4

@Joe_Pesci Gówno jesz i gówno wydalasz. Krąg życia xD

6

@ranger3120 Nie wiem i w sumie nie wnikam. Pyszne były xD

Najwyżej 2 głowa mi wyrosnie

5

Takie jebitne truskawki dzis kupiłem. 10 zł za kg.

https://zapodaj.net/plik-wY50SToo29

2

@SenseiFCB Pamietam go w Lechu :)

50

@PatrychoO Nie od dzis wiadomo ze Tibo to kawał luja. Wystarczy przytoczyc sprawe z De bruyne. O wypowiedziach o byłych klubach nie wspominajac

6

APCV

Altiplano Puna Complex Volcano w skrócie APCV to wyjatkowy wulkaniczny kompleks położony na granicy Chile Argentyny i Boliwii. Zawiera on 4 olbrzymie kaldery powstałe w wyniku super erupcji VEI-8.
Jak nie trudno sie domyslic kompleks ten leży w Andach a wulkanizm w tym rejonie zwiazany jest z subdukcja płyty Nazca oraz południowoamerykanskiej. Według badan kompleks nadal jest aktywny co potwierdzaja m.in gorace zródła,deformacje terenu na wulkanie Uturunku.

Do Altiplano Puna należa kaldery:

Vilamna(Boliwia-Argentyna)-VEI-8 Rozmiar: 35-40x15x18m. Szacowana objetosc materiału wyrzuconego to ok 2000km3

Pastos Grandes(Boliwia)- 2 erupcje o sile VEI-8. Rozmiar jest nie do konca znany a podczas 2 super erupcji wyrzucono conajmniej po 1000km3 materiału.

La Pacana(Chile)-Erupcja Atana o sile VEI 8 wyrzuciła wiecej materiału od najsilniejszej erupcji Yellowstone od 2 do conajmniej 3500km3 materiału. Rozmiar 60x35km

Cerro Gaucha(Boliwia)-2 erupcje o sile VEI-8 każda wyrzuciła ok 1300km3 materiału. Rozmiar kaldery to w przybliżeniu 60x40km.


Komora magmowa która zasilała i nadal zasila ten kompleks jest niewyobrazalnie wielka. Prawdopodobnie szerokosc tej komory która przechodzi przez 3 panstwa ma szerokosc 200km,głebokosc do 20km i objetosc szacowana na 500 000km3.

Gdyby 1 erupcja uwolniła cała ta magme w postaci materiału wulkanicznego to wywaliłoby skale VEI na ryj. Prawdopodobnie byłaby to VEI-10.5 która zmiotłaby z planszy nasza cywilizacje.

VEI7-100km3
VEI-8-1000km3
VEI-9(Potencjalne)10000km3
VEI-10(Potencjalne)100000km3


https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/b/b1/Nasa_Anden_Altiplano.jpg/800px-Nasa_Anden_Altiplano.jpg

@barcelonaLM @Comentateiro @NeKenI @AssisMoreira @Kidd @Kessie @Kim Kallstrom @Lucerfi

3

Dzis pod lupe wezme wyjatkowy kompleks wulkaniczny który obejmuje Chile Argentyne i Boliwie :)

0

Cóz wracamy do sytuacji gdzie wszystkie info trzeba traktowac z przymróżeniem oka. Moze poza Miguelem(Ten kumpel Xaviego)który jest wiarygodny.

0

@4drian0 W sensie tez sie podpisuje pod czyjas praca?

12

Komentarz usunięty

2

@macio_944 Wulkany moga. Indonezja jest ich pełna i co chwile wybucha jakis :]

8

@Emhyr Poddymione

6

@MesQueUnClub96 Nie szkoda

0

Japier nie ma nic gorszego jak spalic se kark. Wez teraz spróbuj zasnac a na brzuchu spac nie umiem :(

2

Szkoda Russela :/

2

@Mario96w Wybic to wpizdziec

0

@Kgorecki2500 Nie bez powodu na te dziady mówi sie latajace szczury. Chorób roznosza wiecej niz te gryzonie

2

@Kgorecki2500 A wiesz jakie to szkodniki sa? Nie dosc ze choroby roznosza to sraja wszedzie i wkur wszystkich.

To jedne z tych zwierzat które chetnie bym zgładził

3

Gołebie to zaraza. Prawie 1 w nocy ide otworzyc okno bo duszno a tu sie okazuje ze jakis ptok nasrał mi na okno.

Gdybym mógł wybiłbym to dziadostwo w pi..

0

@MesQueUnClub96 Dodi a nie myslałes o wizycie w choroszczy?

0



Stream z ogladania ksiezyca jak ktos sie nudzi xD

0

O jaka fajna godzina na wyscig f1 :)

3

@tbas Wez rozbieg i wiesz co dalej. Mało nasi szczypiornisci wygrywali? Porazki sie zdarzaja i sa czescia sportu. Nazywanie ich frajerami to totalna żenada biorac pod uwage jak sie pŕzentowali w ostatnich latach. Szacunku troche

10

@tomek8756 Najładniejsza dziennikarka w polsce jak dla mnie

1



Kilauea. Zacna ta fontanna lawy

6

Pinatubo

Jest to aktywny stratowulkan położony na wyspie Luzon na Filipinach. Ma wysokosc 1486m n.p.m.
Wulkan zasłynał z potężnej erupcji z 1991 roku o sile VEI-6.
Podczas wybuchu Pinatubo wyrzucił conajmniej 10km3 materiału wulkanicznego. W wyniku opadu popiołu,spadajacych bomb wulkanicznych i laharów zycie straciło conajmniej 800 osób. Była to 1 z 3 erupcji o takiej sile w 20 wieku tuz obok Novarupty z Alaski i Santa Marii z Gwatemali.

Do erupcji doszło 15 czerwca 1991 roku i trwała tydzien a wulkan stał sie mniejszy o ok 260m wczesniej majac ponad 1700m wysokosci. Miedzy 1991 a 93 temperatura na globie w skutek wyrzucenia m.in dwutlenku siarki spadła o 0.5 stopnia.

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/6/6f/Pinatubo_Ausbruch_1991.jpg/692px-Pinatubo_Ausbruch_1991.jpg

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQ9imbMGdQV9oj76ZAGgpV2MeiFejK9OKSXpA&usqp=CAU

@barcelonaLM @Comentateiro @NeKenI @AssisMoreira @Kidd @Kessie @Lucerfi @Kim Kallstrom

1

@Ksavix @macio_944 chyba takie rzeczy robi

2

@Hosh O jezu gruboo masz herba xDDD

6

@Rust_Cohle Für Deutschland powinines dodac

2

Für deutschland :]

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?