0

@borzowporzo Mam taką umiejętność, że pisanie nie sprawia mi ani trudu ani bólu ;)

0

@BorzyKrzys Z tego co wiem, film o Ferrari trzeba obejrzeć dopiero po zapoznaniu się z historią Ferrari, bo film przepełniony jest kłamstwami i fikcją.

0

@Peciak Konfa może sobie grzmieć a potem mieć smutną minkę bo ledwo próg wyborczy przekraczają.
Tu trzeba zrozumieć, że PiS miał pełną władzę i sam wszystko wprowadzał ale robił rzeczy ściśle populistyczne tylko pod wynik wyborczy.
Dlatego jeżeli ktoś chciał ugrać dobry wynik wyborczy nie mógł się podłożyć i zagłosować przeciwko rozdawaniu pieniędzy.
Bo po pierwsze, nie zmieniło to kompletnie nic.
Po drugie, było paliwem propagandy.
Z resztą nawet Bosak o tym mówił jak głosował za Emeryturą+, skoro sprawa jest przegrana to po co masz sobie rzucać kłody pod nogi i wystawiać się na strzał?
Mogli zagłosować przeciwko podniesieniu pensji minimalnej, efektem tego w paski w TVP by się grzały, że Tusk chce zabrać ludziom godne życie a pensja minimalna i tak by wzrosła.
To są po prostu gierki polityczne, Konfa grała pod inny elektorat ale miała całe 0% szansy na dobry wynik wyborczy, bo chcesz czy nie, wybory wygrywa się elektoratem roszczeniowym.
No tylko z tym jak wspomniałem, Konfa dopóki nie ustaliła do jakiej bramki chce grać to też się miotała i Bosak był za Emeryturą+ i rozszerzeniem 500+.
To samo było z dochodowym, przecież w 2019 chcieli go zlikwidować a w 2023 że to żart i 12% bo z tak skrajnym przekazem nie mieli szans na umiarkowany elektorat.
Z resztą i o tym 500+ o którym tyle gadali, że to zło i trzeba zlikwidować a jakoś w programie tego nie mieli i w kampanii wyborczej nie mówili o likwidacji 500+, czemu? Bo elektorat.

0

@hayek No bo robisz symetryzm. Że to trzeba szerzej spojrzeć. Nie, nie trzeba.
Nie trzeba patrzeć na coś co działało tak jak należy, negocjacje z Lisem były długie i bolesne ale uznano, że lepiej zarobić 160 milionów i oddać 100 niż nie zarobić nic, bo to był popularny program.
Jeżeli na siebie zarabiał, to po co w ogóle o tym wspominać? Po co wspominać o Kraśce który zarabiał tyle ile dyktował rynek?
Mówimy o ludziach którzy nie zarabiali na swoje tłuste pensje.

1

@Ascend Cytując Mentzena, Bosaka, Berkowicza i innych: Proszę przeczytać program wyborczy.
Tak, to była manipulacja i za to powinni dostać po łapach, jednak od kwietnia kiedy TD powstała mieli w swoim programie wpisane wakacje a nie możliwość rezygnacji.

10

Inne kłamstwa PiSu z ostatnich dwóch dni, kolportowane przez oczywiste boty (dziwnie nagle wszyscy jednym głosem ten sam fałszywy komunikat podają) ale zaraza się rozsiewa.
To odczarujmy kilka rzeczy:
1. Podniesienie ZUS.
Składki ZUS podniósł PiS i to już w 2022 roku ponieważ składka wynika ze średniej krajowej a ta rośnie zarówno naturalnie ale przede wszystkim przez gwałtowne zmiany pensji minimalnej. Dlatego rekordowy wzrost pensji minimalnej na 2023 odbił się rekordowym wzrostem składki ZUS na 2024.

2. Dobrowolny ZUS.
Tu pomogła Konfa która jak rzep przyczepiła się do Trzeciej Drogi i próbą manipulacji wmawiali, że TD proponowało dobrowolny ZUS z programu Konfy.
Nie, w rzeczywistości TD od samego początku istnienia w swoim programie miało wakacje od ZUS dla firm zagrożonych niewypłacalnością.
Oczywiście, lekko zmanipulowali hasło i nazwali to dobrowolnym ZUSem, ale Konfa przez całą kampanię powtarzała, żeby czytać program wyborczy a nie sugerować się tylko hasłami po czym sama kręciła aferę nie czytając programu.
Oczywiście podkładką tego kłamstwa był program PSLu... z 2019 roku gdzie proponowali Dobrowolny ZUS, ale każdy o IQ większym niż 30 wie, że PSL nie szedł do tych wyborów ze swoim programem tylko jako TD.
Potem PiS to podłapał i zrobił idiotycznego spina przerzucając obietnicę dobrowolnego ZUSu na Tuska, gdy KO nigdy niczego takiego nie obiecywało.

