0

@Bobo25 Ale to nie jest w ogóle zagadnienie a raczej nieprzekazanie spisu wyborców było zachowaniem prawidłowym, bo nie było żadnej podstawy do tego aby to robić.
Teraz komisja będzie przesłuchiwać kilkaset wójtów, burmistrzów i prezydentów którzy tego nie zrobili i pytać, czemu nie przekazali danych których nie mogli przekazać?

1

Konfa zamienia się w pożytecznych idiotów.
Właśnie Tumanowicz zaczął grać w PiSowską grę i chce przesłuchiwać Trzaskowskiego i Kidawę w sprawie organizacji wyborów które się nie odbyły.
Co ma Trzaskowski i Kidawa do tego, że PiS próbował przeprowadzić wybory korespondencyjne bez ustawy a w ostateczności nie przeprowadził żadnych wyborów.
Właśnie Tumanowicz rozwadnia aferę czyli robi coś na czym najbardziej zależy PiSowi a nie wnosi i nawet nie dotyczy sprawy.

1

@matimocny1 że zabiorą ci wszystko powyżej tej kwoty

0

@Donnie_Darko Tortex to nie ketchup, szanujmy się.

0

A gdzież moje kare konie, a gdzież moje lejce
Hej na wschodzie zakochanie, na zachodzie serce

2

@hayek Trochę mnie uspokajasz.
Jednak poje... trochę, myślałem, że utrata zmysłów to pierwszy objaw a nie ostatni xD

1

Jakim cudem dopiero niemal po tygodniu od rozchorowania się mogłem utracić smak i węch? Jeszcze rano wszystko czułem normalnie, teraz jedząc kanapki zorientowałem się, że poza kwasem ketchupu niczego innego nie czuje.
Jakieś szczątkowe powonienie zostało, maść eukaliptusową czy swoje perfumy jako tako czuje, ale nic innego.
Nie polecam, to irytuje chyba nawet bardziej niż przytłumione słyszenie na jedno ucho.

0

@kamiVeB Ale co ty porównujesz? Roberto był w bardzo trudnej sytuacji do strzału, nie był nawet w świetle bramki. Jak chcesz to porównać do tego, że wszyscy obrońcy się na boki rozbiegli zostawiając dwóch napastników samych naprzeciw bramkarza?

0

Trzech do Bellinghama, czterech obija się samych o siebie, Vasquez i ROdrygo sami na środku pola karnego xD
Żebyśmy my takie prezenty dostawali

2

@Prorokk Bo popierało sporo ale się obsrali kar. A teraz płaczą tylko te, co nawet by w nich nie zagrały albo takie które mają układziki z UEFA jak PSG.

1

@Natenczas Czy ty się właśnie przyczepiłeś, że Tusk po 8 dniach rządu nie zrealizował swoich postulatów na 100 dni?
I czy dociera do ciebie, że oni muszą ten budżet jak najszybciej przepchnąć bo zaraz minie termin i Duda będzie mógł rozwiązać sejm, więc pracują praktycznie na budżecie Morawieckiego i tylko drobne zmiany zdążą wprowadzić?

14

@regatta52 To jest właśnie metoda PiSu, kłamać, kłamać i mataczyć.
Już zarzucili Tuskowi 200 miliardów deficytu w budżecie który przygotował Morawiecki.
Zarzucili przyjmowanie migrantów przez pakt migracyjny... Który negocjował PiS i który zakłada, że nie trzeba nikogo przyjmować (a swoją drogą przez PiS nie możemy uznawać Ukraińców za uchodźców).
Teraz gadają, że finansowanie TVP zamiast chorych dzieci, gdzie nie było nigdy informacji, że będą finansować TVP tylko, że mogą je finansować (bo ustawa istnieje od 2020 roku).

A banda frajerów to wszystko łyka po same kule.
I się dziwić, że rząd tak drastycznie zechciał odciąć PiS od TVP, przecież oni by te brednie pompowali od rana do wieczora na cały kraj.

