2

@Sinirsey No rozwalają i co zrobić? Na szczęście przegrali wybory i coraz mniej mogą, ale jeszcze jest Duda do wywalenia.

0

@Kamilos84 PiS rozegrany jak dzieci. 2,5 miliarda zadłużenia które miało zostać pokryte z dofinansowania które Duda wstrzymał, teraz zostało im tylko nieudolne omijanie tematu

1

@RosjaninBut Czołg nie jest zbyt bezpiecznym miejscem. Ale jednak nasze NATOwskie czołgi nie robią tak jak ten na filmie bo nie mają amunicji w przedziale załogi.

0

@Ojciec5tkidzieci Jeszcze w tym samym sezonie Messi pokazał czemu nigdy nie został przedryblowany, bo gdy tylko Messi wchodził w drybling to Van Dijk gdzieś cudownie znikał.

0

@hayek No nie do końca jest jak piszesz. Po pierwsze, TVP działało nielegalnie więc musieliby siedzieć razem z nielegalnym organem.

Po drugie, kwestia czysto polityczna, TVP dalej (i to nielegalnie) sączyłaby swoją propagandę w stopniu ultra a teraz jak rządzi Tusk to jeszcze łatwiej kłamać i manipulować co z resztą doskonale widać.
Bo to Tusk dostał za dofinansowanie TVP (choć to nie dofinansowanie tylko zamrożone środki na poczet długów), Tusk dostaje za podwyższenie ZUSu który podwyższył PiS i to już rok temu, dostali za pakt migracyjny który od 3 lat negocjował PIS, dostali za 2 miliardy na biuro rządu choć to jest Morawieckiego budżet, dostali nawet za jakąś ofertę zakupową złożoną w kwietniu przez rząd Morawieckiego.
I dostawaliby dosłownie za wszystko i wszystkim a zaraz masz wybory do PE i samorządowe i przy takiej topornej propagandzie stanąłbyś do wyborów prezydenckich. A przecież jeszcze by to w podświadomości wyborców legitymizowali bo telewizja rządowa mówi o rządzie.

Po trzecie jak wspomniałem wyżej TVP jest skrajnie zadłużona co jest problemem rządu. Na chwilę obecną mają prawie 3 miliardy (stąd te 3 miliardy w budżecie które Duda zawetował).
Skrajna niekompetencja zarządu TVP kosztowałaby wiele miliardów i doprowadziła do ruiny organ państwowy który nie może upaść, nie może zostać zrestrukturyzowany, nie może zostać zlikwidowany ani nie jest we władaniu rządu który - jako 100% udziałowiec - miałby na głowie wszelkie koszty a przez te 2 lata w takim tempie nabiliby z 10 miliardów długów (zwłaszcza, że działając na złość i wiedząc, że rząd nie ma wyjścia byliby rozrzutni jak nigdy).

1

@hayek Rzecz polega na tym, że nie da się stwierdzić jednoznacznie kto ma w tym sporze racje ponieważ PiS rozwalił prawo w 2016 roku.
Wszystko rozbija się o to, że KRRiT została pozbawiona uprawnienia do wybierania zarządu mediów, a Rada Mediów Narodowych nigdy takich uprawnień nie miała bo to KRRiT jest konstytucyjnym organem sprawującym nadzór nad mediami.
To kto może wybrać prezesów mediów publicznych? Orzeknie to dopiero sąd o ile wcześniej nie zostanie zmienione prawo na takie zgodne z konstytucją w którym to KRRiT wybierze prezesów.
Dlatego sprawa nie jest jednoznaczna, bo wiadomo że RMN nie mogła wybrać prezesa ale nie wiadomo też czy minister mógł go wybrać w momencie gdy KRRiT nie dysponuje uprawnieniami której jej się należą.
To na jakiej podstawie szmatławce określają, że to było nielegalne? Nikt nie wie.

