Tasde
Dołączył/a: grudzień 2018
14 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@Pedri16Future Pierwsze nie, drugie to w ogóle xD
Jeżeli ktoś pisze, że za zderzenie barkiem Bellinghama powinien być karny, to od razu można spuścić w kiblu wszystko co ten ktoś pisze.
Zwłaszcza, że kilka sekund wcześniej Carvajal łapą wleciał w plecy napasntika Atletico i jakoś nikt nie mówi o karnym.
1
@626 Kolor skóry zgodny z kodeksem immunitetu
4
4v2 i kopnąć prosto w bramkarza. Ale wiadomo, Rodrygo the best, inteligencja, klasa, złota piłka
1
Karny, bo jeden gość zderzył się z drugim barkiem xD
Wy to niektórzy tutaj już nieźle płyniecie.
0
@robsons23 Ponoć za pokazywanie sędziemu że ma sprawdzić VAR są kartki. Ale chyba tylko dla Xaviego.
0
@kuz To nie jest karny w żadnym wypadku. Nawet jakby nie było tych gównianych "karniątek" to było zderzenie barkami.
0
Jak dla mnie każdy faul taktyczny powinien być obligatoryjnie karany kartką.
0
@Barcelonka070 Serio zniżać się do poziomu przeklejania wpisów pisowskiego bota z wynurzeniami "biznesmena" Świniarskiego który tłucze materiał sponsorowane przez pisowskie spółki skarbu państwa?
Porównywać przychody Orlenu za czasów PO gdzie od 2008 był światowy kryzys a Orlen był spółką paliwową do prezesury Obajtka, który dzięki PiSowi zamienił Orlen w monopolistę koncentrującego u siebie masę innych spółek nie związanych z działalnością przedsiębiorstwa?
Całkiem logiczne, że jak przejmiesz jednego z największych producentów energii, przejmiesz największego operatora gazu, wchłoniesz jedynego konkurenta paliwowego na rynku to twoje przychody urosną.
No, tylko trzeba sobie zadać pytanie, skąd Orlen miał kasę na te inwestycje i jak uzyskał takie przychody? Bo mnie się wydaje, że to głównie z portfeli Polaków.
A co do pensji, porównywać zarobki według oficjalnych informacji udostępnionych przez typa, który nawet bał się wpuścić do firmy kontrolerów NIKu xD
Kwoty to poznamy jak wejdzie nowy zarząd i zrobi audyt, bo nie jest sztuką sobie wystawić niską pensje a potem brać miliony w "premiach" które sam sobie wystawiał.
Za co zresztą miał donosy do prokuratury, niestety dziwnym trafem ukręcone w przedbiegach.
0
@Faro Spokojnie, Real gra w 17 osób, nawet Mendy tego nie zepsuje.
A jak zepsuje, to się naprawi szybko.
2
@sliwa92 Gra nie ma znaczenia gdy mówimy o bardzo prostej matematyce. Podsumowano błędy sędziów i to tylko takie wchodzące bezpośrednio na wynik i sprawa jest prosta: Real powinien być za nami a przed nami Girona na fotelu lidera.
A są jeszcze mnie oczywiste kwestie, jak skrócenie kary dla Nacho czy brak dwóch czerwonych kartek dla Bellinghama (za faul z Atletico i Sevillą).
1
@Arczi87 Ależ nie ma o co się przepychać bo fakt jest oczywisty i niepodważalny:
Rok temu Real by wygrał ligę, gdyby VAR nie poprawiał błędnych decyzji głównego.
W tym roku Real naciskał na VAR i sędziów, a teraz idzie po mistrzostwo i ma największy zysk punktowy dzięki błędom sędziów. Żadna inna drużyna nie dostała tyle ile Real bo mówimy o 8 punktach na które nie zasłużyli.
0
@Tabaluga37 To po co wywiad z którego nic się nie dowiadujesz?
Sprawa ułaskawienia nie poruszona, bo drugie ułaskawienie to przyznanie, że pierwszego nie było - nie ciągnęli tematu tylko głupie żarciki robili.
Jaki związek ma prezydent z pegasusem? Taki, że te nielegalne podsłuchy wykorzystywano przeciwko opozycji w tym członków sztabów wyborczych.
Na Brejze masz potwierdzenie od analityków.