1

@Peciak Dla Polski, ponieważ nie ma żadnych korzyści z jego prezydentury.
Jego linia polityczna zakładająca izolacjonizm, odpuszczanie interesów europejskich, poszanowanie dla sojuszy (poczytaj co Trump zrobił Kurdom).
PiS negocjował z nim jakiś "Fort Trump" gdzie USA chciało, żebyśmy sami sobie sfinansowali tą bazę i wciągnęli wojska USA ponad prawo krajowe.
W zamian Trump drugą ręką anulował inwestycje obronne wschodniej flanki NATO w tym anulując jakieś inwestycje w Polsce, bo potrzebował kasy na mur za który miał zapłacić Meksyk.
A jak jeszcze ci mało, poczytaj co Trump sądzi o konflikcie na Ukrainie.

Trump jest szkodliwy dla interesów Polski.

4

@GeneralXavi Primo, 2 miliardy na TVP było w 2020, PiS je podniósł już dawno do prawie 3 miliardów a teraz jest zapis, że można dotować TVP ale z tego co Tusk powiedział, nie mają na razie w planie dotowania.
Kwestia funduszu kościelnego też jest manipulacją bo ciągle pomijany jest fakt, że to nie jest budżet Tuska, to jest budżet Morawieckiego do którego dodano tylko kilka poprawek bo na więcej nie ma obecnie czasu.
Odcięcie funduszu kościelnego to nie jest tylko machnięcie jednego podpisu bo z tym funduszem związane są też ubezpieczenia księży a nie można od tak sobie teraz machnąć, że księża są nieubezpieczeni i mają sobie wymyślić sposób w jaki się ubezpieczyć. Tu trzeba większych zmian.
I kwestia druga, Duda. Jak wywalą fundusz kościelny, Duda może nie podpisać budżetu a wtedy rząd ma problem.

Przypomnę, że cały czas trwa walka z czasem, żeby nie dać Dudzie argumentu do rozwiązania sejmu.

2

W ogóle umknęło mojej uwadze, że wczoraj Trump został zdelegalizowany i nie może startować w wyborach.
Znaczy może i może startować, nie wiem jak działa to chore prawo USA, ale nie w Kolorado co jest w sumie tożsame z dyskwalifikacją.
I dobrze, Trump obecnie to najgorsze co się może dla nas wydarzyć.

1

@Cotutajsiedzieje Ale wy jesteście odklejeni xD
Wiesz, że to PiS negocjował ten pakt migracyjny o który teraz szczekają?
Poza tym, ten pakt właśnie polega na tym, że NIE TRZEBA NIKOGO PRZYJMOWAĆ.
Można zamiast tego udzielić wsparcia finansowego bądź materialnego.

0

@SlyStallone Poddałbym w wątpliwość kto tu jest kretynem, ale możesz to zrobić sam.
Wystarczy, że zacytujesz fragment mojej wypowiedzi w której stwierdzam czy choćby sugeruje, że bronisz PiSu.
Podołasz?

0

@SlyStallone Jeżeli to jest twój argument, że nowy rząd wywala PiSowców ze stanowisk jako błąd Hołowni, to chyba nie powinieneś się brać za dyskusje polityczne.
A co, mieli ich zostawić? xD Kryminalistów albo partyjne miernoty bez kompetencji?
Mieli zostawić naczelnego prostaka, którego nawet w PiSie nienawidzą, Jacka Kurskiego, na stanowisku w Banku Światowym choć nie ma pojęcia co tam robi i jest to tylko posadka wepchnięta w nagrodę po wywaleniu z TVP?
Mieli Janine Goss, najstarszą partyjniaczkę i przyjaciółkę Kaczyńskiego zostawić w spółce skarbu państwa?
Mieli nie wymieniać obsad służb, które w sposób nielegalny inwigilowały opozycję?
Sędziów KRS wybranych z brakiem poszanowania prawa przez PiS, będących samymi przyjaciółmi Ziobry też mieli zostawić?
A może TVP, naczelną tubę propagandową PiSu mieli zostawić, żeby oglądać swoje mordy przebarwione na czerwono i żeby dowiadywać się, że 200 miliardów deficytu w budżecie zrobionym przez Morawieckiego to wina Tuska?

