Sulimo
Dołączył/a: listopad 2020
Lublin
40 obserwujących
13 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
9
@masq Co z wami ludzie? Az taki upały sa?
0
@DonMatteo901 No i fajnie. Mozemy podbic cene jeszcze
0
@FcPortoFan1999 Pewnie ale Velde jest nierówny za 5 mln sprzedałbym.
0
@FcPortoFan1999 Wszystko zalezy za ile i kto ma byc jego potencjalnym zastepca.
1
@FcPortoFan1999 Szwedzi? Top
2
@DaPidejpi No widze ze chyba słonko w dekiel przygrzało.
1
@Kinginiesta No i nie było tematu
2
@Jakchcesz A no i to ma sens. Lubie goscia za komedie "Co ty wiesz o swoim dziadku"
0
@AllBundy Jesli tak to mea culpa.
0
Ja jebe co sie stało z Zackiem Efronem.. Miec tyle kasy a doprowadzic sie do takiego stanu..
https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQWS-e099a2pgzI_EY5el-Wfi4HB6z8s3tvrQ&usqp=CAU
2
@DaPidejpi Ta? A Raków i Lech nie przekľadaja co? Zreszta takie cos w czechach tez wystepuje i tam nikt problemu nie robi. Jesli maja przez to awansowac to mnie to wisi.
Duzo istotniejszy jest awans do fazy grupowej niz fakt przełozenia 1 lub 2 meczy. Co wazniejsze jest to z pozytkiem dla naszej piłki.
Swego czasu tez byłem przecie takim praktykom ale patrzac na tl gdzie my jestesmy to wole przełozyc kilka meczy a nabic pkt do rankingi
9
Mount Pelee
https://content.time.com/time/photoessays/2010/top10_volcanoes/mt_pelee.jpg
Jest to aktywny stratowulkan położony na wyspie Martynica we wschodniej czesci karaibów. Wyspa ta jest zamorskim terytorium Francji. Wulkan jest bardzo niebezpieczny o czym przekonało sie 30 000 osób które w 1902 zgineły w wyniku spływu piroklastycznego który pogrzebał miasto Saint Pierre. Pelee ma wysokosc 1397m n.p.m
Wulkan jest czescia łuku wulkanicznego małych antyli a wulkanizm w tym rejonie jest zwiazany z subdukcja płyty karaibskiej i ameryki północnej. Ostatnia erupcja miała miejsce miedzy rokiem 1929-32
Erupcja 1902
To jedna z najbardziej smiercionosnych erupcji w historii.
Wulkan zaczał wybuchac w 1902 poczatkowo była to erupcja efuzywna(Lawowa) która z czasem przeobraziła sie w erupcje wybuchowa czego kulminacja był wybuch z 8 maja 1902. Wówczas w dół zbocza wulkanu spłynał olbrzymi spływ piroklastyczny który dotarł do Saint Pierre zabijajac wszystko na swojej drodze. Bilans to 30 000 zabitych. Conajmniej 3 osoby zdołały przeżyc ta katastrofe. Siła erupcji to VEI-4 a jednen z typów erupcji wział nazwe od tego wydarzenia. Mowa o erupcji typu peleanskiego. Była to najbardziej smiercionosna erupcja w 20 wieku.
@barcelonaLM @Comentateiro @NeKenI @AssisMoreira @Kessie @Kidd @Lucerfi @Kim Kallstrom @kamyk_23
1
@KrychaFCB A gdzie wąs co nie jedna dupa trząsł?
5
"Rozwiązanie kontraktu Matheusa to kolejna kompromitacja zarządu po sprzedaży Semedo. Busquets który kolejny sezon nic nie gra zostaje a gość nawet nie dostał prawdziwiej szansy. Jak już grał to wyglądało to bardzo obiecująco. Do tego znakomity sezon w Sevilli ostatnio na wypożyczeniu. Śmiech na sali. Razem z de Jogniem i Pedrim mógł stworzyć pomoc na miarę potrójnej korony"
Kurła kiedys to było xDD
Post autorstwa @snake99
1
@tristan87 Patologiczny klub.
