1

Czy się cieszę, że sędzia przewalił Real? Nie, bo pownien ich przewalić tak, żeby punktu nie wywieźli nawet. I powinni to powtórzyć przynajmniej jeszcze ze 3 razy, żeby wyrównać to, co im sędziowie dali.
Okradli w brutalny sposób Almerię z wygranej, okradzenie ich z 2 punktów to niski wymiar kary.
I niech płaczą i skamlą, są liderem ligi tylko i wyłącznie dzięki sędziom.

6

Vinicius i Bellingham powinni dostać po czerwonej za ataki na piłkarzy.
Ale znając życie nawet ta czerwona którą dał zostanie anulowana

8

Nie wiem czy Vinicius był na spalonym, ale Joselu co szarżował na bramkarza przeszkadzał nie mniej niż Ferran gdy mu piłka przelatywała kilka metrów nad głową ;)

0

@Benz Jak nie zasłużył, to nie pierwszy faul gdzie wlatuje od tyłu w gościa bez piłki a teraz jeszcze mu kolanem kopa sprzedał w udo nogi postawnej.

0

Kolejny raz wlatuje w zawodnika bez piłki, sprzedaje kopa kolanem w podudzie i się pluje do sędziego, czemu kartkę dostał xD

0

Dlaczego ręka? Przecież tak się przyjmuje piłki na Copacabanie

3

@MesQueUnClub96 Też tego nie znoszę. Sprzedali diabłu duszę.
Z nami to ogóry ze strefy spadkowej robią żelazną defensywę jak Włosi za najlepszych lat. Każdy jak w zegarku, zero wylewów, zatrzymają każdego.
A Real to ma takiego farta, że w finale ligi mistrzów bramkarz potrafi przy wyrzucie piłki trafić prosto w napastnika a piłka odbije się do bramki.

1

@norbi77 To jest statystyka wynikająca z historii. Jeżeli jest 92% oznacza, że w przeszłości 8 razy na 100 ktoś nie trafił z tej pozycji.

0

Coraz bardziej mu się podobają takie zagrania.
I dobrze, podaje piłkę prosto w ręce bramkarza.

0

Gdzie kartka dla Carvajala? Faul taktyczny pod własnym polem karnym.

0

@DiscoCzareQ Gdyby takie faule gwizdali, to Real miałby przynajmniej 3 punkty mniej a my 3 punkty więcej.

1

@panczo Czekaj, jeszcze 50 minut gry. Gil jeszcze zrobi remontadę.

0

@DiscoCzareQ Ale w sensie, że żółta dla Pepelu, za to że nie zszedł z drogi Viniciusowi czym stworzył zagrożenie wybicia palca dłoni?

1

Zaskakujące, Carvajal nie udawał kontuzji po zawinieniu bramki?

1

Brawo Real, świetna asysta

0

Zasadniczo każdy kto zna te pseudo dokumentalne serialne Netflixa powinien nie wpuszczać ich ekipy na stadion.
Film o Viniciusie produkcji Netflixa brzmi jak jeszcze większe odklejenie, niż Drive to survive, gdzie każdy kierowca się na nich wkurza, bo kreują konflikty albo manipulują nagraniami, żeby kogoś oczernić albo zrobić z niego tego złego.

1

Oho xD Ostatnio faulu nie było jak my traciliśmy bramkę, bo napastnik podstawił nogę a potem rękami popchnął naszego obrońcę, teraz Ćwiąkała widzi oczywisty faul

2

Analizuje moc drzemiącą w bolidzie Redbulla.
I to jest niemożliwe.
W skrócie: Praktycznie nie zużywają opon.
Szczegół: 56 okrążenie Maxa trwało 1:34.923, 41 okrążenie trwało 1:34.667
15 okrążeń różnicy na softach a degradacja spowolniła Maxa o jedynie 0.25 sekundy.
Ostatni stint Max utrzymał praktycznie stałe tempo na dystansie 20 okrążeń na softach.
Jedynie Sainz potrafił zadbać o ogumienie, bo jego hardy (czyli opony o niższej degradacji) straciły 0,35s na przestrzeni 15 okrążeń, reszta stawki (przypomnę, jeżdżąca na hardach) straciła 1-1,5 sekundy.
To jest przepaść i deklasacja.

1

Punkt 2. nie wiem do czego służy i jak ma być stosowany.
Punkt 3. no super pomysł, tylko nie trzeba było niczego zmieniać, bo taki istnieje od dawna. A jak się nie egzekwuje istniejących przepisów, to wprowadzenie nowych w niczym nie pomoże.
Punkt 1. Zasadniczo sam zamysł jest ok. Tylko jak wyżej: Dziś można karać za dyskusje a gadać powinien jedynie kapitan. I co to zmienia, skoro taki Vinicius potrafi z pianą na pysku polecieć na sędziego i się do niego drzeć i nie dostać kartki?

0

@MesQueUnClub96 Też bez znaczenia. Przepis istnieje od zawsze i jak oglądam piłkę od '98 roku to nie pamiętam, bym widział egzekwowanie tego. Zmienisz przepis z 6 na 8 sekund i co to zmieni jak sędziowie będą to olewać?

7

@MESSIah16 Niespodziewanie, to Konfedepis ma ból dupy o Siemensa akurat jak rządzi Tusk.
A to, że już od przynajmniej 4 lat Siemens bierze udział w projekcie naszych farm wiatrowych to nie słyszałem ani razu.
Rok temu widocznie Konfa była bardziej zajęta organizowaniem prowokacji na wiecach Tuska i brakło im czasu pochylić się nad tym, że np. PGE w kwietniu wybrało Siemensa do realizacji największego projektu farm wiatrowych xD

A co do samego wyboru Niemców, mogliśmy przecież wybrać Polaków, gdyby może jacyś wystartowali w przetargu? Ale trudno wystartować firmom, które nie istnieją, bo 9 lat temu pewien Karakan na życzenie górników doprowadził do zablokowania budowy farm wiatrowych.