Gdyby tam jeszcze pracowali ludzie kompetentni, ale nie pracują, bo nie po to PiS 8 lat temu zlikwidował testy kompetencji i konkursy na wysokie stanowiska, żeby zatrudniać ludzi którzy wiedzą co robią.

3

@Derean Po primo, użycie dłoni powinno być faulem zawsze.
Po drugie primo, pole karne powinno być tak samo traktowane jak każde inne miejsce boiska. Bo potem powstaje taki idiotyzm, że ten sam faul to raz faul a raz czysta gra.

0

@Emhyr Statystyki nie grają i nie można patrzeć ile ma tylko ile powinien mieć gdyby nie był łamagą. Straty, marnowanie okazji, głupie decyzje i potem fajnie że kończy z asystą jak rywal ma dwie bramki więcej od nas.
Te jego magiczne przyrosty statystyk pokazują tylko jak marnujemy potencjał ofensywny, że można mieć takie cyfry a jednocześnie tracić punkty.

0

@thcmenel420 Tak jest, przecież w pierwszym meczu nie dał rady z nią grać i ją zrzucił.

3

@Comentateiro Ale Almeria gra bez Lewego, Raphinhi i Roberto, niesłychane wzmocnienie.

2

Ciekawostka, 5% bramek strzelonych przez Almerię w tym sezonie to bramki strzelone Barcelonie.

0

@Herato Kamiński i Wąsik zostali skazani prawomocnym wyrokiem za przekroczenie uprawnień i fałszowanie dokumentów afery gruntowej z poprzedniego rzadu PiSu.
To co Duda ich ułaskawił choć nie mieli prawomocnego wyroku, teraz sąd podjął decyzje o uprawomocnieniu.

0

@Kgorecki2500 Tylko za dwóch tłustych kotów wejdą jakieś leszcze.
Za Kamińskiego wejdzie Pawłowska, niby PiS ale to ta chorągiewka z SLD więc jest szansa, że z PiSem nie pobędzie.

0

Czyli 20 grudnia przed południem PiS stracił TVP oraz dwóch posłów xD
Piękny dzień.

6


To trzeba być PiSowcem, żeby zaorać samego siebie własnym tweetem xD
Jedno zdanie przerosło pana Kaletę, zmęczył się chłopak i przeczytał tylko połowę, po czym postanowił bronić Kurskiego na stanowisku w Banku Światowym.
Bo jak wiadomo, skoro w nazwie ma Bank, to znaczy że jest bankiem.

1

Oglądam film WuWunia o Fame Reborn.
I co mi przykuło uwagę to Wardęga który powiedział, że ostatnia walka nie mogła być bardziej wrestlingowa bo sędziowie stwierdzili, że byłoby to zbyt bardzo freakowe. Potem Jarosz się wypowiedział, że w ogóle robią tą walkę bo muszą ale oni nie chcieli tej walki.

I się zastanawiam, na jednym ringu miał być Olejnik, Fabijański i Wardęga, Golę pomijam. Jak taka walka mogłaby być bardziej freakowa?
I czemu sędzia ma w ogóle prawo głosu? To jest gala freaków która nie ma nic wspólnego ze sportem a sędzia decyduje o formacie bo mu się nie chce tego ogarniać.
Tam chyba się w głowie przewróciło, gala ma robić show tylko i wyłącznie, rekordy czy inne bzdety nie są w ogóle istotne poza możliwością pośmiania się z kogoś, że nic nie wygrał.
A ile razy to już sędzia przerwał walkę choć nie działa się nikomu krzywda? Były przecież sytuacje gdzie jakiś amator nie wiedział jaki sygnał ma pokazać a sędzia uznał, że to koniec walki.
Z tym zakończeniem main eventu Rebornu to też parodia była, bo sędzia nie dopuścił do zmiany zasad.
No to wiadomo czemu nie dopuścił, bo mu się nie chciało tej walki robić.

