Tasde
Dołączył/a: grudzień 2018
14 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
5
@Azi Bełkot polityka, który wszystko by zrobił lepiej gdyby rządził, ale nie rządzi.
A wystarczy sobie przypomnieć jakie on miał pomysły. Jego główny i praktycznie jedynym planem w kwestii sportowej był Xavi jako trener. No i to zostało zweryfikowane jako absolutnie tragiczny pomysł.
Dalej miał w myśli jakieś działania, żeby zatrzymać Messiego, super, każdy by chciał go zatrzymać, ale jaka jest rzeczywistość? Jego rejestracja oznaczałaby gruntowne wietrzenie składu, bo nie było innej opcji, żeby go zatrzymać.
Wystarczy popatrzeć, że mieliśmy problem z rejestracją kogokolwiek a Font upierał się, że ma być Messi, który nawet prawnie nie mógł zejść z pensji niżej, niż zarabia kilku piłkarzy w klubie łącznie.
Z resztą też Font nalegał na szybkie sprowadzenie Erica Garcii a też wiemy, że skończyło się fatalnie.
Za Laporty nie jest tak jak powinno być, ale to co postulował Font byłby pogrzebem.
A teraz stoi z boku i się mądrzy, bo zawsze łatwo jest oceniać post factum i opowiadać, co to by się zrobiło i jak byłoby super.
4
@Gaucho Nie, w sejmie nie tańczyły, to był pierwszy raz.
Ale ten taniec jest akcja globalną trwającą od 2013 roku
https://en.wikipedia.org/wiki/One_Billion_Rising
2
@marcin62 Nie wiem po grzyba one tańczą, ale z tego co się orientuje, to robią to co roku w walentynki.
Walentynki zawsze są 14 lutego, środa popielcowa nie, to czyj to problem?
1
@Awtameok_Klana Propagandę to ty uprawiasz. Miłościwie panujący rząd budował drogi, przekazując środki jakie zbierał z podatków na cele którym miały służyć, no rzeczywiście.
I tak, samorząd ma swoje pieniądze, wpływy z PITu idą w znacznej mierze na samorządy.
A płacz jest o to, że PiS dążył do centralizacji władzy, dusząc samorządy, przerzucając na nie koszty a potem grzecznym samorządom dawał dotacje.
A w Świnoujściu jak już ci powiedziałem, rząd nie dotknął projektu, zrobił to samorząd z pomocą funduszy unijnych które sam musiał wywalczyć.
A udziałem pośrednim PiSu co najwyżej było to, że przez swoją politykę wobec samorządów, utrudnił kwestie finansowania.
A pierwsza perspektywa była taka, że chcieli budować tunel w trakcie światowego kryzysu ekonomicznego.
2
@qwer123 Literalnie tak, przez 2 dni będziesz miał auto bez OC a za to jest kara w wysokości 1700 zł.
1
@Kgorecki2500 Ja komentuje wypowiedź Mentzena
0
@Kgorecki2500 Sens? xD To przez istnienie Brauna część potencjalnych wyborców dynamicznego Sławka uciekło i wybrało Hołownie.
Z takim pojmowaniem polityki, następne wybory Krzysio z Sławuchą będą oglądać w telewizji.
0
@MichuZ44 To nie jest na nasz mózg, żeby rozumieć co oni właściwie pokazali i jak to działa xD Jedyne ale jest takie, że gdy Mercedes marnował czas i pieniądze na budowę a potem poprawę swojego bez sidepodowego klocka, inne zespoły a zwłaszcza RBR mogło sobie przedmuchać każdy pomysł.
A patrząc po tym, jak Newey zjadł tą generację bez tego oczkowego wynalazku to można przypuszczać, że takie rozwiązania nie działają.
Jednak RBR ma znacznie lepszą ekipę od aero, wystarczy przypomnieć, że oni też testowali brak sidepodów, ale odrzucili ten pomysł jako niesprawny a Mercedes tego nie zrozumiał jak i kompletnie nie przewidział morświnowania.
Więc teraz byłoby dość wysoce podejrzane, jeżeli stworzyliby coś przełomowego mimo takiego zapóźnienia technicznego.
2
@MichuZ44 Nie przykładał bym do tego wagi przed testami, a najlepiej w ogóle nie zwracał na to uwagi dopóki nie zacznie się sezon.
To może być zwykły fortel, część która nie będzie używana.
1
@Awtameok_Klana Ja opowiadam głupoty? To jest stanowisko rządu wygłoszone przez ich rzecznika, pana Fogla, który jasno stwierdził, że nie zatrudniają ekspertów, bo ci nie chcą realizować ich wizji.