1

@DonMatteo901 Klasyczny błąd logiczny. KAŻDY wyrok musi być w 100% pewny, taka jest domena prawa.
To, że skazuje się ludzi niewinnych to jest błąd (bądź celowe działanie), ale z zasady, musi być 100% pewności, żeby kogokolwiek skazać i nie ma innej opcji.
System jest zero-jedynkowy. Albo jesteś winny albo nie.
Więc w praktyce wyglądałoby to tak, że jeżeli za pedofilię jest kara śmierci a sędzia by jej nie zasądził bo nie jest na 100% pewny, to z miejsca masz uniewinnienie.

14

"Głównym celem jest odzyskanie szacunku utraconego przez piłkarzy i trenerów dla sędziów."
A kiedy zmiany, żeby kibice odzyskali szacunek do sędziów i organizacji piłkarskich?

0

@Barcanajlepszyteam wypowiedź premiera Grecji jest fejkiem. Nie podał jaki kraj był przychylny wysłaniu wojaka na Ukrainę, nie mówił nic o Polsce, ani nawet tego nie sugerował

1

Nie rozumiem całej tej afery o słowa Hołowni.
Nie powiedział, że mamy iść na wojnę z rosją, za to jasno się wyraził, że będziemy wspierać Ukrainę, żeby pokonała ruskich, byśmy my nie musieli z nimi walczyć u nas.
Różnej maści osobistości już o tym mówiły, że jeżeli Putin zajmie Ukrainę, może chcieć iść dalej a nawet atak na państwa bałtyckie to będzie już atak na nas (bo jesteśmy w NATO). Putin jest agresywny, wywołał kilka wojen, odpowiada za setki tysięcy trupów.
Jego administracja wiele razy OTWARCIE mówiła, że Polska nie powinna istnieć, że jesteśmy ich strefą wpływów itd.
Od dawna są głosy z każdej strony politycznej, że jesteśmy zagrożeni przez ruskich.
A jak Hołownia powiedział głośno, że trzeba wytępić Putina, to obruszenie, że jak on tak mógł? Chce nas na śmierć skazać? Niech sam idzie walczyć...

Czyli rozumem, że reszta ma postawę, że w razie gdyby ruscy nas zaatakowali, należy się bezwzględnie poddać, żeby nasi rodacy nie umierali na wojnie?

0

Topowa logika szefa ligi, który - z zawodu - powinien dbać o jej jakość.
Nie możecie spełnić wymagań które La Liga sobie sama wymyśliła? To pozbądźcie się gwiazd, dla których ktoś tą ligę ogląda xD
Anglia sypie kasą, że głowa mała, Francja wydaje 2x więcej niż zarabia.
A w La Liga najchętniej wyrejestrowano by wszystkich zawodników, bo to tylko koszty.

0

@Katalonbar Policja. Zakłócanie spokoju obowiązuje przez całą dobę a nie tylko w tej przysłowiowej ciszy nocnej.

0

@Linghunter88 oni nie dysponują od razu tymi obrazami, do tego muszą to szybko przeanalizować i nie mają możliwości zabawy obrazem jak ludzie z internetu.

4

Nadrabiałem wczorajszą komisję śledczą i zero zaskoczenia, że Konfederacja pod ramię z PiSem uczestniczy w obstrukcji prac komisji.
Miało być wywracanie stolika, tymczasem wczoraj Tumanowicz wstrzymał się od głosu, gdy głosowano za wnioskiem o wyłączeniu jednego z PiSowców z przesłuchania (PiSowiec ten pracował w ministerstwie sprawiedliwości przy Ziobrze, więc świadek miał podejrzenie nieobiektywności skoro miał przesłuchiwać podległych Ziobrze prokuratorów).
Natomiast jak PiS w odwecie chciał wywalić Jońskiego na podstawie tak idiotycznej przesłanki jak to, że nie pełniąc żadnej funkcji napisał coś w sieci o przesłuchiwanym prokuratorze, to Tumanowicz był za, tym samym wywalił swoim głosem przewodniczącego komisji w oparciu o jakąś brednie xD

A co do samej mechaniki wywalania przesłuchujących, to i Tumanowicz i PiSowcy jak zwykle strzelili sobie w stopę, ale byli za mało bystrzy, żeby to zrozumieć.
Koalicja ma większość w komisji, wczoraj brakowało jednego członka z powodu choroby, stąd udana próba obstrukcji, ale następnego razu już szybko nie będzie.
A dzięki ichniejszemu zagraniu teraz będzie można pozbywać się każdego PiSowca z przesłuchań xD

0

@Linghunter88 Ale nie jest w stanie tego ogarnąć. Właśnie w tym jest problem, że VAR nie ma i nie będzie mieć pewności. Ta technologia nie pozwala wyeliminować błędów, bo do tego nie służy, owszem wyłapiesz 8/10 przypadków ale dalej masz co sezon skandal, gdzie mecz został wypaczony przez to, że sędziowie z VAR nie mają technicznej możliwości prawidłowo ocenić, czy piłka przekroczyła linię bramkową.
Możesz dać najlepszych sędziów jacy istnieją, i dalej nie masz gwarancji, bo jeszcze raz powtórzę: technikalia nie pozwalają tego ocenić.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?