Tasde
Dołączył/a: grudzień 2018
14 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
7
@Pedri16Future Czyli co, Real może co tydzień strzelać kapiszonami w nas, bo Negriera, Real może co tydzień szczuć na sędziów, bo Negreira a my nie możemy słowem się odezwać bo Negreira?
Negrieira, czyli sprawa w której nie postawiono nawet jednego zarzutu mimo ogromnej gimnastyki śledczych, by cokolwiek wyciągnąć.
To nie, teraz siedźmy pod miotłom i patrzmy jak Real jest przepychany i nic złego im sędziowie nie pozwolą zrobić, bo przecież mamy sprawę bez zarzutów.
1
@hayek No właśnie nie. KS poza wybuchami popularności na fali - nomen omen - materiałów Stanowskiego utrzymywał stałą oglądalność około 15 milionów miesięcznie, jednocześnie notując ultra stabilny przyrost subskrypcji.
Wszystko padło we wrześniu 2023 czyli w okresie gdy akurat KS było na topie dzięki Janoszek i akurat w miesiącu w którym Stano ogłosił odejście.
8
@hayek Nie, YT tak nie działa.
KS nie zdycha przez to, że algorytm coś robi czy ludziom się znudziło tylko dlatego, że odszedł Stanowski a reszta robi gówniany content.
Przecież do września mieli najlepszy moment kanału od 1,5 roku a zaczęli spadać właśnie od ogłoszenia Stana, że już nie pracuje.
1
@hayek A ja uważam, że w przypadku akcji charytatywnych nie powinno mieć żadnego znaczenia kto, co i po co oddaje na aukcje. Jeżeli to da dodatkowe fundusze, to taki jest cel.
A Żukowska jedzie tu populizmem. Tak, politycy mają możliwość działań w sprawie finansowania służby zdrowia, ale to jest gadka polityczna dla Janusza który o polityce nic nie wie.
0
@DonPancio No to sam sobie odpowiadasz.
VAR nie wspomógł głównego, wezwali sędziego do ekranu choć nie powinni i nie pokazali mu prawidłowych ujęć, tylko takie z których nie widać szczegółów.
Sędzia VAR ma swoje obowiązki i swoją odpowiedzialność, 2x Hernandez popełnił karygodne błędy i to jego wina, niezależna od winy głównego.
Przypomnę ci tylko, że rok temu jak Vinicius dostał czerwoną kartkę za uderzenie typa w ryj to sędziowie VAR zostali zawieszeni, bo nie pokazali głównemu wszystkich ujęć.
Tutaj Real przepchnięty, strzela 2 nielegalne bramki pod okiem VAR a sędzia odpowiedzialny za przekazanie fałszywych informacji głównemu dostaje mecz pucharowy.
1
W sensie, że strzelał bramki ręką?
1
@Bobo25 Jak wspomniał @AxelF już to wyjaśniałem.
IFAB od sezonu 20/21 jasno nakreślił gdzie jest ręka a gdzie nie ma, specjalnie zrobili ten rysunek jak dla dziecka z powodu... Oczywiście kontrowersji w meczu Realu, gdzie Benzema przyjął piłkę bicepsem na granicy barku i strzelił bramkę.
Więc tu nie ma żadnej wątpliwości a powtórki jasno pokazują, że bark Viniciusa nie jest zasłonięty piłką więc trudno mówić o przyjęciu barkiem.
A przecież jeszcze jest coś takiego jak powierzchnia styku piłki, bo ta nie jest w stanie spaść na konkretny mikrometr ręki a dotknięcie nielegalnej strefy oznacza koniec akcji.
Co do decyzji VARu, tak jest zaskakujące, że postanowili dać to głównemu ponieważ powtórki która pokazali w żaden sposób nie mogły podważyć pierwotnej decyzji o anulowaniu bramki.
Tylko, żebyśmy się dobrze zrozumieli - my wiemy, że ręka była bo to jasno wskazuje powtórka.
Sędzia tego nie wiedział, bo VAR nie pokazał mu ujęcia zza bramki, którą my znamy.
Sędzia widział ujęcie z tyłu i z boku a te nagrania nie ujawniały żadnych dodatkowych szczegółów, nie rozwiewały wątpliwości jakie mógł mieć sędzia naocznie.