Ja tego nie zmyśliłem.
A co do tej "rozbudowy infrastruktury lokalnej" to chętnie się dowiem co masz na myśli i co takiego zbudowali.
Tylko ci przypomnę, że rzeczy zbudowany przez samorząd to rzeczy zbudowane przez samorząd a nie przez rząd i nie ma znaczenia, że powstały w okresie ich rządów.
Żebyś mi nie wyskoczył z czymś pokroju tunelu w Świnoujściu, pod którym PiS się chętnie podpisywał, choć rząd nawet złotówki w ten projekt nie wsadził a wszystko zbudowało miasto ze wsparciem unijnym, które załatwiał sam prezydent Świnoujścia.
2
@JarekS w oczywisty sposób kłamiesz.
Tusk zapowiedział budowanie 6 EJ, to większy plan od tego PiSu.
Z resztą nie róbmy z tych matolow jakichś orędowników energii jądrowej, zmarnowali 6 lat na robieniu lachy górnikom i to pisowski minister powiedział, że woli wybudować kilka węglowych niż jedną jądrową (stąd też pchanie się w Ostrołękę).
To samo z inwestycją w infrastrukturę, musimy ją wymienić do 2030, koszt to koło 120 miliardów. Fajnie że prąd podrożał bo doliczają opłatę na ten cel, tylko sprawdź ile budżetu na to jest rocznie i sobie policz ile powinno być. Podpowiem, że mówimy o około 7 miliardach rocznie, co żadną matematyką nie daje nam szans się wyrobić czasowo.
Tymczasem, tylko w 2021 rząd dostał 25 miliardów z tytułu sprzedaży praw do emisji. Łącznie było tego 60 miliardów na modernizację energetyki. Ile z tego poszło na ten cel? Praktycznie nic. 8 lat zmarnowane.
Wielokrotnie powtarzałem, że żadne pisowskie inwestycje nie wyszły. Wszystko było tylko wielką kradzieżą środków publicznych, przygotowywane przez amatorów bo jak sami przyznają, nie zatrudniali ekspertów bo ci nie chcieli realizować ich wizji.
Mówisz o poważnym kraju, to się zastanów jak poważna była Polska PiSu, gdy zrywała kontrakt na helikoptery. Jak poważne było zamówienie olbrzymiej ilości szczepionek których potem nie odebrali. Nawet kwestia tej elektrowni jądrowej co niby budowali, tylko już na Tuska spadła wina za negocjacje finansowania przez USA 30%, bo bez echa przesło, że PiS chciał 50% a Amerykanie ich wyśmiali.
To był poważny rząd, nie to co ten niemiecki agent, który chce audytowac inwestycje, bo ludzie którzy je tworzyli to idioci i złodzieje.
3
@michal26 Ale się uspokój i czekaj. Rząd robi audyty i nie, że sami sobie to z audytują bo już wystartował 2 przetargi na audyt a przygotowują już następne, więc będą to audyty zewnętrzne.
Dalej nie rozumiem, czemu do was nie dociera, że po PiSie trzeba każdą kartkę sprawdzać, bo to banda nieudaczników, która na niczym się nie zna, bo nie zatrudnia specjalistów, za to chętnie kradnie pieniądze.
Po takich dramatycznych wtopach jak Izera, 100 tysięcy mieszkań, elektrownia w Ostrołęce, przekop mierzei, co was skłania do tego, że CPK zostało zrobione w sposób należyty?
Już, przed audytem masz sypiące się kwiatki, miliony na pensje nie wiadomo jakim ludziom, miliony na "marketing" czyli opłacanie przychylnych opinii. Miliony dla parafii, CPK nawet zorganizowała festyn w jakiejś wiosce 450 km od Baranowa, dziwnym trafem w obwodzie wyborczym ministra Horały.
Bandyckie wywłaszczenia z dziwnymi różnicami wycen oraz masa innych rzeczy.
Już na etapie planowania terminy są nie do realizacji a i koszty mogą wzrosnąć wielokrotnie.
Już w Elblągu PIS pokazał jak umie robić inwestycje, gdzie budżet został przekroczony ponad dwukrotnie, analizowanych źródeł finansowania nie było a główny czynnik sensowności inwestycji, czyli port w Elblągu do dziś jest nietknięty, bo rząd próbował zepchnąć całą operacje na samorząd.
