0

@AlwaysBlaugrana Duda to ledwo ma zwierzchnictwo nad własną dupą xD
Jego zakres uprawnień to rekomendacje oraz powołania dowódców i oficerów ale tylko na wniosek rady ministrów.
Więc z niego taki zwierzchnik, że nawet w razie wojny, jego uprawnienie kończy się na powołaniu Naczelnego dowódcy wybranego przez rząd.
On nawet swoimi ochroniarzami nie dowodzi a jedyny obowiązek jaki żołnierz ma wobec Dudy to salutować jak będzie przechodził.

0

@AlwaysBlaugrana Może mieć prezydenta i TK i nic nie zrobi. Odrzucenie budżetu przez TK nie oznacza wyborów bo Duda kończy uprawnienie w momencie gdy ustawa trafi na biurko, więc zasadniczo już jest po fakcie.
A nawet jakby chcieli bezprawnie ogłosić wybory, to jest taki problem, że to rząd to musiałby ogłosić w dzienniku, by było coś warte.

4


Serio, jeżeli ktoś popiera PiS to bym mu ręki nie podał...
Jak pewnie wiecie, w ministerstwie zdjęto ołtarzyk Polski Walczącej, PiS jakby tylko wyczekiwał tego, bo z miejsca poszli robić jakieś interwencje poselskie, żeby to wykryć.
Ministerstwo tłumaczy, że w tym miejscu zaczyna się remont, dlatego zostało to zdjęte, ale PiS nie wierzy w remont, bo przecież ściana była malowana "niedawno".
Tymczasem pisowski siepacz Bąkiewicz przychodzi nocą pod ministerstwo i je dewastuje, marząc po elewacji budynku, który jest wpisany na listę zabytków.
Już pominę, że nawet symbolu PW nie potrafił namalować.
Na szczęście jest na tyle głupi, by to nagrać i upublicznić czym właśnie sobie przyklepał jakiś wyrok za wandalizm.

1

Xavi to jednak ma więcej szczęścia niż rozumu.
Trafił mu się ten Fort i miejmy nadzieję, że utrzyma formę i zastąpi Balde.
A co do Balde, może i nie miał formy, ale z drugiej strony to miej formę w tak wymagającej pozycji gdy mając ledwo 20 lat gra cały czas? 2000 minut w połowie sezonu to jeden z najwyższych wyników w zespole, gdzie boczny obrońca musi biegać cały czas na długości całego boiska.
No i stało się to, co musiało się stać i stanie się jeszcze nie raz, poważna kontuzja z operacją i znając życie koniec sezonu, bo tu nigdy nie idzie sprawnie leczenie.

No i przy okazji, nie wiem jak to możliwe, że jeszcze nie poleciały głowy trenerów przygotowania fizycznego i sztabu medycznego?
Jak można w ogóle dopuścić do tego, żeby piłkarze nie mieli żadnego zaufania do klubowych lekarzy i musieli się posiłkować prywatnymi poradami medycznymi?
Przecież to byłoby skandaliczne na poziomie strefy spadkowej a my się uznajemy za jeden z największych klubów na świecie...

1

@norbi77 Oj dudzie trzeba będzie obciąć środki finansowe bo nieźle się tam bawią.
Ale swoją drogą świetnie to obrazuje rolę Andrzeja w tej układance, gdzie jego doradczyni bez kompetencji do pełnienia funkcji zarabia 14 tysięcy złotych więcej xD

0

@barteq chyba nie rozumiesz znaczenia słowa ogrywać. Pisowcy próbują robić propagandę i blokować pracę komisji co im się nie udaje.
Natomiast celem koalicji jest postawienie zarzutów pisowi i to idzie dobrze, Gowin zeznał że był przymuszany a decyzja była jedynie polityczna, Soboń przypadkiem potwierdził autentyczność swoich maili a przy okazji kilka razy wkopał się w fałszywe zeznania, a pomógł mu Sasin który też go wkopał, a potem wkopał Kamińskiego i Morawieckiego, a to dopiero 6 świadków.
A jeszcze w głupocie te tłuki pisowskie z komisji sami na siebie zrobili bat do komisji Pegasusa, bo wyciągali SMSy Sikorskiego i Gowina, do czego dostępu mieć nie mogli legalnie

1

@norbi77 Oczywiście

6

Przesłuchanie Sasina:
Najpierw przewodniczący Buda się oburza, że można czytać pytania a nie można czytać odpowiedzi (xD).
Pada zarzut do Sasina, że zna pytania i ma zapisane odpowiedzi.
Sasin odpowiada, że z nikim się nie umawiał, nie ma odpowiedzi na kartce, bo nie zna pytań.