0

Śmieszne, jak teraz się wyciąga jakieś zagraniczne szmatławce które akurat wypowiedziały się negatywnie o zmianie zarządu mediów publicznych.
Bez wiedzy na temat polskiego prawa, nie orientując się w ogóle w tym co się dzieje oraz dlaczego to nie jest oczywiste.
A moim ulubionym argumentem jest "zagrożenie pluralizmu".
To pokazuje, jak te szmatławce nie mają w ogóle najmniejszego pojęcia o czym w ogóle piszą xD Pluralizm w mediach państwowych w których 80% czasu antenowego przeznaczone jest tylko na jedną partię.
Pluralizm w którym media narodowe po wielokroć były skazywane za kłamstwa, pluralizm w mediach które używały nielegalnie zdobytych przez służby albo spreparowanych informacji by szczuć na przeciwników politycznych.
Pluralizm mediów gdzie prezes TVP o 3 w nocy był na telefon dziada który nie potrafił wyregulować swojego telewizora xD

4

@Felipe_PL Chłopie, ale przecież PiS przejął władzę w TVP nielegalnie to o czym ty gadasz? xD
Przypomnę ci, że zmienili sobie przepisy tworząc małą ustawę medialną, odwołali starego prezesa, wsadzili tam Kurskiego. Trybunał orzekł, że nie mogli tego zrobić to olali wyrok i stworzyli sobie Radę Mediów Narodowych które nie są konstytucyjnym organem i tak samo nie mogły wybrać zarządu, ale PiS zdążył nielegalnie zmienić ustawę o TK uniemożliwiając im szybką ocenę tego a potem - znowu nielegalnie - wymienili skład TK, żeby mieć pewność, że się tym w ogóle nie zajmą.
Więc taki słaby ten fikołek zrobiłeś, bo to co teraz zrobiło PO to wątpliwe prawnie wywalenie zarządu TVP który był bezprawny.

1

@Arn3th I właśnie to jest kolportowanie kłamstwa nakręconego przez Konfederację.
Trzecia Droga NIGDY nie oferowała dobrowolnego ZUSu. Od samego początku w ich programie pod tym hasłem było jasno wyjaśnione, że chodzi o wakacje a nie rezygnację z ZUS, to widniało w ich programie od samego poczatku i nigdy nie było zmienione.
Cała afera wzięła się z tego, że durnie z Konfy wzięły postulaty PSLu z 2019 roku które wisiały na ich stronie (bo zaskakujące, PSL widocznie umie opłacić hosting żeby im nie wygasł) i przypisały to do TD która od powstania postulowała wakacje.

1

@Destroyer_of_Worlds Po pierwsze, to czy będzie czy nie to będziemy mogli sobie podyskutować na koniec kadencji a nie po 14 dniach, chyba że masz dar jasnowidzenia, ale to proponuje grać u buka zamiast marnować talent tutaj.
Po drugie, nie przypominam sobie by ktokolwiek poza Konfederacją proponował dobrowolny ZUS.

10



Bycie PiSowcem zobowiązuje do reprezentowania pewnego poziomu intelektualnego i moralnego.
Takiego poziomu bliskiego zeru, coś na poziomie umiejętności chodzenia i oddychania jednocześnie.
Czy od stycznia rośnie składka ZUS?
Tak.
Kto ją podniósł? PiS, ponieważ wysokość składki jest zależna od płacy minimalnej, której podniesienie PiS zapowiedział już lata temu i od 2022 było wiadomo, że w 2024 będzie wynosić 4300 zł.

0

@Ojciec5tkidzieci Kadry PO przez 8 lat nie miały problemu zdawać testów kompetencji, mogę ci nawet więcej powiedzieć, były okresy gdy PiSowcy piastowali urzędy jak Andrzej Urban, szef kancelarii prezydenta Kaczyńskiego przez prawie 2 lata był szefem TVP pod rządami PO, nawet Dominik Tarczyński, jedna z prominentnych kanalii PiSu był dyrektorem TVP3 Kielce w latach 2009-2010.

0

W sumie nie wiem po co Tusk tak się bawi z wywalaniem tych pociotków PiSu ze stanowisk. Wystarczy przywrócić test kompetencji który PiS zlikwidował i z marszu 99% tego co te miernoty obsadził pójdzie do kosza.

1

@Ptasior Przecież Xavi kopiąc się na pustyni tyle, że w Katarze nabił 20 bramek w 80 mecach i to grając jako pomocnik xD Jakby te bramki liczyły się do złotej piłki to by miały współczynnik 0,1, Ronaldo musiałby z 400 bramek strzelić, żeby w ogóle się łapać do walki o buta.

0

@ArterkHD To jest zwykły Nike tylko pod innym brandem, czego oczekujesz?

6

@supraomnes1 Żadnych, nikogo poza jego fanbase nie obchodzi ile bramek naładuje gdzieś na pustyni.