A to i tak bez znaczenia, bo cały koszt operacji sprawia, że ta inwestycja się nigdy nie zwróci a miałaby sens tylko gdyby ją szybko skończono po oryginalnym budżecie.
I tu też miałeś rzeczowe i konkretne analizy, że będzie super. Co wyszło? Nic.
Ostrołęka to samo, od chyba 2015 wiadomo było, że projekt nie wypali, dlatego jeszcze za PO anulowano budowę. Przyszedł PiS i ją dokończył, 1,5 miliarda poszło z dymem.
Dlatego takie zacięcie na punkcie CPK nie ma sensu, bo operujesz na rzeczach, które stworzył PiS.
Nawet sam sens istnienia czegoś takiego jak CPK nie przesądza o tym, że ma to mieć kształt jaki sobie PiS wymyślił.
A co do wypowiedzi Tuska którą linkujesz... To nie jest wypowiedź Tuska.
To napisał jakiś ćwok z kancelarii premiera co odpowiada za X i zrobił to tak, że wypaczył wypowiedź premiera. Tusk mówił o eksperyzach danych wejściowych i wyjściowych i tu ma rację, bo jest odgórne założenie (nawet tych eksperótw z debaty), że ilość pasażerów będzie rosnąć i za kilkanaście lat będzie 150 milionów.
Tylko jest wiele czynników, których np. nie było w 2010 jak zielona polityka, która już celuje w ograniczenie tanich lotów. To czemu przy analizie projektu posiłkujemy się danymi o wzroście, skoro trend polityki europejskiej ( i nie tylko) właśnie planuje uderzyć w branżę?
0
@VegetaPolska Mógł mu nawet wsadzić parówkę w majtki, szturchanie to faul a nie spalony, a odgwizdano spalonego.
5
Jak mógł przeszkadzać bramkarzowi, który nawet nie był w stanie dojść do piłki bo był po drugiej stronie bramki xD Wał śmierdzący
0
@draxidox No właśnie, kancelaria premiera a nie sam premier.
Tusk powiedział coś, co znaczy zupełnie coś innego a typ od profilu na X ubrał to we własne słowa czym rozwalił znaczenie tego co Tusk powiedział.
Widocznie tak się kończy zatrudnianie stażystów.
0
@FcPortoFan1999 To ja jestem autkiem i przewożę ludzi.
A jakbyś pytał pasażerów trzymam gdzie.
A w dupie
A poważnie mówiąc, ot po prostu dużo spraw do załatwienia miałem w odległych od siebie miejscach, więc większość dnia spędziłem jeżdżąc z miejsca na miejsce.
0
@FcPortoFan1999 Jazdą samochodem, która skutecznie uniemożliwia przeglądanie La Rambli :(
1
Pewnie już był poruszony ten temat, ale zajęty byłem i nie widziałem.
Proszę więc o wsparcie i podpowiedzenie, jak i tym razem świetny polityczny plan stoi za tym, że Konfa weszła w koalicję z PiSem i będą startować ze wspólnej listy do wyborów samorządowych w Bydgoszczy a ich kandydatem na prezydenta miasta został mąż sławnej Marianny, w niektórych kręgach znany tez jako prominentny polityk Prawa i Sprawiedliwości?
1
@escarabajo Jest to zabawne i w przypadku takiego Kłeczka ma ogromne znaczenie. Jest ze środowiska które stworzyło "Resortowe dzieci", jest ze środowiska, które wytknęło Tuskowi, że jego dziadek był w Wermachcie.
Z resztą akurat w tym przypadku dość spore znaczenie ma ojciec pana Kłeczka, bo to ten konfident a w wolnej Polsce biznesmen umoczony w sprawy kryminalne wykreował karierę medialną syna.
0
@partymaker Kłeczek, ten syn SBeckiego konfidenta, który chciał szpiegować NATO nawet po upadku komuny?
0
@catalanian09 Leverkusen to za krótka kołdra dla niego. Teraz idzie świetnie, ale to nie jest klub zdolny do długiej perspektywy, po sezonie zapewne część piłkarzy odejdzie, zwłaszcza jak Bayern przegra ligę i zrobi to co najlepiej potrafi: pozbędzie się piłkarzy konkurencji w lidze.
2
Gaviemu często można zrzucić braki techniczne, ale to jest człowiek, którego ta drużyna potrzebuje. Mocny charakter na boisku i poza nim.
12
Nie wiem po co Laporta czeka.
Wziąć Xaviego, dogadać się, że sam rezygnuje już teraz, żeby nie robić brzydkiego PRu zwolnienia.
