9

@masq Co z wami ludzie? Az taki upały sa?

0

@DonMatteo901 No i fajnie. Mozemy podbic cene jeszcze

0

@FcPortoFan1999 Pewnie ale Velde jest nierówny za 5 mln sprzedałbym.

0

@FcPortoFan1999 Wszystko zalezy za ile i kto ma byc jego potencjalnym zastepca.

1

@FcPortoFan1999 Szwedzi? Top

2

@DaPidejpi No widze ze chyba słonko w dekiel przygrzało.

1

@Kinginiesta No i nie było tematu

2

@Jakchcesz A no i to ma sens. Lubie goscia za komedie "Co ty wiesz o swoim dziadku"

0

@AllBundy Jesli tak to mea culpa.

0

Ja jebe co sie stało z Zackiem Efronem.. Miec tyle kasy a doprowadzic sie do takiego stanu..

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQWS-e099a2pgzI_EY5el-Wfi4HB6z8s3tvrQ&usqp=CAU

2

@DaPidejpi Ta? A Raków i Lech nie przekľadaja co? Zreszta takie cos w czechach tez wystepuje i tam nikt problemu nie robi. Jesli maja przez to awansowac to mnie to wisi.

Duzo istotniejszy jest awans do fazy grupowej niz fakt przełozenia 1 lub 2 meczy. Co wazniejsze jest to z pozytkiem dla naszej piłki.

Swego czasu tez byłem przecie takim praktykom ale patrzac na tl gdzie my jestesmy to wole przełozyc kilka meczy a nabic pkt do rankingi

9

Mount Pelee
https://content.time.com/time/photoessays/2010/top10_volcanoes/mt_pelee.jpg

Jest to aktywny stratowulkan położony na wyspie Martynica we wschodniej czesci karaibów. Wyspa ta jest zamorskim terytorium Francji. Wulkan jest bardzo niebezpieczny o czym przekonało sie 30 000 osób które w 1902 zgineły w wyniku spływu piroklastycznego który pogrzebał miasto Saint Pierre. Pelee ma wysokosc 1397m n.p.m

Wulkan jest czescia łuku wulkanicznego małych antyli a wulkanizm w tym rejonie jest zwiazany z subdukcja płyty karaibskiej i ameryki północnej. Ostatnia erupcja miała miejsce miedzy rokiem 1929-32


Erupcja 1902

To jedna z najbardziej smiercionosnych erupcji w historii.
Wulkan zaczał wybuchac w 1902 poczatkowo była to erupcja efuzywna(Lawowa) która z czasem przeobraziła sie w erupcje wybuchowa czego kulminacja był wybuch z 8 maja 1902. Wówczas w dół zbocza wulkanu spłynał olbrzymi spływ piroklastyczny który dotarł do Saint Pierre zabijajac wszystko na swojej drodze. Bilans to 30 000 zabitych. Conajmniej 3 osoby zdołały przeżyc ta katastrofe. Siła erupcji to VEI-4 a jednen z typów erupcji wział nazwe od tego wydarzenia. Mowa o erupcji typu peleanskiego. Była to najbardziej smiercionosna erupcja w 20 wieku.

@barcelonaLM @Comentateiro @NeKenI @AssisMoreira @Kessie @Kidd @Lucerfi @Kim Kallstrom @kamyk_23


1

@KrychaFCB A gdzie wąs co nie jedna dupa trząsł?

5

"Rozwiązanie kontraktu Matheusa to kolejna kompromitacja zarządu po sprzedaży Semedo. Busquets który kolejny sezon nic nie gra zostaje a gość nawet nie dostał prawdziwiej szansy. Jak już grał to wyglądało to bardzo obiecująco. Do tego znakomity sezon w Sevilli ostatnio na wypożyczeniu. Śmiech na sali. Razem z de Jogniem i Pedrim mógł stworzyć pomoc na miarę potrójnej korony"

Kurła kiedys to było xDD

Post autorstwa @snake99

1

@tristan87 Patologiczny klub.

1

@Ojciec5tkidzieci Otóż nie. Pelee z Martyniki na karaibach

0

Wieczorkiem post o wulkanie który zabił 30 tys osób w wyniku spływu piroklastycznego.

1

Lubie placki :]

6

@MesQueUnClub96 Trzymamy za słowo.

0

@Tasde Poza podium cos sie pozmieniało? I jak to wyglada teraz

0

@tomek8756 Peacmaker z Cena super serialik

0

@tomek8756 A ja dla odmiany nie polece Ring of Power :]

Równie żenujacy co wiedzmin od netfliksa

1

@fart Jesli juz to wulkan Yellowstone lub inny superwulkan mógłby posrednio doprowadzic do zagłady cywilizacji

W wyniku głodu spowodowanego przez super erupcje mogłyby zaczac sie wojny o surowce w tym wojna atomowa która zakonczyłaby nasza cywilizacje jaka znamy

Bezposrednio żaden wulkan by nie unicestwił naszej cywilizacji

8

Mount Rainier
https://149799271.v2.pressablecdn.com/wp-content/uploads/2014/08/Mount-Rainier-as-seen-from-White-Pass-Scenic-Byway-e1664384351851.jpg

Jest to uspiony stratowulkan położony w stanie Waszyngton tuz obo miasta Seattle. Jest to najwyższy szczyt gór kaskadowych o wysokosci 4392m i jeden z najniebezpieczniejszych wulkanów z tego pasma.
Wulkan jest tak niebezpieczny ze wzgledu na liczne lodowce króre podczas erupcji stopia sie tworzac potezne spływy błotne nazywane Laharami. Rainier podobnie jak inne wulkany z Kaskad jest czescia pacyficznego pierscienia ognia. Powstał w wyniku subdukcji płyty juan de fuca i ameryki północnej.
https://d9-wret.s3.us-west-2.amazonaws.com/assets/palladium/production/s3fs-public/thumbnails/image/4%20subduction%20zone.jpg

Obecny stożek Rainier ma ok 500 tys lat a sam wulkan jak na stratowulkan przystało zbudowany jest z andezytu. W szczycie wulkanu znajduja sie 2 kratery a przez system geotermalny obszar 2 kraterow jest pozbawiony lodu.
Kiedys wulkan był duzo wyższy prawdopodobnie miał nawet 4900m wysokosci a utracił ja w efekcie poteznego Laharu który zszedł ok 5000 lat temu. Lahar ten nosi nazwe Osceola Mudflow. Zasieg tego laharu był ogromny ok 500-550km2 a predkosc dochodziła do ok 70km/h


Rainier to piekny stratowulkan ale jest bardzo niebezpieczny własnie przez wysokie ryzyko poteznych laharów które prawdopodobnie wystapia gdy wulkan wybuchnie. Rainier uwazany jest za wulkan z duzym ryzykiem wybuchu w przyszłosci i jest duzo bardziej niebezpieczy od St Helens

@barcelonaLM @Comentateiro @NeKenI @AssisMoreira @Kessie @Kidd @Lucerfi @Kim Kallstrom @kamyk_23

1

3

@Bobert_Kubicki Tam by sie pozew przydał patrzac co ww uzytkownik pisze o Lewym

4

@skubi99 Cudowna bajka

2

Wieczorkiem post o jednym z moich ulubionych wulkanów z Gór Kaskadowych

2

@10LionelMessi10 Wiedziałbym gdzie nie wchodzic xD

Juz widze setki postow o lewicy,prawicy lgbt kosciele etc

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?