Kilka minut później pisowiec Mariusz Krystian pyta Sasina, czy z jego doświadczenia politycznego spotkanie Gowina z jakimś nieznanym typem powinno być zgłoszone do ABW.
Sasin odpowiada, w trakcie odpowiedzi zakłada okulary i spogląda do notatek, cytując dokładnie wypowiedź Gowina dotyczącą wyglądu człowieka z którym się spotkał xD

Już pominę zasadność pytania byłego ministra aktywów państwowych o opinię na temat spraw służb specjalnych i że to pytanie było tendencyjne, byle pisowską narracją oczernić Gowina i zarzucić mu współpracę z opozycją by odwołać wybory.
Ale czy pan Sasin w swoich notatkach nosi dosłownie wszystkie wypowiedzi jakie na komisji do tej pory padły i akurat przypadkiem miał je otwarte na stronie, gdzie miał zapisaną tą wypowiedź.
Czy może pan Sasin skłamał pod przysięgą, że nie zna pytań i jako przesłuchiwany współpracuje z członkami komisji i ustala zeznania?

1

Cud że nie dostał czerwonej. Przecież sfaulował dwóch przeciwników jednocześnie

0

@daniel32778 Nie nie nie, odpaść w półfinale bo ci się piłkarze w majtki zesrali nie potrafili niczego na boisku zrobić przeciwko ultra zmotywowanym rywalom to nie jest kompromitacja trenera porównywalna do wypadania w fazie grupowej czy dostanie 8 bramek w ryj podczas jednego meczu.

1

Właśnie to tak wygląda w tym Xaviowym świecie.
Ernesto w przerwie przeanalizował co i jak a Xavi znowu wyszedł na drugą połowę w stylu "macie piłkę i grajcie".
Nic się nie uczy i nawet trzecioligowcy go potrafią taktycznie rozpracować i przejąć inicjatywę.

1

@Bobert_Kubicki Dwie największe kompromitacje to nie wyjść z grupy a nie przegrać 3:4

0

@daniel32778 Zdobyłby 3 mistrzostwa a i byśmy się nie skompromitowali z Bayernem gdyby go nie wywalili, bo "brzydko gramy".

3

Robimy tak, wprowadzamy dzieciaki z La Masii, oni pierwszy sezon imponują a po sezonie ich sprzedajemy za grube siano.
Bo znając życie Fort w przyszłym sezonie też by zapomniał jak się piłę kopie.

0

Pochwalić trzeba Lewego, rozhulał się trochę

1

Idzie sam, odczucia są pozytywne, pownien wrócić przed grudniem.

5

Boje się oglądać meczów Barcy, że dostanę kontuzji

2

Środek pola karnego pusty, Kounde tam podaje a wszyscy dookoła zdziwieni, że gra na wolne pole zamiast w gąszcz obrońców.
My tak chcemy grać? xD

0

@Ptasior Stake F1 Team Kick Sauber
Wygląda ładniej niż nazwa starej Alphy Tauri, ale słownie jest głupsze

0

@david89 no jednak trochę racji ma, przecież już analizowano błędne decyzje VAR i wyszło, że Real miałby 7 punktów mniej a my kilka więcej i bylibyśmy tuż za Gironą a Real pod nami.
A teraz my już jesteśmy blisko wykluczenie z walki o mistrza a Real jest liderem.

