Tasde
Dołączył/a: grudzień 2018
14 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
2
@Borneo Śmieszne to jest to, że oni kampanię robili o to, że będą rozliczać PiS bo banda czworga się nie ruszy.
A się okazało, że w bronieniu PiSu są aktywniejsi niż większość PiSowców.
1
@barcelonaLM To brzmi jak świetny plan, wystąpić przeciwko tym którzy mają wpływ na jego odwołanie, żeby dostać poparcie tych którzy tego wpływu nie mają xD
9
Krzysio trzeci dzień jedzie samym gęstym PiSowskiej propagandy, przyjmując tylko i wyłącznie ordynarne kłamstwa i kolportując je dalej.
Jednocześnie mówi to z pozycji jakiegoś specjalisty prawa, a nie wie nic bo tylko powiela kłamstwa których weryfikacja zajmuje dosłownie kilka sekund.
I tu nawet nie ma żadnego sporu prawnego czy miejsca do interpretacji.
Po pierwsze, sejm MOŻE pracować z niepełnym obsadzeniem stanowisk.
Pozwala na to kodeks wyborczy a co więcej, taka sytuacja zdarza się bardzo często, że poseł pójdzie do samorządu, pójdzie do PE albo innej instytucji, umrze, zrezygnuje czy cokolwiek.
Już w tej kadencji która trwa raptem 2 miesiące już mieliśmy 4 dni obrad gdy sejm liczył tylko 459 posłów.
A dokładniej od 6 grudnia gdy poseł PiS Artur Soboń został wepchnięty przez Dudę do NBP, obsadzenie wakatu zgodnie z procedurami nastąpiło dopiero 18 grudnia.
W tym czasie odbyło się wiele głosowań w tym o wotum zaufania rządu Morawieckiego i Tuska.
I NIKT nie podważył konstytucyjności któregokolwiek z tych głosowań.
Więc czemu budżet miałby być niekonstytucyjny? Nie ma podstawy prawnej.
Po drugie, nieważne co Duda czy TK zrobią z ustawą budżetową. Mogą ją uznać za niekonstytucyjną, nie podpisać a nawet wsadzić sobie w dupę.
Tu mamy art. 225 Konstytucji który wprost mówi, że rząd ma 4 miesiące na przedłożenie do podpisu prezydentowi ustawy budżetowej.
PRZEDŁOŻENIE, to jest jedyny wymóg konstytucyjny wobec sejmu, nie ma żadnych innych warunków.
Nie musi być podpisu, nie musi być niczego, Duda ma dostać budżet na stół i fajrant. Potem może zrobić z nim co chce i nawet jak TK by już zrobiło wałek i go odrzuciło (bo jak wspomniałem wyżej, ilość posłów nie ma znaczenia póki jest kworum a innej przesłanki konstytucyjnej trudno szukać w przypadku budżetu bo jego kształtu nie reguluje konstytucja) to nie ma to przekładu na możliwość rozwiązania sejmu.
Ta droga wygasa gdy tylko jakikolwiek świstem nazwany budżetem trafi do Dudy.
Nie da się też zanegować jego istnienia jak sugeruje Bosak, bo musi istnieć, żeby można było go złożyć do TK.
Także co robi Bosak i cała Konfa? Czemu przez cały tydzień jedzie tą ostrą aktywnością powielają fejki, kłamstwa i propagande PiSu?
Już mi tu sugerowaliście, że grają na powtórne wybory. Po co skoro przy obecnych sondażach to oni mogą z sejmu zniknąć?
0
@gumaz Tam może być więcej osób i nie tylko emeryci. Przypominam, że Bąkiewicz jest z nimi i może ściągnąć jakąś patusiarnie
0
@Hellrider Podobnie uważam, że CPK może i byłoby słuszną inwestycją ale jakikolwiek projekt stworzony przez PiS powinno się zgnieść w kulkę, wrzucić do śmietnika i jeszcze na to naszczać.
Już przekop mierzei pokazał jakimi oni są durniami, gdzie zabudżetowano 600 milionów, już na etapie przetargu przekroczono budżet do 800 milionów i w ciągu dwóch lat się okazało, że jednak pomylili się o skromne 1,2 miliarda dzięki czemu inwestycja może się zwróci koło 3000 roku (serio są takie wyliczenia).
1
@Ojciec5tkidzieci Kwiatkowski to nie standup, to kabareciarz który robi monologi kabaretowe.
