Tasde
Dołączył/a: grudzień 2018
14 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
2
No i sędzia zostanie zawieszony, za mało się postarał i Barcelona wygrała mecz. Mógł dać więcej kartek.
0
@Gall I łapać kartki za faul taktyczny w sytuacji która nie powinna być groźna gdyby nie to, że ta defensywa nie potrafi się ustawić?
Miał za plecami dwóch, obok siebie kolejnych dwóch i zabezpieczony rajd bokiem boiska, to nie jest sytuacja wymagająca fauli taktycznych, a jak to jest twoja porada i tak mielibyśmy grać, to po jednej połowie mielibyśmy wykartkowane pół drużyny.
Bo przecież zawsze może się zdarzyć, że reszta kolegów nic nie zrobi i pójdzie akcja bramkowa z byle czego.
Nie, i to, że De Jong zawala od lat nie jest wyjaśnieniem tej konkretnej sytuacji a tylko ją oceniamy.
0
@Gall W polu karnym?
To nie wina De Jonga, to wina gry obronnej całej drużyny. Nasza defensywa nie ma pojęcia co robić i nie jest skoordynowana.
Ta formacja ma współpracować ze sobą cały czas a u nas za obronę bramki zazwyczaj odpowiadają indywidalne pojedynki z napastnikami, tak się po prostu nie gra.
Podstawą gry obronnej jest to, że pierwszy obrońca ma kontrolować i blokować napastnika a za odbiór odpowiedzialny jest drugi obrońca.
A u nas co? Pomocnik robiący za obrońcę musi sam zatrzymać gościa w polu karnym, gdy reszta drepcze i się przygląda.
3
Alaves co chwila faul i tylko jedna kartka, u nas gość dwa razy zaatakowany przez obrońcę dostał dwie kartki i wyleciał xD
0
@lntrowertyk Wyobrażam sobie, że Vinicius może kogoś w ryj strzelić i nie dostać kary bo kibice coś z trybuny krzyczeli.
0
@Saviola88 Faul był ale nie na kartkę, przecież uciekał z nogą żeby nie dostać sanek na kostkę
0
@urbie999 No było łokietko ale przypadkowe i związane z tym, że obrońca się rzucił na niego z łapami choć bieg bez piłki. Widziałem gorsze rzeczy w tej lidze za które nie dawano kartek.
5
Brawo Roque, strzał bardzo w stylu Messiego, taki spod kolana gdzie niby niewielka siła, ale tak niespodziewanie, że trudno to obronić.
2
Mam nadzieję, że Cancelo zostawił żelazko na gazie a Gundoganowi zachciało się tylko srać.
Nie chce nawet słyszeć, że w ciągu ostatnich 2 spotkań kontuzji doznało 3 graczy.
1
Ile tu pojęcia o piłce nożne widzę. FDJ winny bramki? Przecież poszedł do końca, spowolnił gościa i go wypychał z pozycji. Tu zrobił wszystko dobrze, potem mógł się nie nabrać na drybling a to nie jest proste.
Tu dupy dał Pedri, który był najbliżej i powinien asekurować i zabrać piłkę gdy napastnik zaczął dryblować, bo tak mówi sztuka gry obronnej, niestety Pedri przestał biec i sobie truchtał, zostawiając FDJ sam na sam z napastnikiem w naszym polu karnym.
0
@Gaz Przeciez to nie FDJ tylko Pedri, który zamiast asekurować do końca zaczął truchtać.
Podstawą grania obronnego jest to, że pierwszy walczy o piłkę a drugi odbiera piłkę, tu nie było żadnego drugiego bo przestał biec.
3
@Tabaluga37 I co się dowiedziałeś? Bo poza tym, że się kilka razy przypadkowo wkopał, to był o dupie Maryny i jego pragnieniach chodzenia po górach.
Mazurek potrafi łapać za słowa, sam się chwalił dobrą pamięcia a jednak dał Dudzie opowiadać bajki.
