Sulimo
Dołączył/a: listopad 2020
Lublin
40 obserwujących
13 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@DaPidejpi Nie masz jaj by oznaczyc? Jakos mnie to nie dziwi.
Nikomu nie bronie ogladac lotra w TV stwierdzam tylko ze jest to masochizm patrzac na ilosc reklam i ile scen jest wycietych.
Ale czego sie mozna po tobie spodziewac. Co do pogody mam prawo narzekac a jak ci sie nie podoba to mozesz to olac a nie szukac pretekstu do wywołania mnie do tablicy. TAK wiem ze ci sie udało. Ostatni raz odpowiadam na takie zaczepki.
9
Laacher See
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/0/0c/Laacher_See_-_Luftaufnahme.jpg/1599px-Laacher_See_-_Luftaufnahme.jpg
Jest to jezioro znajdujace sie w kalderze wulkanu która powstała w okresie 11-13 tys lat temu w wyniku gwałtownej erupcji o sile VEI-6. Wulkan podczas erupcji zniszczył stożek i pozostawił po sobie kaldere która zapełniła sie woda tworzac jezioro Laacher See. Podczas erupcji ww wulkan wyrzucił ok 20km3 materiału a kolumna erupcyjna wzniosła sie na conajmniej 20km. Była to bardzo podobna erupcja do Pinatubo z 1991 roku. Wulkan położony jest w Niemczech w Nadrenii-Palentylat i jest czescia wulkanicznego pola East Eifel.
Mimo wszystko nazywanie go superwulkanem jest spora przesada mimo ze po erupcji popiół dotarł nawet do Petersburga to trzeba pamietac ze to była niewielka erupcja w porównaniu do chociazby Campi Flegrei o Yellowstone,Toba czy Taupo nie wspominajac.
VEI-6 min 10km3
VEI-7 min 100km3
VEI-8 min 1000km3
Superwulkany to wulkany które doswiadczyły erupcji o sile VEI 8 lub conajmniej VEI 7 i pozostawiły po sobie olbrzymie kaldery
Do najbardziej znanych zaliczamy
Yellowstone
Toba
Taupo
Campi Flegrei
@barcelonaLM @Comentateiro @NeKenI @AssisMoreira @Kidd @Kessie @Lucerfi @Kim Kallstrom
0
Dzis pod lupe wezme Laacher see tzw "Niemiecki superwulkan" chociaz osobiscie uwazam ze ten konkretny wulkan na to miano nie zasługuje patrzac na historie erupcyjna.
0
@marcin62 Rzezniczak to nigdy rozumem nie grzeszył
3
@Firestone Piekne odwrócenie kota ogonem. Zamiast bronic studentki to sie szuka u nich winy
0
https://kurierlubelski.pl/zboczeniec-grasuje-po-jednym-z-uniwersytetow-w-pewnym-momencie-usiadl-na-lawce-i-zaczal-sie-onanizowac/ar/c5-17656051
A to zwyrodnialec i to jeszcze na UMCSie ;]
1
@Emhyr Jak to gdzie? W grobie zapewne xD
0
@Qlewer W taka pogode po 1 piwie moze cie złożyc.
@kuz to samo z zimnym prysznicem.
0
@koziar Własnie o to sie rozchodzi. Nie sama temperatura jest problemen a powietrze i duchota jaka sie utrzymuje. Chwile popadało w nocy a od rana jest duszno
0
@MarioVeB! Mariuszku ale ty o beczeniu to nie wspominaj lepiej :)
@Esteban_ No ja ewidentnie nie jestem przystosowany do takich temperatur. Zawsze wolałem chłodniejsze miesiace typu wrzesien/pazdziernik
@DonAndresFCB Predzej niedowage bym miał niż nadwage. U mnie jest tak duszno ze czuje sie jak w piekarniku. Temperatura to jedno ale duchota jest w powietrzu taka ze nie idzie funkcjonowac
0
@LS @Kosmici lubia to
0
@Medium Tak. Jak jest z 20 stopni albo jest chociaz czym oddychac.
Wszystko otwarte,wiatrak chodzi a i tak jest nie do wytrzymania
1
Nie no ta pogoda to dramat. Pal licho temperature ale jest taka duchota ze wytrzymac nie idzie. Ze 4x juz właziłem pod wode i po 3 min suchy byłem..
Dajcie kurła deszcz.
Ja rozumiem lato i ze to normalka ale bez przesady zeby az tak duszno było.
8
https://www.blasty.pl/m/upload/images/large/2022/09/wymien-jednego-superbohatera-ktory_2022-09-19_00-41-49.jpg
Kapitan Wietnam xD
2
Oo taniec deszczu zadziałał
2
@Zoker Czyz nie za to kochamy to forum?
1
@Kidd Zawsze mozna obejrzec na telefonie/pc ;)
0
@Kidd Lotr tylko reżyserska wersja
0
https://www.polsatsport.pl/wiadomosc/2023-06-24/sensacyjne-wiesci-juventus-wycofa-sie-z-europejskich-pucharow/
@BorzyKrzys cos wiesz na ten temat?
0
@tobiasson92 Ale sama armia rosji jest słaba a przynajmniej w stosunku do tego na jaka sie kreowała. A problemy sie pietrza bo stracili mase sprzetu,amunicji i ludzi. A nic nie wskazuje na to by ruscy mieliby zrobic jakis postep na wojnie
1
Jesli sie dogadali to i tak pokazuje to jak słaba jest armia rosji skoro najemnicy mogliby spokojnie do moskwy wjechac.
Nie uwazam by cała ta akcja była ustawka. Pożyjemy zobaczymy co z tego bedzie
0
Zagrywka po to by wycofac sie z ukrainy czy jakis inny cel?
4
Włodek to Je*nie!
Tak to mozna obecnie skomentowac xd
1
@Culers Nie no bez przesady widac ze post humorystyczny
1
@Hasszz Lepiej byc gotowym ;)
1
Trzeba kupic płyn lugola :]
1
@Jacu327 Jeszcze tego pajaca tu brakowało. Dla dobra ludzkosci niech on sie nie wypowiada
7
@tadzik447 Oesu ale w punkt xD
2
@wasacz Zapewne broni sie przed oblężeniem :]
2
@michal26 To niech zrzucaja ale bedzie to opłakane w skutkach. Bedzie 2 czarnobyl.