W jego miejsce zatrudnić do końca sezonu Marqueza, bo co może się stać? Jakość tej ekipy powinna sama wygrywać mecze jak z żałośnie słabą Granadą a jak byśmy dalej przegrywali, to co za różnica kto na ławce będzie siedział?
Straciliśmy 12 punktów w 10 ostatnich kolejkach, to jest nieakceptowalne ale wszyscy dobrze wiemy, że Xavi nic z tym już nie jest w stanie zrobić.
Nie da się niżej upaść po prostu, niż mając taki skład tracić tyle punktów.
Tu trzeba zmiany, może świeże podejście coś zmieni, może efekt nowej miotły, ciężko sobie wyobrazić, żeby ktoś mógł mieć mniej kontroli nad zespołem.
0
@AxelF Prawo widza jest takie, że ocenia post factum.
Czym innym jest widzieć problem a czym innym sprawić, żeby nie powstał.
A po drugiej stronie zawsze jest człowiek, który też myśli, też analizuje i też działa, więc to nie są tyczki by wystarczyło powiedzieć "nie chowaj się za obrońcą", bo ten obrońca biega i robi wszystko, żeby zasłaniać przeciwnika.
Dlatego istotny jest trener z umiejętnościami, bo piłkarze sami wiedzą czemu gra jest zła i do tego porad nie potrzebują, natomiast potrzebują się dowiedzieć co zrobić, żeby źle nie grać.
0
Piłkarze bardzo się starali, niestety mimo strzeleniu 3 bramek nie udało się wywieźć kompletu punktów.
Mimo wszystko, dalej ten jeden punkt jest ważny dla zespołu faworytów, wobec porażki bezpośredniego rywala, zbliżenie się na 5 punktów jest na wagę złota.
Na szczęście dla Granady, Cadiz swoje spotkanie przegrał i Andaluzyjczycy zbliżyli się do granicy strefy spadkowej.
Mimo wszystko duży zwód, wygraną mieli na wyciągnięcie ręki.
0
To musi być klątwa. Xavi sprzedał dusze diabłu za obronę bramki w zeszłym sezonie. Ceną była szmata a nie defensywa w tym. To niemożliwe, żeby rok temu jak profesjonał iść po rekord czystych kont a w tym stracić 33 bramki w 24 meczach i tylko 11 razy nie stracić bramki na 36 rozegranych spotkań...
0
@szymonekk Skracał kąt.
0
@FcPortoFan1999 Wypisuje co znajdę, nie myślałem o numerowaniu
1
Kolejny odcinek tego, jak PiS szkodzi Polsce, byle wrócić do koryta.
Dziś w europarlamencie przedłużono o rok liberalizacje handlu z Ukrainą, czyli Ukraina dalej może zalewać nas swoimi produktami.
Jak głosowali przedstawiciele koalicji rządzącej? Byli przeciw.
Jak głosowali przedstawiciele PiSu? Byli za...
Ale pewnie zaraz ruszą ze spinem, że Tusk i Bruksela chcą zniszczyć Polskę...
Tak samo jak z resztą już próbują podpiąć się pod protest rolników, choć to oni są odpowiedzialni za 100% problemów rolnictwa w Polsce.
To oni wpuścili ukraińskie zborze i jeszcze ich ludzie byli głównymi dystrybutorami tego w Polsce, na czym zarobili miliony (a Tuska nazywali podnóżkiem Putina, gdy ostrzegał o tym).
To Morawiecki zrezygnował z weta w kwestii Zielonego Ładu.
To działacz PiSu został europejskim Komisarzem ds. rolnictwa.
1
Na razie bez większych kontrowersji sędziowskich, ale że to sędziuje ten sam typ co wywalił Roque to uważnie obserwuje jego boiskowe interpretacje.
I oczywiście niesmak jak zawsze jest.
Najpierw Bellingham biegł i chciał się gwałtownie zatrzymać ale się poślizgnął co spowodowało wlecenie korkami w kostkę/achillesa obrońcy Girony.
Skoro według wyznacznika tego sędziego lekkie zahaczenie korkiem przy próbie uniknięcia nóg rywala robiącego sanki to faul na drugą żółtą, to czy przypadkowy i dość mocny wjazd w kostkę nie powinien być traktowany tak samo?
Druga sprawa, Camavinga zdzielił kogoś w mordę podczas walki bark w bark, przepisy są jasne w tej sprawie, sędzia uznaje te przepisy i traktuje bardzo poważnie, co też było widać na przykładzie Roque.
No ale Camavinga widać może dawać po mordzie.