Nie pociągnął tematu o sędziach TK, nie przypomniał Dudzie, że on opóźniał o wiele tygodni zaprzysiężenie tych legalnie wybranych przez PO. Dał opowiedzieć bajeczkę o tym, że przysięga dublerów była przed wyrokiem TK, zapomniał wytknąć, że zaprzysiężenie odebrał 2 grudnia 2015 nocą bo 3 grudnia rano była rozprawa TK która mu tego zabroniła.
A skoro byli przy aktualnych tematach, czemu nie zapytali o ponowne ułaskawienie, skoro już raz ułaskawił Kamińskiego i Wąsika?
Czemu nie zapytali o nielegalne wsparcie w wyborach 2020 za pomocą Pegasusa, skoro to też jest obecna sytuacja i bezpośrednio dotyczy reelekcji Dudy?
Sam Duda się podłożył wspominając kampanię Kidawy i zmianę na Trzaskowskiego, więc to był dobry moment. Tak samo jak w tym miejscu mogło paść pytanie o kampanię wyborczą w trakcie lockdownu, gdzie Andrzej robił medialne wizytacje w różnych miejscach, gdy reszta kandydatów nie mogła wyjść nawet przed dom?
Wokół poruszonych rzeczy była masa pytań, które byłby naprawdę niewygodne i jakoś tego nie drążyli albo zmieniali temat a o pierdołach gadali z natchnieniem.
Więc taki to był gówno warty wywiad, szopka ustalona z oficerem prasowym, żeby wyglądało jak poważne przesłuchanie.
A realnie te trudne pytania były tak trudne, że Duda już na nie odpowiedział zanim w ogóle Kanał Zero ruszył, bo nie powiedział niczego innego niż to, o czym mówił w orędziach.
Natomiast i tak zdążył się skompromitować, tym co wyżej napisałem czy szczególnie pytaniem o Krym, które może mieć poważne konsekwencje i nie zdziwię się, jak w ciągu kilku dni ta wypowiedź trafi do ruskiej TV.
1
@Tabaluga37 NIE MA niewygodnych pytań do prezydenta. Na tym poziomie wywiady są autoryzowane, nie zadawali pytań jaki im ślina na język przyniosła. Nikt by na to nie pozwolił.
Wszystko co poruszyli w tym wywiadzie było ustalone i Duda był przygotowany do odpowiedzi.
2
@Miszak Tak tak, uczyć się kultury od Mazurka xD
Gość milutki tylko dla kogoś z PiSu, nawet jak mu kryminalista ścigany przez policje przyszedł na wywiad, to rozmawiał z nim o jego "chlubnej walce z komuną" zamiast tego, czemu ma gotową celę w więzieniu.
A jak tylko przyjdzie ktoś z innej partii to jest tak grillowany, że nawet na pytanie nie daje rady odpowiedzieć, bo Mazurek go przekrzykuje.
Rzeczywiście, wzór bo grzecznie rozmawiał z prezydentem (z PiSu) w ustawionym wywiadzie xD
0
@Klejnot_Nilu No akurat nikt nie jest warty 35 koła za minutę gry. Nawet Messi w prime.
Z Gulerem jest ten problem, że ma ponad 5 milionów pensji a rozegrał niecałe 80 minut.
I to jest problem z kupowaniem takich "wonderkidów", nie masz pojęcia co kupujesz a rynek jest tak popaprany, że po prostu nie warto ryzykować, bo dużo większa szansa, że taki dzieciak nigdy się nie spłaci, niż że wyrośnie z niego prawdziwa gwiazda.
My kupowaliśmy zawodników teoretycznie sprawdzonych, wiedzieliśmy za kogo i za co płacimy.
Nie wyszło? No właśnie, skoro tak nie wyszło w przypadku gwiazd, to można liczyć, że wyjdzie w przypadku dzieciaków, które nic nie pokazały?
Spójrz na Felixa, dałbyś za niego ponad 100 milionów? Bo Atletico dało i teraz nie wie co z nim zrobić.