1
@Ojciec5tkidzieci Otóż nie. Pelee z Martyniki na karaibach
0
Wieczorkiem post o wulkanie który zabił 30 tys osób w wyniku spływu piroklastycznego.
1
Lubie placki :]
6
@MesQueUnClub96 Trzymamy za słowo.
3
https://www.meczyki.pl/newsy/gigantyczne-klopoty-utytulowanego-klubu-mistrzowie-z-hiszpanii-wystawili-na-sprzedaz-wszystkich-zawodnikow/215023-n
No to niezła Sevilla.
0
@Tasde Poza podium cos sie pozmieniało? I jak to wyglada teraz
0
@tomek8756 Peacmaker z Cena super serialik
0
@tomek8756 A ja dla odmiany nie polece Ring of Power :]
Równie żenujacy co wiedzmin od netfliksa
1
@fart Jesli juz to wulkan Yellowstone lub inny superwulkan mógłby posrednio doprowadzic do zagłady cywilizacji
W wyniku głodu spowodowanego przez super erupcje mogłyby zaczac sie wojny o surowce w tym wojna atomowa która zakonczyłaby nasza cywilizacje jaka znamy
Bezposrednio żaden wulkan by nie unicestwił naszej cywilizacji
8
Mount Rainier
https://149799271.v2.pressablecdn.com/wp-content/uploads/2014/08/Mount-Rainier-as-seen-from-White-Pass-Scenic-Byway-e1664384351851.jpg
Jest to uspiony stratowulkan położony w stanie Waszyngton tuz obo miasta Seattle. Jest to najwyższy szczyt gór kaskadowych o wysokosci 4392m i jeden z najniebezpieczniejszych wulkanów z tego pasma.
Wulkan jest tak niebezpieczny ze wzgledu na liczne lodowce króre podczas erupcji stopia sie tworzac potezne spływy błotne nazywane Laharami. Rainier podobnie jak inne wulkany z Kaskad jest czescia pacyficznego pierscienia ognia. Powstał w wyniku subdukcji płyty juan de fuca i ameryki północnej.
https://d9-wret.s3.us-west-2.amazonaws.com/assets/palladium/production/s3fs-public/thumbnails/image/4%20subduction%20zone.jpg
Obecny stożek Rainier ma ok 500 tys lat a sam wulkan jak na stratowulkan przystało zbudowany jest z andezytu. W szczycie wulkanu znajduja sie 2 kratery a przez system geotermalny obszar 2 kraterow jest pozbawiony lodu.
Kiedys wulkan był duzo wyższy prawdopodobnie miał nawet 4900m wysokosci a utracił ja w efekcie poteznego Laharu który zszedł ok 5000 lat temu. Lahar ten nosi nazwe Osceola Mudflow. Zasieg tego laharu był ogromny ok 500-550km2 a predkosc dochodziła do ok 70km/h
Rainier to piekny stratowulkan ale jest bardzo niebezpieczny własnie przez wysokie ryzyko poteznych laharów które prawdopodobnie wystapia gdy wulkan wybuchnie. Rainier uwazany jest za wulkan z duzym ryzykiem wybuchu w przyszłosci i jest duzo bardziej niebezpieczy od St Helens
@barcelonaLM @Comentateiro @NeKenI @AssisMoreira @Kessie @Kidd @Lucerfi @Kim Kallstrom @kamyk_23
1
https://weszlo.com/2023/07/02/puszcza-niepolomice-stadion-licencja-czego-brakuje-dlaczego-nie-dostal-reportaz-zdjecia
Fajny artykuł. Licze ze uda sie puszczy tym sezonie zagrac u siebie
3
@Bobert_Kubicki Tam by sie pozew przydał patrzac co ww uzytkownik pisze o Lewym
4
@skubi99 Cudowna bajka
2
Wieczorkiem post o jednym z moich ulubionych wulkanów z Gór Kaskadowych
2
@10LionelMessi10 Wiedziałbym gdzie nie wchodzic xD
Juz widze setki postow o lewicy,prawicy lgbt kosciele etc