To inny rodzaj estetyczny
6
Był kiedyś taki film "300 mil do nieba"
Ja do nieba mam bliżej, pół litra potrzeba
12
Z plusów, Real się zmęczył dogrywką.
A to znacząco zwiększa szanse Osasuny w finale.
0
@Emhyr Tak. A co mi zostało?
0
Ale pobugowana ta nowa fifa, ta piłka tak dziwnie się odbija
0
@Alex1995 Jak ktoś tak pisał to się powinien w łeb walnąć bo kłamie.
To TK nie ma prawa orzekać w sprawie wykonania prawa, TK ma prawo jedynie określać zgodność prawa z konstytucją.
Więc TK może jedynie stwierdzić, że prawo łaski jest zgodne z konstytucją ale nie ma prawa stwierdzić, że prawo łaski oznacza abolicję indywidualną.
Z resztą TK wiedziało o tym jak wydawało na szybko ten "wyrok", dlatego nie znajdziesz w nim żadnej informacji o tym, że Duda skutecznie ułaskawił Kamińskiego i Wąsika. Nie znajdziesz w nim także żadnego odniesienia do abolicji.
Jedynie co TK potiwerdził to to, że łaska jest prerogatywą prezydenta i nie można jej podważać, bez wyszczególnienia, że prezydent może stosować łaskę przed skazaniem.
1
@FcPortoFan1999 8-0 dla Atletico a potem dyskwalifikacja obu drużyn.
1
@Pawci023x Zapewne zdrowy styl życia opóźni ten proces, albo niezdrowy cie zabije zanim dostaniesz, ale tak jak napisałem, to jest dla mężczyzny nieuniknione, taki organ po prostu, że rak się pojawi o ile tego dożyjesz.
0
@Pawci023x A raka prostaty nie wyeliminujesz.
Właśnie chodzi o to, że możesz przeżyć 1000 lat i nie dostać np. białaczki natomiast przy raku prostaty pytaniem nie jest czy dostaniesz tylko czy zdążysz dostać zanim inne choroby cię nie zabiją.
0
@michal26 To świetna taktyka, masterplan merytorycznej opozycji.
Chcieć przedwczesnych wyborów na podstawie PiSowskich urojeń bo nie ma żadnej podstawy prawnej, żeby coś takiego się wydarzyło, dlatego postanowili wpisać się w oczywiście kłamliwą pisowską propagandę chaosu xD
Kto im to wymyślił, Wipler?
Masz inny przykład
Wawer się wypluwa na policję, że mają trudną sprawę bo muszą wykonywać obowiązujące prawo i wyroki sądów.
Potem powołuje się na jakiś wyrok SN.
Już ci tłumaczyłem, wyrok SN jest jeden, z 6 czerwca 2023 gdzie SN jasno i klarownie stwierdził, że Prezydent nie ma możliwości abolicji, łaska była nieskuteczna, TK nie może orzekać sposobów wykonania prawa a umorzenie sprawy Wąsika i Kamińskiego było nieprawidłowe i nakazał sądowi okręgowemu ponowne wniesienie sprawy na wokandę, co skończyło się prawomocnym wyrokiem w dniu 20 grudnia.
A co robi Wawer? Bezpośrednio kopiuje pisowskie kłamstwo, jakby SN cokolwiek orzekł w sprawie wyroku skazującego dla Kamińskiego i Wąsika.
Nie orzekł bo nawet nie mógł, sprawa karna jest zamknięta, wyrok prawomocny, SN nie ma już żadnej możliwości anulowania tej kary a Wąsik z Kamińskim od 20 grudnia nie są posłami.
Gdyby Wawer był nauczycielem WFu dałoby się wybaczyć pieprzenie głupot, ale on ponoć jest radcą prawnym więc należy stwierdzić, że CELOWO powiela kłamstwo propagandy PiSu.
3
@parpe Cały rok mówiono, że Konfa się całuje z PiSem.
Tutejsi konfiarze rękami i nogami się zapierali, że nie bo przecież głosowali inaczej niż PiS a poza tym Sławek mówił.
A jak przychodzi czas weryfikacji to cała Konfa murem za PiSem.
A mogli przecież skorzystać z tego swojego prawa do nie zabierania głosu, które tak chętnie wykorzystywali przez tyle czasu nawet w tej kadencji.
1
@Pressinho Mają wszystko do stracenia.