Z resztą ciekawa, bo cały zeszły sezon Real płakał, że VAR powinien mniej się wtrącać i o dziwo to dostali.
A smaczku dodaje to, że w zeszłym sezonie to Real byłby mistrzem gdyby VAR nie poprawiał błędnych decyzji głównego, sam zaliczyłem że Var im "zabrał" z 10 punktów na wiosnę a nam dał chyba koło 6

0

@hayek Jak na razie to tylko ty sobie wmawiasz, że są posłami. Zobaczymy czy przyjdą jutro do pracy ;)

0

@hayek No fajnie fajnie, ale nie odpowiedziałeś na pytanie, czemu przez 8 lat sąd bez problemu zmieniał KRS w TVP a teraz sobie przypomniał o prawach i wyrokach, które uniemożliwiały mu zmianę KRSu już od stycznia 2016 ;)

0

@hayek Tu już szyjesz jakiś kompletny kretynizm. Chcesz się trzymać pisowskiej narracji to chociaż nie dopisuj sobie innych głupot, bo nawet nie chce mi się wchodzić w dyskusje o różności określenia "bycie wybranym" od określenia "wyborów".
Powiem tylko, że nie jest tak jak twierdzisz.
I zakończmy dyskusje, ty pompujesz pisowską brednię i sobie ją pompuj ile tam chcesz, fakt jest prosty, Kamiński z Wąsikiem nie są posłami od 20 grudnia a w ich miejsce zostaną powołani nowi posłowie.

0

@hayek Możesz go dać, tylko ten wyrok nic nie podważa. Możesz go przeszukać wzdłuż i w szerz, żeby znaleźć choć słowo o prawie do abolicji indywidualnej w prerogatywie prezydenta, podejmiesz się?
Tylko, że po tym wyroku TK wypowiedziało się SN w kwestii "sporu kompetencyjnego" i jasno orzekli, że TK ma prawo do oceny konstytucyjności ustaw ale nie do dyktowania sposobu stosowania prawa.
A że kompetencje TK możesz sam zobaczyć w konstytucji i znowu szukać choćby wzmianki o kompetencji do oceny stosowania prawa, to znowu zapytam, czy się podejmiesz?
Z resztą autorytet na który się powołujesz, czyli Piotrowski, także nie uznaje tego wyroku TK ani legalności uniewinnienia z 2015 roku.
Bo chyba nie będziesz sobie wybiórczo stosował autorytetów i słuchał ich tylko wtedy, gdy mówią to co chcesz usłyszeć?

Jeszcze raz powtórzę, konstytucja zabrania pełnić funkcji poselskiej będąc osobą skazaną a panowie kryminaliści nie odwołali się od wyroku skazującego i ten się uprawomocnił 20 grudnia.
Odwołanie jakie złożyli powoduje tylko tyle, że PiS ma dwóch posłów mniej bo dwaj obsadzeni posłowie nie mają prawa do wykonywania funkcji.
A twoje wątpliwości rozwiał dziś Andrzej Duda, ułaskawiając Kamińskiego i Wąsika.
Bo jeżeli jego ułaskawienie z 2015 było legalne to dziś nie mógłby ułaskawić ich ponownie, bo od czego?

0

@hayek Oczywiście, że nie jest podstawą prawną, ponieważ nie odwołują się od wygaśnięcia mandatu tylko od sposobu jego ogłoszenia.
Czemu tak usilnie pomijasz fakt, że konstytucja zakazuje bycia skazanym posłem, a to odwołanie nie wpływa w żaden sposób na wyrok skazujący?
Według konstytucji nie są posłami od 20 grudnia i tu nawet nie ma tematu, konstytucja zakazująca im bycia posłem jest PONAD jakąkolwiek ustawą, nawet tą która dała im prawo odwołania się.

A wiedząc, że nie uznasz wyroku europejskiego dałem ci także ten z polskiego Sądu Najwyższego, który w składzie połączonych izb stwierdził, że sędziowie wybrani do izby nadzwyczajnej nie mogą orzekać niczego.

4

@Barcelonka070 Jak się przyznać do bycia pisowskim pachołkiem nie mówiąc, że się jest pisowskim pachołkiem xD
Już potwierdzili to 80k Czyża, czy dalej randomowe konto z Twittera ma kolegę, który słyszał że?
A wiesz, że Gasiuk Pichowicz zarabia w KRS zgodnie z ustawą i zgodnie z zasadami i obecnością na posiedzeniu? Taki Ziobro zarobił w 2023 40k a nawet razu nie był na posiedzeniu.
Dawaj jeszcze jakiś przekaz dnia, masz może coś na jutro przygotowane?

