Sulimo
Dołączył/a: listopad 2020
Lublin
40 obserwujących
13 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
4
@Joe_Pesci Gówno jesz i gówno wydalasz. Krąg życia xD
6
@ranger3120 Nie wiem i w sumie nie wnikam. Pyszne były xD
Najwyżej 2 głowa mi wyrosnie
5
Takie jebitne truskawki dzis kupiłem. 10 zł za kg.
https://zapodaj.net/plik-wY50SToo29
2
@SenseiFCB Pamietam go w Lechu :)
50
@PatrychoO Nie od dzis wiadomo ze Tibo to kawał luja. Wystarczy przytoczyc sprawe z De bruyne. O wypowiedziach o byłych klubach nie wspominajac
6
APCV
Altiplano Puna Complex Volcano w skrócie APCV to wyjatkowy wulkaniczny kompleks położony na granicy Chile Argentyny i Boliwii. Zawiera on 4 olbrzymie kaldery powstałe w wyniku super erupcji VEI-8.
Jak nie trudno sie domyslic kompleks ten leży w Andach a wulkanizm w tym rejonie zwiazany jest z subdukcja płyty Nazca oraz południowoamerykanskiej. Według badan kompleks nadal jest aktywny co potwierdzaja m.in gorace zródła,deformacje terenu na wulkanie Uturunku.
Do Altiplano Puna należa kaldery:
Vilamna(Boliwia-Argentyna)-VEI-8 Rozmiar: 35-40x15x18m. Szacowana objetosc materiału wyrzuconego to ok 2000km3
Pastos Grandes(Boliwia)- 2 erupcje o sile VEI-8. Rozmiar jest nie do konca znany a podczas 2 super erupcji wyrzucono conajmniej po 1000km3 materiału.
La Pacana(Chile)-Erupcja Atana o sile VEI 8 wyrzuciła wiecej materiału od najsilniejszej erupcji Yellowstone od 2 do conajmniej 3500km3 materiału. Rozmiar 60x35km
Cerro Gaucha(Boliwia)-2 erupcje o sile VEI-8 każda wyrzuciła ok 1300km3 materiału. Rozmiar kaldery to w przybliżeniu 60x40km.
Komora magmowa która zasilała i nadal zasila ten kompleks jest niewyobrazalnie wielka. Prawdopodobnie szerokosc tej komory która przechodzi przez 3 panstwa ma szerokosc 200km,głebokosc do 20km i objetosc szacowana na 500 000km3.
Gdyby 1 erupcja uwolniła cała ta magme w postaci materiału wulkanicznego to wywaliłoby skale VEI na ryj. Prawdopodobnie byłaby to VEI-10.5 która zmiotłaby z planszy nasza cywilizacje.
VEI7-100km3
VEI-8-1000km3
VEI-9(Potencjalne)10000km3
VEI-10(Potencjalne)100000km3
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/b/b1/Nasa_Anden_Altiplano.jpg/800px-Nasa_Anden_Altiplano.jpg
@barcelonaLM @Comentateiro @NeKenI @AssisMoreira @Kidd @Kessie @Kim Kallstrom @Lucerfi
3
Dzis pod lupe wezme wyjatkowy kompleks wulkaniczny który obejmuje Chile Argentyne i Boliwie :)
0
Cóz wracamy do sytuacji gdzie wszystkie info trzeba traktowac z przymróżeniem oka. Moze poza Miguelem(Ten kumpel Xaviego)który jest wiarygodny.
0
@4drian0 W sensie tez sie podpisuje pod czyjas praca?
12
Komentarz usunięty
2
@macio_944 Wulkany moga. Indonezja jest ich pełna i co chwile wybucha jakis :]
8
@Emhyr Poddymione
6
@MesQueUnClub96 Nie szkoda
0
Japier nie ma nic gorszego jak spalic se kark. Wez teraz spróbuj zasnac a na brzuchu spac nie umiem :(
2
Szkoda Russela :/
2
@Mario96w Wybic to wpizdziec
0
@Kgorecki2500 Nie bez powodu na te dziady mówi sie latajace szczury. Chorób roznosza wiecej niz te gryzonie
2
@Kgorecki2500 A wiesz jakie to szkodniki sa? Nie dosc ze choroby roznosza to sraja wszedzie i wkur wszystkich.
To jedne z tych zwierzat które chetnie bym zgładził
3
Gołebie to zaraza. Prawie 1 w nocy ide otworzyc okno bo duszno a tu sie okazuje ze jakis ptok nasrał mi na okno.
Gdybym mógł wybiłbym to dziadostwo w pi..
0
@MesQueUnClub96 Dodi a nie myslałes o wizycie w choroszczy?
0
Stream z ogladania ksiezyca jak ktos sie nudzi xD
0
O jaka fajna godzina na wyscig f1 :)
3
@tbas Wez rozbieg i wiesz co dalej. Mało nasi szczypiornisci wygrywali? Porazki sie zdarzaja i sa czescia sportu. Nazywanie ich frajerami to totalna żenada biorac pod uwage jak sie pŕzentowali w ostatnich latach. Szacunku troche
10
@tomek8756 Najładniejsza dziennikarka w polsce jak dla mnie
1
Kilauea. Zacna ta fontanna lawy
6
Pinatubo
Jest to aktywny stratowulkan położony na wyspie Luzon na Filipinach. Ma wysokosc 1486m n.p.m.
Wulkan zasłynał z potężnej erupcji z 1991 roku o sile VEI-6.
Podczas wybuchu Pinatubo wyrzucił conajmniej 10km3 materiału wulkanicznego. W wyniku opadu popiołu,spadajacych bomb wulkanicznych i laharów zycie straciło conajmniej 800 osób. Była to 1 z 3 erupcji o takiej sile w 20 wieku tuz obok Novarupty z Alaski i Santa Marii z Gwatemali.
Do erupcji doszło 15 czerwca 1991 roku i trwała tydzien a wulkan stał sie mniejszy o ok 260m wczesniej majac ponad 1700m wysokosci. Miedzy 1991 a 93 temperatura na globie w skutek wyrzucenia m.in dwutlenku siarki spadła o 0.5 stopnia.
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/6/6f/Pinatubo_Ausbruch_1991.jpg/692px-Pinatubo_Ausbruch_1991.jpg
https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQ9imbMGdQV9oj76ZAGgpV2MeiFejK9OKSXpA&usqp=CAU
@barcelonaLM @Comentateiro @NeKenI @AssisMoreira @Kidd @Kessie @Lucerfi @Kim Kallstrom
1
@Ksavix @macio_944 chyba takie rzeczy robi
2
@Hosh O jezu gruboo masz herba xDDD
6
@Rust_Cohle Für Deutschland powinines dodac
2
Für deutschland :]