3. Podniesienie opłaty paliwowej
To z wczoraj i jakby inaczej - manipulacja.
Wysokość opłaty paliwowej uzależniony jest od inflacji.

I taka uwaga dla symetrystów albo pisiorów, zanim zechcecie stwierdzić, że przecież mogli to zmienić: Nie, nie mogli ponieważ nie ma na to czasu. Takie zmiany muszą być wpisane do budżetu a obecny budżet jest spadkiem po PiS który specjalnie tak przeciągał wszystko, żeby nie zostawić czasu na jego poprawę i spróbować doprowadzić do sytuacji gdzie Duda będzie mógł skrócić sejm.
Jeżeli chcecie rozliczać rząd wróćcie za rok i zobaczymy co się zmieniło.

0

@hayek Nie no, robisz symetryzm.
Lis nie był "wybitnie przepłacony" skoro generował przychód większy od swoich zarobków.
Przypomnę, że za poprzednich rządów TVP generowało albo niedużą stratę albo nawet wychodziło na plus i nie trzeba było go uzdrawiać bo operowało sprawnie, więc nie wiem po co w ogóle mieszać w to co się działo przed PiS skoro PO zostawiło TVP rentowne.
Obecnie TVP generuje 2,5 miliarda straty a 1,5 miliona pensji (branej na lewo) pobiera gość który nawet nie wykonywał żadnej pracy bo uciekł.

10

Ehh jakie to szczęście, że PiS stracił TVP.
Nie ma sekundy, żeby z ich ust nie poleciało jakieś kłamstwo albo manipulacja.
O 10:43 Mariusz Błaszczak napisał na twitterze, że łon dostał informacje od żołnierzy, że coś spadło na Polskę ale jest embargo informacyjne i nie mogą mówić.
Tymczasem o 10:40 na Twitterze dowództwa operacyjnego RSZ pojawiła się informacja o tym, że coś wleciało do Polski.

A teraz przypomnijmy "the best of" Błaszczaka:
1. Rakieta zdolna przenosić głowice nuklearne spadła na centralną Polskę i pół roku przeleżała w lesie dopóki nie znalazł jej jakiś losowy przechodzień, Błaszczak oskarżył generałów, że ukrywali informacje, choć wojsko twierdzi, że od razu to zgłosiło ale Błaszczak to olał
2. Rakieta spadła na traktor przy granicy i zabiła kilka osób. Do dziś brak informacji i wyjaśnienia
3. Ruskie śmigłowce wleciały nad Polskę i latały nad domami ludzi. MON nic o tym nie wiedział i się wypierał dopóki mieszkańcy nie wstawili do internetu filmów. Incydent nie został wyjaśniony.

1

@KamQiX No to chrześcijanie wyznający te wartości pewnie bardzo chętnie odpiszą podatek na kościół, nie wiem skąd ci księża widzą problem ;)
Czy może jednak się obawiają, że Polska jest katolicka tylko dlatego, że wykształcono kult "bo co ludzie powiedzą" i wszyscy są chrzczeni z przymusu za niemowlaka a jak da się im wybór to kościółek nie będzie warty wsparcia finansowego?
Nie wiem, choć się domyślam.

1

@hayek Jak wyżej wspomniałem, Lis swoje kosztował ale i swoje generował. Jego program zarobił więcej dla TVP niż Lis dostał od TVP.
Ile zarobiły te PiSowskie miernoty to widać po tym ile miliardów straty przynosi TVP, przypomnę że na 2024 zabudżetowano 2,5 miliarda. MILIARDA.

3

@Comentateiro To, że zarobił dużo byłoby jeszcze uzasadnione gdyby:
1. Przynosił dochód (sprawa Lisa który zarobił 100 milionów ale przyniósł TVP 160 milionów). A czy Adamczyk przynosił dochód to można spojrzeć w zadłużenie TVP
2. W ogóle pracował, a Adamczyk nie pracował przez pół roku bo poszedł na urlop po tym jak mu przypomniano, że katował kochankę
3. Nie kręcił wałów na podatkach i ubezpieczeniu, a kręcił bo zarabiał małą pensję na UoP i ogromną na B2B co jest nielegalne.