Dziennikarze ustalili w śledztwie, że Sławomir Nowak był podsłuchiwany i na tej podstawie wsadzony do aresztu. Nowak był członkiem sztabu wyborczego Trzaskowskiego w okresie podsłuchów.
A czy to sprawa Dudy to się zastanów, bo chętnie mówi o wielu rzeczach, które go nie dotyczą a jednak o to, że jego kampania była nieuczciwa to już nie można zapytać i podrążyć?
O tym, że w lockdownie wraz z telewizją robił objazd po kraju też nie wiedział?
O rządzie, który - w sposób nielegalny - objeżdżał kraj i obiecywał kasę w gminach i powiatach, jeżeli wygra Duda też nie wiedział nasz strażnik prawa?
To była jego kampania a się nagle okaże, że głowa państwa to tam tylko za statystę robiła.
A co nieprawdziwego powiedział odnośnie Krymu?
Zasadniczo wszystko.
Bo nikt go nie pytał o ciekawostkę historyczną, że Krym należał do ruskich dłużej niż należy do Ukrainy (choć, to jest dopiero sprawa skomplikowana, w dziejach Krymu należał do wielu nacji).
Pytanie brzmiało, czy ruscy powinni oddać Krym i tu nie ma ŻADNEJ skomplikowanej sprawy. Krym należy do Ukrainy i to jest nawet oficjalne stanowisko Polski.
Jakbym cię zapytał, czy Messi jest najlepszym piłkarzem na świecie a ty byś opdowiedział, że "to skomplikowane" to wszyscy by zrozumieli, że nie masz przekonania do tego, czy Messi jest najlepszy i taki właśnie jest przekaz.
Ten kuksaniec dla Ukrainy to najbardziej idiotyczny spin jaki można wymyślić, bo tego nie mówi Jurek z Pierdziszewa tylko prezydent kraju.
Prezydent Polski podważa przynależność Krymu do Ukrainy.
Także masz super wywiad. Tak super, że mógłby się nie odbyć i twój poziom wiedzy by się nie zmienił. A nawet wyszłoby lepiej, bo przynajmniej urząd prezydenta nie zostałby ponownie skompromitowany.
1
@Arczi87 No no, okradziony z dwóch karnych. Pewnie w ramach rekompensaty za mecz z Almerią gdzie wydrukowano im 2 karne i dano wygrać w meczu który powinni przegrać.
1
@draxidox CPK jest potrzebne, ale nie kluczowe. Z punktu widzenia obronności NASZEGO kraju CPK ma niewielką wartość bo podczas konfliktu na naszym terytorium byłoby głównym celem a obecna lokalizacja oddalona jest o 180 km od granicy z potencjalnym wrogiem.
Tu potrzeba byłaby rozwinięcia wielu mniejszych lotnisk.
Natomiast dla NATO i obronności paktu i owszem, byłoby potrzebnym hubem.
Ale to jest za duża inwestycja, żeby ją robić byle zrobić na podstawie planów partii, której rzecznik dosłownie powiedział, że nie zatrudniają ekspertów, bo ci nie chcą realizować ich wizji.
A nie może się okazać, że to był tylko wał a CPK skończyłoby jak lotnisko w Radomiu? Może, bo PiS tak działał, to samo wyszło z "niezwykle strategiczną militarnie i ekonomicznie" inwestycją przekopu mierzei wiślanej.
Tak samo było z ogromną inwestycją w bezpieczeństwo energetyczne w Ostrołęce.
Należałoby zadać pytanie czy CPK ma powstać tu, teraz i w takiej formie a nie czy samo istnienie hubu w Polsce jest istotne. Bo to dwa różne pytania.
1
@Arczi87 No no, sędziowie są "ch*jowi".
Tylko dziwnym trafem Real najczęściej w tym sezonie korzysta na tej "ch*jowości" bo gdyby pozbyć się wszystkich błędów sędziowskich mieli o bodajże 8 punktów mniej.
I dziwnym trafem dzieje się to akurat gdy przed praktycznie każdym meczem oficjalna telewizja Realu robi najazd na sędziów.
I jeszcze dziwniejszym trafem, takie cuda zaczęły się dziać w tym sezonie gdy cały zeszły rok Real płakał na sędziów VARu (głównie dlatego, że gdyby nie błędy poprawione przez VAR to oni by wygrali ligę) a RFEF się do tego ugięła i kazała VARowi mniej interweniować.