Fame zasłynął luzem podejścia do mordobicia, na początku to się na miecze tłukli w oktagonie a teraz 2x2 paralityków to nie no, tyle to nie.
Jakby widzowie chcieli to tam powinni royal rumble zrobić a Jarosz albo bierze walkę albo może jechać amatorskie zawody we Wrocławiu sędziować za 300 zł bez faktury bo byłoby drożej.
Menele wymachują cepami od 5 lat a ten regulaminy, sriny jakby UFC sędziował.

Po tym filmie rozumiem reakcje Wardęgi po dyskwalifikacji, że chciał się z Olejnikiem bić, nawet Gola czyli włodarz mówił, że ludzie chcą zobaczyć Wardęgę i tak by chcieli by się skończyło walką Wardęgi, ale sędziowie zrobili po swojemu.

0

@Ojciec5tkidzieci Nie wiem, nie odczuwam by mój post tak brzmiał.
Ja odwrotnie, kierowałem odezwę bo wiele osób w ogóle kwestionuje istnienie i znaczenie covidu, co z resztą masz dowodem w tym wątku, sugerując że to albo katarek, albo w ogóle jestem chory na grypę.

Testy i owszem, wychodziły kwiatkami.
Po pierwsze, była to kwestia niedopracowania technologii, wszak musiała być nowa technologia zrobiona i wdrożona na masową skalę w ciągu chwili.
Do tego powszechnym było wykonywanie badań w sposób nieprawidłowy, nawet przez personel medyczny. Kojarzysz, że przy badaniu patykiem wciskali go niemal do mózgu? Tak się tego nie powinno robić a robili nawet lekarze.
Już pominę robienia testów na pałę, bo to też nie działa tak, że godzinę po spotkaniu gościa z covidem można test robić.
Ja robiłem na wszystko co teraz mogłoby mnie zarazić, więc musiałbym mieć fałszywy wynik testu na grypę bądź RSV i dwa razy fałszywy wynik testu na COVID, raczej mało prawdopodobne.

Co do mojej odporności, nie wiem gdzie tu zagadnienie, infekcje złapać może każdy bo odporność przed tym nie chroni. Wirus dalej jest nowy dla naszej odporności i dopada zarówno wyszczepionych jak i ozdrowieńców po poprzedniej mutacji.
Choćby złapał moją dziewczynę, która co prawda przechodzi mniej boleśnie ode mnie bo nie dostała jakiegoś zapalenia nerwu, ale dalej jest niedysponowana a jej zdrowie jest w świetnym stanie, suplementuje witaminy w tym witaminę D, wysypia się, trzyma dietę a nawet w piątek była na swojej comiesięcznej morfologii.
Ludzie łapią choroby, tak to działa i w ten sposób człowiek uczy system odpornościowy, mocna reakcja organizmu świadczy o mocnej odporności, z resztą są nawet choroby jak Hiszpanka, która zabijała młodych i zdrowych bo reakcja układu była tam mocna, że zabijała sama siebie.
Więc to nie jest zagadnienie czy mocno czy słabo przechodzę, dopóki wirus nie zniszczył moich organów, bo to by oznaczało, że mam słabą odporność.

5

@Mario96w Wiem jak to jest mieć grypę i nigdy nie miałem aż tak źle i żeby trzymało 4 dni.
Poza tym robiłem testy, grypa a/b ujemna, rsv ujemne, covid dodatni.
A i nie ma jeszcze sezonu grypowego, ten się zazwyczaj zaczyna bliżej wiosny

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?