Dlatego jest dyskusja o tym, że VAR nie powinien tu interweniować i wpływać na decyzje głównego, bo nie mieli z czym.
Oglądali powtórki z których nie dało się ustalić, czy była czy nie było ręki.
1
@DonPancio A to spoko, sędzia główny jest odpowiedzialny to sędzia z VAR już może robić co chce xD
Przecież te patałachy z VARu nawet głównemu nie pokazali powtórki zagrania ręką z kamery od przodu i na VAR oglądał inne ujęcia na których nie widać dokładnie piłki.
Do tego jeszcze sugerowali głównemu co ma widzieć na nagraniu.
1
@Toretto Też bez przesady z tym chińskim optymizmem. To już nie jest ta tandeta co kiedyś, ale wciąż oni są ultra zacofani z rozwojem technologii.
Wykorzystać to co już istnieje czy nawet podrasować są w stanie, ale opracowania nowych technologii to już wyższa szkoła jazdy.
Moim ulubionym przykładem jest ich program silników odrzutowych, gdzie od 40 lat się z tym męczą, kupowali z rynku co się dało, nawet całe samoloty tylko po to, żeby dostać się do silników i spróbować je skopiować.
To dopiero teraz mówią, że udało im się stworzyć jeden model.
Na poziomie Eurojeta z 1991 roku xD
2
@Toretto No, tylko kupno to nie koniec, tu jest cały proces logistyczny, dostępność części zamiennych, serwisu itd. Nie wiem czy Xiaomi to posiada w Europie.
No i dalej, technologia się rozwija ale magii nie ma, masa podzespołów produkowana jest nawet przez jedną i tą samą firmę.
A z Chińczykiem jak to z Chińczykiem, naobiecywać łatwo, przecież i tak potem nic im nie zrobisz.
800 km zasięgu, przyspieszenie auta sportowego, prędkość maksymalna wyższa niż w Porsche za 500 tysięcy.
Żeby się potem nie okazało, że naprawdę 800 km zasięgu to jest na lawecie a w użytkowaniu to jak jest ciepło ale nie gorąco, nie używasz klimy i nie przekraczasz 40 km/h to może 400 zrobisz.
15
@draxidox Jakoś śmiem wątpić w te osiągi. Brzmi mniej wiarygodnie niż nawet spalanie podawane przez producentów spalinówek.
Żeby się nie okazało, że te 800 km zasięgu to gdy założymy, że auto porusza się w próżni i to na lawecie.
21
@escarabajo Nie, to oznacza że gol anulowany bo taka była decyzja boiskowa sędziego zanim VAR mu namieszał i powiedział, że nie ma ręki.
0
@qbuteq Dopisze co pamiętam, bo list już dawno mi się nie chce robić, za dużo pracy:
1. Bellingham na czworaka zatrzymuje piłkę ręką we własnym polu karnym, sędzia to olewa jakby Bellingham został trafiony w rękę podpierającą, choć nawet nie ma nawet jednego centymetra pola do interpretacji, bo podparty był drugą ręką, a tą którą zagrał po prostu postawił na torze lotu piłki.
2. W meczu z Atletico, Bellingham faul na czerwoną kartkę, wjazd sankami w nogę postawną rywala. Chyba nawet żółtej nie dostał, brak interwencji VAR
3. W innym meczu z podobnego okresu to samo zachowanie Bellinghama z tymi samymi konsekwencjami, czyli żadnymi.
4. Skrócenie kary dla Nacho za brutalny, idiotyczny i całkowicie nie uzasadniony faul bo "piłkarz nie doznał kontuzji wykluczającej go z następnego meczu", choć musieli go znieść z boiska. A to chyba nie jedyny raz, bo później też mi się wydaje, że skrócono karę.
0
@kuz Tylko w gówno-klubach masz deal, piłkarz chce odejść do lepszej drużyny a klub panicznie potrzebuje kasy i nie marnuje okazji.
W Gironie sprawa jest prostsza, bo oni kasy aż tak bardzo nie potrzebują a kontraktu nie zerwiesz.
Pozostaje klauzula odejścia, nie wiem jak wysokie tam dają, ale to nigdy nie jest ekonomicznie opłacalne.
0
@qbuteq Nie do końca.