2
No i sędzia zostanie zawieszony, za mało się postarał i Barcelona wygrała mecz. Mógł dać więcej kartek.
0
@Gall I łapać kartki za faul taktyczny w sytuacji która nie powinna być groźna gdyby nie to, że ta defensywa nie potrafi się ustawić?
Miał za plecami dwóch, obok siebie kolejnych dwóch i zabezpieczony rajd bokiem boiska, to nie jest sytuacja wymagająca fauli taktycznych, a jak to jest twoja porada i tak mielibyśmy grać, to po jednej połowie mielibyśmy wykartkowane pół drużyny.
Bo przecież zawsze może się zdarzyć, że reszta kolegów nic nie zrobi i pójdzie akcja bramkowa z byle czego.
Nie, i to, że De Jong zawala od lat nie jest wyjaśnieniem tej konkretnej sytuacji a tylko ją oceniamy.
0
@Gall W polu karnym?
To nie wina De Jonga, to wina gry obronnej całej drużyny. Nasza defensywa nie ma pojęcia co robić i nie jest skoordynowana.
Ta formacja ma współpracować ze sobą cały czas a u nas za obronę bramki zazwyczaj odpowiadają indywidalne pojedynki z napastnikami, tak się po prostu nie gra.
Podstawą gry obronnej jest to, że pierwszy obrońca ma kontrolować i blokować napastnika a za odbiór odpowiedzialny jest drugi obrońca.
A u nas co? Pomocnik robiący za obrońcę musi sam zatrzymać gościa w polu karnym, gdy reszta drepcze i się przygląda.
3
Alaves co chwila faul i tylko jedna kartka, u nas gość dwa razy zaatakowany przez obrońcę dostał dwie kartki i wyleciał xD
0
@lntrowertyk Wyobrażam sobie, że Vinicius może kogoś w ryj strzelić i nie dostać kary bo kibice coś z trybuny krzyczeli.
0
@Saviola88 Faul był ale nie na kartkę, przecież uciekał z nogą żeby nie dostać sanek na kostkę
0
@urbie999 No było łokietko ale przypadkowe i związane z tym, że obrońca się rzucił na niego z łapami choć bieg bez piłki. Widziałem gorsze rzeczy w tej lidze za które nie dawano kartek.
5
Brawo Roque, strzał bardzo w stylu Messiego, taki spod kolana gdzie niby niewielka siła, ale tak niespodziewanie, że trudno to obronić.
2
Mam nadzieję, że Cancelo zostawił żelazko na gazie a Gundoganowi zachciało się tylko srać.
Nie chce nawet słyszeć, że w ciągu ostatnich 2 spotkań kontuzji doznało 3 graczy.
1
Ile tu pojęcia o piłce nożne widzę. FDJ winny bramki? Przecież poszedł do końca, spowolnił gościa i go wypychał z pozycji. Tu zrobił wszystko dobrze, potem mógł się nie nabrać na drybling a to nie jest proste.
Tu dupy dał Pedri, który był najbliżej i powinien asekurować i zabrać piłkę gdy napastnik zaczął dryblować, bo tak mówi sztuka gry obronnej, niestety Pedri przestał biec i sobie truchtał, zostawiając FDJ sam na sam z napastnikiem w naszym polu karnym.
0
@Gaz Przeciez to nie FDJ tylko Pedri, który zamiast asekurować do końca zaczął truchtać.
Podstawą grania obronnego jest to, że pierwszy walczy o piłkę a drugi odbiera piłkę, tu nie było żadnego drugiego bo przestał biec.
3
@Tabaluga37 I co się dowiedziałeś? Bo poza tym, że się kilka razy przypadkowo wkopał, to był o dupie Maryny i jego pragnieniach chodzenia po górach.
Mazurek potrafi łapać za słowa, sam się chwalił dobrą pamięcia a jednak dał Dudzie opowiadać bajki.
Nie pociągnął tematu o sędziach TK, nie przypomniał Dudzie, że on opóźniał o wiele tygodni zaprzysiężenie tych legalnie wybranych przez PO. Dał opowiedzieć bajeczkę o tym, że przysięga dublerów była przed wyrokiem TK, zapomniał wytknąć, że zaprzysiężenie odebrał 2 grudnia 2015 nocą bo 3 grudnia rano była rozprawa TK która mu tego zabroniła.