Tu masz po prostu efekt skali, właśnie gość wymienił 3 dzieciaków którzy tylko w ostatnim półroczu nam "uciekli", byś kupił Gulera a potem się wkurzał, że znowu kupiliśmy mieszkańca szpitala. Co byłby z innymi? Nie wiadomo nic.
Możliwe byłoby to, że byśmy tak kupowali "możliwie dobrych" graczy i wydawali setki milionów na nich (jak kiedyś Real), ścigając się na chore pensje i opłaty transferowe z jakimś PSG, City czy innymi bogaczami.
10
@abram3k Ale że co? Mamy słabą sytuację finansową a to są koty w worku o które biją się bogacze. Jak ktoś wyciąga grubą pengę na dzieciaka, który nic nie pokazał i nic nie znaczy, to my powinniśmy się włączać do tego wyścigu? To nas właśnie doprowadziło do miejsca w którym jesteśmy.
I teraz zobacz: Każda minuta gry Ardy Gulera kosztowała Real 35 tysięcy euro. Dobry interes?
0
@Puyolex A to nie znam
0
@KacperVEB Ja znam gościa, który z dosłownie metra oglądał Messiego walącego bramkę przewrotką. Jednak to trochę wstyd.
0
@Khajio A powinien mieć dużo więcej w tym przynajmniej jedną bezpośrednią czerwoną a w opinii wielu to dwie.
2
@SteuerFreiMoney Chyba nie bardzo wiesz o czym mówisz. DTM to liga ogórka i nawet trudno porównać jazde bolidem do czegoś takiego jak GT3. WIekszość kierowców tej kategorii by nie umiała bolidem ruszyć.
I kto poległ? Albon zajął p6 a nawet całego sezonu nie przejechał. Button to dwa wyścigi pojechał. Di Resta to fatalny kierowca a w DTM 4 razy był na podium sezonu w tym raz zdobył mistrza.
Jedyną pełną porażkę z twojej listy to zaliczył Kubica.
Natomiast Alonso i Verstappen to inna liga kierowców i żaden z wyżej wymienionych nie ma do nich podjazdu.
Po drugie, to są ludzie doświadczeni. Alonso 2x LeMans i mistrzostwo WEC, Max co prawda bez doświadczenia wyścigowego co nie znaczy, że hobbistycznie nie jeździ kiedy może a i na symulatorze ciśnie notorycznie.
4
Czy może być coś śmieszniejszego niż Bellingham niezadowolony z pracy arbitrów? W każdej innej lidze miałby już 2 czerwone kartki i zawieszenie za przekroczenie limitu żółtych a jego drużyna byłaby na 3 miejscu zamiast na fotelu lidera. Tylko dzięki sędziom tak nie jest.
0
@Aragorn33 Sprawdź na mapie gdzie jest Getafe ;)
2
@SteuerFreiMoney Czemu uważasz, że Alonso czy Verstappen mieliby nie wygrać w DTM? Przecież to jest elita kierowców która by miała się ścigać praktycznie w lidze ogórkowej.
0
Lewandowski zrobił to pięknie, ale ja nie wiem jak my chcemy grać taką jakością podań.
Nie da się szybko podać tylko opanowywać piłkę 3 dni, jakby z kauczuku była?
0
Oriol na boisku i już gramy w 9v10
0
No tak, po co wygrać mecz.
3
Ta liga jest chora. Kilka minut temu gość dostał czerwoną po dokładnie identycznym faulu a teraz nie ma karnego bo faul taktyczny był w polu karnym xD
1
Co za idiota xD Faul taktyczny, czego się spodziewał xD
0
Wy głupi jesteście. To był wszystko plan idealny, zdjęcie Fermina była tak bezsensowne, że nikt się go nie spodziewał i cyk, brameczka.
Xavi to jednak fachura.
3
CZEMU jeszcze nie doszło do żadnych czystek pionu przygotowania fizycznego i medycznego?
Kontuzje dręczą wiele klubów, ale nie kojarzę żadnej drużyny, która praktycznie co mecz traciła zawodnika.