Sulimo
Dołączył/a: listopad 2020
Lublin
40 obserwujących
13 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@IronSanHybrid Patrz na szerszy kontekst. Najpierw Morawiecki im finansuje stadion a teraz Orlen zostanie sponsorem. Sa w tej chwili banerem reklamowym pisu.
Juz wczesniej nie lubiano Rakowa a teraz to bedzie czysta nienawisc.
3
@BorzyKrzys Ale wstyd xD
To bedzie najbardziej znienawidzony klubik w polsce
0
Passenger Let her go. Uwielbiam wracac do tej piosenki.
3
Komentarz usunięty
1
@Esteban_ Ogólnie nie jestem ich fanem ale ta piosenke lubie sobie czasem puscic.
0
Chyba jedyna piosenka od Imagine Dragons która mi jako tako siadła
0
@AssisMoreira Szczerze? Gunwo mnie to obchodzi az takim swirem nie jestem :/
2
@KlonaZepan Moze ciebie spakujemy i wyslemi w sina dal.
3
Komentarz usunięty
7
@Mario96w Choroszczy*
3
@FcPortoFan1999 Oj tak. U mnie jest nawet bardzo ciepło ale przez wiaterek i rzeskie powietrze jest bardzo przyjemnie. Mogłoby tak byc przez reszte lata
3
@Criss18Barca Kosza mozna łatwiej odbudowac. Klub i tak musiał ograniczyc wydatki w innych sekcjach
0
@koziar Nawet ma wieksze iq :]
0
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-13266041#comment-13266041
Olympus Mons. Dla niewtajemniczonych jest to wulkan z Marsa
4
https://files.fm/u/dq9aua5dy#/view/wya7vr9vg
Biedny kitek @Kgorecki2500
2
O luju burza z gradobiciem u mnie :)
11
Dobra nie ma co czekac z tym postem
Olympus Mons
https://volcanodiscovery.de/uploads/pics/olympus-space-image.jpg
https://volcanodiscovery.de/uploads/pics/olympusm_m.jpg
Jest to olbrzymi wulkan tarczowy położony w regionie Tharsis na Marsie. Jego wysokosc od punktu odniesienia to ponad 25km co czyni go najwyzsza góra w układzie słonecznym. Przez wiele lat uważano go za wulkan wygasły. Nic bardziej mylnego. Wulkan żyje i jest prawdopodobnie uspiony a na ziemi niektóre meteoryty sa tak naprawde bombani wulkanicznymi wyrzuconymi w przestrzen przez erupcje Mons. Jego srednica to 600km.
W 1971 sonda mariner 9 potwierdziła ze Mons jest wulkanem.
Jedna ze wskazówek która potwierdza ze wulkan wcale nie wygasł jest fakt ze lawa po północno zachodniej flance liczy sobie ok 2 mln lat co znaczy ze wulkan musiał byc wtedy aktywny.
Druga to fakt ze meteoryty znalezione na antarktydzie były niemal identyczne chemicznie co skały na marsie co sugeruje ze wulkan mógł wyrzucic w przestrzen bombe podczas erupcji i która spadła na ziemie w postaci meteorytu.
A trzecia potwierdzajaca to ze znaleziono bombe wulkaniczna na antarktydzie która przebadano pod wieloma katami i jasno sugeruje ze jest pochodzenia Marsjanskiego. Pytanie który wulkan ja wyrzucił.
Po zbadaniu trajektorii i zrobieniu symulacji w superkomputerze werdykt był jeden. Bomba która spadła na antarktyde była wyrzucona podczas erupcji Olympus Mons co oznacza ze wulkan jest aktywny. Szacuje sie ze ta bomba powstała w wyniku erupcji która miała miejsce w 20 wieku.
Bomba z Olympus Mons ns Antarktydzie
https://volcanodiscovery.de/uploads/pics/antarctica-1.jpg
Pingwiny wokół bomby bazaltowej
https://volcanodiscovery.de/uploads/pics/bomb-meteorite-from-mars.jpg
Schemat podróży bomby z marsa na ziemie
https://volcanodiscovery.de/uploads/pics/trajectory-martian-bomb_l.jpg
@barcelonaLM @Comentateiro @NeKenI @AssisMoreira @Kessie @Kidd @Lucerfi @Kim Kallstrom @kamyk_23
2
Pingwiny? Top
Pomogły potwierdzic ze Olympus Mons jest aktywnym wulkanem :]
1
@Kidd Oby na ziemie nie spadła bomba wulkaniczna bo 1 juz chyba znalezli w postaci meteorytu.
1
@Kidd Co ważne ten wulkan żyje co potwierdziły badania. Jest prawdopodobnie uspiony :)
Taki Mons jest 2.5 x wieksy od Everestu
3
Dzis przeniesiemy sie na marsa i co nieco powiem o Olympus Mons.
Post koło 19.
0
@Objectivo O i to jest good idea. Akurat siłke mam nieopodal i to na powietrzu
0
Eksperci jakis domowy sposób na zakwasy? Jutro musze byc w stanie wyjsc z domu a juz teraz mam problem by z łóżka wyjsc :/
1
@kuz Tego nie wiemy. Ansu wygladał przyzwoicie pod koniec sezonu wiec moze cos jeszcze z niego bedzie. Ferran jest faktycznie do odstrzału
0
@KlonaZepan Ty tak serio? Chłop chce dostac szanse to logiczne ze klub chce zniwelowac szanse na potencjalna kontuzje bo to może byc jego byc albo nie byc w klubie
0
@molibden Logiczne. Sa przepisy? Olejmy je xd
7
@Michael24 Dudek to wtedy jawnie oszukiwał w karnych. To była parodia na co mu pozwolono
0
Odcinek o Gundoganie.
2
@draxidox Płytkie myslenie. To akurat tragiczna wiadomosc
1
@MarioVeB! Kto to pisze xD