0

@hayek To nie jest podstawa prawna.
Mandat posła konstytucyjnie wygasa w momencie prawomocnego skazania, ten artykuł konstytucji daje im prawo do rozpatrzenia odwołania od wyroku.
Ale jak już wspomniałem, oni się nie odwołali od wyroku.
I tu już masz sprawę załatwioną, ich mandat wygasł, SN w ogóle w tej sprawie nie orzekał.
Orzekał jedynie w sprawie stwierdzenia wygaśnięcia mandatu przez marszałka.
Nawet uznając, że ta izba jest legalna (choć masz wyrok ETPCZ 49868/19 i 57511/19 oraz orzeczenie połączonych izb SN BSA I-4110-1/20, które twierdzą, że ta izba nie ma możliwości orzekania i nie jest sądem), nie orzekali w sprawie skazania tylko stwierdzenia wygaśnięcia mandatu przez marszałka.
Uznali je za wadliwe więc nawet akceptując ten wyrok, formalnie mogą być posłami, legalnie nie mogą pełnić funkcji posła ponieważ konstytucja im tego zabrania.
A jaki ma to skutek prawny? Brak możliwości obsadzenia stanowisk i sejm składający się z 458 posłów.
Nie oznacza to, że mogą pełnić funkcję, bo tego im wprost zabrania konstytucja, która jest nad jakąkolwiek ustawą.
Z resztą przewrotność losu, bo to PiS nalegał na taką zmianę w konstytucji a Kamiński sam za tym zagłosował, więc można powiedzieć, że Kamiński sam sobie ustalił prawo, według którego posłem już nie jest.

Właśnie w tym jest cała rzecz, mylisz sufit z podłogą, de jure z de facto.
Bo de jure nawet można uznać, że są posłami, de facto nie są bo konstytucja zakazuje im pełnienia tej funkcji.
Art. 45 konstytucji miałby zastosowanie gdyby odwołali się od wyroku skazującego, wtedy ten by się nie uprawomocnił, aż do uniewinnienia albo wyczerpania drogi odwoławczej.
Ale oni tego nie zrobili, wyrok się uprawomocnił i tego już się cofnąć nie da.

A co do Piotrowskiego, to chłop sam się już zapętlił w swoim legalizmie i jego wypowiedzi przestają mieć logiczny sens.
Wie, że podstawą wygaszenia mandatu jest wyrok skazując a nie stwierdzenie wygaśnięcia. Wie i sam to w tej wypowiedzi powiedział, że wygaszenie mandatu jest decyzją deklaratywną a nie fakultatywną, więc Hołownia nie podjął żadnej decyzji, jedynie potwierdził fakt wygaśnięcia mandatu.
A mimo to uznaje wyrok tej pseudo izby SN, choć podstawą uznania odwołania jest ułaskawienie z 2015.
Tylko, że Piotrowski nie uznaje tego ułaskawienia.
Więc kolejny raz doszedł do ściany gdzie jego wypowiedzi są sprzeczne ze sobą.

0

@hayek Podstawa prawna dająca możliwość pełnienia funkcji posła będąc osobą prawomocnie skazaną, czego wprost zakazuje konstytucja?

13

Ciekawe jest postanowienie referendarza sądowego o tym, że nie można zmienić KRSu TVP i Polskiego Radia.
Powołali się na konstytucje, wyrok TK, KRRiT.
Ciekawe w jaki więc sposób wpisali obecny w KRSie zarząd czy wcześniej Kurskiego, skoro Kurskiego powołał minister, PiS nie zrealizował wyroku TK a potem stworzyli jakieś gówno zwane Radą Mediów Narodowych która nie ma konstytucyjnego prawa do obsadzania zarządu mediów publicznych?
Ciekawe, że przez 8 lat nie było żadnych przeszkód w zmianach KRSu mimo, że nie można przeprowadzić żadnych zmian od 2016 roku.

Znaczy ja wiem czemu, TVP i Polskie Radio podlegają pod sąd w Warszawie, gdzie prezesem jest ziobrystka i to ona odpowiada za tego referendarza, bo w innych miastach się dało ten KRS zmienić i 11 oddzielnych spółek mediów publicznych dokonało zmiany.
Po prostu ten poziom bezczelności PiSowskich aparatczyków jest porażający

0

@hayek No super, tylko w jaki sposób zmienia to fakt skazania Kamińskiego i Wąsika?
W absolutnie żaden, są skazani i izba kontroli nadzwyczajnej nawet nie może tego podważyć.
W takim razie czy mogą pełnić funkcję poselską wbrew konstytucji?

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?