Ich sondaże dawały im koło 38% przed wyborami, ale PiS jest zawsze przeszacowany więc dostali tylko 35%.
Teraz sondaże mają na poziomie 31% i to ciągle spada.
A zauważ, że nie mają już TVP więc nie mają maszyny propagandy. Nie mają rządu i rządowych pieniędzy którymi do tej pory zasilali swoje kampanie.
No i co najważniejsze, istnieje bardzo duża szansa, że zostaną pozbawieni subwencji za wszystkie wały jakie zrobili podczas kampanii wyborczej, więc może być tak, że i za bardzo kasy na nową kampanię nie będzie.
A to może im wynik storpedować kompletnie i jest duża szansa, że ponowne wybory zabiorą im weto prezydenta.
1
@The Game 10 Budżetu Duda nawet nie może nie zaakceptować.
To jest ustawa wobec której nie ma prawa weta.
Może ją jedynie skierować do TK która ma 2 miesiące na ocenę zgodności z konstytucją.
Już samo to byłoby karkołomne bo trudno zakwestionować ustawę budżetową.
Ale nawet jakby się udało nawet w całości, rząd ma wtedy obowiązek zacząć całą procedurę od początku.
A Duda prawo do rozwiązania sejmu traci jeżeli rząd złoży cokolwiek do 29 stycznia, to wyczerpuje jego możliwości.
1
@The Game 10 Zacząć należy od tego, że do wyborów nie dojdzie.
Jedyną drogą prawną byłoby nie złożenie budżetu.
Gdy go złożą może być nawet złożony nieprawidłowo, może być nawet niekonstytucyjny ale prezydent traci prawo odwołania sejmu.
A w razie gdyby jednak Duda próbował na siłę sejm rozwiązać jest jeszcze jeden bezpiecznik: To sejm musi ogłosić w monitorze krajowym rozwiązanie sejmu i rozpisanie wyborów.
A już pani Szydło pokazała, z jaką łatwością można czegoś nie opublikować.
5
@MarFan Skończyć mógł. Chciał natomiast zostać prawnikiem, ale oblał testy, potem się próbował odwoływać ale pomylił przepisy konstytucji na które się powoływał.
8
@PabloVEB Kolejny dzień z rzędu jesteś orany faktami a dalej brniesz w tą idiotyczną propagandę PiSu.
TK nie może rzec czy prezydent ma prawo abolicji bo ich praca ogranicza się tylko do sprawdzania czy ustawy są zgodne z konstytucją. Nie mogą stanowić prawa, nie mogą nadać żadnego nieopisanego znaczenia czemukolwiek, nie mogą wytyczać sposobu wykonania prawa.
Ponadto w ich wyroku nie pada żadne określenie odnoszące się do posiadania prawa abolicji przez Dudę. A tylko abolicja pozwoliłaby unieważnić proces.
Po drugie, powoływanie się na SN to czysty idiotyzm. Głównie dlatego, że to właśnie SN 6 czerwca orzekł, że łaska Dudy nie miała skutków prawnych oraz nakazał ponowne wszczęcie postępowania.
To o czym najpewniej myślisz to wyrok nieuznawanej przez SN izby w SN stworzonej przez PiS.
Izby która według SN nie jest sądem i nie ma prawa orzekać.
Ponadto sprawa którą się zajmowali dotyczyła TYLKO I WYŁĄCZNIE formalnej poprawności ogłoszenia wygaśnięcia mandatów przez marszałka sejmu.
Nie orzekali w ogóle w kwestii tego czy Kamiński z Wąsikiem zostali skazani.
Jedynym celem tego postępowania było ustalenie czy marszałek może wszcząć procedurę obsadzania wolnych miejsc w sejmie.
Gdyby ich wyroki były wiążące, to jedynym skutkiem przyjęcia odwołania byłoby zablokowanie możliwości wybrania nowych posłów, natomiast Wąsik i Kamiński utracili mandat 20 grudnia, nie są posłami i obowiązkiem prawnym było doprowadzenie ich do więzienia.
0
@Mroziu A w lidze angielskiej to inaczej działa? xD
Zarabiasz na marce, tylko marka powoduje zwiększenie zainteresowania sponsorów i kibiców.
W Anglii dużo klubów historycznie ma duży fanbase to i mają dużo pieniędzy, zespoły co nie mają fanbase nie mają pieniędzy i tyle, tak działa rynek.