8

@Faro Bo w tamtym roku nie graliśmy przez cały miesiąc od listopada do połowy grudnia i liga była rozjechana.

1

@Bykunn Nie, moje podejście nie jest butne. AI to potężne narzędzie i już przyniosło ogrom zagrożeń i problemów.
Ale to są problemy wynikające tylko i wyłącznie z tego jak ludzie będą to wykorzystywać.
Sam program w obecnie nam znanej formie nigdy nie będzie zagrożeniem dla ludzi bo nasza technologia AI to dalej jest tylko i wyłącznie kalkulator. Cholernie szybki, zaawansowany ale wykorzystujący te same podstawy co kalkulatory wynalezione w latach '70.
I nie obawiam się o to, że człowiek nie będzie w stanie zrozumieć rozwiązań proponowanych przez AI, bo AI nie proponuje rozwiązań, AI tylko wypluwa to co sobie obliczy, AI nie wie czy to co wypluwa ma w ogóle sens a to już do ludzi należy interpretacja, więc siłą rzeczy to AI będzie tworzone zawsze tak, by ludzie rozumieli co wypluwa.

2

@TheNekro94 No nie, właśnie na tym polega problem, że uczenie się nigdy nie wymknie się spod kontroli.
Program nigdy nie zrobi więcej niż byś chciał a raczej zawsze zrobi tylko i wyłącznie to co chcesz, żeby zrobił. Możesz źle stworzyć taki program i uzyskać wyniki inne niż zakładałeś, ale to dalej jest tylko i wyłącznie to co programowi kazałeś zrobić.
On sam się nie nauczy zrobić więcej niż mu twórca kazał zrobić, nigdy nie zmieni podejścia ani założeń, nigdy nie stwierdzi, że nauczę się czegoś innego.

1

@TheNekro94 No właśnie nie, AI robi tylko to co mu narzucisz. Nie ma znaczenia czy ma czy nie ma danych, jak mu narzucisz, że ma się uczyć to będzie się uczyć według narzuconego schematu, jak nie narzucisz to nie będzie i nie zacznie.
Nie wykształci u siebie umiejętności uczenia się, będzie ograniczone tylko i wyłącznie do woli twórcy

1

@Foro Sztuczna inteligencja to tylko hasło marketingowe, realnie to nawet nie stało koło inteligencji.

1

@partymaker To durnie z Konfy wyciągnęły postulaty PSLu z 2019 roku (bo PSL umie wykupić hosting i im nie wygasł) i się przyczepili jak rzep psiego ogona, że PSL ma to w swoim programie.
Tylko, że PSL nie szedł do wyborów ze swoim programem tylko z programem Trzeciej Drogi gdzie od samego początku mieli zapisany Dobrowolny ZUS jako wakacje a nie możliwość rezygnacji.

12

@skubi99 Duda prężył muskuły a na końcu robił to co partia chciała, chłop bez kręgosłupa i charakteru a do tego PiS ma na niego olbrzymie haki, więc nawet jakby chciał to lata na pasku Jarka.
Przypomnę ci, że gość złamał kilka razy konstytucję, dał akt abolicji Kamińskiemu do czego nie miał prawa, nie przyjął ślubowania od legalnych sędziów TK.
To jest hak bo PiS może go postawić przed Trybunałem Stanu i skończyć go politycznie a haków pewnie mają jeszcze więcej w sferze niepublicznej.
Dlatego Duda trochę zgrywa niezależnego, trochę pręży muskuły ale na końcu dalej jest posłuszny partii.
Dlatego najpierw był niezainteresowany tym co się dzieje ale jak Jarek krzyknął, że gdzie jest Duda, to w popłochu zawetował ustawę która była skrajnie niekorzystna wizerunkowo dla niego i całego PiSu.

1

@partymaker Ale to Konfederacja obiecywała dobrowolny ZUS, KO nic takiego nie obiecywało a TD tak miało nazwane wakacje dla firm z problemami finansowymi.

2

@pioz123 Najlepsze, że Tusk był tu ustawiony od początku do końca, Duda nie miał dobrej odpowiedzi na ustawę, po prostu miał do wyboru czy wdepnąć w gówno czy w minę przeciwpiechotną.
I wybrał multitrack drifting xD
Mieli zapisane te 3 miliardy ale otwarcie mówili, że nie mają w zamiarze ich uruchomić, więc niezależnie od tego co zrobiłby Duda, TVP stanęłoby na skraju bankructwa i mogło zostać poddane likwidacji.
Ale Duda wybrał opcję atomową i nie dość, że sam załatwił TVP likwidację i to dużo szybciej, umył ręce Tuskowi bo nikt nie zarzuci celowości doprowadzania TVP do bankructwa, to jeszcze zrzucił na siebie gniew ludzi.