0

@Sysia11 Tak tak, a co mieli powiedzieć? Większość tego świata to pozerzy srający się o swój wizerunek i grający prawilniaków, to nikt nawet ci nie powie co naprawdę sądzi a o zmarłym to łatwo mówić, że byłby królem wszechświata gdyby tylko się nie zabił.
Większość tych legend tak samo się zarzekała, że nigdy się nie sprzedadzą, że przekaz najważniejszy a przy pierwszej okazji lecieli do TV czy nagrywali jakieś quasi-pop gówno byle do radia weszło.
Tyle warte są słowa tego środowiska i ich przewidywań co do "potencjału" kogokolwiek, po śmierci każdy smalił cholewę do zmarłego, gdyby żył srali by na niego, jak to robili na Chadę który nagle stał się legendą sceny po śmierci.

2

@MarioVeB! Wiele razy niepochlebnie wypowiadał się o pracy w TV, bo go ograniczała pod praktycznie wszystkimi względami.
Dopóki będzie mu się opłacać kanał w internecie zapewne nawet nie będzie myślał o powrocie, bo nie da się pogodzić nagrywania tu i tu.

1

@NeroTFP1 Co śmieszne, niby podwyżka a jednak obniżka bo to nie kompensuje wzrostu kosztów spowodowanych inflacją.
Ogólnie rząd PiSu to taka porażka w kategorii ZUSu, że z jednej strony powiększała się dziura w kieszeni podatnika a z drugiej powiększała się dziura w kieszeni ZUSu.

1

@Ojciec5tkidzieci Kult śmierci, jak Tupac który stał się największą gwiazdą rapu bo go odstrzelili.
Jego śmierć to jednocześnie jego największe dokonanie w muzyce, gdyby tego nie zrobił zapewne dziś byłoby jak ze wszystkimi: powszechny hejt, zarzuty że się sprzedał albo w ogóle by zniknął ze sceny jak wielu innych dinozaurów a w sieci latałyby komentarze, że Magik skończył się po Kinematografii.

0

@TheNekro94 Bez żartów, gdyby u nas miał grać tyle co gra obecnie i na takim poziomie, to też by mu problem z kolanem nie przeszkadzał.
W tym sezonie zagrał tylko 12% minut

0

@Kgorecki2500 Że ten człowiek jeszcze tam siedzi

0

@Lokusekpl Te umowy sponsorskie które w City zakwestionowano za co nawet City dostało karę?

0

@hayek Ale jeszcze raz, PO mogło dogadać się z kimkolwiek na jakikolwiek temat, PO nie organizowało wyborów, PO nie miało żadnych uprawnień do organizacji wyborów, PO nie miało żadnej odpowiedzialności w sprawie organizacji wyborów.
Wybory organizować ma PKW a organizował Sasin

0

@Kgorecki2500 Co to za głupota? A jakby miał potrzebę przesłuchać Jurgena Kloppa to też niech wzywa bo "ma potrzebę"?
On nawet nie wie po co chce wzywać Trzaskowskiego, nawet nie zna podstawy prawnej tego.

0

@hayek Zmiana kandydata też nie jest żadnym zagadnieniem bo nawet nie jest tematem komisji śledczej.
Komisja ma ustalić kwestie organizacji wyborów które się nie odbyły, Trzaskowski nie ma nic wspólnego bo nie organizował ani nawet nie kandydował do wyborów które się nie odbyły.
Przypomnę ci, że te wybory nie zostały przesunięte, te wybory zostały niewykonane. To był ostateczny termin konstytucyjny a to, że PO zmieniło kandydata do późniejszych wyborów to w ogóle sprawa nie związana.

0

@Bobo25 Ale to nie jest w ogóle zagadnienie a raczej nieprzekazanie spisu wyborców było zachowaniem prawidłowym, bo nie było żadnej podstawy do tego aby to robić.
Teraz komisja będzie przesłuchiwać kilkaset wójtów, burmistrzów i prezydentów którzy tego nie zrobili i pytać, czemu nie przekazali danych których nie mogli przekazać?

1

Konfa zamienia się w pożytecznych idiotów.
Właśnie Tumanowicz zaczął grać w PiSowską grę i chce przesłuchiwać Trzaskowskiego i Kidawę w sprawie organizacji wyborów które się nie odbyły.
Co ma Trzaskowski i Kidawa do tego, że PiS próbował przeprowadzić wybory korespondencyjne bez ustawy a w ostateczności nie przeprowadził żadnych wyborów.
Właśnie Tumanowicz rozwadnia aferę czyli robi coś na czym najbardziej zależy PiSowi a nie wnosi i nawet nie dotyczy sprawy.

1

@matimocny1 że zabiorą ci wszystko powyżej tej kwoty

0

@Donnie_Darko Tortex to nie ketchup, szanujmy się.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?