemały i rośnie, więc dziś musiałbyś wyłożyć gdzieś koło 150 milionów euro.
I w przeciwieństwie do Barcelony, te 150 milionów musisz wnieść w momencie zgłaszania kandydatury, u nas jest na to 10 dni.
I co ważniejsze, nie może to być 150 milionów z żadnych funduszy, banków, firm czy innych instytucji a jedynie z prywatnego portfela kandydata, co jest bardzo bolesną zaporą.
Dlatego też przez ostatnie 6 kadencji w ogóle nie odbyły się wybory, bo był tylko jeden kandydat (znaczy, w ostatnich wyborach pojawił się ktoś kto mógł startować, ale to go wyruchali i zorganizowali wcześniejsze wybory).
Czy Sanchez ma na koncie wolne 150 milionów, żeby kandydować? Mam wątpliwości.
0
Ponoć Mbappe ma mieć 15 milionów kontraktu w Realu.
Pomijając czy w ogóle to ma cokolwiek wspólnego z rzeczywistością czy idiotyczny wymysł dziennikarzy, to nikt chyba by nie uwierzył, że naprawdę by tylko tyle dostał.
Pewnie dostałby 2x tyle, ale publicznie powie się o mniejszej kwocie, żeby np. zawodnicy się nie burzyli o dysproporcję w zarobkach.
I to nie byłaby nowość, przecież Real już okłamywał opinię publiczną z ceną za Bale, żeby nie umniejszył "największemu transferowi" Cristiano, więc zaniżyli wartość, żeby wyglądało jakby Bale był tańszy a dopiero po latach ze zleakowanych informacji wyszło, że był o parę milionów droższy xD
3
Stanowski napisał, że KTS Weszło dostało 2000 zł kary za to, że podczas meczu z Hutnikiem ich rywale wnieśli race na swoją trybunę i ją tam odpalili.
Dla skali ile to jest 2000 zł na tym poziomie rozrywek, za zdobycie okręgowego pucharu Polski dostaje się 5000 zł nagrody.
Stanowski czepia się o nieproporcjonalny wymiar kary a mnie dziwi coś zupełnie innego.
Mianowicie to, że KTS Weszło nie ma swojego stadionu. Ich bazą jest stadion... Hutnika Warszawa.
Czyli wychodzi, że Weszło dostało karę za to, że kibice Hutnika, podczas meczu Hutnika wnieśli na stadion Hutnika race, a podstawą kary dla Weszło jest to, że w tej kolejce grali jako "gospodarz".
11
Sprzedawać chłopaka, bo w wieku 19 lat nie uniósł oczekiwań na jednej z najbardziej wymagających pozycji? Tak to chyba niewiele da się osiągnąć, jeżeli będziemy narzucać ogromną presję na dzieciaki a potem ich wywalać po jednym sezonie, bo nie dali rady tego unieść.
Jeszcze, jakby jego słabsza gra nie była w okresie, gdzie dosłownie każdy grał jak gówno a grający na jego pozycji Cancelo nie zakończył nam sezonu głupimi błędami.
Teraz wziąć Forta i Valle, kazać im grać jak Alba w prime a jak złapią gorszy okres, to ich wywalić.
1
@VegetaPolska Motorycznie? Nani w wieku 37 lat by spokojnie znalazł się w średniej dynamiki zawodników Ekstraklasy. Trudno znaleźć profesjonalną ligę która gra wolniej od nas.
0
@626 Może to, że gość gra u siebie, gra z bratem i być może jest zadowolony i nie chce się ruszać?
0
@_Niko_ No chyba jednak nie było
4
Są rzeczy w piłce nożnej, których nigdy nie zrozumiem.
Wychodzisz na bardzo ważny mecz, jesteś drużyną teoretycznie równorzędna, strzelasz jedną bramkę i stwierdasz, że należy zdjąć całą ofensywę i będziemy bronić wynik.
Nawet mając przytępiony mózg piwem dociera do mnie, że jak cofniesz się do obrony, to rywal może atakować 10 zawodnikami, bo nie masz czym się odgryźć.
Mój mózg podpowiada także, że skoro oni przegrywają, to nie mają nic do stracenia, będą robić rzeczy ryzykowne i się odsłaniać, co da ci więcej okazji do strzelenia bramki, niż miałeś wcześniej.
Wiem także, że w razie ewentualnego błędu nie będziesz miał już nic do powiedzenia jak zdejmiesz cały atak.
Mimo to, taki scenariusz jest notoryczny i notorycznie kończy się porażką.
Tymczasem Tuchel to zrobił w półfinale, Guardiola w ćwierćfinale zdejmuje napastnika, który miał na stałe przyklejonych dwóch obrońców i dopóki był na boisku, nawet gdy niewiele dawał, wiązał ręce rywala.
Wczoraj BVB się obroniło, ale wszyscy wiedzą w jaki sposób. Ta końcówka to nie była zasługa BVB tylko porażka PSG, bo oddali ponad 30 strzałów i centymetry uratowały ten wynik.
Po co oni to robią? Po wzmocnieniu obrony, Bayern nie grał lepiej w defensywie i stracił 2 bramki w kilka minut.
0
@Aneurysm W 2016. Tylko wiesz, w 2021 piłkę zdobył Messi, który LM nie wygrał.
W 2012 też Messi, choć też LM nie wygrał. Więc jak widać, LM nie jest wszystkim.
2
Tu sędziowie się zesrali, jak zawsze to 3 metrowego spalonego nie gwiżdżą po godzinie, teraz zagwizdali z dupy do czegoś, co nie wyglądało na spalonego.
1
@Fantastyczny Chłopiec Czemu wy ciągle zapominacie, że zaraz jest euro, które jest bardziej istotne w kontekście złotego balona.
1
Każdy zna cytat, że najlepszą obroną jest atak.
To nie, co chwila jakiś gen frajerstwa podpowiada trenerom, że przy jednobramkowej przewadze należy zdjąć cały atak i próbować dociągnąć do końca.
Jakby kompletnie pominąć, że bez ataku rywal może bardziej naciskać.
0
@Chaoss Nam się niestety nie zdarza, żeby bramkarz wypluwał proste piłko wprost pod nogi naszych napastników.
1
Rudiger co powinien już nie grać za żółte kartki łapie asystę na wagę awansu... Nic bardziej typowego się nie mogło wydarzyć.
2
No jak mogło być inaczej xD Nie mogli strzelić bramki po składnej akcji. Neuer 88 minut broni jak robot, potem przy prostej piłce robi błąd, którego nawet ja bym się wstydził...
Niestety życie na jednej planecie z Realem jest tragicznym ciężarem, ale są plusy.
Wszyscy piłkarze Realu trafią do piekła po śmierci, taka cena za ten pakt.
0
@ZwyklyKibicBarcy04 Dokładniej to mówi się coś bardziej w deseń "Myla"
Z tym, że ich umlaut to nie jest czyste "y" tylko takie bardziej "uy".
3
Przecież Nacho karta i nie ma bramki. To jest pomarańczowa.
2
Hehe. Real został zmadrytczowiony
1
Dobrze, że Real nie strzelił z tego, bo byłby skandal. To nie było zagranie ręką, bo ręka podpierająca, błąd Marciniaka.