1
@Peciak Demokracja bezpośrednia xD W kraju w którym 35% ludzi było zdolnych zagłosować na PiS po 2 kadencjach rozkradania i dewastacji wszystkiego
0
@MrCental Nie wiem czemu mnie pytasz, ja nie znam żadnego
9
@Rhaan Dokładnie skoordynowana akcja, Trzaskowski widział co się stanie i już wiele miesięcy temu kazał ZTMowi tak ułożyć rozkład jazdy, żeby ten 9 stycznia koło 19 z sekundową precyzją przejeżdżał akurat koło Belwederu żeby się zatrzymać i zablokować Andrzeja Dude.
Bo oczywiście też dawno temu wiedzieli, że Duda pojedzie na spotkanie do Belwederu a Kamiński z Wąsikiem akurat zostaną sami w pałacu prezydenckim.
1
@michal26 No ale logicznie nie ma prawa zapaść przed wyrokiem, bo jak można ułaskawić kogoś od wyroku, którego może nie być? Nie ma memorandum wyroku, nie ma wstępnego wyroku i do momentu uprawomocnienia wyrok po prostu nie istnieje.
Nie możesz in blanco wydać ułaskawienia na wyrok który może zapaść, zwłaszcza że przecież mogą pojawić się dodatkowe okoliczności, które być może zmieniłyby kwestię ułaskawienia?
Nawet według interpretacji prezydenta (dostępnej na jego stronie we wszystkich brzmieniach, bo warto wiedzieć, że obecny tekst pojawił się tam w połowie 2023, do 2023 widniało, że można ułaskawić tylko prawomocnie skazanych), określone jest cytując:
"Akt łaski stosowany jest przede wszystkim, gdy skutki wyroku są nadmiernie dolegliwe, a ich represyjny charakter znacznie przekracza poziom zamierzony przez sąd".
Jak można stosować łaskę gdy skutki wyroku są nadmiernie dolegliwe gdy nie ma żadnych skutków wyroku bo nie ma wyroku?
2
@michal26 Ma wyrok ale pozostaje bezkarny (swoją drogą dobrze że się zgadzamy co do kwestii łaski tylko dla skazanych).
To jest ta kwestia, sam wyrok niewiele znaczy jeżeli za nim nie idzie kara a prezydent bez żadnej kontroli może anulować karę komukolwiek.
Wyobraź sobie jakiegoś wariata jak Brevik, masowego morderce który nie wykazuje skruchy a nawet zapowiada kolejne morderstwa.
I prezydent bez konsekwencji, bez kontroli może po prostu wypuścić na wolność taką osobę.
0
@Pawci023x Nie, chodzi o możliwość wystąpienia. Różne raki są środowiskowo wywoływane, ale mógłbyś żyć i 1000 lat i jakiegoś nie dostać, w przypadku raka prostaty mężczyzna jest po prostu na niego skazany.
Jeden w wieku 50 lat, drugi w wieku 70, inny dożyje 100 lat bez, ale jakby żyć wystarczająco długo, to na 100% go by dostał.
2
@michal26 No właśnie jest zaprzeczeniem. Trójpodział władzy nie oznacza, że każdy ma mieć na każdego bata, tylko żeby każdy miał swój zakres działania w który bezpośrednio nie może ingerować inna władza.
A prawo łaski jest właśnie bezpośrednią ingerencją, władza wykonawcza (prezydent) może bezpośrednio wejść decyzje władzy sądowniczej i zmienić ich werdykt.
I może gdyby to miało jakieś uzasadnienia, ale nie ma, prezydent ma całkowicie wolną rękę w podjętej decyzji, prezydent może ułaskawić bez kontroli najgorszego przestępcę jaki stąpał po ziemi.
Już pominę, że przeczy to równości wobec prawa która też wynika z konstytucji, bo to personalna decyzja prezydenta i dotyczy tylko jednej osoby.
Tu powinna pozostać tylko abolicja sejmu, który może anulować karalność danego prawa dla WSZYSTKICH a nie wybranych.
1
@Kgorecki2500 Jak szybko zdiagnozowane to praktycznie bez strachu.
I warto przypomnieć, żeby się wyzbyć wstydu i badać.
Rak prostaty to gówno na której skazany jest KAŻDY mężczyzna i jakby żyć 200 lat to jest 100% szansy na jego wystąpienie.
Na szczęście nie jest groźny jeżeli zostanie szybko zdiagnozowany.