A skoro byli przy aktualnych tematach, czemu nie zapytali o ponowne ułaskawienie, skoro już raz ułaskawił Kamińskiego i Wąsika?
Czemu nie zapytali o nielegalne wsparcie w wyborach 2020 za pomocą Pegasusa, skoro to też jest obecna sytuacja i bezpośrednio dotyczy reelekcji Dudy?
Sam Duda się podłożył wspominając kampanię Kidawy i zmianę na Trzaskowskiego, więc to był dobry moment. Tak samo jak w tym miejscu mogło paść pytanie o kampanię wyborczą w trakcie lockdownu, gdzie Andrzej robił medialne wizytacje w różnych miejscach, gdy reszta kandydatów nie mogła wyjść nawet przed dom?
Wokół poruszonych rzeczy była masa pytań, które byłby naprawdę niewygodne i jakoś tego nie drążyli albo zmieniali temat a o pierdołach gadali z natchnieniem.
Więc taki to był gówno warty wywiad, szopka ustalona z oficerem prasowym, żeby wyglądało jak poważne przesłuchanie.
A realnie te trudne pytania były tak trudne, że Duda już na nie odpowiedział zanim w ogóle Kanał Zero ruszył, bo nie powiedział niczego innego niż to, o czym mówił w orędziach.
Natomiast i tak zdążył się skompromitować, tym co wyżej napisałem czy szczególnie pytaniem o Krym, które może mieć poważne konsekwencje i nie zdziwię się, jak w ciągu kilku dni ta wypowiedź trafi do ruskiej TV.
1
@Tabaluga37 NIE MA niewygodnych pytań do prezydenta. Na tym poziomie wywiady są autoryzowane, nie zadawali pytań jaki im ślina na język przyniosła. Nikt by na to nie pozwolił.
Wszystko co poruszyli w tym wywiadzie było ustalone i Duda był przygotowany do odpowiedzi.
2
@Miszak Tak tak, uczyć się kultury od Mazurka xD
Gość milutki tylko dla kogoś z PiSu, nawet jak mu kryminalista ścigany przez policje przyszedł na wywiad, to rozmawiał z nim o jego "chlubnej walce z komuną" zamiast tego, czemu ma gotową celę w więzieniu.
A jak tylko przyjdzie ktoś z innej partii to jest tak grillowany, że nawet na pytanie nie daje rady odpowiedzieć, bo Mazurek go przekrzykuje.
Rzeczywiście, wzór bo grzecznie rozmawiał z prezydentem (z PiSu) w ustawionym wywiadzie xD
0
@Klejnot_Nilu No akurat nikt nie jest warty 35 koła za minutę gry. Nawet Messi w prime.
Z Gulerem jest ten problem, że ma ponad 5 milionów pensji a rozegrał niecałe 80 minut.
I to jest problem z kupowaniem takich "wonderkidów", nie masz pojęcia co kupujesz a rynek jest tak popaprany, że po prostu nie warto ryzykować, bo dużo większa szansa, że taki dzieciak nigdy się nie spłaci, niż że wyrośnie z niego prawdziwa gwiazda.
My kupowaliśmy zawodników teoretycznie sprawdzonych, wiedzieliśmy za kogo i za co płacimy.
Nie wyszło? No właśnie, skoro tak nie wyszło w przypadku gwiazd, to można liczyć, że wyjdzie w przypadku dzieciaków, które nic nie pokazały?
Spójrz na Felixa, dałbyś za niego ponad 100 milionów? Bo Atletico dało i teraz nie wie co z nim zrobić.
Tu masz po prostu efekt skali, właśnie gość wymienił 3 dzieciaków którzy tylko w ostatnim półroczu nam "uciekli", byś kupił Gulera a potem się wkurzał, że znowu kupiliśmy mieszkańca szpitala. Co byłby z innymi? Nie wiadomo nic.
Możliwe byłoby to, że byśmy tak kupowali "możliwie dobrych" graczy i wydawali setki milionów na nich (jak kiedyś Real), ścigając się na chore pensje i opłaty transferowe z jakimś PSG, City czy innymi bogaczami.