Dziś decyzja była prawidłowa przy tym golu (a, że by go nie było gdyby nie zamieszanie po pierwszej bramce, która legalna już nie była to co innego).
To wtedy z Ferranem sędziowie nas wydymali.
0
@kuz Niekoniecznie. Girona to już nie jest gówno klubik z jakiejś wioski a ich przyrost formy nie jest kwestią przypadku.
Tam trwa od kilku lat duży projekt pod zarządem City Football Group czyli jak nazwa słusznie wskazuje, pod ręką tych samych szejków co rządzą City.
Więc dla nich wyprzedaż piłkarzy nie musi być tak kusząca a na pewno nie konieczna do przeżycia, jak to ma miejsce w innych małych klubach, które zaliczą dobry sezon.
0
@maroon Niech ci będzie. Moja odpowiedź: Nie.
Ale obecnie wstrzymane, bo nie mam piwnicy.
1
@maroon Ale ja nie mam piwnicy :(
0
Czy Real Madryt skończy ustawiać mecze?
Odpowiedz TAK/NIE
2
@Criss18Barca słuchaj porad konstytucyjnych od trenera windsurfingu to daleko zajdziesz.
Otwórz konstytucję, znajdź te paragrafy i palcem wskaż o co Bosakowi może chodzić
0
@Azi Od jaj lepszy jest rozum. Chce wystawiać dzieciaków to miał przecież trzecioligowców do oklepania, ale tam grał podstawą a na Betis na wyjeździe daje dzieci.
Gdzie tu logika?
1
Rozumiem, że jak nie ma złamanej kości to faulu nie ma?
2
@Damiano095 Z każdej możliwej powtórki na której widać moment odbicia piłki, dokładnie widać że nie zagrał barkiem.
Przypominam, że piłka ma swój obwód i to dość duży, więc nawet jeżeli uderzyłaby "na granicy" to czystą fizyką dotknie również nielegalnej części.
A pamiętaj, że w obecnych przepisach jest absolutnie zakazane, by piłka dotknęła choćby włosa na ręku.
3
@Damiano095 Tak, ujęcie jest bezpośrednio z klatki w której piłka zmienia kierunek ruchu po kontakcie z ręką.
Możesz sobie sam to przejrzeć w nieskończoność
0
@BarcaToSensZycia A też tak mam. Jak muszę zaparkować na żyletki, że ledwo wysiadam z auta to się zmieszczę bez poprawiania a jak są 3 miejsca wolne obok siebie, to staną na dwóch naraz i to krzywo.
6
Przy strzale Viniciusa nie było żadnych kontrowersji.
To po prostu była jednoznacznie błędna decyzja sędziów i trudno o tym dyskutować.
IFAB w 2020 jasno określił granice barku, co ciekawe, zrobili to po kontrowersji z meczu Realu gdy Benzema przyjął piłkę bicepsem i zdobył bramkę na wagę wygranej.
Więc jak wyglądają przepisy? Jak na obrazku.
https://i.ibb.co/zhnwk9b/Vinicius-handball-goal.png
Doskonale widać, jak mały jest zasięg barku, nie można dotknąć piłki nawet włosem z ręki poniżej linii pachy.
Czy można zagrać barkiem w taki sposób, żeby piłka w ogóle nie zasłaniała barku? Nie wiem, może Vinicius ma krzywe ręce.
0
@TR3YWAY 10. Real legalnie strzelił jedną bramkę a wygrał mecz 3:2.
0
@GeraltzKatalonii Zobacz na rysunku IFAB jak malutki jest bark. I nie istnieje granica, włos z ręki dotknie piłki i bramka jest anulowana.
Żeby ta bramka była prawidłowa, piłka powinna zasłonić cały bark a na ujęciu widzimy, że spadła na biceps.
2
Tak tylko to tu zostawie.
Gdzie jest a gdzie nie ma ręki. Oceńcie sami, bo dla mnie jednoznaczne
https://i.ibb.co/zhnwk9b/Vinicius-handball-goal.png
0
Ale przewał, bark kończy się na granicy pachy, on prawie łokciem uderzył tą piłkę xD Przecież to jest gol strzelony ręką.
IFAB szczególnie pod Real wyrysował w sezonie 20/21 gdzie jest ręka, po bramce Benzemy a przepis zabrania nawet musnąć inną częścią ręki