1

@Kgorecki2500 Nie podpisał więc zalegitymizował stan likwidacji, bo to Kaczyński ręką Dudy sam obciął TVP główne źródło dochodu a przy okazji Duda strzelił jeszcze do nauczycieli.
Teraz PiS musi kłamać, że to przez Tuska TVP jest do likwidacji (a to ważne w kwestii wyborów dla pozwów w trybie wyborczym) gdy PO może dowolnie mówić, że PiS doprowadził TVP do bankructwa.
A do tego PiS stracił władzę w TVP.
Politycznie to były szachy 5D, PiS sam sobie w ryj napluł a do tego przegrał.

8

@Mario96w K***a...

20

Muszę przyznać, że Tusk z ekipą powinien dostać angaż przy jakimś filmie czy serialu w roli scenarzystów. Takiego plot twistu nie widziałem od filmu Wyspa Tajemnic.
PiS dosłownie rozegrany jak dziecko, jakby Tusk grał w szachy a Kaczyński w chińczyka.
Śmierdzące wątpliwościami prawnymi (ale nie czarno-białe) przejęcie mediów w niezrozumiałym pośpiechu akurat w tym samym czasie co złożenie ustawy okołobudżetowej w której poza kilkoma istotnymi rzeczami jak podwyżki dla nauczycieli było też finansowanie dla TVP.
Finansowanie którego nie chceli przecież uruchomić, to po co budżetowali akurat teraz? Dlaczego nie poczekali z przejęciem TVP zanim Duda nie podpisze ustawy?
No i wszystko się wyjaśniło, liczyli a może nawet byli pewni, że PiS w swojej skrajnej niekompetencji zmusi Dudę do weta.

Dzięki temu Duda zrobił sobie na święta prezent w postaci wkurzenia nauczycieli.
A PiS już w pełni legalnie traci umocowanie w TVP bo stan likwidacji oznacza przejęcie władzy przez likwidatora wskazanego przez właściciela TVP czyli rząd.

1

@MarianoItalianoVero Przewidział, dlatego tak się pospieszyli z tym przejęciem TVP zaraz po tym jak ustawa okołobudżetowa wylądowała u prezydenta

0

@Encore Można się cieszyć a jednocześnie nie robić z siebie pajaca i porównywać 50 trafień w rok na pustyni do Mbappe czy Kane.
W ogóle dyskusję próbował zacząć od tego ile strzelił Messi, na szczęście szybko pałka zwiędła na informacje, że nikt nie bije konia do tych 11 bramek w 3 miesiące bo MLS to słaba liga.
Można się pozachwycać urodą bramek czy przeciągnięciu zespołu w pojedynkę ale na oczy nie widziałem, żeby próbować zrównywać dokonania w MLS do lig europejskich czy próbować wmawiać, że MLS ma wysoki poziom gdzieś w okolicach TOP 5.

2

Dyskusja z mentalnym fanbase to ciężka sprawa.
Właśnie mi gość na Twitterze próbuje udowadniać, że Liga Saudyjska jest mocna i te 50 bramek Mentala to niebywałe osiągnięcie, że to jest prawie poziom ligi francuskiej xD
A jako dowód podał mi to, że przecież grają tam Mane, Firmino, Neves, Benzema.
Kilku wypalonych emerytów przepłaconych petrodolarami ma świadczyć o poziomie ligi xD Zwłaszcza, że otoczeni są takimi piłkarskimi beztalenciami, że największym transferem Araba w historii było wypożyczenie za 3,5 miliona 12 lat temu xD

2

@Sinirsey No rozwalają i co zrobić? Na szczęście przegrali wybory i coraz mniej mogą, ale jeszcze jest Duda do wywalenia.

0

@Kamilos84 PiS rozegrany jak dzieci. 2,5 miliarda zadłużenia które miało zostać pokryte z dofinansowania które Duda wstrzymał, teraz zostało im tylko nieudolne omijanie tematu

1

@RosjaninBut Czołg nie jest zbyt bezpiecznym miejscem. Ale jednak nasze NATOwskie czołgi nie robią tak jak ten na filmie bo nie mają amunicji w przedziale załogi.

0

@Ojciec5tkidzieci Jeszcze w tym samym sezonie Messi pokazał czemu nigdy nie został przedryblowany, bo gdy tylko Messi wchodził w drybling to Van Dijk gdzieś cudownie znikał.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?